Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za Flip Up kacigu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ma kacket je extra. Kada se vozi u susret suncu, taman napravi senku da nema odsjaja od vizira. 

Ne susti nego "drchi" kad zavibrira, a to je na brzinama 80-90 pa na vise. Na kratko ne smeta, ali je verovatno dosadno kada se vozi duse. Videcu na stavime neku gumicu da polje pasuje...

 

 

Istina, ume da zadrci kacket kad se vozi preko 90. 

Ako nadjes nacin da smanjis to drcanje - slobodno podeli sa nama informaciju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Nisam resio drcanje, ali sam sredio pinlock. Nije lepo nalegao na vizir pa je malo maglio dok je bilo hladno. Podmetnuo sam tanak papir oko pinova i sad naleze ko dupe na nosu  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Meni je maglilo. Seo, sagledao iz svih uglova, turpijicom malo produbio žleb i legao pinlock da nikad ne magli. Papir je malo ipak vidljiv :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Ja nosim Nolan N104 Evo,i kaciga je strava..nemam nijednu zamerku..suncani vizir,pinlock,flip,ventilacija...stvarno je sve odradjeno kako treba...Jedino sto ti se ne uklapa u budzet (44000 din)...Probaj Nolan N86 (full face)..Kad sam isao da probam N104,prodavac mi dao prvo N86 da probam...napravio krug..odusevljen kacigom..Imas pinlock,suncani vizir,teska 1,46kg,,vidno polje odlicno odradjeno,i ultra tiha...(testirao sam do 130,140)...i cena je stvarno ok za takvu kacigu,koliko se secam,bila je 25,26000..nisam je uzeo jedino zbog toga sto sam bas hteo flip...Idi probaj,neces se pokajati sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

 

Probao sam ixs, nije ni za ..... Probao sam Caberg modus-odlična. Skuplja je za 50%, izgleda mi da ću da dam taj novac. Samo još da se postigne veličina i boja... i neka akcijica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ja imam Modus. Ne delim ushicenje tom kacigom. Nisam bas odusevljen. Voleo bih da probam jos neku flip da bi uporedio jer mi je ovo jedina koju sam nosio. Do sada je uvek bila full face.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kum nosio Arai, pa kupio HJC R-PHA Max (jednu od najboljih flip-up kaciga)...kaze mnogo mu bucna. Posle full face, tesko da ce neka flip-up ispuniti ocekivanja po pitanju buke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Ja imam Modus. Ne delim ushicenje tom kacigom. Nisam bas odusevljen. Voleo bih da probam jos neku flip da bi uporedio jer mi je ovo jedina koju sam nosio. Do sada je uvek bila full face.

 

Šta joj konkretno zameraš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@ cikamiroslav

 

Kao sto je "doktor" rejao, mozda sam previse ocekivao posle full face kacige...pogotovo moje koja je teska ojo 1000g. Zato sam i napomenuo da bih voleo da probam i neki flip iz tzv "premium segmenta".

Znaci teska je(iako u odnosu na ostale flip up nije preteska).

Dalje, onaj lufter za bradu propusta vazduh i kada se zatvori( nije to strasno ali na temp nizim od 10 stepeni i malo vecim brzinama smeta).

Trece, buka. Prosto je bucna za moj ukus. Mozda to nije strasno za flip up...mozda su ostale jos gore...stvarno to ne znam. Ali recimo da je komunikacija INTERCOM F3 preko 100kmh vec mucenje.

E sad, pretpostavljam da sve ovo sto sam rekao zavisi i od vrste motora, polozaja sedenja, velicine/oblika vizira, moje razmazenosti...ali prosto receno, prijatnije mi je na putovanjima bilo sa full face kacigom...dok se ne nadjem u nekoj guzvi naravno :) Ali odavno sam se pomirio sa tim da ne postoji idealna stvar tako da ne kazem sa je kaciga losa. .prosto sam ja vise ocekivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja do nekih 140km/h pricam sa zenom, ja N103, ona N104, bez problema (Scala Rider G9).

A inace i meni je N103 dosta bucnija kaciga od stare full face N83.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Moguće je da ima veze i sa vizirom. Moja žena ima Scorpion EXO 1000 i na 120-130 kmh ona ne čuje šumove dok je meni već bučno. Kaže da joj je sve o.k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

@ cikamiroslav

 

Kao sto je "doktor" rejao, mozda sam previse ocekivao posle full face kacige...pogotovo moje koja je teska ojo 1000g. Zato sam i napomenuo da bih voleo da probam i neki flip iz tzv "premium segmenta".

Znaci teska je(iako u odnosu na ostale flip up nije preteska).

Dalje, onaj lufter za bradu propusta vazduh i kada se zatvori( nije to strasno ali na temp nizim od 10 stepeni i malo vecim brzinama smeta).

Trece, buka. Prosto je bucna za moj ukus. Mozda to nije strasno za flip up...mozda su ostale jos gore...stvarno to ne znam. Ali recimo da je komunikacija INTERCOM F3 preko 100kmh vec mucenje.

E sad, pretpostavljam da sve ovo sto sam rekao zavisi i od vrste motora, polozaja sedenja, velicine/oblika vizira, moje razmazenosti...ali prosto receno, prijatnije mi je na putovanjima bilo sa full face kacigom...dok se ne nadjem u nekoj guzvi naravno :) Ali odavno sam se pomirio sa tim da ne postoji idealna stvar tako da ne kazem sa je kaciga losa. .prosto sam ja vise ocekivao.

 

E. Lepo. A koju si integralnu nosio pre modusa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Probao sam Škorpion ekso 910- ne valja. Probao sam Šark openlajn- mnogo teška. Probao sam ranije ixs- ne valja. Ili sam ja velika picajzla.

Sviđa mi se Caberg modus. Dobra je rpha max, ali mnogo brate skupa. Šubert i Šoi- pa za te pare skoro imaš skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Nosio sam SHOEI X-SPIRIT II pa Marushin 999 RS.

Kao sto sa napisao gore, voleo bih da probam neku iz tog premium segmenta pa da onda vidim da li vredi te pare ili ne. Ovako nazalost, ne mogu da pravim paralele. Tuga bi mi bila ako ne bih bio zadovoljan ni njima.

Ja sam dosta teoretisao oko izbora flip up-a i nekako mi se MODUS najvise uklapao u ulozeno-dobijeno....i dalje to mislim. Glavni "konkurenti" su joj bili Nolanovi modeli(N90 i N103).

Probao sam kasnije i SHARK EVOLINE ali mi ona nije bila prijatna zbog rasporeda mase kada se brada prebaci na teme...mozda moj trip.

Ta HJC je jedina iz visoke klase koju sam probao. Jako lagana i prijatna ali prosto mi nije delovala kompaktno i cvrsto. Cim sam je video vise nisam razmisljao o njoj iako lepo lezi na glavi.

Ostale su mi jos SHOEI da probam i ako mi je to-to, ja cu onda razmisliti da li cu kupiti neki manji skuter za po gradu ili kacigu :)

E sad sve sto sam napisao je krajnje subjektivno pa ne bih da ulazim u diskusije da li gresim ili ne. Prosto sam ja tako video te kacige.

 

P.S. Shubert mi nebodgovara kalupom. Moja velicina mi stvara neprijatan pritisak u predelu slepoocnica. A veci broj mi je veliki.

Promenio član Bojan_Jgd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Neka je subjektivno, to puno vredi nekom ko kupuje, ako onaj ko je već nosio  iznese svoje utiske.

A je li, Jagodinac, bi li bio ljubazan da napišeš koju reč o toj MARUŠIN integralnoj? 1 kilo težine, pa to je fantastično, za to vredi odustati od flip ap, pod uslovom:

da je tiha i da ne duva kroz nju promaja. Ako si zadovoljan i tim parametrima, onda ću ja razmisliti vrlo ozbiljno. Cena je dobra, ima u ponudi i model R1 karbon i ona nije preskupa. Ne vidim, međutim, ko ih prodaje u Srbiji. Nije baš uputno naručiti, a nigde ne probati.

Uzgred, Marušin ima i flip ap kacige, ali su teže. Opet, i tih 1,5kg nije strašno u odnosu na 1,7 drugih proizvođača

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Zavisi od polozaja pri voznji. Cini mi se da je moj Marushin (999RS) vise bio sportski orijentisana kaciga i ako se na motoru sedne uspravnije(neki enduro polozaj) onda hoce da duva ispod brade. Uz nju sam dobio onaj podbradak koji kada namestis smanjuje se "protok" vazduha bitno. Dobija se i deflektor za dah. A sam vizir je dobar...ne magli previse. Mislim da ima neki anti-fog sloj. Ali sto se udobnosti tice, to je nesto najprijatnije i najudobnije sto sam stavio na glavu...prosto se ne oseca. Prezadovoljan sam. Krivo mi je samo sto nisam imao komunikaciju na njoj da vidim kako bi se ponasala. 

Da sada biram full face za putovanja, razmotrio bih i EXO 1000. Nosio sam je malo i cini mi se bas dobra.

A evo i najnovijeg Update-a u vezi MODUSA. Danas su me na auto putu sastavili i kisa i grad...uz jak vetar. Vozio sam nekih 15 min sigurno po tom vremenu(a po solidnoj kisi bar sat vremena). I Kaciga je pustala kapljice vode unutra. Odozgo. Sada ne znam da li je sa luftera na celu ili na spoju vizira sa kacigom. Nije to bio potop unutar kacige niti mi je lice bilo mokro ali je pustila malo. Ne znam kako bi se ponasalo da je nevreme potrajalo i da sam vozio duze po onakvoj kisurini. I ne znam kako bi s ponasala kaciga iz "premijum segmenta" na ovakvim uslovima...a izgleda da nema ni jeftinog nacina da to saznam iz prve ruke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Ona jeste nominalno sportska kaciga. Ali za duža putovanja mislim da je presudna težina kacige. Da te posle na boli glava i vrat. Taj podbradak je svakako potreban.

Grešim ili ona nema integrisan sunčani vizir?

 

Zna li neko ko prodaje Marušin kacige u Srbiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Nemaju sportske kacige integrisane naocare...pa tako ni taj Marushin. Ja nosim dva vizira jer je onaj tamni bas taman. I odmah da dodam da je razlog sto sam gore napisao da je vizir dobar to sto sam ih nosio maltene svuda i nemam torbicu za vizir a nista sebposebno nisu izgrebali. Koristim ih vec par godina i miliob puta sam skinuo i namestio vizir i sve je i dalje u savrsenom stanju.

Koliko ja znam niko u Srbiji ne prodaje Marushin. Ja sam moju narucio i ubo sa velicinu...a kako se ispostavilo to je kaciga koja mi definitivno najvise odgovara kada pricam o udobnosti.

Sto se tezine na putu tice, frapantna je razlika izmedju nje i Modusa. Nemerljivo jer Marushin kao da nije na glavi. Naravno ja pricam o ovoj koju sam nosio.

Clan Skohajm ina njihov flip pa mozes da ga pitas za utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja