Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina yamahe R1

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Šamac
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Našao sam povoljnu R1 i zanima me kakve su inače to mašine, neki kažu da su to veoma dobri i kvalitetni motori, a drugi kažu da su previše frizirane i da se lako uništi mašina, ako neko ima nešto da kaže do sutra neka kaže :D u subotu idem da pogledam motor.

post-29007-0-17305500-1386879649_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma pričaju ljudi budalaštine o svim motorima, sve sam stručnjak. Čuješ, friziran?!? A BMW od 200 konja je valjda trimovan!

Ako hoćeš Japanski sportski motor od 1000cm3 ove generacije ovo je motor za tebe (kao što bi bila i Honda ili Suzuki, ...) pitanje je samo u kakvom je stanju ovaj konkretan primerak. Za kočnicu, iz ličnog iskustva, mogu da ti kažem: :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nema nekih posebno istaknutih mana.

Sve zavisi ko ga je prije toga vozio -u kakvom je stanju?

I meni djeluje da si se malo zaletio na motor o kom ne znaš skoro ništa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Taj model i onaj ne pre ovog neko jos stariji su mnogo bolji nego onaj u sredini ( valjda me razumes ) .

Mislim da ih ljudi zovu dioda ili slicno zbog zadnjeg svetla jer je pre nje bio model sa dva okrugla . E taj motor je po meni veliko sranje . Tj.promasaj yamahe . Napravili su neki usrani menjac i veoma se lose pokazao . Ima dosta izuzetka i onima koji nista nisu primetili tj.navozili se samo tako a ima oni koji su kunuli kad su kupili taj motor . Licno sam dva rasturao ( na pola ) zbog zamene zupcanika i jos sitnica . Bio je tu i jedan tdm a i jadna yamaha kao moja tj.WR. A to je sve oko 2000-o pa na gore do neke godine . Posle su verovatno nesto popravili jer mi se ni jedan nije javio da mu nesto fali . Kazem da se niko nije javio jer ima dva prijatelja jedan u Francuskoj a drugi u Nemackoj koji mi nabaljaju polovne delove . U ovim slucajevima ceo agregat .

 

Tako da ako je to takav model sa slike onda je po meni ok . Ali lino mislim da je Suzuki gsxr 750 ( noviji model ) sam vrh za takav tip motora . Ali ako si ga nasao povoljno to znaci ili da tom liku nesto fali tj.novca ili motoru nesto fali .

 

Daj neki link ili nesto slicno . Mozda neko sa foruma zna da li je to dobar ili los motor . A sa druge strane mozda je bolje i da ne otkrivas polozaj :hej: jer sam se jedanput tako zajebo . Reko mi covek da motor ne valja nista kad ja tamo za neki dan a on se vozi sa njim . Kaze uletela mu neka kombinacija . Svakakvih nas ima :'(

 

Otvori cetvoro ociju ili povedi nekog majstora da ti ne budu popravke po 500 evra kao sto sam gore naveo .

 

Nek ti je sa srecom kupovina motora .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

I meni djeluje da si se malo zaletio na motor o kom ne znaš skoro ništa

 

 

Ko nisko leti daleko mu lepa kuća!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

sa aprilije rs 125 na r1...1staa.gif

 

 

Nema to veze druze . Ako nema u glavi badava mu sve . Moze i biciklom da se unakazi samo tako .

Jedino sto treba podosta iskustva za ovaj motor a da li ga ima to ce sam da proceni .

 

PRodao sam Apriliu rsv mile factory onu nabudzenu tipu koji je vozio r1 i ostale trkalice godinama i kao imao iskustva . Lepo sam mu pricao da pazi da je motor mnogo zesci od r1 i ostalih a pogotovu sto ima 2 klipa i secka kao blesav na tocku u krivini pogotovu u niskim . A iz niskih vice da ti plecke izcupa . Pao je na prvoj krivini . Sva sreca nije mu nista bilo ali eto samo navodim da nikad se ne treba opustati a pogotovu savet od iskusnijih ne prihvatati .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Nikada necu razumeti ljude koji vole R1 ili R6, nasluso sam se gorih stvari i video, da nikada nebi uzmimao taj motor, da im menjac zeza vec na 30.000km, drug koji je menjao komplet menjac na R6 2007 godiste na 20.000km ? O.o Dok Kawasaki koji je podcenjen, primer moj Zx6r sa 75.000 km nikada nije otvaran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nikada necu razumeti ljude koji vole R1 ili R6, nasluso sam se gorih stvari i video, da nikada nebi uzmimao taj motor, da im menjac zeza vec na 30.000km, drug koji je menjao komplet menjac na R6 2007 godiste na 20.000km

Baš ti je veliki statistički uzorak za donošenje tako drastičnog zaključka da je Zx6r kvalitetniji motor od R1 ili R6.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Nikada necu razumeti ljude koji vole R1 ili R6, nasluso sam se gorih stvari i video, da nikada nebi uzmimao taj motor, da im menjac zeza vec na 30.000km, drug koji je menjao komplet menjac na R6 2007 godiste na 20.000km

Baš ti je veliki statistički uzorak za donošenje tako drastičnog zaključka da je Zx6r kvalitetniji motor od R1 ili R6.

 

Druze, ja sta god pisao, nece vredeti, ljubitelji Yamahe su uglavnom ljubitelji njene lepote, To je cist mazohizam, Pozicija kada se sedi na tom motoru i sve ostalo, meni licno ni najmanje ne odgovara. Ubijes sebe. Suzuki, koji ne volim, samo jer je nacionalan motor, je 5 u glavu za Yamahu. A Kawasakija ljudi ne vole, zbog samo jedne lose serije, a to je 2003 kada je krenula 636 sa direktnim ubrizgavanjem, jer je to bio cist promasaj za Kawasakija, jer malo pa malo pa se pokvari. Predhodni modeli, i posle modeli su dosta kvalitetniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@tocrank

Sumnjam da si slucajno izabrao Suzuki za pistu :zvizduk:

 

Sto se tice imanja R1, to je vrlo cesto papagajsko dziberska interpretacija imanja motora. Kao sto to ima neko obicaj ovde i da kaze "R1 ili nijedan" je u stvari samo to i nista drugo.

Da objasnim.

Retko kad je neko od tih "iskljucivih" u stanju da iz ovog fenomenalnog motora izvuce maksimum, cak i na pisti...a kamoli na ulici. JOs pride kad cujem pitanja tipa "sta je bolje...", a sluzi samo za izivljavanje, tockiranje i pozeraj.

Znaci masini uglavnom nista ne fali, mada je bilo i problema...fali koji zavrtanj u glavi onoga ko na nju sedne. Nikako ne prasta greske, a najbolji je pokazatelj i crna statistika od pre koju godinu, gde je ubedljivo prednjacila u odnosenju mladih zivota.

Neka vozi ko sta hoce.

Maksimalni respekt za onoga ko ovo tera do limita, pa kaze "R1 ili nijedan"..ja nisam taj.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

@tocrank

 

Retko kad je neko od tih "iskljucivih" u stanju da iz ovog fenomenalnog motora izvuce maksimum, cak i na pisti..

 

Sta podrazumevas da se iz nekog motora izvuce maksimum,ne mislim na r1 vec na bilo koji motor....

 

Nije problem voziti bilo koji motor pa ni po gradu do maksimuna,ja nekad kad mi dodje vozim svaku brzinu do blokade,diskovi bikvalno poplave koliko se ugreju...a dobro znam da tako vozen agregat jako brzo strada...a sta bi tek bilo da se tako stalno vozi tesko da bi presao 20000 km ma kako ga odrzavao i sipao i od ptice mleko dzabe...

 

Svi vi pricate o izvlacenju nekog maksimuma a hteli bi da motori budu dobri i ocekujete kad kupujete da kupite dobar motor,to jedno sa drugim nikako ne ide..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Rekao bih da pronto hooce da kaze da mnogi pre dostignu limit svojih nego limit mogucnosti motora. I potpuno se slazem sa njim. Nije problem da teras R1 u crveno na autoputu...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nije problem da teras R1 u crveno na autoputu...

Nema potrebe da ga teraš, na autoputu može on i bez tebe, samo mu smetaš :D

 

Inače navijanje na pravcu je iskorištavanje moooooožda 30% mogućnosti motora, a to stvarno može svaki retard, pa i u gradu, čak šta više za navrtanje u gradu je neophodno da budeš retard :goodluck:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo kako ja gledam kupovinu jakog motora,neko kupi da bi izasao na magistralu ili auto put vozio jako brzo,takvi obicni ne voze dugo.....drugi tip sa umerenom kontrolom tj. izvlacenje do blokade prve 3-4 brzine bez forsiranja nekih sumanutih brzina...i treci bogami i najpametniji,normalna voznja,jer jak motor se najlepse vozi,lako pretekne,tipa u 5-6 brzini lagano kruziras i kad ti se ubrzava samo pipnes gas i on ode,dok slabije motore moras da saltas kao nenormalan da bi isao kako ti hoces...

 

Sta mislis koliko bi presao agregat koji se uglavnom vozi 6tom u crvenom i brzinom 250+ km...dve zamene ulja su mnogo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ova sprava, kao i velika vecina oklopljenih motocikala su pravljeni za voznju PO PISTI.

Bezglavo jurcanje od semafora do semafora apsolutno nemogu da smatram trazenjem maksimuma. Pre bi to moglo da se nazove trazenjem djavola, a sa R1 se on jako brzo nadje.

MOja ideja trazenja maksimuma je apsolutno poznavanje i...da kazem srastanje sa motociklom.

Da probam to slikovito, jer ne znam kako bih drugacije...

Na stazi smo i u petoj punoj (moglo bi vec i u sestu, al' bi se samo gubilo vreme da se ponovo vraca :zvizduk: ) se priblizavamo tacki kocenja. POcinje da biva napeto ko na WC solji, telo se ispravlja, desna saka vec krece da pritiska rucicu kocnice. Dok levim stopalom prolazimo brzine nanize, desna ruka uz kratko dodavanje gasa jos jace stiska rucicu kocnice. Dovoljno se dobro znamo da se vec oseca lagano poigravanje zadnjeg tocka...i to nas uopste ne plasi. ZA tren smo u maksimalnom nagibu trazeci teme krivine i dok desno koleno dodiruje asvalt, kao da staje vreme. Sve je na svom mestu, menjac, gas, nas desno zglob, misli, pogled. U trecoj si na recimo 7 'iljada obrtaja...to vec znas i da negledas u obrtomer, gledas kako ces sto pre da zavrnes gas. I kada se to desi, umesto da te kao razjareni mustang baci sa svoje grbace, masina se skladno sa tobom ispravlja, jer znas koliko i kako da joj das gasa. Do toga se doslo posle mnogo spaljene gume, potrosenog benzina, pa i po koje masnice.

I da, u sledecem krugu cemo da probamo jos jace i kasnije da zakocimo. Jos jace i ranije da zategnemo gas...itd. Tu tek vidis koliko ti i sprava ispod tebe mozete zajedno.

To je trazenje tog nazovimo ga tehnickog maksimuma. Za to je potrebno mnogo vise od prostog zavrtanja gasa, uopste pritiskanja svih komandi do koske. Shvatiti koliko i cega i kada...i sta ce se desiti ako mi to tada, tako i toliko.

Zvuci komplikovano, al' je jako tesko objasniti i docarati to kad shvatis da se to desava. Kada to rade majstori sve izgleda tako jednostavno.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nije problem da teras R1 u crveno na autoputu...

Nema potrebe da ga teraš, na autoputu može on i bez tebe, samo mu smetaš :D

 

Inače navijanje na pravcu je iskorištavanje moooooožda 30% mogućnosti motora, a to stvarno može svaki retard, pa i u gradu, čak šta više za navrtanje u gradu je neophodno da budeš retard :goodluck:

 

 

Ako pricamo o snazi motora,ajde navedi neki primer da bi iskristio 100% snage,znaci ne pricamo o kocenju,lezanju,upravljivosti....

 

Mada sta pricam ja sveznajucim mrcom,on da bi isao 80 mora da iskoristi 100% snage na prastarom gpzu i to jos da mu vetar duva u ledja.. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

To je trazenje tog nazovimo ga tehnickog maksimuma.....

 

Eto sam si sebi odgovorio mi pricamo o sirovoj snazi,a ti pricas o tehnici...

 

A to trazenje tehnickog maksimuma kako ga ti nazivas je u realnom saobracaju je glupo i vodi na samo jedno mesto tj. groblje...jer nikad ne znas sta te u kojoj krivini ceka(blato,rizla,auto)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako pricamo o snazi motora,ajde navedi neki primer da bi iskristio 100% snage,znaci ne pricamo o kocenju,lezanju,upravljivosti....

Mmmm preticanje recimo ...

 

Mada sta pricam ja sveznajucim mrcom,on da bi isao 80 mora da iskoristi 100% snage na prastarom gpzu i to jos da mu vetar duva u ledja.. :lol:

Šta 100%, fali još 20% da bi prastari GPZ mogao da ide 80 ....... u prvoj :moto3:

 

 

To je trazenje tog nazovimo ga tehnickog maksimuma.....

 

Eto sam si sebi odgovorio mi pricamo o sirovoj snazi,a ti pricas o tehnici...

Ti jedini pričaš o sirovoj snazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ako pricamo o snazi motora,ajde navedi neki primer da bi iskristio 100% snage,znaci ne pricamo o kocenju,lezanju,upravljivosti....

Mmmm preticanje recimo ...

 

Mada sta pricam ja sveznajucim mrcom,on da bi isao 80 mora da iskoristi 100% snage na prastarom gpzu i to jos da mu vetar duva u ledja.. :lol:

Šta 100%, fali još 20% da bi prastari GPZ mogao da ide 80 ....... u prvoj :moto3:

 

A sta ti je preticanje nego ispucavanje na pravcu...

 

 

Ja letos probah jednog gpza cisto da se podsetim kakav je krs,ja gas i gas saltaj i saltaj al nesto mnogo sporo,reko pa kad sam u formi ja brze trcim... :lol:

 

Salim se aj sad malo ozbiljno kolko ti ides prvom ja cu sa uljarom bar duplo brze :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja