Jump to content

Moto Zajednica

Dobre sijalice

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Mada sam savet dobio iz dobrog servisa za autoelektriku, moglo bi se primeniti i na motocikle. na moje pitanje koja je preporuka koju halogenu sijalicu da stavim na Punta (moze i na kawu) da sija sto bolje a da ne osteti postojecu instalaciju. Majstor mi je svetovao Philips H4 55-65w  sa +30% do +50% boljim osvetljajem. Trazeci po internetu postoje modeli premium i Vision, ali ne znam gde mogu da ih kupim. Takodje sam video na nekim forumima reci hvale za Osram Silverstar. Kakva su vasa iskustva? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Philipsa imas u Louisu

 

Lalajko daleko je to.  :D

Ja koristim Philips H4 Premijum, sa 30% jacim svetlom. Kupljena je na Eko pumpi. Toliko mi se svidela da sam promenio i drugu koja je bila ispravna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Philips je proizveo i neke specijalne halogenke za motore, koje dobro podnose vibracije i drmusanja :) ...ali ne verujem da to kod nas ima da se kupi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12096 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Osram COOL BLUE i Silverstar bez premca ...standardna snaga i extra belo svetlo !

 

I moje dve mirno cekaju da dodjem, jel tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Philips i Osram imaš recimo u Idei ali ne sve modele. Uglavnom sve sijaju bolje od standardnih a ja sam preko nekog oglasa našao Osram NightBreaker +90% more light i +10%whiter light, i stvarno se vidi razlika u odnosu na standardne sijalice. Za ove NightBreaker mislim da ih nema kod nas u ponudi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Da li neko ima informaciju koliki im je radni vek, kako podnose vibracije, i da li daje veću temperaturu na faru koja može da ošteti plastiku u sl?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Da li neko ima informaciju koliki im je radni vek, kako podnose vibracije, i da li daje veću temperaturu na faru koja može da ošteti plastiku u sl?

saznao sam na nekom forumu  da za osram silverstar pise na kutiji da im je radni vek kraci 50%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Da li neko ima informaciju koliki im je radni vek, kako podnose vibracije, i da li daje veću temperaturu na faru koja može da ošteti plastiku u sl?

saznao sam na nekom forumu  da za osram silverstar pise na kutiji da im je radni vek kraci 50%

Tacno je da pomenutom modelima Osrama radni vek upola kraci od standardne sijalice.U praksi H1 sijalica se jako lose pokazala za razliku od H4.

Opet, cak i radni vek pomenutih zavisi od vozila na koje se montiraju u smislu napona prisutnog na farovima.

Nije im problem vibracija(motocikl kao takav) niti stvaraju vece temperature u faru.

I dalje mislim da su vredne kupovine bez obzira na manu u smislu  dugotrajnosti.

Model u najavi Night Braker u toku meseca stize u Multicompani u NS i Sajberkar u BG. Dobaljaci ih hvale ali ostaje da vidimo sta kaze zivot !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Mad su na Stromu odlichno napravljena svetla,mnogi ne zzale para da unaprede svoju mashinu-u ovom sluchaju svetla. Trenutni hit,osim Xenona,je naravno Philips Vision. Evo pogledajte razlike.

 

Tekst preuzeo sa  http://v-strom.com.hr/ , od nasheg chlana i drugara Ib-a

 

Strom je od motora s najboljim svjetlima.Preporucam promjenu standardnih zarulja sa Philips Vision, razlika je velika. Meni osobno ne trebaju bolja svjetla po noci. Par primjera. Prvo usporedba obicnih sa Philips Vision zaruljama:

 

Obicna:

 

IMG_9526.jpg

 

Philips:

 

IMG_9525.jpg

 

Usporedba s KLE-om i novim GS-om:

 

IMG_9883.jpg

 

Ili, kako jadno svijetli GSX1400 u odnosu na Stroma sa Philips Visionom:

 

IMG_2450.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

kupio juce na eko pumpi u skojevskom naselju philips premium h4 -304 din.komad. montirao ih, nisam ih jos probao nocu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Osram Night Breaker (H1 i H3) stvarno su belje i daju vise svetlosti od obicnih, one sa plavkastim odsjajem su se pokazale kao slabije sto se tice emitovanja svetla, jedino lepo izgledaju. Cene Osrama su oko 500din. a obicne oko 150din. Imas ih u skoro svakoj prodavnici auto delova i kozmetike a i na pumpama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Osram Nightbreaker- preporuka. Pre njih sam imao Silverstar, takodje Osram i Nightbreaker je bolji prilicno, bela svetlost, mnogo bolje se vidi po kishi. H7 koje sam uzeo za kola su 990din po komadu, H4 nesto malo jevtinije. Cak i Silverstar je odlicna sijalica (zarulja), mnogo bolja od obicnih zutih, ali ovo vredi svaku paru... A da, uzeo sam ih u autosportu, na B.Brdu, Kirovljeva ulica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3636 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam razmisljao da stavim xenon. Imam dve H4 i mogu da ga ugradim za manje od 300e. Problem je sto nisam razmisljao o tom treskanju na losim putevima. Ima li neko iskustva sa tim ili mozda neko zna nesto vise o tome

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ja cekam neki topliji dan pa cu ibaciti h4 plavu playmu sa bubanj potoka 100/90w koreanske ,spremio sam i releje samo da povezem,na kolima imam iste sijalice i sijaju strava.....trajale su 4 godine i ucrla je jedna i par dana za njom i druga,i uzeo sam iste...prezadovoljan sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

ja cekam neki topliji dan pa cu ibaciti h4 plavu playmu sa bubanj potoka 100/90w koreanske ,spremio sam i releje samo da povezem,na kolima imam iste sijalice i sijaju strava.....trajale su 4 godine i ucrla je jedna i par dana za njom i druga,i uzeo sam iste...prezadovoljan sam...

 

 

Jel to znaci da uzimas 2 para, jedan za auto, a jedan za nase motore? :)

 

 

Ja sam iste imao na proslom autu, i mnogo su dobre u odnosu na cenu, odlicne. Pravi efekat imaju po snegu, znaci ko vozi motor po snegu, obavezno ove  :)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Ja sam se mucio da nadjem za moj motor H4 sijalicu, ali od 35W, jer mislim da bi mi od 55W ostetila socivo u faru. Mislim da sam je nasao na veleprodaji, cena je tu negde oko 800 din., inace marka je OSRAM.

Javicu ako mi stigne, pa ako nekom bude tr3bala nek se javi na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Jeste naslov malo bombastičan ali ko ne želi više svetla sa svog jadnog jednog fara.

Sad sam u nemačkom bajkers žurnalu našao tekst o Osram Night Braker sijalicama (H4).

Prema njima razlika u odnosu na obične sijalice jednostavno prevazilazi upoređenje a i prema njihovom dosadašnjem favoritu Philips MotoVision je jača. Cena je oko petnestak evra za komad a dozvoljena je i za motore i za automobile.

 

Naravno ima i kvaka, trajanje je toliko kraće koliko je svetlija ;)

 

Pošto ima jedan fazon u homologacijama sijalica koji dozvoljava da sijalice sa vlaknom budu svetlije od sijalica sa Ksenonom (zamisli tu foru), baš jedva čekam da stavim šape na par ovih i obavim merenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

ja cekam neki topliji dan pa cu ibaciti h4 plavu playmu sa bubanj potoka 100/90w koreanske ,spremio sam i releje samo da povezem,na kolima imam iste sijalice i sijaju strava.....trajale su 4 godine i ucrla je jedna i par dana za njom i druga,i uzeo sam iste...prezadovoljan sam...

 

 

Jel to znaci da uzimas 2 para, jedan za auto, a jedan za nase motore? :)

 

 

Ja sam iste imao na proslom autu, i mnogo su dobre u odnosu na cenu, odlicne. Pravi efekat imaju po snegu, znaci ko vozi motor po snegu, obavezno ove  :)!

 

Mojne ovo da stavljate, neko ce vas namerno udariti kolima. mnogo nerviraju narod :) ... smetaju, jake su...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja