Jump to content

Moto Zajednica

Project Nordkapp - najava i plan puta

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Upravo sam dobio informaciju da su pozivna pisma na putu, sto znaci da uskoro izradjujemmo vize. Kad to budemo imali onda cemo detaljnije os vemu. Do tada ne bismo da malerisemo bilo sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

U sto imas dooobre kofere ;D

Samo da se ne raspadnu, hahahaha

 

Pre nekog ozbiljnijeg putovanja cu ih promeniti, za ovu penzionersku vikend voznjicuu ce mi odgovarati  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Umag
  • Motocikl: Honda CBR1100XX - full power Yoshimura exaust system

Ne zaboravite sajle za gas, kvacilo i kocnicu.

Evo vam putopisa do najsevernijeg severa Evrope :o http://www.motopuls.com/index.php?option=content&task=view&id=101&Itemid=36

 

Ovaj putopis je pisao moj veliki prijatelj i član mog moto kluba, tako da sam imao informacije iz prve ruke. Znam da je štedio i prošao ( prije 5-6 godina ) sa 4600 DM, znači on, žena i motor. Tako da mi 1500 eura po čovjeku/motoru ipak malo utopistička. Ako uspijete svaka čast. Ja sam osobno za sebe računao i došao ( u razgovoru s Marijanom koji je pisao taj putopis ) do cifre od najmanje 2200 eura motor/čovjek. Ali želim vam svako dobro i sretan put, koji i ja planiram u narednim godinama ( čitaj: kada bude malo više para  :-X ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ovaj putopis je pisao moj veliki prijatelj i član mog moto kluba, tako da sam imao informacije iz prve ruke. Znam da je štedio i prošao ( prije 5-6 godina ) sa 4600 DM, znači on, žena i motor. Tako da mi 1500 eura po čovjeku/motoru ipak malo utopistička. Ako uspijete svaka čast. Ja sam osobno za sebe računao i došao ( u razgovoru s Marijanom koji je pisao taj putopis ) do cifre od najmanje 2200 eura motor/čovjek. Ali želim vam svako dobro i sretan put, koji i ja planiram u narednim godinama ( čitaj: kada bude malo više para  :-X ).

 

Pozdravi Marijana, do prije koju godinu sam svraćao do njega, jebga, sad me put ne vodi više kroz Umag.

Koji motor trenutno vozi??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ovaj putopis je pisao moj veliki prijatelj i član mog moto kluba, tako da sam imao informacije iz prve ruke. Znam da je štedio i prošao ( prije 5-6 godina ) sa 4600 DM, znači on, žena i motor. Tako da mi 1500 eura po čovjeku/motoru ipak malo utopistička. Ako uspijete svaka čast. Ja sam osobno za sebe računao i došao ( u razgovoru s Marijanom koji je pisao taj putopis ) do cifre od najmanje 2200 eura motor/čovjek.

Ako je on sa zenom prosao sa 2300e, kako to da samom coveku treba 2200e ??? Nemoguce da zena povecava trosak samo za 100 evra!?! Ubedjen sam da je moguce proci sa 1700-1800 evra, a uz maksimalnu stednju i sa 1500e. Sto se mora, nije tesko ;D Davore i Jozefe, samo napred do pobede, nema predaje :D ;D :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nasa racunica:

- Gorivo  ------------------------------------------------- 600e

- Mostovi, tuneli, putarine, vignjete ----------------- 150e

- Trajekti (3 velika, 2-3 mala fjordovska) ------------ 200e

- Hrana, pice, muzeji, 2-3 kampa gde se bas mora - 500-600

 

ukupno ---------------------------------------------------- ~ 1500 (naravno postoji tu i malo rezerve 200-250 e ako zatreba)

 

Sad ko je kako prosao finansijski je dosta subjektivna stvar. Glavna nasa grupa, koja sigurno ide i koja ce se drzati zajedno, smo svi totalno minimalistini. Ne zahtevamo nista sto se tice smestaja, ne zanima nas kisa ili hladnoca. Zato imamo i dobru kamp opremu, sto smo je kupovali? Na svim putovanjima jedemo uglavnom jednom dnevno, svaki drugi ili treci dan nesto kuvano, ostalo su nam dovoljne konzerve. Izbegavamo gradove, vise idemo kroz prirodu,... Znaci stvarno ne zahtevamo mnogo osim jutanje kafe i goriva za motore. Nekima se mozda cini spartanski, ali nama je sasvim normalno da putujemo tako. Ono sto je nama bitno je da pokrijemo osnovne troskove (gorivo, mostarine i slicno) a za ostalo cemo lako... laganini hrana, koja kaica i dovoljno.

 

Mada racunam i da smo sa AnteK-om sasvim dovoljno slicni, sa dosta slicnim motorima i shvatanjem putovanja i voznje, pa ako je on mogao sa toliko mozemo i mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ako je on sa zenom prosao sa 2300e, kako to da samom coveku treba 2200e ??? Nemoguce da zena povecava trosak samo za 100 evra!?! Ubedjen sam da je moguce proci sa 1700-1800 evra, a uz maksimalnu stednju i sa 1500e. Sto se mora, nije tesko ;D Davore i Jozefe, samo napred do pobede, nema predaje :D ;D :)

 

Ja sam bio 2001 na Nordkappu sa 1500 EUR. Može se, nije problem, pogotovo za one kojima nije

fetish hotel i restorani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

A sad posto se toliko vas (i van foruma) toliko inati ovoj racunici od 1500e, bas zato cemo to odraditi za te pare  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

nemam nista protiv prirode i satora i vreca za spavanje... ali ako imam mogucnost, ipak cu prije izabrat motel/hostel ;) tako da cu ja ipak malo veci budzet za ovo putovanje obezbijedit jer volim da se nadje i da ne idem na put zacrtanom rutom, npr cujem od lokalaca da na 300 km od toga mjesta ima strasno mjesto koje treba posjetit i da ne odem tamo jer nemam za gorivo  ??? jbg, ali ja na put ne idem ako cu da bas bas pazim koliko potrosim... dosta bi se sputan osjecao cini mi se. iskreno se nadam da ce vam dovoljna bit ta cifra momci, ali ja cu se trudit sa malko vise da se pokrijem ako kako mognem ;)

 

sto se mene tice, moracu da gledam i rusku vizu da izvadim jer sam planirao da se u povratku svrati i do St Petersburga. znaci 1 sengen i 1 ruska viza, masala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ahhh pa nemamo ni mi bas tako zacrtanu rutu! Ono sto smo napravili je jako jako grub plan!!! Za vreme celog putovanja imamo 5 lokacija koje su nam pod statusom "obavezno", a sve ostalo je proizvoljno. Po svim proracunima, put bi trebalo da bude max 10.000km, ali mi racunamo 12.000 pa imamo sasvim dovoljno prostora za izmene i dopune, spontano, za vreme putovanja.

 

Sto se tice smestaja,... da bvismo mi otisli u neki civilizovaniji smestaj, moraju zabe da padaju, znaci samo u slucaju da kisa pada tako da je problem postaviti satore bez prokisnjavanja i slicnih stvari, i naravno u slucaju gradova kao sto su Oslo, Stockhom i slicno, i to u slucaju da ni tamo ne nadjemo neku vrstu kampa. Medjutim po skandinaviji ne iskljucujemo varijantu HYTTE t.j. njihovih drvenih bungalova kojih ima svuda, pa ako budu po pristupacnim cenama, koristicemo i njih u par navrata.

 

Sto se tice tempa voznje, zavisi od broja ucesnika putovanja. Generalno, mi ne vozimo brzo, ali smo uvek spremni da vozimo dugo. Na putovanjima do sada, nase krstarece brzine su uglavnom bile oko 90-100km/h, sto je do sada uvek rezultiralo sa svim stajanjima za rucak, cigaretu, kafu i sl (ne racunam spavanje, vec dnevne proseke) sa oko 60km/h. Uvek smo bili spremni voziti dnevno i preko 10 sati pa cak i do 16 sati. Naravno to nije konstantna voznja. Ima tu jako mnogo kracih i duzih zaustavljanja. Posto cemo na severu biti u periodu kada su dani duuugi, necemo imati problema sa zamorom usled voznje po mraku, pa ce nam to dodatno olaksati voznju.

 

Ideja je da ako nas bude vise da eventualno napravimo 2 grupe (brzu i sporiju). Nekakva ideja je bila i da se eventualno dogovore dnevno 2 mesta za sastajanja da bismo znali da je sve u redu sa svakim i da provedemo vece zajedno. Naravno, niko nije obavezan da ide istim putem, istom brzinom i tempom,... Ali ipak smatramo da bi bilo lepo da se bar s'vremena na vreme vidimo i odvezemo deo puta zajeno, ako vec idemo kao grupa, i takodje bilo bi lepo kada bismo na Nordkapp stigli svi zajedno i napravimo jednu zajednicku fotku...

 

Sve u svemu mislim da nece biti tu mnogo problema niti razilazenja. Kada se jednom dodje do Norveske i krene kroz fjordove,... nema tu mnogo izbora sto se tice puteva (barem koliko sam uspeo da protumacim mape), tako da cemo se manje-vise svi kretati istim putem. Pitanje je samo tempa voznje i napredovanja. Neko ce voziti brze, ali se duze zadrzavati pri zaustavljanjima, neko ce kretati ranije a neko ce dan zavravati kasnije, ali mislim da sa svim predelima kroz koje cemo prolaziti, ako budemo hteli da dozivimo Norvesku i da je i vidimo... necemo bar u tom delu prelaziti neke astronomske kilometraze, tako da cemo na kraju dana ipak biti svi na gomili.

 

Dok smo Joseph i ja sami planirali da putujemo, mi smo imali plan da kroz dosadnije delove (Srbija - Danska, neki delovi Svedske i Finske, i povratak iz Poljske do Srbije) vozimo koliko god mozemo fizicki da podnesemo, u nekim normalnim okvirima, posto smatramo da koliko god ima lepih i vrednih stvari za videti, ne moze sve stati u 3 nedelje, pa ce neke stvari morati ostati za neki drugi put i neko drugo putovanje. Znaci bili smo spremni na tim deonicama voziti i do 1000km po danu samo da sto pre prodjemo i ustedimo vreme, pa da za skandinaviju imamo vremena da lepo bez pritiska vremena vozimo na miru. U medjuvremenu nam se pridruzio prijatelj iz Rumunije, koji ce sve vreme da bude sa nama u grupi. On nije do sada vozio vece ture, pa ne znamo koliko moze ili ne moze. On je veoma samouveren i uverava nas da moze da vozi sigurno 600km bez problema. Ako mu bude tesko dok se ne privikne, verovatno cemo praviti cesce pauze ili cemo vec nesto smisliti,... korigovati rutu,... nebitno. Ovo putovanje ne treba da bude cisto dostizanje cilja po svaku cenu!

 

Najbitniji cilj je uzivanje u voznji, predelima, prirodi i naravno druzenju. Sto se tice rute, glavni cilj je Nordkapp, a sporedni su: Trolstigen, Fjordovi, Rovaniemi, grad Huskvarna, most Great Belt, poseta ljubaznoj porodici koja nam je iz Finske poslala garantna pisma a da nemaju pojma ko smo, i na kraju Ausvic koncentracioni logor. Ostalo je sve proizvoljno, ali nakakav plan se morao napraviti, sto ne znaci da je to zakon koga se treba pridrzavati. Naravno svako od nas ce morati malo da se prilagodi ostatku ekipe, ali tako je to kada se vozi grupno. Ja sam do sada uglavnom putovao u jako malim grupama, uglavnom nas dvojica, i jednom ili dva puta, 3-ca ili 4-ica. Vec u takvim grupama se desavaju razmimoilazenja u misljenjima li nije to nista ozbiljno i uvek se postigne nekakav dogovor koji svima odgovara. Medjutim jednom sam vozio sa grupom od 65 motora, oko 2000 km. E to je vec nesto drugo i tu nema mnogo demokratije. Ili sa grupom ili van grupe.

 

Ono sto je zasad manje-vise sigurno za ucesnike ove expedicije: ja, Joseph, Ovidiu (Rumunija), Veci (Crna Gora), Omar (Egipat), ... to je nas petorica i mislim da se o svemu mozemo dogovoriti. Pored nas 5 moguce je da ce nam ase pridruziti jos 2-3 coveka sa Balkana i mozda jos 1-2 coveka iz Egipta i Yemena, ali to je vec sve nesigurno i na to ne racunam u toj meri da bih nesto posebno razmisljao u vezi plana. Oni ce se morati prilagoditi nama ili se odluciti za svoj tempo, posto nisu ucestvovali u dogovorima i pregovorima.

 

Uhh ala sam se raspisao, ali nadam se da je svima malo jasnije kako bi sve ovo trebalo da izgleda. Znaci 10000km (+2000km rezerve), bez pritiska na vreme, prolaznost ili bilo sta osim da sve to treba da stane u 3 nedelje sa 5 "obaveznih" (za nas) lokacija koje cemo posetiti. Sve ostalo je dogovor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ako je on sa zenom prosao sa 2300e, kako to da samom coveku treba 2200e ??? Nemoguce da zena povecava trosak samo za 100 evra!?! Ubedjen sam da je moguce proci sa 1700-1800 evra, a uz maksimalnu stednju i sa 1500e. Sto se mora, nije tesko ;D Davore i Jozefe, samo napred do pobede, nema predaje :D ;D :)

 

Ja sam bio 2001 na Nordkappu sa 1500 EUR. Može se, nije problem, pogotovo za one kojima nije

fetish hotel i restorani.

 

A PIVO ?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ma kakvo pivo... rakija u cammel-back... Ako dodjete pre polaska, imate od mene jednu flasu domace sljive!

 

Drzim te za rec!

Ako nas zaustave cike u plavom, imacemo cime da nazdravimo  ;D

Sto se tice piva...stvarno je slaba tacka celog plana. :-[  Resicemo vec nekako  ;):P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

-pazi, treba biti pametan, rakija ima vecu energetsku koncentraciju... duze traje u svakom slucaju... izdvojicu jednu bocicu,

pa cemo neki pasulj da zapasuljimo pre nego sto krenete...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: sombor

bez neke uvrede motoristi ali sa 1500 evra i u sbiji uz nekim laganim izletom jedva da se pokrijem...

ja cu ove godine vjerovatno sam na nordkapp da vidim kako ce i to proci...vozijo sam se i u grupama pa uvijek se nadje neko pametan na pola

puta da nesto mijenja....svima veliki pozdrav, trenutno sam u kanadi gdje povremeno i zivim ako pozelite da vidite vodopade imate smijestaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja