Jump to content

Moto Zajednica

Cross

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova

Planiramo najbolji drugar i ja za 18-i rodjendan da pazarimo KTM sxf-250, Hondu crf250 ili Yamahu yz250f , razmisljamo i o EXC-u i jos par enduro motora, sve zavisi od budzeta :D(1500-2000e). Zanima me kolika bi bila carina i ostali troskovi kad bi se uvezao cross iz Slovenije ili Italije. Sta mislite o ovom? : http://www.avto.net/....asp?ID=7878550 Koliko je otprilike polaganje za A2 kategoriju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Pretrazi forum, ima dosta postova na tu temu a iskusnih off-vozaca. Verujem da ce ti odgovoriti neko uskoro ali nije lose i da ih privatnom porukom pozoves u temu, puno je toga da bi se sve pratilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Za te motore ne moraš da polažeš jer nećeš moći da ih registruješ za vožnju u saobraćaju. To su kros motori bez svetlosne signalizacije i mesto im je u šumi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

@Urban Cruiser hvala na odgovoru.

 

@ugac Znam da ne mogu da se registruju, samo nisam bio siguran da li mi treba dozvola za njih,tako da mi ne treba A2 kategorija onda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Polaganje A2 je ništa drugo do polaganja saobraćajnih propisa, a isti, razume se, ne važe van saobraćaja (šuma, livada...). ;)

 

Naravno, preporučujem polaganje jer ćeš sigurno negde zakačiti asfaltnu deonicu i ne bi bilo loše da poznaješ pravila i budeš legalan i svestan učesnik saobraćaja.

 

Možda takođe ne bi bilo loše da se preorijentišete u traženje druge klase motora - endura npr? Za početak vam kros ništa više od endura neće pružiti jer motor ne vozi njegova performansa već iskustvo vozača. Em ćete biti legalni na modernim saobraćajnicama, em imate motor koji je odličan za učenje i upliv u moto svet. Kasnije, kad sazriš i naučiš da voziš i ulicu i šumu, izabereš spravu koja više odgovara tvojim namenama, ili ostaneš u klasi i samo povećaš kubikažu. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

ALI ! ako cross motocikl kao naš , ima mogućnost registracije , onda bi trebala i dozvola .

Jednostavnije odvesti se motorom do šume :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

bolje da uzmes enduro, polozis za a2 i budes miran. A da ako hoces malo vise offroad onda uzmes i gume za te uslove i samo menjas po potrebi :) ( nije jeftino resenje ali je o5 neko resenje :lol: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Hvala puno svima na odgovorima, tek smo u pocetnoj fazi biranja, ovo su samo neke pretpostavke,I meni sada posle nekog vremena bolje zvuci da uzmemo enduro ali cuo sam da su skuplji od cross-a pa i to dosta utice na odluku. Ako imate slobodnog vremena i volje, ako ne bi bio problem da postavite par oglasa za neke enduro-hard enduro modele do oko 2000e bio bih vam zahvalan. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

cross motori obicno imaju 4 brzine, dakle uzmi enduro odnosno hardenduro i polozi naravno voznju da imas bilo kakvu dozvolu, jer sa A2 mislim da nemas pravo da vozis bilo koji hardenduro od 250ccm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Drugar i ja smo mislili da uzmemo kros jer nam se najvise svidja off-road voznja po sumama i slicno. Kasnije bi presli na cross stazu. Zivimo u u malom gradu, sve nam je na dohvat ruke i bez registrovanog motora tako da nam se ni ne "isplati" dodavati jos novca za enduro verziju. Cak i retko ima policije u nasim krajevima tako da mislim da to ne bi predstavljalo problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

pocetna faza, miketa, a ne borba za zlato u mx3 klasi :)

 

hehe pa da , nego ako vec odvajaju zadnji kes nek to bude nesto muski :) i teraj

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Sinovci.. a da uzmete neki XL ili XT ili tako nešto do somića?

oko bi dobacili do drz-a bolje vam siguro još neku godinu ne treba..

Može i RD 03.. do 2 soma bre ima da se bira iihaa..

 

pa kad lepo izbrusite vaše sklonosti i steknete malo iskustva kupite odgovarajući motor..

 

I vrlo je nezgodno što bi negde još išao a ne možeš jer ti je vozilo samo za lokalne potrebe..

Obaška što nemate iskustva sa rndalicama pa je gips zagarantovan skoro 100%

 

I kakvo crno čekanje još jedne sezone da bi se kupio noviji motor.. dal ste normalni ili nas zezate? :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

uzmite vi za pocetak hondu CR80, suzuki TSR125, kawasaki KMX125, yamahu DT125 ili tako nesto i ucite da vozite prvo to! Sve te motore mozete da nadjete za oko 1000 i nesto evra, a kad budete mislili da ste njih usavrsili i prevazisli onda trazite nesto CR-a 125, RM125, KX125 ili tako nesto slicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

uzmite vi za pocetak hondu CR80, suzuki TSR125, kawasaki KMX125, yamahu DT125 ili tako nesto i ucite da vozite prvo to! Sve te motore mozete da nadjete za oko 1000 i nesto evra, a kad budete mislili da ste njih usavrsili i prevazisli onda trazite nesto CR-a 125, RM125, KX125 ili tako nesto slicno...

 

A zasto?

Mislim, znam ja, ali drg i drug mozda ne znaju. Mislim da ovakvi savjeti gube na tezini bez elaboracije, iako nisu sapunica.

Mada CR80 je ipak mozda malo previse "obazrivo" za 18 godisnjaka...

 

@vlajko

drg i drug bi najradije u sumu, a potom na stazu. Ja znam da ti obozavas RD03, 4, 5, 6.... (potajno :oda2:),

ali RD03 kroz sumu moze da tera samo BMW-ov test vozac. :D (i kepo)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja