Jump to content

Moto Zajednica

Honda nsr 125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

Nsr 125 98 god , skoro je kupio burazer,Palila je na gurgu zbog loseg akumulatora ,kad smo pokusali sa novim akumularorom ,problem,motor normalno vergla a kad treba da upali on zastane kao da mu je paljenje mnogo rano,.

A desilo se i u voznji da motor blokira ugasi se i onda sve normalno upali,i gusio se na sedam hiljada obrtaja..

Da li neko zna u cemu je stvar,ili je imao slican problem.Ja sa tim dvotaktim motorima se slabo bahcem ne obozavam ih bas..1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2731 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ne bi smelo da zbog RC ventila tako zakuca... O.o Da slabije ide u nekim rezima ok, i da teze upali ok. Ali ovo mi lici na nesto drugo.

Da li uljna pumpa radi dobro? Ja sam na svim cvajama sam mesao da ne dodjem u situaciju da me ona zahebe pa da zakuca

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

to se desavalo na tzr-u kog sam ja radio nece da vuce pa taman lepo krene pa se ugasi od jednom meni je bio problem u karb-u uzmi ocisti ga pa probaj :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

Mozda se gusio od prejake mesavine koju je prethodni vlasnik sipao,sipano drugo gorivo al se cudno manifestuje paljenje..

Gledao u manualu da se rc vebtil steluje ,moracu sve da proverim jer su ga ceprkali klinci.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: aprilia rs 125

sto se tice paljenja on ima malu kailicu na radilici koja drzi magnet u savrsenom polozaju za rad kad bi provrteo kailu nebi ni upalio

a sto se voznje tice deluje mi kao da imas problem sa varnicom uzmi probaj sa novom svecicom mozda ti je samo pregorela kapica uzmi oguli kabal od bobine i obmotaj oko svecice sa takvim slicnim problemima sam se susretao motor ide pa neide pa dodje na sedam pa probije pa radi pa se ugasi :zbunjen::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Velika je verovatnoca da ima mnogo rano paljenje, a to moze i da pravi problem i sa radom motora. Pretpostavljam da je pukla kajla na magnetu i sam pomera paljenje. To hoce da se desi ako je matica slabo stegnuta, a motor se pali na gurku, dozivi trzaj i otkine je. Ima jos razloga da dobije rano paljenje, ali to je 5%. Iz vise razloga ne paliti ni jedan motor na gurku! Sto se tice ovog "blokiranja"nisi bio dovoljno jasan. Pod blokiravanjem se podrazumeva da motor ukoci u trenutku i par minuta nema paljenja, kod cvaja je to uzrok slaba mesavina, siromasna smesa i automatski pregrevanje. Ako se motor ugasi, upalis ga i nastavis dalje, kvar je struja! Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: aprilia rs 125

Da je kaila proklizala nebi ga ni upalio verovatno bi mu se javio samo dok ga vergla kad bi se slucejno potrefio ugao paljenja nebi mogao da se vozi ni 100 metara :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

Ovih dana ga uzimam u rad,samo da skinem hondu sa dizalice , karburator sam vec skinuo i ocistio nisam primetio nista kod njega 0stabre.gif i meni lici na struju......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Molim te napisi kad budes detektovao kvar, jos uvek mislim da sam u pravu. Ujedno kad vec rasturas, odnesi alnaser kod dobrog elektricara da ga dobro proveri(rotor,cetkice,lezajeve). Ako su klinci cackali motor, na svasta ces naleteti. Srecno i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

Danas radio oko nsr-ke , proverio magnet kajla je dobra , mucili se jeb.skinusmo auspuh kad na verglanje pljuje gorivo , cilindar prepunjen gorivom........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Ne bi smelo da zbog RC ventila tako zakuca... O.o Da slabije ide u nekim rezima ok, i da teze upali ok. Ali ovo mi lici na nesto drugo.

Da li uljna pumpa radi dobro? Ja sam na svim cvajama sam mesao da ne dodjem u situaciju da me ona zahebe pa da zakuca

 

ja sam iz istog razloga iskljucio uljanu pumpu,malo je vise dimio i slabije je isao ,sad mu je mesavina na 2% i ima super sagorevanje i vucu mada brljavi oko 8 i 9k al kad preskoci to je raketa :-) rc ventil mu nonstop otvoren (ostecena saila pa dok se nesnadjem)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

U kakvom ti je stanju cilindar uglavnom nastrada i on ako je klip ostecen.Klipova imas od 40e pa do 100e,ove najjeftinije nepreporucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

ha cilindar razbusen , ali sa premalo tolerancije pa je ribao klip u cilindru...

Fabricki cilindar na NSR-u je tzv nikasil cilindar kao stari Puh poni-expres i ne moze se busiti, ako je busen onda je vec neko ugradio hilznu! Da ne bude zabune i fabricki postoje specijale, to jest klase obradjenosti klipa koje se ubacuju u zavisnosti od stepena pojedjenosti cilindra, U pitanju su stoti delovi mm, sto je malo za specijalu! Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav ljudi, imam čudan problem sa hondom nsr 125.

Problem sa hondom je to sto mi svećice crkavaju,do sada sam zamenuo 3 kupio sam jednu platio sam je oko 280din probila je nakon 3 nedelje zatim sam uzeo drugu svecicu platio je 900din jer sam mislio da je los kvalitet stare pa je zato probila, ali ova mi je negde u roku od jedan ipo sat crkla. Sad sta bi mogao biti problem sto crkavaju svecice??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ili ti smesa nije dobra ili su i te druge svecice neodgovarajuce.

 

Kad sam pre desetak godina vozio nsr vozio sam je na iridijumskoj svecici ali ne znam tacno oznaku sad, bilo je odavno. Nadji manual pa probaj sa iridijumskom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Kada sam kupio motor na njemu mi je došla konusna svecica i ona je probila posle nekih 2 000km voznje pa sam uzeo denso i crkla mi za 3 ned nakon nje sam uzeo NGK svecicu po oznaci koja treba za ovu hondu japanska je i nerazumem sta dovodi do probijanja svecica tako brzo.Nasao sam na netu da moze biti do smese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja