Sve Aktivnosti
- Today
-
Ovih dana mnogo razmišljam o tome kada ću ponovo moći da vozim i ozbiljnije ture. Veruj mi da mi daješ snagu i veru, kao i da lom stopala i nije neki peh. Samo određeni gubitak vremena i opomena za nadolazeća vremena... A i ova tema me je definitivno odvratila od nekih sanjarenja za daleke destinacije. Balkan je raj na zemlji, a mi možda i nismo potpuno svesni toga. Svakako, želim da i dalje uživaš a i deliš sa nama ova prelepa iskustva... Pozzz
- Yesterday
-
@Skandi, super tura, i vrlo "šarena" vožnja. Mislim u najpozitivnijem smislu. Svega je bilo, dobrih, loših puteva, makadama... Jako mi se svideo vaš pristup "otvorenog uma". Išli ste da vam bude lepo i bilo je lepo. Niste opterećeni bili nesrećnim događajima iz 90-ih, nego ste bili fokusirani na uživanje. To mi je najjači utisak o putopisu. A nešto sličnu rutu sam planirao ove godine, ali za sada nema ništa zbog stopala. Svakako sam te planirao zvati da idemo đir na Stolove pa da budeš vodič, ali nesrećni lom mi total poremetio planove... Sve na stranu, uživajte i vozite se i dalje... Baš mi je prijalo pročitati vaš doživljaj.
-
Sav je nekako budžast, meni baš nije legao a mislio sam da će biti pun pogodak. Gledao sam ovaj zeleni sa braon narukvicom. Na jesen mi stiže SBSC009 iz Japana (SSK059 internacionalna oznaka). Probao sam crni jer belog nema kod nas još uvek, baš mi se svideo, "treba mi" GMT pošto dosta putujem, a taman nemam nijedan sat s belim ciferom. SRPD imam tako da mi prva serija GMTa sa 4R34 nije bila zanimljiva jer su slični, ovo će biti pun pogodak. 100m vodootpornost, jedina mana mi je što nije safirno staklo, ali generalno pazim satove a uz ovu boju cifera možda i bolje zbog refleksija
-
25.06.2026. Bjelasica, Melaja, Ogorela glava, Lica, katun Goleš dužina 120 km visina 1906 mnv Svidela mi se ona poslednja vožnja sa drugarima, po Bjelasici. Prošle godine sam baš malo vozila po ovoj lepoj planini, pa bih sada to da nadoknadim. Danas biram zapadnu stranu Bjelasice. Baš retko tu vozim, pa sam se malo i uželela. A jako je lepo. Put do gore polazi iz dela Kolašina koji se zove Breza. U početku je asfalt koji se nastavlja dobrim makadamom, da bi pri kraju prešao u zemljani šumski put. Od Melaje do ispod vrha Ogorela glava je podosta strm put kroz šumu koji izbija na prostrani travnati proplanak. Proplanak se iznenada završava na rubu iznad Zenjilove rupe, a ispod Ogorele glave (1988 mnv). Ja obično izađem na visinu od oko 1900 m i tu stanem. Nekako mi nije bezbedno po kosini višlje motorom da se penjem. Ko zna, možda jednom i probam. Tek kada sam se popela gore, setila sam se da me je poslednji put kada sam ovde vozila, uhvatila kiša i strašna grmljavina, da sam se iskreno uplašila da me ne pogodi grom. I za danas je bila najavljena neka kiša, na koju sam zaboravila, a koja srećom nije pala. Posle Ogorele glave silazim malo niže i desno, do vrha Lica (1893 mnv) odakle se pruža pogled na Biogradsko jezero u podnožju. Trava je dosta porasla i pokrila tragove četvorotočkaša, pa jedva nađoh put do ovog vidikovca. A pogled je fantastičan! Ovde inače nema puno posetilaca. Eventualno planinari i onaj ko zna za ovo mesto. Ja nikada nisam nikoga srela gore, osim na Melaji gde su ljudi napravili terasu i služe osveženje. U povratku svraćam i do katuna Goleš. On je sasvim na zapadnom delu Bjelasiceu, jednoj lepoj udolini ispod Gornjeg Lumera ( 1760 mnv), a iznad Biogradskog jezera. Do jezera se odatle može peške sići planinarskom stazom. I taman kad sam zadovoljna današnjom vožnjom i prelepim vidicima, krenula nazad ka Kolašinu, počeli su problemi. Beta se ničim izazvana, bar je tako izgledalo, ugasila u vožnji. Ja je upalim, radi pola minuta i ugasi se. Probam ponovo, isto... Instiktivno izvadim telefon očekujući da ću videti tačno ono što je na ekranu i bilo. Nema signala. Ni trunke. Divota, razmišljam se. Ovaj deo puta ide izohipsom ravno oko Bjelasice i nije ni malo kratak za recimo guranje motora. A pojma nemam gde će se signal pojaviti, a ni koga bih zvala za pomoć. Pod pretpostavkom da motor uopšte ne upali, daleko je i za neko šlepanje. Uh! Aj prvo da probam Betu da upalim, da se makar spustim u Kolašin. Probala sam sa malim dodavanjem gasa i to je pomoglo. Beta se nije ugasila. Brzo sam nastavila dalje koristeći momenat. Posle par kilometara motor se ponovo ugasio. Srećom lako je palio i kretao uz dodavanje gasa. Tri puta se gasio do Kolašina, ali me ipak nije ostavio gore. U Kolašinu sam potražila Janka i Krstu, drugare enduraše. Setila sam se da su možda u gradu jer je ovih dana neki advent u čijoj organizaciji učestvuju. Motor se i dalje gasio dok su ga oni gledali. Skupilo se oko Bete još ljudi. Bilo je raznih dijagnoza, a sve su se svodile na to da je Beta prešla dosta radnih sati bez zamene klipa i karika, i da joj je možda vreme za to. Doduše Janko kaže, ma može to još.. A izgleda tim principom se i ja rukovodim. Dok jednom ne zaglavim negde u planini. Ono što je u ovoj stvari neobično, kad sam krenula iz Kolašina, pa sve do kuće, a tu ima oko 38 km, motor više ni jednom nije štucnuo, niti se ugasio. O čemu se radi pojma nemam. Videću na nekoj narednoj vožnji kako će se ponašati. Od stresa oko Bete, a i nekih još usputnih stvari, kako to obično biva, kad krene kao lavina se kotrlja, skoro da ne stigoh da uživam u svim onim lepim trenucima od danas. Zato i pišem o svojim vožnjama i postavljam dosta slika. Osim što želim sa vama da podelim sve te lepe predele, pejsaže i doživljaje, želim i sebi da napravim podsetnik, da uvek mogu kroz sliku i po koju reč, da se podsetim gde sam sve vozila. Jer, vremenom neću motorom do svih tih mesta više moći da dođem. A jednog dana i motor će se parkirati. Nadam se ne još skoro. A nadam se i da će se Beta brzo oporaviti od ovoga što je trenutno muči. U međuvremenu malo da uživamo u lepim pejsažima. Doduše ovo nije lepo. Ovo je tabla koju meštani postavljaju kako bi odvratili motocikliste, kvadove i kamione da koriste određene puteve. Ali odavde već počinje uživanje. Vidikovac iznad Kolašina Ka Melaji Melaja Ispod Ogorele glave. Pogled na Zenjilove rupe Ogorela glava Kako je lepo ispružiti se na mekanoj zelenoj travici Vrh Lica Ova mala tačkica na vrhu je Beta A ovo dole je Biogradsko jezero Betica, mrvica Ako se zagledate videćete u zadnjem redu Zekovu glavu sa repetitorima Ovde još ni ne slutim probleme sa gašenjem motora, pa sam raspoložena za glupiranje Prelepi pašnjaci Bjelasice Katun Goleš Gornji Lumer Lepe stvari uvek potiskuju ružne. One su te koje se pamte , one greju dušu, podstiču i hrabre na nove korake, na napred ...
-
Honda Hornet 919, CB900F, 65k kilometara, 2005. godište
abarth_maniac je odgovorio članu Luka9905 u Prodajem
Da zapljunem. Ubih se da napravim prednji kraj kako ja mislim da treba, a fabrika zapoveda. Luka se načekao kao Sneško belić šargarepe u Julu. Ali jbg. Znate me, mora da se uradi valjano i nema kompromisa. Posle silne muke, spakujemo. Svasta nesto uradjeno pride, Luka mozes slobidno i servisni izveštaj da okačiš, znaš da ne krijem nikad ništa. Elem, kad sam provozao motor nakon svega uradjenog, jedna ugladjena tetka, bez brkova! Ako je nekom zanimljiv motor, bez pardona garantujem za ispravnost i tačnost motora. Bilo koji problem da se desi u narednih 10.000 km, ja resavam i finansiram sa sve prevozom. Potpuno nevezano za Luku, da se razumemo. Ovo je moj garant za motor i stanje istog. -
Jadranska magistrala 2026 + predlog za dane pre i posle :)
Tumbe je odgovorio članu Darko Mihajlovic u Putopisi
Super. Piši dalje, da vidimo kako si doživeo iz vozačkog ugla... Mada je Jadranka potpuno drugačiji doživljaj kada si sa suvozačem (u tvom i mom slučaju supruga), ili kada si sam. 'Bem li ga zašto, ali meni je tako. A ni u jednom slučaju nije mi fokus na gasiranju... -
Moram da zapljunem u sitne sate l. Vozio sam gomilu motora!!!! To je jasno, s obzirom da sam apotekar, jel... Ovu gospodju smo pretresli komplet, jer je tako moralo. Malopre sam ispratio Vulcana 1500, pre neki dan izvezao Drag star, Norgea... I sednem na Californiu da je odvezem na tehnicki. Kako se taj motor lepo vozi, JEBOTE! Not my piece of cacke, ni blizu. Jos uvek volim da krljam pršljenove sa R slomivrata. Voznja ovog motora treba da se uvede u anale osećaja motocikla. Neverovatno! Sva muka koju sam imao dok sam ga uradio, a bilo je mučenja baš, padne u vodu kad točkovi zavrte. Jedna fantazija žabarska!!!!
-
ZXMoto vec predstavio 450 Rally A Kove, sto neko vec napisa, osim 450 Rally i 800 se potpuno uklapa u stereotip o istim kineskim motorima.
-
Nisam. Jel debeo?
-
Jel si ga probao? Ja sam se baš razočarao, Khaki Field Murph mi je 500 u glavu na ruci za njega Baby Alpinist je skladniji dosta
-
Honda Hornet 919, CB900F, 65k kilometara, 2005. godište
PremieRacing je odgovorio članu Luka9905 u Prodajem
A maleni B King ti nije interesantan...? -
Honda CB1000R CB1000 R WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM Honda CB1000R CB1000 R, 2011. godište, Naked, 1000 cm3, vozilo prešlo 48500 km, Aleksinac. Cena 4.800 €, Motori - Polovni Automobili Bas mi se svidja. Bio bi lep step up sa GSR-a, obrtni moment, suspenzija i kocnice. Ipak, mislim da vecinu toga ne bih iskoristio jer ne jurcam ni sa ovim, samo bih imao dodatne troskove registracije i potrsonje guma. Mada bih voleo i ABS, posto nisam na kocenju neki, sreca ne trebaju mi cesto. Nema gradske voznje.
-
Alpinist mi je omiljeni sat. Mozda jednom. Vidjao sam mnogo luksuznije ali ovaj ima ono nesto. To je to kad napravis nesto lepo. Mislim da im je i najprodavaniji model.
-
Kupljen pre 4 godine ovde na forumu od udovice našeg pokojnog kolege i forumaša BigDaddy-a, sa svega 85000 na satu koji ga je kupio novog u Srbiji. Trenutno na satu ima 143000. Poseduje kompletnu servisnu istoriju, sta je sve on uradio, i sta sam posle njega ja uradio… Auto je spusten u odnosu na fabricki, registovan pre 20 dana, i tehnicki ispravan. Zamenjena su mu prednja svetla sa novijim (originalni farovi idu uz auto), zamene zadnja stop svetla aftermarket led svetlima (originalna stop svetla idu uz auto). Jedina greska koju pali je vezana za led svetla. Crkla elektronika u faru koja ganja 3 led lampice ukrasnog karaktera nazad levo… Nasao majstora u Bg koji se bavi tim, kaze dodji i resavamo ali me nikad put nije navede tuda…drugim recima, resivo je…ili vracajte fabricka svetla Stavljena multimedija (originalni radio ide uz auto), promenjena prednja maska (originalna maska ide uz auto). Auto ima alarm, zadnje senzore, Zeder i DefendLock (zakljucavanje volana i menjača). Ima letnje alu felne 17” koje su trenutno na autu i zimski set 16” alu felni koje takodje idu uz auto. Fabrički tonirana zadnja stakla. Poseduje Thule nosače krovnog kofera. Potrebno odraditi mali servis Ganjao ga ja 3 godine, dok nisam sebi ispunio decacke snove i uzeo Hondu Accord 8…prodali gospodjin Nissan Note (takodje forumašu), i ona preuzela Leona…firma joj se preselila na 3 coska od kuce, pa je greota da tera dizela na tu relaciju…uzeli smo joj ponovo Nissan Note benzinca ali novijeg, tako da mi nikakve zamene ne igraju ulogu, sem eventualno za Hondu XAdv uz moju doplatu ocigledno Od problematike za sve ovo vreme moram da navedem da mi je palio gresku druge dizne. Nisam tehnicki potkovan pa ne zamerite ako sad lupim u objasnjavanju. Prvo je majstor pokusao da ponovo sredi neke konektore koji su u ulju na instalaciji za dizne, problem ostao. Uzet novi taj razvod tj ta instalacija i zamenjena. Tad su i dizne odnesene na kontrolu - majstor rekao da su parametri u normali i da nije do njih. Posto je prijavljivao drugu diznu - nju su zamenili mesto sa cetvrtom, da vidimo da li ce ponovo prijavljivati drugu ili cetvrtu, medjutim problem se vise nije pojavljivao. Mnogo se lepo vozi, najbolje od svih mojih dosadasnjih automobila. Nikad nas nije ostavio na cedilu, i cinjenica sto ga nudim ovde je sto smatram da je odlican auto i voleo bih da ostane u bjb porodici… Ima oziljaka iz gradskog zivota, 94% od parkinga i vrata…velika vecina nasledjena iznperioda bivseg vlasnika…mene nije tangiralo te se nisam bavio sredjivanjem toga…takodje, sediste je pocepano sa leve strane, ista stvar, tako je kupljeno, tako je ostalo i kod mene… Cena na polovni automobili je 4500, ali lako cemo se dogovoriti, narocito ako kazete carobnu rec “bjbikers” za sva pitanja sam tu, moze svaki vid provere, ćerajte gde hocete, provozajte…nije nov!nov!nov!, nije vozila baba, nije stojao u garazi umotan u celofan…ima godina…ali ima itekako snage za jos kilometara i kilometara… Ja sam u NS, a auto se nalazi u Sremskim Karlovcima, da me komsije ne bi iznabadale zbog 3 automobila u dvoristu… Igor 063 71 73 162
-
Ne bi me cudilo da @bajker71 ima slican
-
@dvlns Boban, Zemun ?
-
Mozes da se igras sa rotiranjem kormana. Ja sam svoj privukao max sebi.
-
A jest lep. Inace izasao je apdejtovan Alpinist SPB 507.
-
Pre svega saucesce porodici a mladom momku cisti putevi nebeski. A sto se bolnica tice dok sam ja bio dole to je bio uzas. Cerka mi se rodila u SD, nisu tada bili golubovi, ali nisu se mogli ni pohvaliti bas sa higijenom. A burazer pre 10 tak god zavrsi na infektivnom zbog jakog bola u stomaku, kazu doktori trovanje, 3 dana na inf.odeljenju pod infuzijom i nista. Kad se onesvestio od bolova, prebace ga na hirursko, a izjava doktora je NEZNAM STA MU JE MORAM DA GA OTVORIM DA VIDIM STA JE. Nakon operacije, izjava doktora je PUKLO JE SLEPO CREVO PRE PAR DANA I STUPILA JE SEPSA, MISLIM DA CE DA SE IZVUCE, ALI DA JE IMAO MALO SLABIJE SRCE NE BI PREZIVEO OPERACIJU. Eno ga gura i dan danas sa oziljkom preko celog stomaka. Hvala Bogu
-
Ja se kod mene ne usudjujem da radim sam. Ja jesam radio reparaciju hidraulicnih klipova ali to je klasican klip za kamionske rampe (lift). Hocu reci nije isto jer ne rade po istom principu, iako im je zajednicko da imaju semeringe, cistace itd. Kod mene na motoru ako se ne varam levi stap kontrolise preload a desni damper, tako da ni oni sami nisu isti. Ja nikada nisam radio to i ne zeæim da eksperimentisem. Inace danas razgovarao sa mehanicarem iz ovlascenog kawa servisa, gde sam odrzavao motor dok je bio u garanciji, i dobio sasvim korektnu ponudu za ovde gde sam. Kompletan servis prednjih viljuski 500 eura. S'obzirom da im je satnica u servisu 120eura,cena je povoljna. Inace mi je rekao da zeli da pogleda motor, da vidi sta je, jer mozda ipak ne mora da se radi servis, ali ja bih svakako da uradim i da budem miran.
-
Možda ga neko poznaje sa foruma, moj zet Dane se vratio iz Indije. Lep putopis
-
- 2
-
-
Hvala za pojašnjenje, znam da je imalo neko veze sa crkvom.
-
Ne spominji mu slatko, Odma traži kolač Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka
-
Da se nadovežem od marta 2025 do eto kraja juna 2026 sa NC om sam prešao 20200 km. Prednji prtljažnik je super, pogotovo u gradu, odmerio sam dobro kacigu koja fest staje- Pozadi kofer Kappa 45 litara, baš je super legao.Elem uvale mi spisak za kupovinu svaki dan tako da količima mleka, jogurta, krompira, šargarepe uopšte nije za hvalu na Forumu. Imam DCT i nisam baš prezadovoljan modovima, ali naravno tu je uvek opcija prebacivanja na manuelno u toku vožnje što često koristim. Potrošnja goriva je inače legendarno niska: penzionerski 2,8 litara otvoreni put, agresivno 3,5 litara, grad 4,2 litre, Čekam da u Srbiju dodje NX500 model sa e clucth sistemom, svi se u evropi oduševljavaju kako to radi.
-
Eto prilike da uzmu titulu .
-
Aktuelne Teme
-
