Jump to content

Moto Zajednica

Pozicija tela na motoru

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Ja procitao u knjizi i verujem im (pisali su je malo iskusniji):

-Pustis gas zbog efekta ziroskopa

-Pritisak noge na fuzaster sa unutrasnje strane krivine

-Unutrasnja strana noge koja je na spoljasnjoj strani krivine vuce motor

-Pritisak rukama na volan - nikako

-I naravno counter steering

 

Nije filozofija STA treba da se uradi, nego KAKO i da se stekne osecaj da se sve izdozira kako treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ok, znachi, daj da celu zimu jedemo da imamo po 150kg pa leti da nadjemo krivinu, prostremo slaninu i ko obori da mozh da polizhe celu tablu slanine taj je apsolvirao obaranje :lol:

 

aj sad da se drzhimo teme, rekao bih da ima josh dosta toga da se pomene. mozhda neki klip sa kamerom iza vozacha pa da se damo na analizu?

ponovichu da mi nije do shto brzhe da prodjem krivinu vech da se popravim sa pozicijom na motoru, ok cs je realno neizostavna stvar u vozhnji, koristim je odkako sam video zavaren volan na motoru i lik prebacivanjem tezhine ne mozhe da skrene.

2:25

 

to crank, ares, momci sa staze, verujem ako iko mozhe da nam svima drzhi chasove su oni, pogledajte kako momci prashe stazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5307 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Nije neki snimak ali bez cs je nemoguce u nagibu vijugati li naglo oboriti motor osim ako imas krila od po tri metra :)

 

Valjda ce pomoci nekome... na 0:46s

 

 

Jel ovo neka provokacija?

 

Hehe, u svemu ga vidis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

prebacivanjem tezine ti ne postizes sam skretanje,razmisli malo sta te drzi u krivini da ti se motor nevrati i ne izadje iz krivine...pricamo o brzoj voznji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

U principu, tijelo te drzi da se ne prevrnes na vanjsku stranu, a volan da se ne ispravi motor, pogotovo na vecim brzinama.

 

Mislim da je vazno napomenuti da se ovdje ne prica o nekim pomjeranjima u centimetrima lijevo desno,

vec se to treba vise gledati kao pritisak na rucke. Za oko skoro neprimjetno pomjeranje volana.

Ako tog pritiska nestane, motor hoce nazad u liniju najmanjeg otpora (ispravan), a sto je brzina veca, treba vise kila "sa strane" da ga u tome omete.

 

Pogledaj ovaj video pa pomnozi tezinu i brzinu tockova od motocikla u poredjenju sa ovim. Treba sila mnogo veca od tvojih 100 kg da se to obori. :aha:

(vidi se i sta se desava kad brzina opada)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

...

Celo telo učestvuje u vožnji ali što je brzina veća to je tendencija jednotražnih vozila da idu pravo veća.

....

 

Ovo je sustina. Ziroskop efekat. Kukovima / tijelom moze da se smota motor na maloj brzini, ali sa povecanjem brzine exponencijalno raste broj potrebnih Kg tijela i metara u stranu od motora da bi se kompenzirao CS,

sto prevedeno iskarikirano znaci da neko ko nema 2 tone i 10 metara visine ne moze da skrene u krivinu X bez CS kad ide preko 100 km/h, dok neko od 50 Kg i metar i zilet moze, uz CS naravno.

Mile, ja imam 110 kg i 195cm, znas kako je savijam u krivinama, kako oces i koliko oces. Nisam nesto iskusan vozac, sto se tice supersport motora, ali ja koristim kukove kad skrecem.

 

@bokilic i to crank: Vas dvojica imate samo jedan nacin da saznate ciji nacin voznji je bolji. isti motor ista staza i posle toga ko izgubi, normalno, da plati veceru :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Mile, ja imam 110 kg i 195cm, znas kako je savijam u krivinama, kako oces i koliko oces. Nisam nesto iskusan vozac, sto se tice supersport motora, ali ja koristim kukove kad skrecem.

 

Nebih da se kacim s tobom :D. I ja sam ucio u skoli da se "motor vozi kukovima". Nikakvog pomena CS-a. Cudno, ali nikad nije kasno za nauciti nesto novo... ili bolje receno, za nazvati nesto pravim imenom.

 

Mozes da skrenes bez CS na malim brzinama, ali i tada ti je puno lakse sa CS. Sansa je da ipak nesvijesno koristis CS...cijenim otprilike nekih 100% :)

Probaj navedene experimente pa javi rezultate.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

...

Celo telo učestvuje u vožnji ali što je brzina veća to je tendencija jednotražnih vozila da idu pravo veća.

....

 

Ovo je sustina. Ziroskop efekat. Kukovima / tijelom moze da se smota motor na maloj brzini, ali sa povecanjem brzine exponencijalno raste broj potrebnih Kg tijela i metara u stranu od motora da bi se kompenzirao CS,

sto prevedeno iskarikirano znaci da neko ko nema 2 tone i 10 metara visine ne moze da skrene u krivinu X bez CS kad ide preko 100 km/h, dok neko od 50 Kg i metar i zilet moze, uz CS naravno.

Mile, ja imam 110 kg i 195cm, znas kako je savijam u krivinama, kako oces i koliko oces. Nisam nesto iskusan vozac, sto se tice supersport motora, ali ja koristim kukove kad skrecem.

 

@bokilic i to crank: Vas dvojica imate samo jedan nacin da saznate ciji nacin voznji je bolji. isti motor ista staza i posle toga ko izgubi, normalno, da plati veceru :D

 

 

 

de da ga bacas u trosak,znas li ti kolko ja mogu pragnjetine da pojedem :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Pa niko nije rekao da ne koristim CS. TO mi je isntiktivno, ali se ipak vise oslanjam na kukove. U prevodu, kada skrecem, volan malo gurnem u kontra stranu od krivine ( ostalo od vremena kad sam vozio biciklo :lol: ) i u istom momentu ga doziram kukovima koliko ce moja mala da legne u odnosu na asfalt. Ja kontam da je ovo sto guram volan u kontra stranu CS?

 

 

 

 

PS: slazem se da uvek treba biti otvoren za nauciti nesto novo :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12819 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da!

 

Ma nij eništa novo u pitanju. Samo se radi o jednom segmentu cele operacije upravljanja motorom, koja je iz nekog razloga za vozače podsvesna radnja za razliku od drugih svesnih radnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

tu se i javlja problem,neko je to uslovna radnja a nekom podsvesna...

jel misliš na mjerenje ili na kontra upravljanje(counter steering)? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Niste vi ljudi ništa skontali... Bokilić ne voli te savremene izraze - CS (Counter Strike, prim. prev. :nanana:) i slične...

 

Cela suština vožnje vozila na dva točka je da nema skretanja bez inicijelnog counter strike-a (hoću reći stiringa :nanana: ). Jednostavno nema. To je nešto što svako dete podsvesno nauči onog trenutka kad mu skinu pomoćne točkiće, a nakon što omlati ledinu par puta. Čak i u onim video snimcima vožnje "bez ruku" koje je Bokilic postavio, kad bi stavili neki fiksni reper na rezervoar i neki pokazivač fiksirali za korman, videlo bi se da kod svake promene pravca prvo ide kratak CS ("slomi" se volan sam u suprotnu stranu i motor za trenutak "propadne" u onu stranu gde treba da skrene), a zatim usledi isrpavljanje motora usled žiro efekta na prednjem točku. To što su za taj, najčešće nesvestan pokret, neki mudraci našli termin i odgovarajuću skraćenicu (TMS ili DMS - "Tri Magična Slova" ili "Dva Magična Slova") je druga stvar, a totalno treća stvar je što se taj pokret može i potpuno svesno koristiti, posebno u slučaju potrebe naglijeg skretanja usled neke prepreke na putu i slično.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12819 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

@Bokilić: pustio sam ti PP, nekim drugim povodom.

 

 

p.s. svako ko pomisli da smo u dosluhu zbog privlačenja pažnje je panaronični manijak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

josh samo da sine sunce (za jedno 5 meseci) i da se bacim na praksu :D

 

ok siguran sam da je josh rano za kraj ove teme, momci pishite shta josh ima na shta treba obratiti pazhnju.

ok imamo:

-kontrolu gasa

-apex

-ulaz/prolaz/izlaz u/iz krivine

-neshto shto mozhda ne znam/o

 

nemojte da shtedite na tekstovima :takoje:

hvala unapred i hvala za vech opshirne odgovore :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

josh samo da sine sunce (za jedno 5 meseci) i da se bacim na praksu :D

 

ok siguran sam da je josh rano za kraj ove teme, momci pishite shta josh ima na shta treba obratiti pazhnju.

ok imamo:

-kontrolu gasa

-apex

-ulaz/prolaz/izlaz u/iz krivine

-neshto shto mozhda ne znam/o

 

nemojte da shtedite na tekstovima :takoje:

hvala unapred i hvala za vech opshirne odgovore :takoje:

 

Ima tu jos parametara ( ne brini ):

- kao sto su kolege vec pisale, pogled ka izlazu iz krivine

- polozaj/stegnutost ruku (opusteni laktovi)

- uocavanje odredjenih predmeta/markera ili slicno u i oko krivine

- ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

da, pitao bih i za gume, koji pritisak za kakvu vozhnju?

pretpostavljam da vile treba settovati na tvrdo?

...?

 

To se na tvom motoru vrlo jednostavno setuje. Samo zamjenis ono F za R. :D

 

Ako ipak zelis da zadrzis F, onda isto nije kraj svijeta. Pogotovo za neke ulicne varijante na nekom normalnom nivou.

R manje ljulja, ali sa F-om neces obarati rekord staze. Mozda da stavis progresivne opruge napred i pozadi, nastelaj i uzivaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja