Jump to content

Moto Zajednica

ogibljenje kawasaki kle

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Probao bih otkloniti kleovu muku se mekim prednjim vesanjem pa ako je ko radio skracivanje opruga i sipanje gusceg ulja bio bih mu zahvalan za precizne informacije!!naravno ako je zadovoljan dobijenim.unapred hvala kolege..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1363 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Skraćivanjem opruga ne verujem da možeš dobiti tvrdje ogibljenje, samo bi se skratila putanja.:neznam:

 

Ako misliš na sabijanje umetanjem neke čaure odgovarajućih dimenzija, time bi dobio malo na tvrdoći. Da li može i ako može, koje dimenzije čaure bi vršile posao, ne znam ali možda ima neko ko zna, i mene baš interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ono što sam gledao da rade na GPZu je da krate oprugu i onda tu dužinu koju su uklonili zamjenjuju sa komadom PVC cjevi.

 

Rezultat je najsličniji onome što se dobija sa progresivnim oprugama, viljuška je u startu jednako meka kao i fabrička i kako se sve više sabija dobija na tvrdoći jer se gubi 5ili više cm opruge koji bi se inače takođe lako sabili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Da na to sam i mislio.Neko je pisao opsirno vec o tome ali ja pitam za vec isprobano na kle-u.Naime ako se opruga skrati za neku duzinu(2cm)bice jaca jer se sada pritisak rasporedjuje na manji broj navoja,onda se onih 2cm mora nadoknaditi caurom iste duzine da vile ne bi stajale skljokano.time dobijamo istu visinu prednjeg dela motora ali tvrdje amortizere,to je sad potrebno redukovati guscim uljem.Kod klea ide ulje 10w ali zbog celog postupka sada bi 15 w trebalo da resi brrzi rad krace opruge i onda dobijamo tvrdje ogibljenje tj.manje klecanja kad se koci a sve ostalo vrlo priblizno fabrickom..teorija koja pije vodu,dali je ovo neko radio?koliko je dovoljno kracenja,2 ili vise cm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Evo da malo pojasnim posto se ja vec neko vrjeme spremam na taj potez.

 

Opruga na prvoj generaciji GPZa je duga 50-55cm i moze se sabiti na trecinu te duzine, znaci hod opruge je 30-35cm, a hod ogibljenja na GPZu je 15-16cm cini mi se. Ima dosta mjesta za stelovanje.

 

Predlazu da se za pocetak otkine 5inca ili 12.5cm i zamjeni komadom PVC cjevi od cola, iste duzine, time opruga dolazi na nekih 40cm duzine, posto i dalje moze da se sabije na trecinu svoje duzine znaci da opruga ima hod od nekih 25-26cm, 10cm duze nego je hod stapova.

 

Rezultat je opruga koja u startu ima istu tvrdocu kao fabricka ali kako se dalje sabija dobija na tvrdoci puno brze i vise nego fabricka.

 

Ne znam koliki je hod ogibljenja KLEa niti kolika i kakva mu je opruga, ali dobijate ideju koliko je lako sracunati sta i koliko treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

neki motori imaju fabricki tako krace opruge i ubacene cevke i kad zavijas gornji sraf moras da nategnes oprugu...probaj da nadjes druge opruge,pa im dodaj parce PVC plastike,pa vidi a mozes i da is skratis(slazem sa gore datim postovima-ima logike naravno)pa ako nista ne uradis uvek mozes da vratis stare opruge...moj savet slobodno dodaj PVC dodatke bice jaca...a sa guscim uljem slabije ce da se podise i polako da vraca a to ti nije bas dobro,ako ides npr letnjim putem nece stici da se vrati i non stop ce imati opterecenje,nije pametno ;) ...tako bar ja msm :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Nisam imao vremena letos da pisem ali sam uspeo da resim ovaj problem sa mekim prednjim vesanjem.Iz svih vasih saveta,googla i ostalih foruma + malo logike izvukao sam zakljucak i probao.Nakon zamene procurelih semeringa sipao sam Motul fork oil 15w(fabricki je propisano 10w) i napumpao stapove na 0,5bara pritiska.pokazalo se kao prava kombinacija,vozio sam cele sezone po asfaltu,makadamu a bogami i po raznim krsevima sa namerom ispitivanja i bez zamerki.nestalo je ono neprijatno klecanje kod kocenja,preveliko ljuljane kod naglog dodavanja gasa a opet pegla sve neravnine a bogami i kratere bez problema.jednom recju drugi motor.ponosno savladjuje sve prepreke i neprestano ima dobar kontakt sa podlogom,oseca se potpuna sigurnost van puta sto nije bio slucaj ranije..ulaganje:novi semerinzi mislim oko 500din,1l motul fork oil 15w-1000din,majstorija-sam.E sad,semerinzi triper,nemam onaj alat za odsrafljivanje donjeg srafa pa sam sve radio od spolja(odozgo)mora extra pazljivo izvaditi stitnike od prasine i semeringe,naravno uz prisilu,a ne ogrebati stapove.Slaganje i vracanje nazad je laka stvar.u kompletirane stapove bez opruga i u sabijenom stanju nalio sam ulja odozgo tako da ostane 177mm praznog prostora.zavrsava 1l za oba..ja imam oko 85kg i ovaj postupak doterao je KLE na nivo koji u potpunosti meni odgovara.mozda nekom zatreba..ziveli i hvala na savetima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ja duvam na 2 bara, i meni odgovara. S obzirom da vozim 99% po asfaltu, bitno mi je da je sto tvrdje ogibljenje, jedino me nervira sto vazduh pobegne dosta brzo iz viljuski.

 

Fabrika kaze da je 2 bara maksimum sa 10w uljem, ne znam da li bi smelo sa 15w?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

da ali kad se uzme u obzir dobro nabijanje na rupu na off voznji onda nema druge nego da popucaju semerinzi..ne bih ja isao preko 1 bar ..u svakom slucaju veci pritisak skracuje vek semerinzima ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Nista od toga sto si rekao nije pogresno, svako ima svoj stil voznje. Na kraju su progresivne opruge pravo resenje, ali 100e je 100e. :):zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja