Jump to content

Moto Zajednica

BMW R51/3 - uskoro....nadam se....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Posto sam nasao neke od racuna iz nabavke delova, napisacu neke od stavki sta je zamenjeno i gde je kupljeno

 

***Radulovic:

- gumena zaptivka fara

- kompletno ozicenje (instalacija)

- prekidac stop svetla

- sajla brzinomera

- sajle gasa

- sajla kvacila

- sajla prednje kocnice

- opruga kvacila (neka mala sto stoji sa spoljasne strane)

- semering kvacila

- gumene "harmonike" na vilama

- opruga nogare

- neki mali cep bloka motora

- vijak brava pretinca na rezervoaru

- kljuc za pretinac

- oslonac za kolena

- rucice kormana

- podloge znaka

- zaptivka brzinomera

- gumena navlaka menjaca

 

***Ulis Motorradladen

- ukrasni poklopac bosh brave

- zeleno-crvena signalizacija na faru

- gumeni poklopac instalacije prekidaca stop svetla

 

***Boxer toko-Holland

- Spulna paljenja

 

***Mass Company Novi Sad

- Lule svecica NGK

- Svecice NGK

 

***RAZNO

- svi moguci lezajevi (radilica, bregasta, kardan......) FAG

- svi semerinzi u masini i menjacu

- izduvne grane i topovi

- gume MITAS 3,5x19

 

.....i jos mnogo toga.....

 

 

 

Ima li neko da prporuci neko kvalitetno ulje koje bih mogao sipati u ovaj motor? Vecina me je savetovala da koristim klasicno mineralno ulje sa sto manje aditiva (SAE 30 ili slicno). Kazu da to nije motor, nego traktor, pa mu najvise "prija" takvo neko ulje.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

nece njemu skoditi ni neko malo modernije ulje (samo potrefi viskozitet i menjaj redovno) - super tema , super motor , sredi ga sto postenije mozes i vozices ga i ti decenijama... sretno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Traktoil i slična ulja su namenjena radnim mašinama koje rade u vrlo konstanrnim uslovima više sati. Po konstrukciji i tehnologijom izrade i materijala prvenstveno koristi mineralno ulje sa dobrim udelom ZDDP dodataka, današnje mineralno ne podrazumeva ih u značajnijoj količini. Moderna ulja sadrže dodatke koji su agresivni na sve vrste starih zaptivača a dal imaju u sebi neutralizatore je veliki znak pitanja. Za prvu ruku bi ti preporučio mineralno koje ja i par Bemera koristimo, Silkolen Vtwin 20-50. Pogledaj strane forume i sigurno ćeš naći verodostojniju preporuku. Takođe prelistaj

 

http://www.silkolene.com/index.php?calling=oilclinic

 

Fuks ima egozrtične tipove ulja za agregate sa početka prošlog veka a kolko se sećam sadašnja ulja su standardizovana nešto ispod pedesete. Glavni tehnololog je ljubitelj veterana iako ne nađeš u FAQ adekvatnu preporuku, obrati mu se za savet.

 

Ako budeš želeo da restauriraš točkove, rado ću ti pomoći bez nadoknade. Takođe, nastoj da sve reparacije i popravke zadržiš u ukviru originalnog jer to onda ima znatno veći ugled.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Danas sam imao vremena da skoknem do Temerina, odnosno do majstora Zolike. Posto sam ovih dana na terenu, a lepo vreme mi ide u prilog, sutra motor ide kod njega u radionicu da ga nastavimo sredjivati. Mislim da ce mi to biti najbrze i najsigurnije resenje, a samim tim necu propustiti ovu sezonu.

 

Da li neko moze da mi preporuci nekog majstora kod kog bih mogao presvuci sediste, ali da je u NS?

Necu nista menjati, ostaje kao i originalno. Eventualno bih dodao jedan sundjer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Traktoil i slična ulja su namenjena radnim mašinama koje rade u vrlo konstanrnim uslovima više sati. Po konstrukciji i tehnologijom izrade i materijala prvenstveno koristi mineralno ulje sa dobrim udelom ZDDP dodataka, današnje mineralno ne podrazumeva ih u značajnijoj količini. Moderna ulja sadrže dodatke koji su agresivni na sve vrste starih zaptivača a dal imaju u sebi neutralizatore je veliki znak pitanja. Za prvu ruku bi ti preporučio mineralno koje ja i par Bemera koristimo, Silkolen Vtwin 20-50. Pogledaj strane forume i sigurno ćeš naći verodostojniju preporuku. Takođe prelistaj

 

http://www.silkolene...lling=oilclinic

 

Fuks ima egozrtične tipove ulja za agregate sa početka prošlog veka a kolko se sećam sadašnja ulja su standardizovana nešto ispod pedesete. Glavni tehnololog je ljubitelj veterana iako ne nađeš u FAQ adekvatnu preporuku, obrati mu se za savet.

 

Ako budeš želeo da restauriraš točkove, rado ću ti pomoći bez nadoknade. Takođe, nastoj da sve reparacije i popravke zadržiš u ukviru originalnog jer to onda ima znatno veći ugled.

 

Hvala puno za preporuku, sto se tice tockova, za sada su samo ofarbani i skupljam pare za nove zbice (stare su toliko zardjale da se ne mogu ispolirati, a da ne budu rosave). U svakom slucaju sastavicu tockove sa starim zbicama, cisto da imam da se vozikam dok ne nabavim nove. Cujemo se sigurno kada budem radio cokove! Hvala jos jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Stare žice i niplovi se vrlo lepo galvaniziraju ali valja da budu što bolje pripremljene. U svakom slučaju ponuda ti trajno važi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Napokon sam dosao do malo slobodnog vremena, kad eto stigao grip. Bilo lepo vreme par dana, a ja nisam mogao nista da se igram oko motora. Prvi deo restauracije je kako tako odradjen, a najbitnije je to da je motor spreman za sezonu. Ostalo je jos mnogo toga da se uradi, ali za pocetak pali, radi, ide....

 

Evo par slika od danas.....

 

P.S. Ima li neko ideju gde bih mogao u NS naci neku koznu torbicu (toolbox) za korman? Treba mi za prvu pomoc, prsluk i ostala cuda.

post-24249-0-73083800-1394385122_thumb.jpg

post-24249-0-43941400-1394385125_thumb.jpg

post-24249-0-34245700-1394385127_thumb.jpg

post-24249-0-11926900-1394385129_thumb.jpg

post-24249-0-06987500-1394385131_thumb.jpg

post-24249-0-55741000-1394385133_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 297 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Au,brate,masina je prelepa :takoje:.Posebno mi se svidja detalj YU.daje mu smek starih vremena.Nadam se da cu ga videti i uzivo :aha:.

zelim ti da dugo uzivas u njemu,i da ostane nasledje u tvojoj porodici :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Uradjeno je onako kako je bilo moguce. Imao sam ogranicena sredstva, a motor koji nije bio u voznom stanju mi je samo zauzimao mesto u garazi i "golicao" mastu. Ima nedostataka, ali njih mogu da resavam u hodu. Ove retrovizore koje sam stavio prodaje i Uli's kao OEM deo za BMW, mada cu prvom prilikom staviti one retrovizore sto se montiraju na far. Cekam da mi se javi drugar koji treba da mi donese nove plovke za karburatore, jer sam ove vec krpio i dosta su mi nesigurni. Nadam se da ce to biti u narednih par dana, a onda krece ozbiljnije vozikanje. Jos uvek sam u potrazi sa paktregerom i nekim bisagama u koje cu smestiti makar osnovne stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Au,brate,masina je prelepa :takoje:.Posebno mi se svidja detalj YU.daje mu smek starih vremena.Nadam se da cu ga videti i uzivo :aha:.

zelim ti da dugo uzivas u njemu,i da ostane nasledje u tvojoj porodici :jee1:

 

 

Morao sam da vratim taj znak. Priznajem da sam se lomio dugo vremena da li da ga vratim na motor ili da stavim znak Uli's-a. Posto mi je postar unistio paket u kome mi se nalazio taj Uli's znak, po preporuci drugih, vratio sam znak YU na motor. ....... Tek sada vidim kako bih pogresio da sam ga skinuo.....

 

Hvala puno na lepim zeljama. Nadam se i ja da ce ostati jos dugo, dugo u porodici.... Videcemo se negde uzivo....sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Dodji jedan dan do mene, da vidim motor, a mislim da imam i rol-bar za njega :zdravo:

 

Vidimo se sigurno ovih dana. Ionako sam vec razmisljao gde da ga nabavim.... Posaljite mi samo broj na PM, pa se cujemo. Ukoliko me plovci u karbovima ne budu zeznuli, vidimo se vec za koji dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Cuvaj ovaj motor i kad ti dosadi ili ti zatrebaju pare, nemoj slucajno da ga prodas.

 

Pa... posto para uvek treba, a nisam ni pomislio na prodaju motora, onda sam 100% siguran da ce ostati u porodici jos dugo,dugo....

 

:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja