Jump to content

Moto Zajednica

Drugi agregat u mz etz 250-251

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jel neko nekad razmisljao mozda da ubaci drugi agregat u ram od etz-a 250-251? Ako neko ima iskustva ili nekih ideja neka iz izlozi da ih cujemo :)

Mislim da postoji varijanta za prepravku na 300cc, bilo šta jače taj ram neće moći da nosi, da ne pričamo o kočnicama i amortizerima. Naravno ostaje i pitanje cjene

 

Sve zavisi šta želiš od motocikla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

sto da ne !!!!! ali moras dobro odraditi ram !!! samo sto to nije vise MZ vec custom ili vec kako se kaze na nasem jeziku prerada!!!!! sve zavisi sta hoces???? Ako zelis i dalje da vozis MZ onda sto je rekao arnyman imas opciju da ga preradis na 300 cc i da stavis elektronsko paljenje a za ostalo ti treba masta i novac pa ako volis ti kreni u tu avanturu!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Hmmm , obično su mi se javljali vlasnici baš takvih motora sa suprotnom željom : da umesto pokvarenog japanca/talijana , stave MZ mašinu , jer manje košta cela nego li da popravlja onu originalnu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I ja sam viđao da ljudi uglavnom uzmu mašinu od MZ-a, pa ubace u ram od nekog " enduro " motocikla .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nisam razmisljao o sad nekom velikom povecanju snage,npr neki 4t motor od 400-500ccm mi se mota po glavi

Pa e, samo duplirati snagu za početak je baš malo, bilo šta veće i ugrađivao bi MZa na taj agregat, a ne suprotno.

 

Opcije su ti ograničene, najviše zbog težine, znači jedan cilindar, možda i 4t, nekih 250-300cc i oko 25-30ks, naravno treba ti motor čiji su blok i nosači već namjenjeni da glume ukrutu za ram, znači treba ti pomenuti motor i svi prateći detalji pa spremi bar 500€ za početak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Za te pate koje bi dao za MZ-a i plus za drugi-jaci agregat mozes da kupis jaci motor i da ne razmisljas...Danas mozes da nadjes japanca od 500-750 ccm koji je malo skuplji od dobrog MZ-a...jeste da svi oni imaji bar po neko ulaganje ali je opet to bolja opcija nego da budzis ram,da varis,pa da ubacijes drugi agregat,imao bi jos dosta stvari a kad malo bolje razmislis nema potrebe...Dobar mz ide ko zmaj,samo treba da bude nastelovan kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Upravo, nema smisla, jer te ugradnja druge mašine košta dosta, a rezultati su ograničeni šasijom koja je i ovako na limitu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova

a nzm jel mozda neko probao da stavi rezervoar od etz 251 na etz 250, i kako je to izgledalo? Sada sam u off-u ali ovih dana gledam da kupim neki mz a primetio sam da su etz 250 jeftiniji od 251,a 251 mi se vise svidja,pa ako je neko to probao ako moze da stavi sliku :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Može taj rezervoar od 251 na ETZ 250 ali je kraći . Iz tog razloga javio bi se razmak između sedišta i njega . Malo bi ružno izgledalo . Nemac je to , čitaj preciznost :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

Kupi Rotax-ovu masinu imas novu ili da uzmes sa neke aprilije jer pojedine imaju bas rotaxsovu masinu ili Janmar japanski oni proizvode cak i dizel masine jer im je proizvodnja namenjena brodskim motorima ove masine mozes da stavis na ram bez mnogo budzenja rama a 4t su e sad druga stvar !! za tu masinu mozes kupiti jos pet MZ-a i da ih menjas ko carape

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Nemam nameru da miniram temu ali da iznesem moja iskustva.Znaju ljudi sa podforuma da sam ja zbog rezevnih delova z aMZ koji su lošeg kvaliteta i zbog potrošnje hteo da ubacim u MZ-a neku 4-T mašinu.Odma da kažem da to nije neki zahvat ukoliko mašina gabaritno staje u deo rama koji je za to predvidjen ali sledi ozbiljniji problem a to je atest takvog projekta . Ako neko kaže da ga to ne interesuje i da će tako da vozi MZ-a, nailazi na prvu prepreku, takvo delo se sada tretira falsifikatom te kao takvo sa sobom donosi mnogo loših kaznenih mera.

Sledeća stvar, pokušaj atesta, toliko su iskomplikovali celu stvar sa novim zakonom o bezbednosti saobračaja da bi najbolje bilo da se prvo ode do institucije za atest i dobro se raspita.Gomila mojih prijatelja koja se bavi razno-raznim prepravkama ili su u problemu sa već prepravljenim vozilima ili su prekinuli sve radove na istim. Biće bolje, kao što je neko rekao da prodaš MZ-a, dodaš kintu i kupiš neki 4T motocikl.. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Neznam da li je ponovo dozvoljeno ali prosle godine nije se mogla registrovati to jest dobiti atest za rucno radjenu prikolicu za auto eto jedan mali deo iz Zverinjakove price0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja