Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

evo šeme i pcb jednog timer-a, ipak ću ugraditi i njega, ne košta mnogo :zvizduk:

Danas isproban vremenski relej i razultati su negativni.

Relej radi odlično , ali se ništa nije dobilo , čak šta više dva puta se ponovi ono što se nekad dešavalo jednom.

Pošto imam gadget i on se restartuje, sada dvaput, a pre jednom.

Doduše on ne poništava sat i datum dok se trip resetuje skroz.

 

Uradio sam i ovo što mi reče ˝čika Rajko˝ i nije ni to pomoglo,

tako da ozbiljno razmišljam da skinem xenone i vratim sve kao što je bilo , mada bih samo povezao i drugi far da radi na kratkom svetlu( pošto dosad radio samo jedan)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Danas isproban vremenski relej i razultati su negativni.

Relej radi odlično , ali se ništa nije dobilo , čak šta više dva puta se ponovi ono što se nekad dešavalo jednom.

 

Aaaaaaaaaaa.... poražavajuće :(

 

Kod mene je do duše urađen i jedan mali "zahvat" na PCB-u. Vod na štampanoj ploči koji vodi do RESET pina na procesoru je presečen, tako da ne može da dobije signal da se resetuje. Ovde je ubačen taster koji je postavljen sa zadnje strane tripmastera i u slučaju potrebe se može resetovati ručno. No, čak i posle svih ovih majstorija i meni se dešava da se tripmaster (istina veoma retko) resetuje....

 

Trajno rešenje bar meni sigurno neće biti vađenje xenona. Toliko sam se navikao na njih da bi povratak na obične H4 bio kao povratak na sveću... Nešto mora da se smisli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

I meni se tripmaster resetuje sam od sebe i to bez xenona. Ne svaki put ali u vecini slucajeva. I nema pravila. Neki put posle svakog iskljucivanja kontakta a neki put radi pola dana pa se resetuje. Zamenio sam mu sve kondezatore i nista. Joska mi je nesto objasnjavao da moze da se presece taj vod ka resetu kao sto Jager kaze, ali nisam probao. Jednostavno sam skinuo tripmaster i na njegovo mesto pakujem Germina koji ga menja u svim svojim funkcijama. Ja volim da mi sve stvari na motoru funkcionisu ali od ovoga sam digao ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Trajno rešenje bar meni sigurno neće biti vađenje xenona. Toliko sam se navikao na njih da bi povratak na obične H4 bio kao povratak na sveću... Nešto mora da se smisli :)

 

:) isto se osecam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Ljudi šta od štitnika ruku paše na Afriku a da je sa metalnim ojačanjem. Fabrički i ne pružaju baš neku zaštitu.

 

Ne znam za koju ti namenu trebaju bas metalni. Ako insistiras evo ih u Luisu alu u kombinaciji sa plastikom.

http://www.louis.de/_2039cda3ad7f33726cdc74387492d36519/index.php?topic=wgr&grwgr=470

 

Iz iskustva, a i ostali endurasi bi mogli da posvedoce da plasticni rade posao. Bitno je da ih imas.

Na istom linku mozes naci i plasticne koje zadovoljavaju i po kvalitetu a i po ceni.

I sve to pase za Afriku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Pao mi je motor u mestu i pukla rucica kocnice, e iz tog razloga bih neke koji se srafe na krajeve kormana tj pružaju više zaštite u sličnim situacijama. Sviđaju mi se Acerbis Supermoto mada su cene poprilične ali nisam našao nešto povoljnije, a da je lepo kao i dovoljno veliko da štiti od vetra i kiše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Ultra slim, malo veci od kutije sibica....

 

jel može neka slika, može i sa neta, da znam šta da jurim

HID_slim_ballast_for_HID_kit.jpg

 

...ovako nesto, nije bas taj ali veoma slican!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

nosace kvacila i kocnice nikada ne stezite!! uvek neka budu blago zategnuti, da mozete i vi sami uz mali pritisak rukom da ih okrenete na gore ili dole. tako nastelovano nikada nece doci do pucanja.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

meni se razlabavio nosač kvačila prilikom jednog pada pa sam skapirao da mi odgovara da ga povremeno pomeram u zavisnosti od toga kako vozim pa sam popustio i nosač kočnice :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kolasin Montenegro
  • Motocikl: africa twin rd04

Da li znate postoji li neki da ga nazovem aditiv koji se sipa u masinu,doliva u ulje.Namjena mu je da stare agregate osvjezi ili da poboljsa kompresiju.Ja sam nekada u motor Zastave koji je bio skroz produvao i spreman za generalnu sipao neki modifikator.Ta bocica ulja je bila kupljena u Rusiji i poslije toga auto je sledecih tridesetak hiljada islo kao novo.Da li ima nesto slicno i za motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Da li znate postoji li neki da ga nazovem aditiv koji se sipa u masinu,doliva u ulje.Namjena mu je da stare agregate osvjezi ili da poboljsa kompresiju.Ja sam nekada u motor Zastave koji je bio skroz produvao i spreman za generalnu sipao neki modifikator.Ta bocica ulja je bila kupljena u Rusiji i poslije toga auto je sledecih tridesetak hiljada islo kao novo.Da li ima nesto slicno i za motore.

 

Ne diraj rodjo!!! :) Ako je svez za generalku, otvaraj motor i uradi to kao covek. Zastava je zastava... Pusti nju :)

 

To ti je u fazonu neko ulje sa primesama grafita, metalnih opiljaka i pitaj boga cega jos. Kad se pomesa sa uljem u motoru, zalazi u sve riseve u hilzni.. I uz pomoc temperature se vezuje za zid i tako ga "opravis" na neko vreme. To je dobra strana. A losa je sto ne ide samo u hilznu :) Nego po celom motoru. Lepi se i za blok, i za lezajeve, i najbitnije kanale za ulje. Pa time stvoris kasnije vecu stetu jer nema dobro podmazivanje glave na primer. Takodje hoce da se poveca temperatura motora. Ne moze dobro da se hladi itd..

 

Kasnije kad dodje na red generalna, ne moze da se sve lepo ocisti, produvaju kanali......

 

Takodje, nikakvi aditivi za pranje motora i slicno. To se jedino radi ako si prvi vlasnik i kad je masina sveza. Pa bi mu time produzio vek trajanja jer ga lepo isperes. A kad bi isprao stari agregat, samo bi pokazao sta mu sve fali..

 

Te aditive zaobidji. Moja preporuka..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

šta mislite da li bi kupovinom nekog od ovih balasta moglo da se reši pitanje resetovanja trip-a

 

http://www.arrow.rs/index.php?main_page=index&cPath=65_68&zenid=jm9rue9tr1v8nj7prv29mu0c02

 

npr.ovaj brzi

 

ja imam ovaj 3. po redu ( zna li neko u čemu je razlika između DC i AC)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

I meni se resetovao tripmaster posle ugradnje xenona, ali samo ako prvo upalim svetla i posle palim motor. Otkad prvo upalim motor, sacekam koji sekund da se i akumulator oporavi pa tek posle palim svetla, nije mi se resetovao nijednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja