Jump to content

Moto Zajednica

Izbor kacige - Pomoc

Recommended Posts

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Resio sam da obradujem sebe novom kacigom full-face, budzet mi je do 150e, znam da treba kacigu staviti na glavu i videti koja najbolje lezi odgovara...

Ali sta uzeti?

U uzem izboru su mi AIROH-a i Scorpion-a mada tu su i Sark, LAZER, HJC i Caberg...

 

Neka preporuka za proizvodjaca, sta uzeti il izbegavati?

 

Naravno kad stavim na glavu videcu sta mi odgovara...Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Transalp 650

Airoh bi izbegavao, ne deluju mi da su preterano kvalitetne iako su lepe, nekako skripe, krckaju u rukama, ne kazem da su nebezbedne ali mi odnos cene i kvaliteta ne deluje bas nesto, scorpion korektno sve, pogotovu sto imaju ludacke dezene tako da su upecatljive, ja sam letos bio zagrejn za njih ali mi kalup ne odgovara, sa lazerom i sharkom nisam imao dodira tako da o tome nisam kvalifikovan da pricam, sa HJCom i Cabergom sam radio tako da sam tu evo mog misljenja, obe firme su dobre, e sad do tog budzeta, od Caberga V2R, ili moja preportuka sad imas akciju u Guevari, tako da za 159e mozes pazariti HJC FG15, sto je po meni sam vrh onoga sto mozes uzeti NOVO za taj novac, pod uslovom da ti odgovara kalup itd itd, kaciga je kompozitna sto je stavlja po bezbednosti iznad vecine stvari koje mozes uzeti za tu kintu jer su od polikarbonata tj termoplastike, ima zakljucavanje vizira tako da se pri vecim brzinama ne moze otvoriti, nije bucna, dobro luftiranje itd, kvalitetna unutrasnjost, eto moje neko misljenje 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Drugar ima skupu Shoei kacigu i HJC FG15 i cini mi se da mu je HJC draza. Ja imao HJC i bio sam zadovoljan, isto FG15 model. Ne znam da li ga jos uvek proizvode ili je izasao neki naslednik... Inace po nasem zakonu ako se dobro secam kaciga kao ne zma biti starija od 5god. Mada i da hoce ne verujem da oni znaju to proveriti. Napominjem to jer ako negde ima novih FG15 mozda su starijeg datuma. Scorpion imao, nije losa, malo su teske. Imaju onu dobru foru sa naduvavanjem i lako je skidanje vizira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Имам AIROH и могу рећи да је за те паре одлична. За 2 године падала небројено пута са мотора на бетон, једном је чак и добро треснула са главом унутра, и том приликом остале само 3 тачкице једна до друге на њој (једва приметне, због дезена кациге на том делу).

 

AIROH SpeedFire Graphite

 

 

Koлико пара толико и музике, плаћена негде око 100е.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Uz motor dobih od drugara Shark RSI koju je novu kupio. Iznad 100Km/h ima pistanje zbog koga su me usi bolele posle par stotina km. Prva mi je kaciga ali ja Shark ne bih za sebe uzimao u razmatranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Ja sam prošlu celu sezonu vozio Caberg Ego i skroz sam zadovoljan, više ne bih mogao da nosim kacigu bez integrisanih naočara. U Guevari je koliko vidim na popustu za 151 eur...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Ja imam neko ograničeno iskustvo sa uglavnom jeftinijim fullface kacigama. Odnosno kada sam kupovao svoju gledao sam klasu Caberg, Lazer, Hjc, Airoh i slicno sa cenom 100 -150 eura i sa što više opreme u smislu integrisanih načara, vizira protiv magljenja, grebanja i slično. Na kraju sam uzeo Caberg V2RR koja je solidna i fino opremljena.

 

Međutim, pred kraj prošle sezone sam kratko imao prilike da probam u kratkoj voznji i Scorpion Exo 500 i to je prosto klasa iznad - udobnija, tiša plus neki sistem sa pumpicom. Sada vidim da je još uvek možeš da nađeš sa dobrim popustom tako da mislim da je za taj novac nenadjebiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Ja imam HJC FG15, kaciga je udobna do bola, ventilacija odlicna. Ako moze da se kupi za 150e nemoj da razmisljas. Kada sam je kupio bila je 260e tako da je to i vise nego povoljno za tu kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Uf svako hvali nesto...moram da suzim izbor pogledacu tu HJC FG15, Airoh Speed Fire Graphite i Scorpion exo 750 koji je sad takodje na akciji ali mi se ne svidja taj air - sistem, sumljam u dugotrajnost...

Ako gledmo po SHARP-ovom testu sve 3 kacige imaju po 4 zvezdice....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Uf svako hvali nesto...moram da suzim izbor pogledacu tu HJC FG15, Airoh Speed Fire Graphite i Scorpion exo 750 koji je sad takodje na akciji ali mi se ne svidja taj air - sistem, sumljam u dugotrajnost...

Ako gledmo po SHARP-ovom testu sve 3 kacige imaju po 4 zvezdice....

 

Ja glasam za Scorpion-a, kako sam vec rekao, ali najbolje da sam odeš i pogledaš ove modele pa ćeš verujem lako odlučiti. I to ako njega uzmeš u razmatranje, razmisli ipak o modelu exo 500 koji je, kako nalazim sada samo 1000ak dinara skuplji, a ima sunčane naočare što 750 nema, i neku dobru džidžu preko vizira protiv magljenja. Mislim da se svakako isplati za tu razliku u ceni.

Što se dugotrajnosti tiče, ja se ne bih mnogo brinuo jer deluje kvalitetno napravljena. Ipak, pretpostavljam da je moguće da nekako nabodeš unutrašnjost i probušiš vazdušne jastučiće ma kako oni debeli bili...1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: varaderoXL1000

Imam Scorpio exo 500 i moram ti priznati da je kaciga fenomenalna,nije bučna,preko 100km,lepo naleže na glavu,nije teška iako ima naočare integrisane,ima oličan vizir,ant fog staklo,ugrađenu pumpicui ima dobru zezalicu na samom viziru,može da se odškrine i tako zabravi,prvim podizanjem vizira se razbravljuje automatski,TOPLA PREPORUKA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

HJC, Škorpion, Šark, sve su to kacige sličnog kvaliteta. Za te pare možeš da kupiš solidnu kacigu, najbitnija od svega je proba. Prvo na glavu, pa kupovina. Sve ovo navedeno, po meni, ne leži isto na glavi. I sve su to kineske kacige. Čak i AGV, koji važi za, kao, kvalitetan brend, što veze nema.

Kada sam kupovao poslednju kacigu, probao sam svašta. Za mene, najbolji odnos cena-kvalitet je NEXX, ali to ti neće reći još mnogo ljudi. Svako iz svog iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja