Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

ok ,hvala

danas posle posla cu malo da se pozabavim sa njim

da li je pametno da ga opet palim i eventualno oteram do drugara pa da ga zajedno pogledamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

@Jager

 

Sipanjem ulja 15-40 ili 20-40, ces samo privremeno "resiti" problem... Samo razmisli, sta je sa delovima u motoru koju su granicama normale, i za koje je naravno propisano u ovom slucaju 10-40.. Svaki put ces imati hladan start.. Malo po malo eto i veceg problema..

Moje misljenje... To te ceka pa te ceka... Sad na tebi je da vidis kako i sta..

 

Ja da sam na tvom mestu, uradio bih agregat i ne bih razmisljao..

 

 

Sto se tice filtera za vazduh, ja sam ga nasao ovde:

 

http://motodelovi.com/index.php?ord=2&cat=74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

konektor na releu anlasera

 

Ovaj konektor se meni istopio i morao sam da zamenim na kraju ceo rele koji je bio nekih 30-ak jura a simptomi su mi bili identicni .. 0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

@Jager

 

Sipanjem ulja 15-40 ili 20-40, ces samo privremeno "resiti" problem... Samo razmisli, sta je sa delovima u motoru koju su granicama normale, i za koje je naravno propisano u ovom slucaju 10-40.. Svaki put ces imati hladan start.. Malo po malo eto i veceg problema..

Moje misljenje... To te ceka pa te ceka... Sad na tebi je da vidis kako i sta..

 

Ja da sam na tvom mestu, uradio bih agregat i ne bih razmisljao..

 

 

Sto se tice filtera za vazduh, ja sam ga nasao ovde:

 

http://motodelovi.com/index.php?ord=2&cat=74

 

prva oznaka valjda oznacava toleranciju na niske temperature. Tako da po meni to ne bi trebalo da pruzrokuje "hladan start". 15-50 bi moglo mozda da ga izazove (ili 20-50). Zaboravih godiste Jagerovog motora, ali da je neka 03 ili 04 cak bi joj 20-50 vise prijalo nego 10-40. Ovo je naravno moje misljenje i ogradjujem se od svih posledica ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Drugi broj je za temperaturno podrucje.. 50 je vise za pustinje, gde su temperature visoke. ;)

 

Ne moze ni jednom motru da prija tako nesto.. To ti je kao kad hoces da gurnes prst u malu rupu! Ne ide, jel tako? :D:moto3:

 

Samo se malo razmisli, ulje se "ocedi" i kad se ohladi postane gusto.. Svaki start, pumpa za ulje se bukvalno muci da izbaci to gusto ulje gore do bregaste i tu nastaje prvi problem.. Kad se zagreje nije mu problem jer postaje redje.. Ali dok se zagreje, gore je "suv" ili nema dovoljnog podmazivanja. I vremenom ce eto samo bregasta da nastrada zbog toga..

 

Ajde i nekako 15-40(50) Ali 20-40(50) je mnogo gusto.. Ceo motor se teze vrti zbog toga.. Imajte i to na umu...

 

U ostalnom, na vama je sta cete sipati u svoj motor.. Ja ostajem pri tome ako mi bude gutao ulje, otvoricu agregat, odraditi generalnu i miran sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ne kazem da nisi u pravu, ja sam samo preneo moja iskustva o uljima pogotovo leti i pogotovo za terene na kojima Jager obitava.

 

A za otvaranje agregata potpuno podrzavam , ako mogucnosti dozvoljavaju. Znam i za ono ako ne platis na mostu platices vise na cupriji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

konektor na releu anlasera

 

Ovaj konektor se meni istopio i morao sam da zamenim na kraju ceo rele koji je bio nekih 30-ak jura a simptomi su mi bili identicni .. 0takoje.gif

 

 

 

na akumulatoru se je na jednoj klemi navatalo bas dosta oksidacije,moguce da je problem i do toga.. ,ocistio sam pa cu videti sutra tek sta i kako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ne kazem da nisi u pravu, ja sam samo preneo moja iskustva o uljima pogotovo leti i pogotovo za terene na kojima Jager obitava.

 

A za otvaranje agregata potpuno podrzavam , ako mogucnosti dozvoljavaju. Znam i za ono ako ne platis na mostu platices vise na cupriji :)

 

Pa sad ... ova sezona će proći već kako će proći. Nema teorijske šanse (sem ako bude "ne daj Bože" da prekidam sezonu i sad bilo šta krupno pipam oko agregata... Ja bih još BAR 25-30 hiljada do kraja sezona da se pretera. Ako bude moglo, naravno :D

Posle Kraljeva će taman biti vreme za zamenu ulja, pa ću sipati taj čuveni IPON :D

Ne mislim da će napraviti čuda, naravno, ali ne želim da sipam "šta god" u motor iako ću ga na zimu sigurno raditi.

Godište motora je 1994. Na satu 84.000. Fali ispred jedinica, ili možda i dvojka (TROJKA?), tu dileme nema :) Pa samo kod mene je prešla 32.000 od maja prošle godine do danas. Pa i pre mene su je terali, nisu je čuvali u garaži i zalivali da poraste :D Zato je na kraju krajeva i pravljena, a ja sam je zato i kupio.

Eeeeeeee sad... razmišljao sam ja dosta šta uraditi: Mene je pre godinu dana motor izašao 3.550 eur. Neregistrovan. Pa zamenuo sva ulja i filtere, registrovao... Dakle, izašao me je MNOGO. Da ga sad prodam, pa da ga dam u bescenje zbog stanja u kojem je, neće da može. Da ga "uvalim" nekome kao super ispravan, ne dolazi u obzir. To što sam ja popušio priču da kupujem motor sa 50 pređenih'iljada, ne mora da znači da imam obraza da je prodam tako.

Dakle, smeši mi se "venčanica" :D Kako mi se čini, na zimu ide jedno ozbiljno rasklapanje, prodaja bubrega, a žene i dece u belo roblje i zamena SVEGA što je dotrajalo i/ili neispravno. Pa neka utučem još 1000e u ovu Afriku. Onda ću bar znati šta imam. Moje ambicije nisu baš kao Ianove :D ali nisu ni predaleko... hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

imas kod italijana komplet agregat za 400-500 eur

 

Vid'o ja i za 350 :D Ali pitanje je, kakav je? Mačka u džaku, jbg... Ako za 500 eur može da se kupi dobar agregat za koji će talijan da garantuje, onda je matematika dobra. E sad, gledao sam ja taj italijanski sajt, ali sem ceduljice sa ručno napisanom kilometražom, nisam video bolju garanciju. Jbg, ne baca mi se 500e, pa onda dovoz, carina.... Izađe odprilike onoliko koliko bi me izašla ozbiljna generalka. Valjda dobro razmišljam, jbemliga :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

iskreno, ja na prste jedne ruke mogu da nabrojim sfrikine sjebane agregate da ih ja znam, tako da su sanse velike da nije los :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

A i u tome ima istine što kažeš. Ja, iskreno, ne znam ni za jedan od afrike, da je 'vaki ko moj :D Ne znam, ima još vremena, nešto će se već desiti. Ili generalka, ili drugi agregat. Ali TEK NA ZIMU!! Sad ćemo da "ćeramo" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

moze to tako da ide jos ihahaa, samo ako imas ulja. ako si dobar sa tenerasima, vidi gde se oni snadbevaju :D

 

Može, ne kažem da ne može :D I ide k'o blesava.

 

Mada, vidi sad ovu trilemu:

Nisam merio kompresiju. E sad, ako ispravno razmišljam (a nemam pojma sa mehanikom inače) motor koji ima sjebane karike, pa zbog toga troši ulje bi trebalo da ima i slabiju kompresiju. Ako ima slabiju kompresiju, trebalo bi, jel'da, primetno slabije i da vuče.

Ja sam se poprilično navikao na ovu moju Afriku, pa znam kako ide. Da bih uporedio sa nekom drugom, a 100% ispravnom, pa bar na taj način koliko-toliko ŠAC metodom nešto utvrdio, zamolio sam Busmana da zamenimo motore na kratko kada smo bili u Kotlini. Provozali smo se par km, sa zamenjenim motorima... I da ne veruješ! Moja afrika ne da ne ide lošije, već osetno BOLJE poteže od Busmanove??!?!?!? To mi čak i Rade rekao?! Razlika u našim motorima je jedino u tome što ja imam neki aftermarket izduv, a Rade ima fabrički. OK, izduv može malo da pomogne, ali otkud da moja Afrika BOLJE ide?! Da nisu (daj Bože) kod mene stradale samo gumice ventila?!

Navodno je, ova moja Afrika par godina stajala, nevožena. Ako je to istina, da li je moguće da su se gumice sasušile i ispucale, pa tamo jede ulje?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Jageru, može biti da provlači na gumice, verovatno je to u pitanju. Kompresija ti ništa ne govori toliko o ispravnosti karika i stanja mašine. Šta i da je mala kompresija, kao nekima, a ipak šiju druge afrike na autoputu sa 180kmh. sa fabričkim izduvom i filterom vazduha.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

moze to tako da ide jos ihahaa, samo ako imas ulja. ako si dobar sa tenerasima, vidi gde se oni snadbevaju :D

 

 

 

 

:nanana:

 

Kamda se vama kolega uzjebala sminka.. a ne nama :moto3:

 

Jager, bači to niz reku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jager, bači to niz reku..

 

Možda krenem Mikinim i Acinim stopama.. eto, npr, sad u četvrtak :D

 

Šalu na stranu, da se zaebavam sa gumicama ventila prvo? Ima nade da je samo to??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Jager, bači to niz reku..

 

Možda krenem Mikinim i Acinim stopama.. eto, npr, sad u četvrtak :D

 

Šalu na stranu, da se zaebavam sa gumicama ventila prvo? Ima nade da je samo to??

 

aman, zaman :D promeni ulje za pocetak 0takoje.gif

 

EDIT => koliko ti leba ti trosi tog motula taj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Prvo izmeri kompresiju..

 

Ako je motor dosta stajao, moguce da su pre gumice na ventilima.. Ako su samo one, bilo bi bzv da zbog njih sipas gusto ulje..

 

Agregat mozes da otvoris za jedno pre podne, sutradan ga sklopis i nastavis da se vozis... Naravno ako menjas samo gumice.. ;)

 

A i u ostalom, da radis full generalnu nece ti africa stajati duze od 5 dana (i to je mnogo), naravno da si pre toga nabavio sve potrebne delove za zamenu..

 

Ja bi to odma` otvorio! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa onda ću da uradim ovako:

 

1. Sipaću IPONE

2. Zamenuću gumice na ventilima

3. Kompletna generalka

 

Eto, tim redom, pa dokle bude moralo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A sad nešto sasvim drugačije :)

 

Pinjon (plastični) kilometar sata ima u Centru S i košta nekih 2800 dinara ali drugaru je pukao onaj metalni prsten sa dva šiljka koji okreću pinjon. Ima li to neko ili negde da se nabavi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja