Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Hebem ti krizu, umesto da se vozimo bezbrižni za potrošnju, raspravljamo koliko troši. Evo i mog podatka: 290km ibarske, vožnja od 100-120kmh sa bočnim koferima, vetar ubija,19ltr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kolasin Montenegro
  • Motocikl: africa twin rd04

Kada smo kod benzina da li je isto sipati 95 ili 98 bezolovni oktanski,i kako vise nema olovnog je li neophodno kupovati onaj dodatak gorivu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Kada smo kod benzina da li je isto sipati 95 ili 98 bezolovni oktanski,i kako vise nema olovnog je li neophodno kupovati onaj dodatak gorivu.

 

Koliko ja znam u Hondinom User Manuel-u pishe Unleaded fuel only, sto znaci samo bezolovni 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kolasin Montenegro
  • Motocikl: africa twin rd04

Kada smo kod benzina da li je isto sipati 95 ili 98 bezolovni oktanski,i kako vise nema olovnog je li neophodno kupovati onaj dodatak gorivu.

 

Koliko ja znam u Hondinom User Manuel-u pishe Unleaded fuel only, sto znaci samo bezolovni 0takoje.gif

Nijesi me razumio,samo se moze i kupiti bezolovni,nego pitam koji sipati od dva razlicita 95 i 98,a radnik na pumpi mi je rekao da se mora u rezervoar dosipati i neki aditiv da bi se nadomjestio nedostatak olova.Taj aditiv je oko 4eura i ako ga kupujem svaki put kada punim sabrace se lijepih para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Kod nas na pumpama je aditiv 500rsd ali on je za 250l benzina, tako da i ako hoces da ga dosipas nije neki trosak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Kada smo kod benzina da li je isto sipati 95 ili 98 bezolovni oktanski,i kako vise nema olovnog je li neophodno kupovati onaj dodatak gorivu.

 

Koliko ja znam u Hondinom User Manuel-u pishe Unleaded fuel only, sto znaci samo bezolovni 0takoje.gif

Nijesi me razumio,samo se moze i kupiti bezolovni,nego pitam koji sipati od dva razlicita 95 i 98,a radnik na pumpi mi je rekao da se mora u rezervoar dosipati i neki aditiv da bi se nadomjestio nedostatak olova.Taj aditiv je oko 4eura i ako ga kupujem svaki put kada punim sabrace se lijepih para.

 

 

Nisi ti mene razumeo :) Pise samo bezolovni, sto bi trebalo da znaci da nije potreban nikakav aditiv da bi nadomestio olovo ..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: ZG
  • Motocikl: HONDA AFRICA TWIN RD03 (1988), TOMOS CLS 15 (1978)

Kada smo kod benzina da li je isto sipati 95 ili 98 bezolovni oktanski,i kako vise nema olovnog je li neophodno kupovati onaj dodatak gorivu.

 

Koliko ja znam u Hondinom User Manuel-u pishe Unleaded fuel only, sto znaci samo bezolovni 0takoje.gif

Nijesi me razumio,samo se moze i kupiti bezolovni,nego pitam koji sipati od dva razlicita 95 i 98,a radnik na pumpi mi je rekao da se mora u rezervoar dosipati i neki aditiv da bi se nadomjestio nedostatak olova.Taj aditiv je oko 4eura i ako ga kupujem svaki put kada punim sabrace se lijepih para.

 

 

Nisi ti mene razumeo :) Pise samo bezolovni, sto bi trebalo da znaci da nije potreban nikakav aditiv da bi nadomestio olovo ..

 

a RD03? one su isle na olovni... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

a RD03? one su isle na olovni... :neznam:

 

 

Sve afrike trose bezolovni, ne treba ti aditiv. Kod mene je RD03,na rezervoaru ima fabricka naljepnica i pise unleaded fuel only.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kolasin Montenegro
  • Motocikl: africa twin rd04

Opet vi o olovu,ja samo pitam sta je bolje sipati,eurosuper98 ili eurosuper95.Sada je u MNE ovaj 98 skuplji za 5 centi nego 95 sto je na dvadeset litara razlika od 1 euro.Znaci nije do ustede nego cisto pitam imate li kakvog iskustva sa razlicitim gorivom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Opet vi o olovu,ja samo pitam sta je bolje sipati,eurosuper98 ili eurosuper95.Sada je u MNE ovaj 98 skuplji za 5 centi nego 95 sto je na dvadeset litara razlika od 1 euro.Znaci nije do ustede nego cisto pitam imate li kakvog iskustva sa razlicitim gorivom.

kniga kaze minimum 91 oktan, ne spominju gornju granicu, tako da mozes da sipas sta zelis, ja sam probao i nisam video razliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ako budes narucivao od "preko" video bih da i ja uzmem jedne za sebe. Ne znam u kakvom su stanju kod mene te platine. Provericu ovih dana, pa ako su losije da delimo po pola postarinu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Mislim da taj problem resava cika Arakis sa relejem od 100 din.

 

Relej imam .. bojim se da su se platine definitivno potrosile ... 1jok.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Honda VFR V-tec; Malaguti SM 500 RS

Na mojoj Africi fali termostat (predpostavljam da je izvadjen namerno - to je jedno vreme bilo popularno, ja sam je takvu uvezao) a zeleo bih da ga vratim. Zna li mozda neko gde se moze kupiti termostat za Afriku 1998 godiste to je valjda rd07)?

Hvala unapred i pozdrav. :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Imaju li negde kod nas da se kupe platine za pumpu za gorivo ili moram da narucujem od "preko" ? 1hmm.gif

 

Mislim da to kod nas neces naci. Ja sam narucio ovde.

 

 

 

Na mojoj Africi fali termostat (predpostavljam da je izvadjen namerno - to je jedno vreme bilo popularno, ja sam je takvu uvezao) a zeleo bih da ga vratim. Zna li mozda neko gde se moze kupiti termostat za Afriku 1998 godiste to je valjda rd07)?

Hvala unapred i pozdrav. :zdravo:

 

 

Evo i za tebe na istom mestu. Nije mala investicija, ali ce agregatu sigurno biti bolje. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Imaju li negde kod nas da se kupe platine za pumpu za gorivo ili moram da narucujem od "preko" ? 1hmm.gif

Mislim da to kod nas neces naci. Ja sam narucio ovde.

 

I, koliko si cekao da stigne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: honda africa twin xrv 650

hitmane ., kako se agregat ponasa kada su lose platine na pumpi.,. odnosno kako si primjetio da su platine da li si kontrolisao platine reda radi ili se cudno ponasa agregat prilikom rada eto to me zanima,. pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Imaju li negde kod nas da se kupe platine za pumpu za gorivo ili moram da narucujem od "preko" ? 1hmm.gif

Mislim da to kod nas neces naci. Ja sam narucio ovde.

 

I, koliko si cekao da stigne?

 

Isao komsija da vidi Big Ben-a pa mi doneo tako da ne znam koliko se ceka kad ti oni salju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kolasin Montenegro
  • Motocikl: africa twin rd04

Na mojoj Africi je crkao termoelemenat pa sam privremeno rijesio problem sa prekidacem kojim palim i gasim ventilator.Moze i tako sve da funkcionise ali kazite mi da li bi mogao termoelemenat od nekog automobila ili motora a da bi se lakse i brze nabavio nego originalni sa interneta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Izvinjavam se za off.. ali kad sam ovo video coveku u potpisu..

 

skime vi put i slova delite.. :jee:

 

Potpis: "Prodacu Afriku i za te pare kupiti VFR-a i TTR-a i jos ce mi ostati para za dve registracije" Jager, 22.04.2011. godine, Deliblatska Pescara

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12286 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Na mojoj Africi je crkao termoelemenat pa sam privremeno rijesio problem sa prekidacem kojim palim i gasim ventilator.Moze i tako sve da funkcionise ali kazite mi da li bi mogao termoelemenat od nekog automobila ili motora a da bi se lakse i brze nabavio nego originalni sa interneta.

 

Misliš termodavač koji pali ventilator na nekih 90-tak stepeni?

 

Znam da za Transalpa taj isti termodavač može da se nađe od Micubišija u prodavnicama delova za japanske automobile. Najbolje da skineš davač pa u prvu dobro snabdevenu prodavnicu 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

hitmane ., kako se agregat ponasa kada su lose platine na pumpi.,. odnosno kako si primjetio da su platine da li si kontrolisao platine reda radi ili se cudno ponasa agregat prilikom rada eto to me zanima,. pozdrav

 

Agregat se ne ponasha .. :) Samo se ugasi kao da si ostao bez goriva .. Onda skinesh poklopac na pumpi za gorivo i dok verglas ako nema varnice na platinama znaci da ne rade :D

 

Danas smo Ceh i ja utvrdili da ipak nisu dotrajale platine, vec je riknuo relej koji smo prosle godine dodali na pumpu .. 1aha.gif

 

 

Dakle ako neko bude stavljao relej na pumpu za gorivo kao sto je to resenje ponudjeno na XRV forumu kao varijanta da se sacuvaju platine, neka obavezno stavi sto skuplji i kvalitetniji relej 0takoje.gif Ovaj moj koji smo stavili za 100 dindzi je trajao nekih 20k ili nesto manje od godinu dana ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja