Jump to content

Moto Zajednica

aprilia mana ili yamaha fazer s2

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: beverly500

Pozdrav svima. vozim skuter vec 7 godina stigao sam do 500ccm,ali ove sezone je konacno vreme za motor.1aha.gif u ovim mesecima je kupovina motora malo laksa0namigivanje.gif pa sam se intenzivirao. konkretno razmisljam se izmedju ''aprilije mane'' koju sam isao da gledam i mnoogo mi se svidja.medjutim kako je na ulicama gotovo i nema (sem pandurskih) ne Znam mnogo o njoj. Fazer je moja druga opcija.Oklopa ima vise i 250 ccm manje.mnogo ce mi znaciti svaki savet,HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Čini mi se da bi Mana na duže vrjeme mogla da ispadne komad skuplja za održavanje. Ponajviše zbog sistema prenosa. Meni se sviđa kako je odrađena.

 

Kod Fazera me nervira reakcija na gas, to što na početku hoda ručice ima on/off efekat.

Al živ se čovjek na sve navikne pa i na nedostatak zvuka kod tog motora. Ako zanemariš to, motor je odličan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Čini mi se da bi Mana na duže vrjeme mogla da ispadne komad skuplja za održavanje. Ponajviše zbog sistema prenosa. Meni se sviđa kako je odrađena.

 

Kod Fazera me nervira reakcija na gas, to što na početku hoda ručice ima on/off efekat.

Al živ se čovjek na sve navikne pa i na nedostatak zvuka kod tog motora. Ako zanemariš to, motor je odličan

Evo sam cuo dosta puta, za te novije modele sa 2 auspuha ispod. Jel se resava sa nekim aftermarket auspusima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Taj on/off rad ima i konkurentski GSR 600... Inace ako se dobro secam, citao sam na moto reviji ili moto pulsu da se MANA nije bas dobro pokazala na testu izdrzljivosti. I vremenom bi verovatno kvarovi bili sve skuplji, a mozda i teza prodaja. Fazer je ipak proveren motor, ako mu fali malo ''onoga'' u odnosu na motore iz Italije uvek mozes za ustedu na ceni i odrzavanju taj motor kvalitetno personalizovati i naturpijati po svojoj meri ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

 

U motoreviji/motorrad uvek je BMW najbolji čak i kad nije u konkretnom testu, a sve ostalo sasvim slučajno rikne ili ima neki problem za koji niko pre nije čuo. smiley_hitler-t.gif Evo ovde u test Mane kažu kako F800 ima bolje rešeno sipanje goriva, a testira se jedan jedini motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 

U motoreviji/motorrad uvek je BMW najbolji čak i kad nije u konkretnom testu, a sve ostalo sasvim slučajno rikne ili ima neki problem za koji niko pre nije čuo. smiley_hitler-t.gif Evo ovde u test Mane kažu kako F800 ima bolje rešeno sipanje goriva, a testira se jedan jedini motor.

 

:lol:

 

 

Jedan od najslavnijih testova (a sastojao se od dva testa) u poslednjih 10-ak godina je onaj sa totalnim fijaskom BMW-a K1200 (ako se ne varam, ne razumem se u BMW modele). Prvo je jednom riknuo motor posle par hiljada, BMW javio kako nikad nisu čuli za takav kvar, zatim su im ugradili novi agregat i povnovo započeli test... ovaj je crkao za manje vremena nego prvi.

Kada bi ova paranoična verzija Motorrad-ovog testiranja bila tačna te dve havarije bi potkupljivi i korupciji skloni Nemački novinari prikrili i spevali bi hvalospeve o proizvodu firme koja finansira njihove laži.

 

p.s. U takvoj verziji događaja ih potkupljuju i korupciji i prevarama skloni Japanci pošto Japanski motori uglavnom dobro prolaze na tim testovima.

 

Jedino im prepošteni i po čestitosti proslavljeni Italijani ne daju ni banke jer bi radije propali na testu nego da okaljaju obraze mrskim aktom potkupljivanja.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Dobrodošao Turbina!!!

Nemoj da žuriš sa odlukom ima i drugih modela koji možda spajaju (s nekim kompromisom) to što ti se sviđa kod ova dva. Manje cilindara za istu zapreminu daje raniju isporuku obrtnog momenta što većini i treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

 

U motoreviji/motorrad uvek je BMW najbolji čak i kad nije u konkretnom testu, a sve ostalo sasvim slučajno rikne ili ima neki problem za koji niko pre nije čuo. smiley_hitler-t.gif Evo ovde u test Mane kažu kako F800 ima bolje rešeno sipanje goriva, a testira se jedan jedini motor.

 

Takvo sipanje goriva i jeste neprakticno. Gde su to uopste pomenuli F800 u ovom testu izdrzljivosti Mane? 1neznam.gif

 

Imao sam priliku da pitam policajca, mladjeg coveka, koji vozi Manu kakva su im iskustva... Zanimala me tada. Nije bas bio recit, ali je jasno stavio do znanja da nisu zadovoljni (da ga bas ne citiram 1lol.gif). Ostade duzan konkretnije objasnjenje. Shiver GT mi je mnogo interesantnija varijanta.

 

p.s.

 

Portraits-of-Mussolini-and-Hitler.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: beverly500

pozdrav ljudi izvinjavam se sto sam bio neazuran,ali bio sam lisen kompa jer mi se pokvario... mana mi se svidela "fizicki" a i to sto je automatik mi je bilo nekako primamljivo... a fazer mi je oduvek bio san isto zbog spoljnog izgleda iskren da budem... o mani nemam koga ni da pitam sem majstora sa kojim sam pricao... a fazer je "klasik". od sada cu biti azurniji ako iko bude hteo da odgovori na moju temu :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma sve je uredu.. jedino ne znam kako će da ti se svidi kasni obrtni momenat kod 4cilindraša. Inicijalno ubrzavanje (tipa start sa semafora) je ladno bolje na Beverliju nego na 600 4cil. motoru. Ima nešto slično dvotaktnim motorima u vožnji 600-ki. Moraš da ga držiš u obrtajima da bi dobro vukao. Mali Fazer ima 50NM na 10K obrtaja a a EN6 ili SV650 imaju 65NM na 7K obrtaja. To je 30% više obrtnog momenta i to 3000 obrtaja ranije. A i 15-ak kg su lakši od Fazera. A cene su im iste ako čak nisu malo i jeftiniji ova dva 2cil.

S2 ima 63NM ali isto na 10.000 obrtaja.

Ako si u prilici, probaj neki 2cil 650 ili slične zapremine i uporeedi sa FZ6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: beverly500

uuu lepo si mi ti to objasnio 1aha.gif pa iskren da budem dok sam vozio beverlija stvarno je bio startniji od svih motora sa kojima sam se kao oprobao .cak i od ktm duke-a 950 ili 990 ne secam se vise. ali ja sam to laicki pripisivao automatici naspram kvacila 1neznam.gif

nisam lud za obrtajima ali volim ta medjuubrzanja da osetim, i da ima prostora za jos... dakle mislis da je fazer dosta umereniji motor. Aprilia Mana mi se tu cini kao pravo resenje .medjutim i ako sam bio nadomak davanja kapare, majstor me malo pokolebao.mada nisam odustao1hej.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

odlican predlog je ti dao to crank :takoje: Kawa ER6 i Suzi SV650 su dvocilindrasi, jedan paralelni drugi V, i oba imaju solidan obrtni moment, bolju snagu na srednjem rezimu obrtaja, to je idealan kompromis izmedju motora sa 1 i 4 cilindra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: beverly500

uuh ovo prevazilazi moja znanja0stabre.gif eto stvarno nisam znao da su 1 cilindrasi zustriji... ja sam bev 500 prodao jer nije ni motor ni skuter. a sada bi nesto sto moze da me potera jace... i sigurnije u krivini a da mogu i da izadjem van grada malo....hvala na sugestijama pogledacu oba motora0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Jesu zustriji ali moras da ih saltas do besvesti. Milion pritiska na kvacilo kada vozis kroz grad. Vozim jednocilindrasa i sledeci motor mi svakako nece biti sa jednim cilindrom. Za automatike je to sasvim o.k. ali za motor sa brzinama....zna da smori.

E sad, naci motor koji nece da ti dosadi brzo, nije nimalo lako. Mozes ti da sednes i da razmisljas do besvesti i da napokon nadjes sve sto trazis u nekom motoru a sto se tice performansi a onda ti se ne svidi kako izgleda...ili kako se sedi na njemu...ili to sto ima heblove...ili visoko auspuhe...itd...itd... Srecan je onaj koji ubode iz prve...ako ima takvih. Tek kada ga vozis, vidis mu sve nedostatke i prednosti.

Mozda je najbolje da kupis neki motor koji ti se najvise svidja i koji imas gde da servisiras. Niko ne zna kakvi ce ti prohtevi sto se voznje tice biti sl godine...ili one tamo... Mozda bi vise putovao...mozda isao na stazu...mozda od kafica do kafica...

 

Sve ove brojke imaju znacaja ali pitanje je koliko svako od nas moze da ih "oseti".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: beverly500

Svaka ti je na mestu. bas to sto govoris o nedostatcima sam imao prilike da osetim na skuterima.to nikako ne moze da se uvidi bez 20-ak dana voznje... ma nasao sam to sto mi treba i estetski i po snazi i po konstrukciji.radi se o ''aprilia mana'' nego me brine kasnija prodaja iste (presla je skoro 50 000)s obzirom da je automatik ,a ljudi su tu ostro podeljeni i nekima je kvacilo svetinja na motoru... Zato se i ne odlucujem jos uvek 1hej.gif za nju nego trazim i druge opcije. Svakako veliko hvala na savetima i odgovorima na moja laicka pitanja.1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa šta fali, pređeš 70.000 i prodaješ je poslje kao da je prešla 20.000, sigurno ne bi bio prvi :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja