Jump to content

Moto Zajednica

GSX 550 EF (kao neko sredjivanje)

Recommended Posts

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Buziri su oni da kazem oni novi, mrezasti...a za gumu si u pravu, bitno je kako drzi, zato sam i napisao da mi deluje nesigurno (a i ruzno) jer mi je nenormalno da guma 120/70 se deformise rekao bih na 90/100

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Imam prvo molbu za Srkija ili Biker Q, posto su ovi koji su radili na motoru mrzeli dzekove i vecinom ih sekli i lemili zice aj da mi neko uslika raspored zica na kacenju za regler, predpostavljam 3 zute faze sa alternatora i plus, minus je zaseban, evo slike tog dzeka pa mi kazite kako ulaze zice gledano sa ove strane, posto nemam zenski dzek pa cu spojiti sa zenskim buksnama

CIMG0565_zpsdd4822ce.jpg

Takodje mi treba raspored zica za osigurace, evo slike i ovog dzeka i kazite mi kako idu zice gledano iz ovog ugla

CIMG0566_zpsc0628468.jpg

 

Kao sto vidite borba sa strujom i dalje traje ali napredujemo...

 

CIMG0568_zps9c7fafa2.jpg

 

 

CIMG0569_zpsb2022b47.jpg

 

Sta si Srki ti uradio sa masinom?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Brate Golube muke moje niko nezna, nemam vremena da ga pogledam a ne da se bakcem sa njim jbg. Ujutro cu ti slikati te zice pa ti saljem u temi, pozz 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja te mrežaste 'bužire' ne bih stavljao. Nakupiće se vremenom prašine i koječega među tim žicama i kako ćeš da isteraš to posle... A ni fizički nije nešto mnogo otporan.

Ili klasičan termo bužir ili još bolje creva sa neke stare instalacije od auta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

http://s25.postimg.cc/nv04uitxr/20140520_185715.jpg

golube uradio sam onako kako si napisao i slini ulje. Ali sam uspeo holender da shebem tj pukao je i ostao u glavi. 3gaa.gif

Jedina dobra stvar je da kada sam ga zaverglao lanac bregaste se sam zategao. Kako ti napredujes sa kupusom od struje? Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ajd da prvo odgovorim svima redom. Nije me bilo neko vreme jer je moj dan izgledao ovako: Posao-kuca-garaza-krevet i idemo ispocetka...a i radilo se po kuci (gletovanje)

 

Druze moja Suzi glumi podmornicu, cim sredim haos i dovedem dete kuci izvlacim motor pa mogu da uslikam sve sto ti treba.

E sranje, nadam se da nece biti vece stete kao i da nemas prevelike stete i u kuci. Drz' se! Ako ikako mogu pomoci zovi!

 

 

Ja te mrežaste 'bužire' ne bih stavljao. Nakupiće se vremenom prašine i koječega među tim žicama i kako ćeš da isteraš to posle... A ni fizički nije nešto mnogo otporan.

Ili klasičan termo bužir ili još bolje creva sa neke stare instalacije od auta.

Te mrezaste sam stavio na kablove sto idu od prekidaca, za glavni vod sam koristio izolirku kao sto je i fabricki, naravno negde je isao i obican a negde i termo buzir... Upravu si za prljanje a sto se tice trajnosti vidim da ih "guraju"dosta u nove automobile, doduse pod haubu pa videcemo koliko ce trajati deluju relativno jako... Inace kad ides na ovu stranu izvolte... To vazi i za ostale!

 

 

 

Golube uradio sam onako kako si napisao i slini ulje. Ali sam uspeo holender da shebem tj pukao je i ostao u glavi. 3gaa.gif

Jedina dobra stvar je da kada sam ga zaverglao lanac bregaste se sam zategao. Kako ti napredujes sa kupusom od struje? Pozz

 

Dobro sad znas da ti bregasta ima podmazivanje ali i nov problem 1hmm.gif

 

 

 

E ja mogu reci da sam kupus od struje 99% sredio, samu instalaciju sam malo unapredio (dodatna masa), rasteretio releima npr. ovi dupli farovi su bili nakaceni na fabricku instalaciju koja je ako se nevaram predvidjena cak i ne za H4 nego za balonku. 20% buksni se drzalo na 2-3 licne itd, itd....Sve to je sredjeno!

Ej pa ja imam stopsvetlo koje radi kada pritisnem prednju kocnicu i migavce koji rade!!! Cudo nevidjeno! 1oda.gif

 

Zezao se sa stopsvetlom, plastika je bila "krpljena lemilicom" i topljenom plastikom. Ma odradjeno vrhunski....

CIMG0575_zps62261584.jpg

Naravno, posto se 90% toga "odlemilo" popravljeno je super-lepkom a parcici plastike koji fale su opet "doliveni" kombinacijom super-lepka i sodebikarbone, sve to posle malo obradjeno i prefarbano (nemam sliku)

 

 

Nova kutija sa osiguracima (ovaj od 25a zamenjen propisanim od 15A)

CIMG0581_zpsd4e61379.jpg

 

Izgledaju lepo, voleo bih da blicaju jace...ali bolje ista no nista 1oda.gif

CIMG0582_zpsd2ad0648.jpg

 

Sljasti ko jelka

CIMG0579_zps069b8b8a.jpg

 

Moram da se zahvali nasem Bokilicu koji me je malo posavetovao, te sam lakse ustanovio gde sam zabrljao. Nakon ispravke brljotine sledilo je 1oda.gif :

 

http://www.youtube.com/watch?v=z4ZYKnQ_nvA

Dimi jer ima malo ulja u benzinu.. i ladara tablica...naravno pre ovog paljenja bilo je verglanja i radio je 10-tak min...

Ali sad isto pali ko mina (za sad) 1oda.gif

Ceka se jos uvek dihtung dekle, moram da radim neke biksnice kod strugara, svasta nesto....Tako da voznje jos nece biti.... 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Lepo napreduje 0takoje.gif

Kod mene se gomila, problem sa problemom. Moracu glavu da menjam a najveci problem imam kod kubikaze tj ovih 498 ccm naspram 572ccm kod svih ostalih. Da li mogu da napakujem glavu od veceg brata ili cu morati sve komplet da menjam tj masinu??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Slovenija, Notranjska
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Odlična tema. Imao sam i ja mnogo problema sa mojom GW, od elektrike, kočnica, hrđe..Ali na kraju sve se uredilo in več dvije godine moja je najbolja prijateljica. Samo tako dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

pogledao ortak da neduzim pricu uglavnom strucan je za mehaniku i kaze mora da se trnuje glava i da se sredi bregasta. Posle me zove i kaze brate bolje promeni jer ce vise trnovanje da te izadje i mora duzi lanac bregaste. Pitanje je i posle svega da li ce da funkcionise... Eto jbg eh da i pored ovog kurslusa imam problem sa kompresijom na 4-om cilindru 3gaa.gif3gaa.gif3gaa.gif

Dodje mi da se roknem. Na pocetku sezone sam pljunuo 200 evra da ga sredim i sada ovo... bem ti sranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja sam uspeo da upalim podmornicu, pocnla je da kaslje jos sa paljenjem punim vode. Osusio sam paljenje i ugalio je na kratko samo da izbaci vodu iz auspuha i sada nema voznje dok ne zamenim ulje, mada mi se cini da je nivo isti, mozda 1-2 mm visi pa necu da rizikujem. Inace neke zice su nastavljene pa ne znam kako da ti pomognem sa bojama zica. Inace odusevilo me to sto je ispod poklopca paljenja sve kao iz fabrike, izgleda kao da nikada taknuto nista nije. Jedino lose je sto ce poplava motor na dobos da otera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Odlična tema. Imao sam i ja mnogo problema sa mojom GW, od elektrike, kočnica, hrđe..Ali na kraju sve se uredilo in več dvije godine moja je najbolja prijateljica. Samo tako dalje.

Hvala na podrsci! Nekako kad zamislim i uporedim GW sa ovim mojim deluje mi ovo moje smesno. GW je bre masina, ladja!

 

 

pogledao ortak da neduzim pricu uglavnom strucan je za mehaniku i kaze mora da se trnuje glava i da se sredi bregasta. Posle me zove i kaze brate bolje promeni jer ce vise trnovanje da te izadje i mora duzi lanac bregaste. Pitanje je i posle svega da li ce da funkcionise... Eto jbg eh da i pored ovog kurslusa imam problem sa kompresijom na 4-om cilindru 3gaa.gif3gaa.gif3gaa.gif

Dodje mi da se roknem. Na pocetku sezone sam pljunuo 200 evra da ga sredim i sada ovo... bem ti sranje...

Kao sto ti rekoh, tu sam ako nesto treba...

 

 

Ja sam uspeo da upalim podmornicu, pocnla je da kaslje jos sa paljenjem punim vode. Osusio sam paljenje i ugalio je na kratko samo da izbaci vodu iz auspuha i sada nema voznje dok ne zamenim ulje, mada mi se cini da je nivo isti, mozda 1-2 mm visi pa necu da rizikujem. Inace neke zice su nastavljene pa ne znam kako da ti pomognem sa bojama zica. Inace odusevilo me to sto je ispod poklopca paljenja sve kao iz fabrike, izgleda kao da nikada taknuto nista nije. Jedino lose je sto ce poplava motor na dobos da otera...

Ma menjaj to ulje makar sipaj i automobilsko i upali nek postigne punu temp da ispari voda ako je ima u masini!

A to sto kazes da je ko iz fabrike..eh...struju sam sredio tako da hvala u svakom slucaju!

Pa ako prodas mislim da cu jedini ostati sa 550 na forumu, Srkiju fale tih 50ccm...

 

E al imam jos jednu molbu, posto znas da kuburim sa zadnjom gumom, ako ti nije tesko izmeri sublerom koliko je siroka ta tvoja zadnja, znaci od ivice do ivice... Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako nisam pomesao slike, saljem sa tel, na prvoj slici je 130/70 a na drugoj 120/90, ne znam koliko se vidi na slikama ali ova uza a vislja mu bolje lezi. Mereno metrom uza namontirana i sira skinuta obe su 12cm +-1mm. Ne obracaj paznju na kockastu felnu:-). Sto se tice ulja ove godine nema nista od zamene a verovatno ni voznje, dzabe bacih pare na registraciju...

post-2147-0-67392400-1401185734_thumb.jpg

post-2147-0-60996000-1401185774_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Tracak nade za moju Suzu. Iskopah podatak da je samo hod klipa kraci. Na 550 je 50.6 mm a na 500 je 44.1 mm a obim klipa je isti tj 60 mm. Eto toliko je dovoljno da manji brat ima 74 ccm manje. Uff a sad u potragu za parama i delovima. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ako nisam pomesao slike, saljem sa tel, na prvoj slici je 130/70 a na drugoj 120/90, ne znam koliko se vidi na slikama ali ova uza a vislja mu bolje lezi. Mereno metrom uza namontirana i sira skinuta obe su 12cm +-1mm. Ne obracaj paznju na kockastu felnu:-). Sto se tice ulja ove godine nema nista od zamene a verovatno ni voznje, dzabe bacih pare na registraciju...

Pa makar ispusti to ulje i vidi dali ima vode u njemu, ako radi masina sa vodom ulje ce da pobeli ako nije radilo ulje i voda se ne mesaju. Sipaj u nesto providno i proveri...

Uf da je meni tih 12cm

 

Tracak nade za moju Suzu. Iskopah podatak da je samo hod klipa kraci. Na 550 je 50.6 mm a na 500 je 44.1 mm a obim klipa je isti tj 60 mm. Eto toliko je dovoljno da manji brat ima 74 ccm manje. Uff a sad u potragu za parama i delovima. Pozdrav

 

Eto malo i lepih vesti...mozda baci na papir ako trebaju da se rade samo 2 lezaja koliko to kosta (ponavljam ne vidim zasto bi trebao duzi lanac) a koliko kosta druga glava, ostali troskovi su isti, obrada i dihtung....i juce sam gledao mislim da ces morati masinu iz rama ali nije to veliki posao...

I ne shvatih na kraju sta ti je bilo zapuseno pa se nije podmazivala bregasta...?

 

A evo i moje gume 120/70, mereno ovako sirina je 95mm! Ne smem ovako da vozim....

CIMG0590_zps2db6c9eb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Golube, video sam ja na koje žice si navukao pletenicu i baš zato sam komentarisao. Ti kablovi od komandi su najizloženiji u vožnji i najviše će skupljati vodu i prašinu.

 

Fala na pozivu, svraćam kad osposobim točkove :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako ti treba za probu evo ti moja 130/70, celestonerka ali mozes da probas motor kada ga sastavis ili bar da proveris kako lezi na tvojoj felni, ne znam...

Sa uljem i motorom ne znam sta cu, poremeti mi poplava sve finansijske planove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ako ti treba za probu evo ti moja 130/70, celestonerka ali mozes da probas motor kada ga sastavis ili bar da proveris kako lezi na tvojoj felni, ne znam...

Sa uljem i motorom ne znam sta cu, poremeti mi poplava sve finansijske planove...

 

Hvala, juce legla zahvaljujuci Grofu neka polovna 130/80-18 i sirina je 130mm mereno sublerom! Najzad!

 

Bicu kratak, struja zavrsena, stavljeni releji, po jos koji osigurac, sve lepo upakovano

CIMG0594_zpsf3eef856.jpg

 

CIMG0595_zpse060ffd0.jpg

 

Ugradjen voltmetar:

CIMG0592_zps78eb9b06.jpg

CIMG0603_zps63ffa511.jpg

CIMG0602_zps98930c89.jpg

Ovu plastiku tj. i nije plastika nego gumo-plastika gde sam usekao za voltmetar je trebalo kompletno pregitovati ali nesto i za sledecu zimu 0namigivanje.gif

 

"nova" 130/80-18, lepo se rasirila po felni

CIMG0597_zpse8cdd99c.jpg

 

I moram da vam kazem da je pala prva 1moto3.gif nekih 2-3km. Najveca razlika je u vesanju, i cini mi se da motor glatkije ubrzava, predpostavljam da je za to zasluzne nove dizne i kablovi a i sredjena instalacija. Pre kada sam u toku voznje dao migavac, koji pritom nije ni radio osecalo se blako trokiranje masine.

Kratka je ovo bila voznja za vece utiske, ALI koliko me pamcenje sluzi ovo je sad drugi motor...

 

Moracu kod Bokilica na jedno lepo stelovanje karbova, fale mi jos neke hilzne za drzace farova i jos par sitnica. Nadam se skoroj redovnoj voznji!

 

Sta se desava sa ostalim da kazem GSX EF "sektasima" ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Sta se desava sa ostalim da kazem GSX EF "sektasima" ?

Kod mene je status kvo... Nisam mrdnuo od mrtve tacke, os uvek pravim kombinacije u glavi sta, kako...

Ali dosta kuknjave nego vidim tebi lepo ide sa Suzom. Nema nista lepse kada od lesa napravis lutku. 1care.gif1moto3.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja