Jump to content

Moto Zajednica

Project Nordkapp - najava i plan puta

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

treba li vam sta od opreme? kisno odelo, jakna... sta god...

koliko se secam moja oprema ce pre "pasovati" quasaar-u nego josephu  :)

 

Reci slobodno da meni ne zelis da pozajmis!  ;D ;D ;D

Vi i vasa "pero" kategorija...  ;D

 

Hvala na ponudi, mislim da smo sa te strane obezbedjeni, ali je ideja pozajmljivanju svakako odlicna! Razmislicemo o ovome kad nam nesto zafali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

15 evra pivo ??? Zato ja idem tamo gde je alkohol zabranjen, pa i da `ocu da pijem, ne mogu :D Setite se sa kakvim ste masinama isli preko Rumunije i Madjarske? Kad ste to izgurali, izguracete i ovo, ne brinem ja za vas, samo polako, pametno i hrabro. Ovo je Srbija, nema se para i zato je jos veci podvig kad neko pod tim (ne)uslovima, sa starim  motorima napravi bilo kakav put duzi od 2000km, jer je za to potrebna hrabrost i to je prava avantura, mnogo veca nego kad to isto odradi Austrijanac na novom BMW-u 1200GS sa karticom na 5000 evra. Puna podrska za severnjake od "pustinjaka" ;D ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ova dva nasa putovanja ce stvarno biti potpuni kontrasti. Vec zamisljam kako se po povratku nalazimo onako prasnjavi u basti neke kafane. Sci u kratkim rukavima i sorcu sav pocrneo, a mi u punoj opremi jos cvokocemo beli kao mleko i ne vidimo u mraku naviknuti na 24 casovan dan  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Ova dva nasa putovanja ce stvarno biti potpuni kontrasti. Vec zamisljam kako se po povratku nalazimo onako prasnjavi u basti neke kafane. Sci u kratkim rukavima i sorcu sav pocrneo, a mi u punoj opremi jos cvokocemo beli kao mleko i ne vidimo u mraku naviknuti na 24 casovan dan  :D

 

Quasaar ovo si pogresio jer u vreme kad budete gore je tzv. juhaanus sto znaci polovina leta a temprature izmedu 24-28stepeni sto se oseca zbog  vlaznosti vazduha kao kod nas nekih 30-34. Plaze u Helsinkiju  su najlepse plaze koje sam posetio jedna velika diskoteka na otvorenom a ostrva oko grada nevideno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ova dva nasa putovanja ce stvarno biti potpuni kontrasti. Vec zamisljam kako se po povratku nalazimo onako prasnjavi u basti neke kafane. Sci u kratkim rukavima i sorcu sav pocrneo, a mi u punoj opremi jos cvokocemo beli kao mleko i ne vidimo u mraku naviknuti na 24 casovan dan  :D

 

Quasaar ovo si pogresio jer u vreme kad budete gore je tzv. juhaanus sto znaci polovina leta a temprature izmedu 24-28stepeni sto se oseca zbog  vlaznosti vazduha kao kod nas nekih 30-34. Plaze u Helsinkiju  su najlepse plaze koje sam posetio jedna velika diskoteka na otvorenom a ostrva oko grada nevideno.

 

E jbg! Kaži da si slagao da im ne zavidim! Kaži da će im padati sneg i da...! pu, pu, pu  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

Ova dva nasa putovanja ce stvarno biti potpuni kontrasti. Vec zamisljam kako se po povratku nalazimo onako prasnjavi u basti neke kafane. Sci u kratkim rukavima i sorcu sav pocrneo, a mi u punoj opremi jos cvokocemo beli kao mleko i ne vidimo u mraku naviknuti na 24 casovan dan  :D

 

Quasaar ovo si pogresio jer u vreme kad budete gore je tzv. juhaanus sto znaci polovina leta a temprature izmedu 24-28stepeni sto se oseca zbog  vlaznosti vazduha kao kod nas nekih 30-34. Plaze u Helsinkiju  su najlepse plaze koje sam posetio jedna velika diskoteka na otvorenom a ostrva oko grada nevideno.

 

Da može bit da je tako. 2004 godine bio sam gore nekdje u isto vreme, pa smo imali kišu i samo 5 do 8 stepeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Quasaar ovo si pogresio jer u vreme kad budete gore je tzv. juhaanus sto znaci polovina leta a temprature izmedu 24-28stepeni sto se oseca zbog  vlaznosti vazduha kao kod nas nekih 30-34. Plaze u Helsinkiju  su najlepse plaze koje sam posetio jedna velika diskoteka na otvorenom a ostrva oko grada nevideno.

 

Skandinavija je rastezljiv pojam - jedno je Helsinki, drugo Laponija. Na jugu bude toplo, no na sjeveru zna biti

itekako hladno i usred ljeta, a najviše kiše padne uz Norvešku obalu, tako da treba imati sreće. Ja sam bio

u Stocholmu kada je bilo 30 stupnjava i nije ni blizu zapara kao u našim krajevima, pogotovo noću ( uvjetno

rečeno noću, bude dan jako dugo ). Ja sam na Nordkappu bio 13.07.2001. i bilo je sunčano, 22 stupnja uz

orkanski vjetar ( jako je bilo teško voziti motor ), a prijatelj godinu dana prije 30.06. i padao je snijeg, a temp.

je bila oko nule cijelo vrijeme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

quasaar vrlo rado cu da vam ustupim za ovu akciju pet osoban Campingaz sator ako vam je potreban ima ga na slikama sa skupa na F gori onaj sa piratskom zastavom iznad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

quasaar vrlo rado cu da vam ustupim za ovu akciju pet osoban Campingaz sator ako vam je potreban ima ga na slikama sa skupa na F gori onaj sa piratskom zastavom iznad.

 

Secam se tog satora. Hvala ali nema potrebe, zaista imamo skoro svu opremu. Ono sto cemo pre puta jos nabavljati su: rezervne rucice kocnice i kvacila, filteri za ulje, windstopper komplet, satorsko krilo, sprejevi za lanac i vizir kacige. Od prilike bi to bilo to. Kada odradimo vize, ostaje samo dasakupimo kintu i pokret.

 

U svakom slucaju hvala na ponudama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

ja bar o podmazivanju lanca ne moram brinut  :D sto se mene tice, moracu malko da se obnovim opremom jer mi je vec 1 jakna primalila, kaciga za toliki put nije bas najbolja, gps nabavit... al sve krecem vrlo brzo da radim, tako da ne budem u ogromnom trosku nedje mjesec dana pred polazak. Q i J, mi cemo bit u kontaktu non stop da vidimo dal nam se poklapaju datumi odlaska jer moramo sve rijesit za odmore... sve se treba uklopit a to je bogami dosta tesko... al svakako ako se ne krene zajedno, mozda se vidimo u putu nedje ;)

u svakom slucaju citamo se ovdje pa se dogovaramo oko svega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

He he, kako stoje pripreme? Pa k'o zapete puske smo, ali trenutno cekamo pozivna pisma iz Finske da bismo odradili vize. Do tada nista. Kad budemo imali vize onda cemo gledati da odradimo neka sponzorstva. Do tada skupljamo kintu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: BGD,Bezanijska kosa

Evo kako je to izgledalo 1984.godine. ( Grupna fotografija je YU Rallye FIM team-Jonkoping,Švedska ).

Ako vam trebaju korisne informacije-javite se!

wivgP_scan0021up5.th.jpg

 

404.jpg

 

q4tHD_scan0043gx6.th.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Pope, odlicno!!! svaka cast na ovome, milo mi je vidjet da je i tada bilo entuzijasta i avanturista! nadam se da cemo dopunit ovu temu svjezijim slikama za koji mjesec ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Evo kako je to izgledalo 1984.godine.

 

Svaka čast ! Ova zadnja fotka sa sobovima je pretpostavljam zadnji komad iza

Oldefjorda prema trajektu za Honninsvagg ? Jel imaš koju fotku sa Globusom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: BGD,Bezanijska kosa

....milo mi je vidjet da je i tada bilo entuzijasta i avanturista!

...Jel imaš koju fotku sa Globusom ?

Evo entuzijaste! Imre iz Hajdukova (kod Subotice), na PUHU 49 cm3. Mnogo hiljada km je prošao Evropom.Na Nodkap se takođe popeo. Pravi avanturizam u vreme kada nije bilo mobilnih telefona za poziv u pomoć.

 

404.jpg

 

6R6ho_scan0056pz2.th.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

 

Dragi Avanturisti !

 

Svaka vam cast za vasu odluku da upoznate severni deo Evrope.

 

Evo i od mene jos neki savet koji sam pokupio po nemackim forumima od ljudi koji su vec imali to zadovoljstvo:

 

Prevoz trajektom je malo komplikovan ako u sred sezone zelite da se ukrcate na trajekt bez predhodne rezervacije, moze da vam se desi da cekate i ceo dan da ulovite neko slobodno mesto od ljudi koji nisu dosli na rezervaciju.

 

Maksimalna brzina u Norveskoj za motore je 80 km/h !  10 km/h prekoracenje = 170,00 €  /  20 km/h preko = 390,00 € / 30 km/h preko mogu da oduzmu vozilo i da vas o vasem trosku ? € otprate do granice, a vozilo da zaplene.

 

Prenociste u kolibi kosta oko 20,00 € po osobi, sto ste blizi gradu OSLO verovatnoca za slobodnu kolibu pada sa svakim kilometrom.

 

Pivo u kafani kosta oko 7,00 €, u supermarketu 3,00 €

 

1 Litar Supera 95 oktana kosta 1,65 €

 

Menjanje jedne gume kosta oko 300,00 €

 

Pusenje u lokalima je zabranjeno.

 

Inace sve ostalo je vise nego fantasticno samo se treba malo pridrzavati njihovih zakona.

 

Zelim vam sretan put i malo kise, obicno bude u Norveskoj u tom periodu pola kise pola sunca.

 

Milan iz Nemacke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

uuuuuu idem tamo da menjam gume godinu dana, pa da se vreatim ovde, lepo sve cetri u vis do kraja zivora ;D

 

A ove stare slike... nemam reci, naklon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja