Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina yamahe R1

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

 

 

Ti jedini pričaš o sirovoj snazi...

 

Pricali smo o r1 i da je njegove mogucnosti tesko iskoristiti....ok kakva je razlika izmedju r1 i nekog motora slicnog godista ali manje kubikaze i snage....naravno da je razlika samo u snazi,jer svi sportski motori manje vise svi isto koce i leze....i nema neke preterane razlike u svemu izmedu r6,cbr 600r,gsxr 600-750 naravno osim u snazi...i to u cistoj sirovoj snazi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako pricamo o snazi motora,ajde navedi neki primer da bi iskristio 100% snage,znaci ne pricamo o kocenju,lezanju,upravljivosti....

Mmmm preticanje recimo ...

A sta ti je preticanje nego ispucavanje na pravcu...

Izvini izgubih tok, šta je bilo prvobitno pitanje? :stabre:

 

Salim se aj sad malo ozbiljno kolko ti ides prvom ja cu sa uljarom bar duplo brze :moto3:

Uljara a? Znači konačno si skontao da ti je YZF ipak preslab da me izazivaš sa njim :nanana:

 

Ti jedini pričaš o sirovoj snazi...

Pricali smo o r1 i da je njegove mogucnosti tesko iskoristiti....ok kakva je razlika izmedju r1 i nekog motora slicnog godista ali manje kubikaze i snage....naravno da je razlika samo u snazi,jer svi sportski motori manje vise svi isto koce i leze....i nema neke preterane razlike u svemu izmedu r6,cbr 600r,gsxr 600-750 naravno osim u snazi...i to u cistoj sirovoj snazi..

Super, znači sve je isto samo je R1 jači, znači ja na izlazu iz krivine mogu da dam gas na R1 isto kao na R6, pošto oni isto leže, razlika je samo u snazi, jel?

 

 

 

ONTOPIC:

DzoniF1 bacio šibicu i ode, nema ga da prokomentariše :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R
:Mina: Promenio član Limeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

ONTOPIC:

DzoniF1 bacio šibicu i ode, nema ga da prokomentariše :D

 

Pokaj'o se što je pit'o!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Au koje prepucavanje :D No dobro svako ima pravo na svoje misljenje realno. Sto se mene tice iskreno ne bih vozio R1 ali da odgovorim bar nesto coveku na to pitanje bar onoliko koliko znam . Moj drug ima stariji model 2001. i ono lepo se vozi motor i lepo vuce ( 1000 cc kako i ne bi vuko :D ). Do sad nije imao nikakvih problema. Realno taj motor je pravljen za krivine po meni. E sad ne znam kakvi su ovi noviji . Pogledaj klipove na youtubu mislim da ce ti biti od pomoci . I samo pamet u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

pa nijedan nije pravljen da se vozi po pravcu ni gsxr ni r1 ni cbr ni gsf gsr...... :lol:

 

1000ccm je super voziti, ko ne voli da ''navija'' motor sve vreme u obrtaje da bi nesto uradio pravi izbor. Samo treba obratiti paznju na tehniku jer je 1000 teze voziti u smislu da ima mnogo vise snage pa i vece sanse za havariju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

A R6 nema snage za havariju?

Skolski CB500 kad se pritisne i izsalta za cas predje 150 km/h. Za to vreme R1 ide 250 kmh, ali se svkako ima kad pustiti gas na vrijeme.

Stvar je u tome da u vecini slucajeva potencijal Yamahe R1 ne moze ni blizu da se iskoristi, ali ima nas koji volimo "samo da raspolazemo konjicom" i to nije nikakav grijeh. Samo lakapo u pocetku, dok ne provalis koliko brzo ti treba do 100 i koliko je ustvari brzo 100.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER
vece sanse za havariju.

 

Mozda treba procitati ponovo sta je napisano i ne citati selektivno.

 

Svaki motor moze da te ubije pa i tomos apn.

Meni se veoma svidelo da imam vise snage nego sto mi treba iako je nikad necu iskoristiti.

Motor postize 100 150 200 bez nekog mucenja i navijanja pa je i voznja ugodnija.

Ja ne volim da unistavam nesto, da kidam da bih postigao neko ubrzanje koje 1000 postize pipkanjem gasa.

Ali to sam ja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

pa nijedan nije pravljen da se vozi po pravcu ni gsxr ni r1 ni cbr ni gsf gsr...... :lol:

 

1000ccm je super voziti, ko ne voli da ''navija'' motor sve vreme u obrtaje da bi nesto uradio pravi izbor. Samo treba obratiti paznju na tehniku jer je 1000 teze voziti u smislu da ima mnogo vise snage pa i vece sanse za havariju.

 

Isto tako ima vise snage i da se iscupas iz sranja u koje si se uvukao tako da ... ne znam kako da vas uverim da su to sve bapske price koje prate famozni R1,sednes,das gas i pogines!

 

Inace argumenti u ovoj temi su svi DJJA. Kakvih gluposti se nacitah. Licno da sam naleteo na neki ocuvaniji sigurno bi kupio. Zabole me dal je Kawa,Gikser,Fajerblejd...

R1 nije M1 ako na to mislite.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Mislim da nije problem da sednes na R1 sa recimo nekog 600f, problem je da sednes sa neke igracke.

Znam za decka (brat od mog bivseg kolege) koji je kupio nov R1 a pre toga je vozio skuter. Nema ga vise,poginuo je kod Eko pumpe na Smedervskom putu.

Ljudi ga kupe zato sto su culi da to voze oni koji znaju brzo da voze. Svaka cast onima kojima na R1 u krivini "strecne" zagrejana guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER
ne znam kako da vas uverim da su to sve bapske price koje prate famozni R1,sednes,das gas i pogines!

 

 

 

tako je, to su u proteklih godinu dve krenule neke price o ''bezbednoj'' voznji nemoj da dajes gas, nemoj da pretices, vozi u koloni, nosi rotaciju na glavi, ofarbaj motor u fluo zeleno da te vide a sa druge strane imamo kolege ghoust ridere na drugom forumu, ne zna se gde je ludje sve sami strucnjaci :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova
ne znam kako da vas uverim da su to sve bapske price koje prate famozni R1,sednes,das gas i pogines!

 

 

 

tako je, to su u proteklih godinu dve krenule neke price o ''bezbednoj'' voznji nemoj da dajes gas, nemoj da pretices, vozi u koloni, nosi rotaciju na glavi, ofarbaj motor u fluo zeleno da te vide a sa druge strane imamo kolege ghoust ridere na drugom forumu, ne zna se gde je ludje sve sami strucnjaci :ph34r:

 

Ne znam u kakvoj vezi je tvoj post sa citiranim cyberom, ali ovi tvoji "kontra argumenti" nisu ni bapske price, ni neke gluposti koje melju "strucnjaci".

Rotacija na glavi, da nije ilegalna, mozda bi malo smjesno izgledala, ali sam 1000% siguran da bi spasila kamaru zivota.

Fluo prsluk nije ilegalan, a mnogo je sigurniji od npr. crne jakne.

E, da, ja sam cak i ofarbao jedan moj motor u fluo zeleno (bez zeze). :aha:

 

Grotefoto-CETRFVZE.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Rotacija na glavi, da nije ilegalna, mozda bi malo smjesno izgledala, ali sam 1000% siguran da bi spasila kamaru zivota.

To ono "izgleda šašavo al mene leđa više ne bole" :motopad:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Jaoooo brate moj bezbedni sad si me nasmejao hahaha svaka cast evo plusic hahahah ekstraaa al' sam ubo :D:lol::lol::jee:

 

 

ps. ja nosim crnu jaknu gotov sam cu da mrem mozda da je ofarbam hmmmmm :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Jaoooo brate moj bezbedni sad si me nasmejao hahaha svaka cast evo plusic hahahah ekstraaa al' sam ubo :D:lol::lol::jee:

 

 

ps. ja nosim crnu jaknu gotov sam cu da mrem mozda da je ofarbam hmmmmm :) :)

 

I od mene plus. Najsigurnije da pobacamo te kante i vezemo se za radijator. Ekstremno ali bi spasilo kamaru zivota. Odo ja sa ove teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Jaoooo brate moj bezbedni sad si me nasmejao hahaha svaka cast evo plusic hahahah ekstraaa al' sam ubo :D:lol::lol::jee:

 

 

ps. ja nosim crnu jaknu gotov sam cu da mrem mozda da je ofarbam hmmmmm :) :)

 

I od mene plus. Najsigurnije da pobacamo te kante i vezemo se za radijator. Ekstremno ali bi spasilo kamaru zivota. Odo ja sa ove teme.

 

svrati do zabrana na leto da ofarbamo jakne zajedno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja kad sam bio mali, ove (rijetke) sto naidju s kacigama na glavama smo isto tako "prozivali".

"Jao bolje da se vezu za radijator.." i tako dalje i tome slicno...

Ko ne pravi dovoljno km, jednostavno ne moze da shvati i to je ok.

Ko pravi, sam se nekako spontano "zaveze za radijator"....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sve ok sve stoji ali ne treba preterivati :D

 

 

Naravno. Ja npr. nemam zeleni prsluk (mozda ga nabavim), ali omalovazavanje vrijednosti npr. prsluka (koliko god male)

moze nekog pocetnika da odvrati, ne samo od prsluka, nego i od spoznaje koliko je ustvari nevidljiv.

 

Neko ko vozi samo u julu i avgustu od usca do strahinje ima drugaciju sliku (i potrebe) od nekoga ko vozi po npr. kisi i magli.

Ta slika opet ne mjenja cinjenicu da bi npr. prsluk mogao da spasi i "strahinjica" dok prelazi Brankov most. (na otvorenom :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Pa dobro meni npr. nije prijatno da vozim po kisi i magli, vozicu samo ako me uhvati nevreme ali da treba da krenem negde i da napolju pada kisa uvek cu pre krenuti autom.

Posle kise motor se umusavi a kad vozim prljav i cist motor nije mi isti ugodjaj.

Ne samo to nego moj tip motora po kisi nema sta da trazi na putu jer ne moze ni da se vozi normalno, sto bih se dzabe mucio.

I opet sto se mene tice, kad temperatura predje 15C moze da se vozi sve ispod je bezveze.

 

A sa druge strane gospoda koja voze po kisi, magli i snegu i treba da nose fluo prsluke i da imaju svaki vid zastite jer sami traze djavola na dva tocka po losem vremenu.

Meni kao i otprilike 90% moto populacije koja vozi po lepom vremenu ne treba rotacija na glavi, verujem da ce se mnoge kolege sloziti sa mnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dzonija i onako nema, pa da se ne baci tema...:D

 

@milosmtt

Ti mene gore upozori da jos jednom procitam, pa da ti vratim.. :P

 

 

Neko ko vozi samo u julu i avgustu od usca do strahinje ima drugaciju sliku (i potrebe) od nekoga ko vozi po npr. kisi i magli.

Ta slika opet ne mjenja cinjenicu da bi npr. prsluk mogao da spasi i "strahinjica" dok prelazi Brankov most. (na otvorenom :) )

 

U redu je da ti izaberes da neces rotaciju. Nije u redu da ne prihvatis cinjenicu da se bolje vidis sa istom bez obzira na vremenske uslove.

Ja cu se prvi sloziti s tobom da ti ne treba, ali ne zato sto nemas potrebe, nego zato sto ti je preveliko cimanje. I to je isto OK. Zato je ni ja nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Sve smo se razumeli! :sampion:

Sad lepo da mu ga damo na zadnji tocak :lol:

Kad ce proleeceee :haha1:

 

post-8077-0-74395500-1387217588_thumb.jpg

 

Ja porucio! Hoces i tebi? Poklon zuti prsluk i dve brodske sirene.

 

Salu na stranu. Dovoljno je par ociju i hladna glava. Popusti drugima u saobracaju kad je jaci,ispastaces dzabe. Naci meru izmedju pasivne i agresivne voznje. Naterati i navici mozak da obradjuje SVE sto oci vide i usi cuju. Mislim da je pricano u Twist of the Wrist o tome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da nije problem da sednes na R1 sa recimo nekog 600f, problem je da sednes sa neke igracke.

Znam za decka (brat od mog bivseg kolege) koji je kupio nov R1 a pre toga je vozio skuter. Nema ga vise,poginuo je kod Eko pumpe na Smedervskom putu.

Ljudi ga kupe zato sto su culi da to voze oni koji znaju brzo da voze. Svaka cast onima kojima na R1 u krivini "strecne" zagrejana guma.

 

Istinita prica, deda je trebalo tom decku da kupi motor otisli su u NS da vide Ducati i on je hteo da ga kupi imali su pare sve a onda ih je covek pitao koji ti je ovo motor on je rekao prvi covek ih je ispratio kroz kapiju i iz morala nije hteo da im proda onda je kupio r1 2008 NOV tada su Dacha ikodinovic i on jedini imali taj i nazalost desilo se to sto se desilo, laka mu crna zemlja, nazalost sklonili su spomen plocu kod pumpe a uvek sam se prekrstio kada sam stao tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja