Jump to content

Moto Zajednica

Cross

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ima dosta jednocilindrasa endura koji bi njima pruzili skoro isti osecaj kao i taj cross... posto ne verujem da bi odmah isli na skokove od 10-15m... ne znam odakle ste ali ako ste BG ili okolina, svrnite neki vikend do Glinare kada se ljudi budu skupljali da vezbaju i voze pa pogledajte i vidite... jedno je gledati na TVu drugo je probati uzivo ;)

 

Moj savet isto, resite kategoriju i uzmite neki povoljan jednocilindricni enduro i udri brigu na veselje... moci ce vise nego vi narednih par godina i kao takav vam nece dosaditi a moci cete i po gradu, sa devojcicom do mora i sl... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

Ih, ima i amortizer volana, da se ne ritne kad mu odvrnes gascinu. :lol:

 

Mislim da ti je ovaj mrvicu preslab, a i nije za sumu vec za asfalt.

Ja bih gadjao 125 ccm 2t ili 250 ccm 4t. (od rndalica), a mogu i ovi "mini teskasi" kao sto preporuci kolega ivan x.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

U sumi ces najmanje obracas paznju dal ti se svidja ili ne svidja zvuk motora, vidi ti dal oces se vozis ili manekenises ;).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

U sumi ces najmanje obracas paznju dal ti se svidja ili ne svidja zvuk motora, vidi ti dal oces se vozis ili manekenises ;).

 

Hehe, najbolje bi bilo i jedno i drugo. :D Nekako mi se vise svidja taj jaci zvuk 4t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Juče sam isprobavao tek sređenu cross CR-ku od 50ccm.

 

0gfu.jpg

 

Ja sa 120 kg, i ona sa 10 ks i 6 brzina..... ide breeee.... neću da je zadržim samo zato što imam KTM-a,

inače je odlična za početak i zajebanciju.

Nešto jače od 50/80ccm ne bih preporučio za početak u šumi...ako je cvaja u pitanju 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Sposobniji vozac moze iskoristiti manju tezinu cross motora, zato sto ce umeti da odrzava motor u pokretu, napadajuci prepreke agresivno, tako da ce tvrdje ogibljenje raditi u njegovu korist.

Pocetnik ce , imati problem sa pregrevanjem agregata i losom amortizacijom neravnina(odskakanjem usled suvise tvrdog ogibljenja) + prenos i isporuka snage, koji se razlikuju na enduro motorima.Na sve to, 250 4t ce traziti extremno odrzavanje.

Cvaje nece praviti toliko problema oko pregrevanja, ali isporuka snage ce biti jos extremnija-kod 125ice izrazenije nego kod 250ice.

 

Ako imas love, 250 4t enduro(wrf/exc/crfx) ti je najbolja varijanta, s obzirom da si pocetnik, ali se moras pomiriti sa visokim troskovima odrzavanja.450 ima suvise snage i za nekoga iskusnijeg.

Ako bas i nisi neki lovator, xr400/tt350/dr350 ce ti pruziti najvise, uz minimalne troskove odrzavanja.

 

Xr250 je isto odlicna varijanta za pocetnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

uzmite vi za pocetak hondu CR80, suzuki TSR125, kawasaki KMX125, yamahu DT125 ili tako nesto i ucite da vozite prvo to! Sve te motore mozete da nadjete za oko 1000 i nesto evra, a kad budete mislili da ste njih usavrsili i prevazisli onda trazite nesto CR-a 125, RM125, KX125 ili tako nesto slicno...

 

A zasto?

Mislim, znam ja, ali drg i drug mozda ne znaju. Mislim da ovakvi savjeti gube na tezini bez elaboracije, iako nisu sapunica.

Mada CR80 je ipak mozda malo previse "obazrivo" za 18 godisnjaka...

 

@vlajko

drg i drug bi najradije u sumu, a potom na stazu. Ja znam da ti obozavas RD03, 4, 5, 6.... (potajno :oda2:),

ali RD03 kroz sumu moze da tera samo BMW-ov test vozac. :D (i kepo)

 

jbg, ja ne mogu da mu kazem zasto jer sam ja poceo upravo sa rd03 :) Sad sam na klx-u i on mi postaje poteza i ne radi mi posao koji sam mislio da ce raditi, tj moze malo vise i osetno lakse(a i dalje je potezak) od AT u sumi a na putu je pomalo dosadan i neudoban...

Ali zato mu ti Mile najbolje mozes objasniti tvoje iskustvo sa CRF-om 450 :lol: i naravno napomeni koliko si tad imao vozackog staza... ;)

 

Al ajd da probam. Tsr kmx ili kdx, dt su enduro motocikli koji bi trebalo da su slabiji i daleko pitomiji od cr-a rm-a kx-a yz-ai ostalih cross 125-ica. Ja sam skoro bio u fazi trazenja cvaje 250 al su neki stariji i malo pametniji vozaci su uspeli da me ubede da ja to ne znam da vozim. Takodje te starije cross masine nisu za sumu jer se u sumi pri zahtevnijim terenima lako pregrevaju i brzo produvaju... Uglavnom od 2t motora za pocetnike bi bili ova 3-4 endura koja sam nabrojao. Od 4t dr350, klx250, klx 350, crf250L... to bi vam bio moj predlog, a vi kako vam volja :)

 

I da, ni ja nisam bio ljubimac 2t zvuka al mi u zadnje vreme sve bolje i bolje zvuci, skoro pa savrseno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Hehehe, izvinite stvarno, sve je ovo za nas novo :D Ne znamo sta cemo, tako puno opcija ima... Jednostavno cemo morati jedan dan da sednemo i resimo ovo.. Najbolje bi bilo da ostavimo par oglasa pa ako neko ima volje da proceni da li to valja ili ne bili bih vam zahvalni. Aj u zdravlje.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Al se ubiste od objasnjavanja, a dete vam ga surduknu posle 3 strane, sad bi SM :D Odavno sam odustao od davanja saveta deci, jer oni slusaju samo sebe, na kraju ce da kupi cbr600r jer mu je najlepsi i ima najbolji auspuh :)

p.s. Ivan x vam je dao najbolji savet, njega bi poslusao na vasem mestu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ni mi vise ne znamo sta cemo :S Malo enduro malo SM... Ovi stariji modeli mi se ne svidjaju, jedino DRZ 400 i XR400R...

 

I tata bi sine :lol: :lol: ....nego lepo , sto kazu ljudi, na Glinaru pa smekajte i probajte...bez toga je siguran promasaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Sad kad popalim!

 

Deco, samo na evropljane! Pustite ove japance i njihove price o jeftinom odrzavanju. Puni oglasi tih kosačica. Svi bi oni na kraju da zavrse na BMW-, KTM-u i slicno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Evo SM i enduro u jednom. Drug prodaje. Kupuj.Ima i SM tockove.

 

http://www.mojauto.rs/polovni-motori/1438461_Kawasaki_2432_kdx250r_1992_god

 

Koji crni (Zeleni) KDX 250r, Izginuce deca na toj spravi, taj motor je pre 3 godine imao dr.kolew, nismo mogli da ga ukrotimo, pa je prodao, smanjio iglicu i ponovo vuko ko lud, a za potrosnju ma idi begaj, al je iso kao alav, to je dobra sprava danas da se kupi ko je fanatik 2T sprave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 3 sati, Novakmil je napisao:

Da li se sme voziti motor cross po brdu, sumi, livadi, selu bez dozvole. Imam 14 godina i imam u planu da kupim cross. Pa sam samo hteo da pitam da li sme.

Prema zakonima u Srbiji, za vožnju motocikla u prirodi potrebna je dozvola za off-road vožnju, koju izdaje nadležni organ u vašoj opštini ili gradu. Ova dozvola se izdaje samo licima koja su starija od 16 godina. Takođe, važno je da imate na umu da je vožnja motocikla van određenih staza i terena često ilegalna i može dovesti do ozbiljnih posledica po vas, druge ljude i okolinu.

Uz to, čak i ako imate dozvolu za off-road vožnju, morate biti svesni odgovornosti koju imate. Vozite pažljivo, poštujte prirodu i okolinu, ne narušavajte javni red i mir i ne ugrožavajte druge ljude i životinje. Takođe, pre nego što kupite motor, budite sigurni da imate sredstva i opremu da se brinete o njemu, uključujući redovno održavanje i popravke ako je potrebno.

Kao maloletnik, preporučujem vam da se obratite vašim roditeljima ili starateljima pre nego što kupite motor i da im pokažete da ste svesni odgovornosti i rizika koji su povezani sa off-road vožnjom. Oni će vam pomoći da donesete najbolju odluku u vezi sa kupovinom i korišćenjem motocikla.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja