Jump to content

Moto Zajednica

Najnoviji namet ili mucenje uvoznika od strane SUP-a

Recommended Posts

Guest gordanmg

Danas odem da registrujem motor i dobijam obavestenje da ako je motor iz uvoza treba da postoji racun overen kod notara iz zemlje iz koje je motor uvezen. Racun je overen na granici prilikom ulaza u zemlju od strane madjarske carine a takodje od carinarnice gde je ocarinjen.

Znaci opet neki dodatni namet, overa racuna kod notara nije dzabe nego se i to placa.

Dali to traze da provere da ga nisam drpio preko ili je to neciji hir i uterivanje nekih novih pravila.

U Sapcu, Valjevu je na primer potreban i prevod papira tj strane saobracajne dozvole i odjave a u BGD nije potreban prevod.

U Sapcu cekas 2 do 3 dana da dobijes table a u BGD  odma dobijas.

Postoji li republicki zakon koji je za sve isti ili svak radi kako mu se digne ili kako ga on licno tumaci.

Ko ima iskustva sa ovim nek iznese misljenje!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Znam samo da je jednog mog drugara skoro zajebavala nekakva stoka na salteru u supu prilikom registracije dominatora trazeci mu overen kupoprodajni ugovor iz Svajcarske. Posle je kupio jednu milku od 300gr i zavrsio posao u drugoj smeni.To je bilo letos i izgleda da je stupilo na snagu sada.Normalno da od tog ugovora nasa drzava nema nikakvu korist ali ti imas stetu a to je jedini razlog zasto to traze jer sve sto se u ovoj zemlji cuda dogadja svi zakoni koji se donose donose se samo u korist stete gradjana Srbije, zato nemoj nista da te cudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ja nisam uspeo da registrujem Suzukija zbog tog papira i bas danas idem da pokusam to da resim uz malo "pregovaranja". Uopste mi nisu jasni, stalno nesto novo ubacuju i bukvalno nas ZAJEBAVAJU. Na carini kazu da je taj dokument potpuno nepotreban jer oni pri uvozu proveravaju sve sto se treba proveriti.

A poznajem jos petoro ljudi koji treba da registruju motore a nemaju taj dokument...sprema im se igranka.

 

P.S. Gordane, ako ne uspem to da resim danas cucemo se u vezi tog papira jer onda druge nema  :-X

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

posledica multilateralnih dogovora o unifikaciji pracenja placanja poreza, sta da se radi. Jeste novitet ali i nije obzirom na to da se sada ustavri samo poceo strozije primenjivati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Pozdrav,

 

posledica multilateralnih dogovora o unifikaciji pracenja placanja poreza, sta da se radi. Jeste novitet ali i nije obzirom na to da se sada ustavri samo poceo strozije primenjivati.

 

Novost danas javljena iz NS-a. Uvezen motor iz Nemacke na firmu koja je kupila motor od hendlera (plac u Nrmackoj) Prodala je nasa firma privatnom licu medjutim u SUP-u trazi ugovor izmedju lica (nemca)  koje je prodalo motor hendleru i hendlera (znaci traze nesto sto je nemoguce) !?!?! To je poslovna tajna coveka koji se bavi prodajom motora ili bilo kojih vozila.

Sasa  mozes li mi ovo objasniti!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pozdrav,

 

posledica multilateralnih dogovora o unifikaciji pracenja placanja poreza, sta da se radi. Jeste novitet ali i nije obzirom na to da se sada ustavri samo poceo strozije primenjivati.

 

Novost danas javljena iz NS-a. Uvezen motor iz Nemacke na firmu koja je kupila motor od hendlera (plac u Nrmackoj) Prodala je nasa firma privatnom licu medjutim u SUP-u trazi ugovor izmedju lica koje je prodalo motor hendleru i hendlera!?!?! To je poslovna tajna coveka koji se bavi prodajom motora ili bilo kojih vozila.

Sasa  mozes li mi ovo objasniti!!!!

Nabavi se taj ugovor za 50e i ko ih sisa.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Znas ti sam da nas covek ima sve. I pecate i ugovore i racune i servisne knjizice. I to hoces blanko ili hoces popunjene. Ma mi smo ti nebeski narod. Dosetimo se mi svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Pazi to je nelegalno i bukvalno ispada da te teraju u nazovi kriminal!!!

Pokusavas na sve moguce nacine da budes cist, legalan da platis carinu i PDV registraciju osiguranje.

Carina se smeje na takve odluke pojedinaca na vlasti ili taj radnik na salteru oce deo nekog kolaca.

Kazes da dam 50 evra za pecat, nije poenta u 50 evra nego u tome sto ce opet sutra nesto novo traziti a sve to ide na racun krajnjeg kupca!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pazi to je nelegalno i bukvalno ispada da te teraju u nazovi kriminal!!!

Pokusavas na sve moguce nacine da budes cist, legalan da platis carinu i PDV registraciju osiguranje.

Carina se smeje na takve odluke pojedinaca na vlasti ili taj radnik na salteru oce deo nekog kolaca.

Kazes da dam 50 evra za pecat, nije poenta u 50 evra nego u tome sto ce opet sutra nesto novo traziti a sve to ide na racun krajnjeg kupca!!!

 

Potpuno si u pravu. Vidis ti, druze moj, sta se banda dosetila? Pa kad su oni nekorektni, onda te teraju da i ti budes. Propasce EU, ako budu nas primili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Danas odem da registrujem motor i dobijam obavestenje da ako je motor iz uvoza treba da postoji racun overen kod notara iz zemlje iz koje je motor uvezen. Racun je overen na granici prilikom ulaza u zemlju od strane madjarske carine a takodje od carinarnice gde je ocarinjen.

Znaci opet neki dodatni namet, overa racuna kod notara nije dzabe nego se i to placa.

i kod nas je tako,tocne detalje zna Oldbiker.

A za table sto cekas u Sabcu 2-3 dana,a u BG dobijes odmah,to je sigurno sto svi papiri idu prvo u centralu u BG,pa dok oni odobre....

 

Pozdrav,

 

posledica multilateralnih dogovora o unifikaciji pracenja placanja poreza, sta da se radi. Jeste novitet ali i nije obzirom na to da se sada ustavri samo poceo strozije primenjivati.

 

Novost danas javljena iz NS-a. Uvezen motor iz Nemacke na firmu koja je kupila motor od hendlera (plac u Nrmackoj) Prodala je nasa firma privatnom licu medjutim u SUP-u trazi ugovor izmedju lica (nemca)  koje je prodalo motor hendleru i hendlera (znaci traze nesto sto je nemoguce) !?!?! To je poslovna tajna coveka koji se bavi prodajom motora ili bilo kojih vozila.

Sasa  mozes li mi ovo objasniti!!!!

Za ovo nisam cuo.Ako je handler kupio auto ili motor od privatne osobe,to vozilo je u njegovom vlasnistvu,i neznam sta ce im taj papir.To je kao da ja od tebe kupim motor,pa ga opet prodam,a taj sto je kupio motor od mene,kod prijepisa trazi tvoje papire,nema logike.Jedino ako je privatna osoba stavila vozilo u auto kucu da se proda pa onda kasnije plati toj kuci proviziju,to je opet druga stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kad sam pre 2 godine registrovao stranca trazili su overen kupoprodajni ugovor izmedju svajcarca prodavca i mene kao kupca, prevod tog ugovora overen od strane ovlascenog prevodioca i odjavljenu saobracajnu dozvolu original kao i prevod iste. Nista od toga nisam imao sem odjavljene saobracajne, pa sam morao da se snalazim, taj ugovor me kostao 10tak evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Kad sam pre 2 godine registrovao stranca trazili su overen kupoprodajni ugovor izmedju svajcarca prodavca i mene kao kupca, prevod tog ugovora overen od strane ovlascenog prevodioca i odjavljenu saobracajnu dozvolu original kao i prevod iste. Nista od toga nisam imao sem odjavljene saobracajne, pa sam morao da se snalazim, taj ugovor me kostao 10tak evra.

 

To ti je trazila carina da je motor odjvljen ili ti uzimaju original tabicu koja ostaje u SUP-u kako nebi bila zloupotrebljena.

Svaki motor mora biti odjavljen preko da bi dalje radio posao.

 

Sasa umag oni netraze informacije od BGD-a nego to cisti hir a u Sapcu postoji samo 1 i slovima jedan salter na 100 000 stanovnika opstine Sabac pa mozes zamisliti guzvu svaki dan oko zavrsavanja papira?!?!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

A salter je tako nizak da moras da se sagnes do kolena da bi nesto trazio i rekao i ispada da ih za sve molis na kolenima.

Sramota da nemoze biti veca. I to sutra u Evropu ma daj molim vas!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ljudi fazon je u tome sto se do skoro od automobila uvozilo sve i svasta. Vecina je prolazila kao EURO 3 i kao ne havarisana. E sad caka je da bi se neki nameti izbegli, ljudi su pravili italijanske papire za sve sto su uvozili. Logigicno, dolazilo je do nelogicnosti  ;D Auto je kupljen u utorak u Francuskoj, u cetvrtak se pojavio u Srbiji sa izvoznim papirima iz Italije. Nekome je to upalo u oci pa sad tera svoju pesmu i za kola i za motore. A da bi sagledali i drugu stranu ... Italijanski papiri su pravljeni samo zbog zavoda za standardizaciju tj Italijani imaju neki fazon da im se direktno iz dozvole vidi da je EURO 3 pa auto ne mora da ide u zavod. U zavodu stvari stoje ovako: svaki auto koi nema EURO 3 mora da ide tamo da bi oni utvrdili da li moze da prodje ili ne moze. To i ne bi bilo tolko strasno da ne mora svaki auto da ide tamo. Znaci da nas desetorica doteramo recimo Golf 5 TDi, svaki mora da ide u zavod, a ne kao sto bi bilo logicno samo jedan.

U tome je fazon. Oni oce da dokazes da je taj auto / motor dosao iz zemlje odakle su papiri i trazice ti hiljadu gluposti za to. Makar te to kostalo 10 godina zivota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Sasa umag oni netraze informacije od BGD-a nego to cisti hir a u Sapcu postoji samo 1 i slovima jedan salter na 100 000 stanovnika opstine Sabac pa mozes zamisliti guzvu svaki dan oko zavrsavanja papira?!?!?!

 

Prvo nemoj da te cudi sto radi jedan salter u Sapcu ;) pa na Novom Beogradu radi 1,5 salter a ima oko 500.000 stanovnika ;D ;D ;D ;D Pandurska posla ;D

A to sto nema tablica problem je sa proizvodnjom istih. Ranije se godisnje regisrovalo po stotinjak motora u celoj Srbiji, a sad moze da se desi da se u jednom da nu registruje toliko, jbg ljudi dosli do para i mogucnosti ;) I pored tolike "navale" na motore MUP i dalje porucuje isti broj tablica kao ranije ??? ??? ??? U BGD najveci problem su male table, ja kad sam ih uzimao, to popodne nas je bilo desetak ??? a pandur mi kaze da je ranijih godina toliko bilo za mesec dana. Toliko  ;D

Nadajmo se da ce sad kad se promene table promeniti i kolicinu koju narucuju pa nece biti tih problema ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Italijanski papiri su pravljeni samo zbog zavoda za standardizaciju tj Italijani imaju neki fazon da im se direktno iz dozvole vidi da je EURO 3 pa auto ne mora da ide u zavod. U zavodu stvari stoje ovako: svaki auto koi nema EURO 3 mora da ide tamo da bi oni utvrdili da li moze da prodje ili ne moze. To i ne bi bilo tolko strasno da ne mora svaki auto da ide tamo. Znaci da nas desetorica doteramo recimo Golf 5 TDi, svaki mora da ide u zavod, a ne kao sto bi bilo logicno samo jedan.

U tome je fazon. Oni oce da dokazes da je taj auto / motor dosao iz zemlje odakle su papiri i trazice ti hiljadu gluposti za to. Makar te to kostalo 10 godina zivota.

Tako je,zato na primjer u Italiji nema ili ima jaaako malo V-Strom 1000 jer on nema EURO 3,dok ima jako puno V-strom 650 koji ima EURO 3 normu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

sta smo zakljucili?

Kada registrujes stranca napravis sve papire koje traze i to je OK,

a kada ides legalno i direktno uvozis motor iz inostranstva das to sto imas od papirologije  i uvek nesto fali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Ljudi fazon je u tome sto se do skoro od automobila uvozilo sve i svasta. Vecina je prolazila kao EURO 3 i kao ne havarisana. E sad caka je da bi se neki nameti izbegli, ljudi su pravili italijanske papire za sve sto su uvozili. Logigicno, dolazilo je do nelogicnosti  ;D Auto je kupljen u utorak u Francuskoj, u cetvrtak se pojavio u Srbiji sa izvoznim papirima iz Italije. Nekome je to upalo u oci pa sad tera svoju pesmu i za kola i za motore. A da bi sagledali i drugu stranu ... Italijanski papiri su pravljeni samo zbog zavoda za standardizaciju tj Italijani imaju neki fazon da im se direktno iz dozvole vidi da je EURO 3 pa auto ne mora da ide u zavod.

 

Nije baš potpuno tačno. Iz nemačkih papira se vidi još detaljnije kojoj klasi i podklasi auto pripada, ali italijani imaju jeftinije tržište polovnim vozilima pa je procenjena vrednost za carinjenje manja. Pored toga Italijani zadržavaju orginal saobraćajnu i izvoz se radi s overenom fotokopijom pa je mnooogo lakše napraviti falsifikat. Sada proveravamo gomilu vozila koja su uvezena sa "italijanskim" papirima dali su zaista tamo bila zadnji put registrovana. Nadam se da niko od vas nije dobio ppoziv da se pojavi sa voziom na pregled regularnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

sta smo zakljucili?

Kada registrujes stranca napravis sve papire koje traze i to je OK,

a kada ides legalno i direktno uvozis motor iz inostranstva das to sto imas od papirologije  i uvek nesto fali.

;D ;D ;D ;D PROPISI SU PROPISI ;D ;D ;D :D :D ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

kao sto rekoh, radi se o vidu medjunarodne saradnje pri cemu se pokusavaju poloviti utajivaci poreza sa one strane (ne nasi, mi samo ispadamo kolateralna steta u ovom slucaju).

 

Naime, uocen je trend vec nekoliko godina da preprodavci prijavljuju sasvim drugacije poreske osnovice i poprilicno izbegavaju placanje poreza u domicilnim drzavama (kako su mi rekli, najvise je rec o Holandiji, Belgiji i Nemackoj trenutno), te najverovatnije na ovaj nacin zele da izvrse pritisak preko kupaca ne bi li se obezbedili dokazi o transakcijama na koje nisu placeni porezi ili nisu adekvatno placeni.

 

Table se dobijaju prvo u Bgd-u jer upravo tu i stizu, centralizovan je sistem dostave (proizvode se u Somboru kao licenciranom projektu, zatvor otvorenog tipa pa se odatle dostavljaju Upravi saobracajne policije MUOP-a) i tek nakon toga odlaze dalje. Ipak, u samom Bgd-u, u Ljermontovoj, se vrsi i povremena korekcija procenjenih trebovanja kolicine tablice i moguce je da onda neko izvisi negde dalje. Blize vatri, bolje se i greje. Neugodna stavka ali sta da se radi, nije samo u ovom slucaju vec i dosta sire. Prioriteti se kategorizuju i spram broja zainteresovanih a u Beogradu ih ima izrazito najvise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Lancia 88 sve je to ok sto si napisao,ali veliki problem je na pomolu a on je kako registrovati legalno uvezen motor na koji je placena carina i ostali nameti.Meni sutra stizu motori iz Italije kako da registrujem motor da bi ga prodao,sta da kazem kupcu kad bude bilo problema u Sup-u e znas sta mogu da ti prodam ali nemozes da ga registrujes,gde da nabavim racune?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Mi kadf smo registrovali i Suzuki iTriumpha u Beceju odmah smo sve sredili bez ikakvog problema zavisi i od Sup-a svuda je drugacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja