Jump to content

Moto Zajednica

MZ-ETZ-250

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Bas to visi kao taman oblak iznad svog tog truda.

Ti dijelovi su bili ili anodizirani ili ofarbani, a sad su na izvolte elementima.

Polirano u principu ne mozes zastititi nicim trajnim, vec trebas redovno odrzavati, a to moze da bude smor.

Ako planiras da drzis motor unutra i setas ga po izlozbama onda ok, ali ako mislis da ga koristis, a hoces da bude lep... onda sve zavisi od tvoje volje i predanosti.

Ja licno nebih ima zivaca da ga trljam svako malo, pa bi ili oksidirao ili bi bio ofarban, dok ih ima koji prosto uzivaju da ga odrzavaju i glancaju.

Sve zavisi sta volis. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Neke paste imaju u sebi zastitu koja je kratkotrajna, ja sam citao po forumima i nalazio svasta npr evo ovde se vodi diskusija o zastiti poliranih delova: http://forum.bjbiker...ja/page__st__20

 

Neki kazu da se preprska bezbojim lakom,

 

Ali nista nisam ekspermentisao.1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Danas sam sredjivao satove...ocistio sam ih i naprskao malo WD-a...samo cu morati nesto da smislim,jer necu da mi ostane stara pozadina na satovima,gde su brojevi.

post-31409-0-87124900-1391372922_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Onda sam odlucio da pripremim levu deklu za poliranje,bez obzira na riseve i koliko treba vremenski.....samo uklanjanje riseva sa vodenom 240 je trajalo dobar sat a mozda i malo vise i onda jos jedan sat sa ostalim (360,800,1500) i na kraju poliranje koje je trajalo 15-tak minuta...I to sam uradio samo jednu stranu dekle,za celu treba jos 3 sata sigurno... 1oda.gif

post-31409-0-48973700-1391373244_thumb.jpg

 

post-31409-0-40088100-1391373256_thumb.jpg

 

 

Jeste zahtevno i treba mnogo zivaca i strpljenja...Ali se sve to zaboravi kada posle poliranja uzmes deo i stavis ga ispred sebe i mozes da se ogledas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Onda sam odlucio da pripremim levu deklu za poliranje,bez obzira na riseve i koliko treba vremenski.....samo uklanjanje riseva sa vodenom 240 je trajalo dobar sat a mozda i malo vise i onda jos jedan sat sa ostalim (360,800,1500) i na kraju poliranje koje je trajalo 15-tak minuta...I to sam uradio samo jednu stranu dekle,za celu treba jos 3 sata sigurno... 1oda.gif

post-31409-0-48973700-1391373244_thumb.jpg

 

post-31409-0-40088100-1391373256_thumb.jpg

 

 

Jeste zahtevno i treba mnogo zivaca i strpljenja...Ali se sve to zaboravi kada posle poliranja uzmes deo i stavis ga ispred sebe i mozes da se ogledas...

 

Isplati se trud haha... 0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Brzi, ovako: 240, 400, 600, 800, 1000, 1500 i 2000 pa purol pa onda neku finiju pastu!! :) e onda je pravo polirano! Proveo sam 4h polirajuci deklu alternatora! :)1zvizduk.gif i nisam je stavio na motor.. 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Brzi, ovako: 240, 400, 600, 800, 1000, 1500 i 2000 pa purol pa onda neku finiju pastu!! :) e onda je pravo polirano! Proveo sam 4h polirajuci deklu alternatora! :)1zvizduk.gif i nisam je stavio na motor.. 1lol.gif

 

Ahahaha..sto je nisi stavio...?1oda.gif

A znam da se ne ide posle vodene 360 na 800,nego nikako da odem do farbare...i moram neku finiju pastu da kupim.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Kada primakneš prste jedne ruke do dekla koji poliraš i kada jasno vidiš crno ispod noktiju, to je siguran znak da je poliranje završeno.... :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Kada primakneš prste jedne ruke do dekla koji poliraš i kada jasno vidiš crno ispod noktiju, to je siguran znak da je poliranje završeno.... :lol:

 

Dobra fora....0takoje.gif

Nego koju finiju pastu da uzmem...jel sve jedno koja je ili ima neka bolja?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Kada primakneš prste jedne ruke do dekla koji poliraš i kada jasno vidiš crno ispod noktiju, to je siguran znak da je poliranje završeno.... :lol:

 

Dobra fora....:takoje:

Nego koju finiju pastu da uzmem...jel sve jedno koja je ili ima neka bolja?

 

 

 

 

slazem se sa Zverkom, dobro poliranje je kada se sa 2m ogledas u poliranom delu! :) kud si zapeo za pastu a jos nisi ni do 2000 vodene sitgao.. ;) idi smirglaj redom, rezultat ce se pojaviti posle smirgle 2000 onda poliranje ide kao finis.. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Još jedna bitna stavka,polirati do tzv. ogledalo faze ima svrhe samo ako je komad ne oštečen.Ako ima oštečenja, ma kako god da ga ispoliraš ta mesta će ti bosti oči još više nego pre poliranja jer sjajni deo oko tog mesta će falinku debelo podvlačiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Još jedna bitna stavka,polirati do tzv. ogledalo faze ima svrhe samo ako je komad ne oštečen.Ako ima oštečenja, ma kako god da ga ispoliraš ta mesta će ti bosti oči još više nego pre poliranja jer sjajni deo oko tog mesta će falinku debelo podvlačiti.

 

 

To sam shvatio kada sam prvi put ispolirao levu deklu...kad sam zavrsio jasno se vidi svako ostecenje,pa sam posle 2 sata smirglao samo jednu stranu..Takva je i desna dekla i za nju ne znam dal uopste da pocinjem da pripremam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Sa smirglanjem pauziram par dana,dok mi se oporave prsti.Poceo sam danas ali vidim da ne ide..1oda.gif

Onda sam uzeo da pravim sediste...

post-31409-0-00098400-1391538768_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Prvo sam hteo da kupim neko staro sediste i od njega samo iskoristim lim,koji bi mi sluzio kao podloga a posle bi pravio oblik od poliestera..onda mi je dunulo da sve to napravim od poliestera..Uzeo sam moje sediste,skinuo presvlaku,malo ispavio gde je bilo iskrivljeno i preko stavio aluminijumsku foliju.Nju sam na par mesta zalepio super lepkom kako se nebi pomerala...Posle sam preko stavio polovinu platna i cetkom nanosio smolu koja se mesa sa 2 komponente.

post-31409-0-91566000-1391538949_thumb.jpg

 

post-31409-0-83578400-1391539468_thumb.jpg

 

post-31409-0-33054300-1391539480_thumb.jpg

 

post-31409-0-03610500-1391539495_thumb.jpg

 

post-31409-0-16575000-1391539513_thumb.jpg

 

post-31409-0-72690600-1391539531_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Da li si radio sa poliesterom, ako nisi,bićeš jedno čupavo i ulepljeno stvorenje..ha-ha.

 

Evo fotke moje polirke.

post-3484-0-43367300-1391539942_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Da li si radio sa poliesterom, ako nisi,bićeš jedno čupavo i ulepljeno stvorenje..ha-ha.

 

Evo fotke moje polirke.

 

Dobra je....da mi je na par sati...

Sa poliesterom nisam nikad radio,ovo mi je prvi put ali sam gledao dosta snimaka gde prave sedista..koristio sam rukavice koje sam bacio posle...Zna da bude malo zeznuto kada se radi prvi put i vlakna se lepe za ruke ali zato rukavice i polako..Nadam se da ce ovo biti dovoljno jako da izdrzi tezinu jednog coveka...Na ostalim sedistima je to lim a ove su poliester vlakna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Deluje jako i nebi trebalo da pukne,mada je i dosta elasticno...Stavio sam ga na ram motora i na jednom delu gde je dupe,ne naleze svom povrsinom na sipke...onda sam lepo seo da vidim sta ce biti i nista...Drzi....ali cu verovatno napraviti na ramu od flahova jos dodatne nosace.....mislim da nema potreba za ovim ali za svaki slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Smislicu nesto...na kraju sve to mora da izgleda lepo a i da bude dovoljno jako i bezbedno....To sam dodavanjem poliestera nije lose...0takoje.gif

Pitanje za Zverinjaka:Jesi mislio da stavim gumu na celoj povrsini gde naleze sediste na ram?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Veceras sam malo radio oko novog sedista.Ojacano je na mestu gde ide dupe...ali to nije sve sto se tice ojacanja,bice jos cvrsce na kraju.Kada se stavi na ram vidi se gde je visak i sta treba odseci...

post-31409-0-16189000-1391721346_thumb.jpg

post-31409-0-46198100-1391721334_thumb.jpg

Posle secenja,stavio sam na ram i sad je to kako treba..Jedini problem je bio sto se malo klackalo...kada zadnja strana naleze na ram,prednja je bila malo podignuta oko 1 cm...onda sam probusio 4 rupe i stavio srafove i dotegao...sam materijal i sve sto je od njega je elasticno i moze da se savija (ne mnogo ali opet dovoljno) i posle dotezanja srafova je sve lego kako treba...i prednja i zadnja stana....

Jos kad se uradi gornja strana i kad se stegne bice to ko bombona...

post-31409-0-41108000-1391721357_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Smislicu nesto...na kraju sve to mora da izgleda lepo a i da bude dovoljno jako i bezbedno....To sam dodavanjem poliestera nije lose...0takoje.gif

Pitanje za Zverinjaka:Jesi mislio da stavim gumu na celoj povrsini gde naleze sediste na ram?

 

Prvenstveno sam mislio na flahove koje si pominjao a za njih će se pričvrstiti sedište ali nebi bilo zgorega da kada završiš osnovu, pustiš nekoga da sedi a ti posmatraj gde i kako leži sedište u odnosu na ram i ostale delove na šasiji pa oslući.

 

Vibracije kojima obiluje MZ su u stanju da neravnometno opterečenu plastiku pokida.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja