Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Hehe - 18 i 21 :jee1:
Kad se šutne sa njega onaj fabrički sulundar, i zameni sa nečim laganim što grmi :) eto ga suvog ispod 200 kila... Jedva čekam da izađe i da vidimo konačno i cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Tesko da ce Africa Twin obarati cene... Tezina najlakse je na par kg od GS-a, ostale su znatno teze.

 

BTW, zar se nije pricalo o suvoj tezini od 180kg? Tesko da su ovi podaci gore tacni...

6 kila lakša od GS-a, ali i preko 30 konja manje....nadao sam se, da če me Honda iznenaditi i da če konačno neko uspeti da napravi motor ispod 220 kg...još samo da vidim cenu.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

 

I 6 puta sposobnija na terenu

Sacekajmo testove.

Nije ti ovo torta pa da treba da se degustira, vidis valjda o cemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

Tesko da ce Africa Twin obarati cene... Tezina najlakse je na par kg od GS-a, ostale su znatno teze.

 

BTW, zar se nije pricalo o suvoj tezini od 180kg? Tesko da su ovi podaci gore tacni...

6 kila lakša od GS-a, ali i preko 30 konja manje....nadao sam se, da če me Honda iznenaditi i da če konačno neko uspeti da napravi motor ispod 220 kg...još samo da vidim cenu.....

 

 

Zašto svi pričate o kilama kao bitnoj stvari, a najbitnije je vešanje? To čini razliku na terenu, a ne konji i kile, ionako je rijetkost

naći vozača koji može na terenu iscrpiti više od 50-60 KS. Samo da nova AT ima dobar ovjes, poput recimo ADV 950/990, može

GS imati i duplo više konja, ništa mu to ne znači. AT je motor koncipiran kao dual, i to mu je namjena, GS je realno cestovni motor,

može i na teren, ali ne snalazi se najbolje tamo. Ja uopće ne bi uspoređivao te motore, a pogotovo ne gledao kroz KS, ionako je

to POTPUNO beznačajno jel ima 90, 120 ili 150 KS za takvu namjenu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Procurelo je jos informacija , slike armaturne ploce , podatci o senzorima nagiba itd....

 

Da ce biti jednostavna i jefitna , nisam siguran ... Izdrzljiva ? Pa to je Honda ....

 

Samo nisam siguran koliko ljudi koristi njihove motore kao neki od vas , da ne prozivam ... Ali ste u manjini

 

Iznenadilo bi me ako ne izbace za godinu dve verziju sa manjim prednim tockom

 

Takozvana pederska kombinacija bez zicanih staromodnih tockova

 

Jer takvih bi se prodalo verujem vise ....

 

Onda bi i ja razmislo dva puta o ovakvom motorcetu ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nije mi jasno zasto je taj prednji tocak toliko presudan u voznji po asfaltu? Vozim prednji 21" vec 10 god, i vozio sam se sa svim mogucim motorima, i nijednog momenta se nisam osecao uskrecen zbog toga. Da idemo da se trkamo na stazi to bi se osetilo, ali gde smo mi u toj prici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Opala. bice jeftiniji od konkurencije.... Ocigledno ljudi znaju sta rade. Znaci ovo pise na zvanicnom evropskom sajtu za Hondu.  

 

There will be several versions of the CRF1000L Africa Twin, with prices starting from €12,100 (prices vary according to local taxes).

 

Znaci od 12.000 evrica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Nije mi jasno zasto je taj prednji tocak toliko presudan u voznji po asfaltu? Vozim prednji 21" vec 10 god, i vozio sam se sa svim mogucim motorima, i nijednog momenta se nisam osecao uskrecen zbog toga. Da idemo da se trkamo na stazi to bi se osetilo, ali gde smo mi u toj prici.

Siguran sam da protiv tebe nemam sansi i kad bi hteo da se trkam sa tobom

 

A neznam kako ne razumes , ako neko ne voli ni makadam parking , kamoli neka bespuca , a voli ovakve motore radi ergonomije , citaj visina i godine ..... Sta ce meni 21 ca , izgleda ruzno ako nista drugo ... Na motoru za puteve ....

 

Takode , ja sam vozio GS , nadam se ponovo cu , ali nikad nebi uzeo ADV model , zbog zicanih felni pre svega ....

 

Videcemo , ali ja mislim da ce Honda da izbaci neki road model istog motora za godinu dve ....

 

Sve u svemu , lepo motorce ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

Nije mi jasno zasto je taj prednji tocak toliko presudan u voznji po asfaltu? Vozim prednji 21" vec 10 god, i vozio sam se sa svim mogucim motorima, i nijednog momenta se nisam osecao uskrecen zbog toga. Da idemo da se trkamo na stazi to bi se osetilo, ali gde smo mi u toj prici.

Siguran sam da protiv tebe nemam sansi i kad bi hteo da se trkam sa tobom

 

A neznam kako ne razumes , ako neko ne voli ni makadam parking , kamoli neka bespuca , a voli ovakve motore radi ergonomije , citaj visina i godine ..... Sta ce meni 21 ca , izgleda ruzno ako nista drugo ... Na motoru za puteve ....

 

Takode , ja sam vozio GS , nadam se ponovo cu , ali nikad nebi uzeo ADV model , zbog zicanih felni pre svega ....

 

Videcemo , ali ja mislim da ce Honda da izbaci neki road model istog motora za godinu dve ....

 

Sve u svemu , lepo motorce ....

 

Ma nema to veze kako ko vozi, nego sam hteo reci da taj 21" osim ako je nekome ruzan, nije uopste problem voziti i po asfaltu. Pogotovu gde je obruc felne 21" siri i vise prilagodjen za asfalt nego za off, a to je kod vecine velikih enduro motora. 

Sta vise i po gredu ko vozika motor je dobra stvar za kocku, šine, trotoar, i gomilu drugih prepreka. 

A i to za zicane mi nije jasno, jer je valjda to dosta bolja stvar nego alu. E sad ako ti je to ruzno, to je druga stvar. Ali generalno, kome smeta 21" i zicana felna, nema sta da trazi ni blizu enduro motora, pogotovu kod Africe.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Африка је у понуду уврштена поред Кросранера и Кростурера, за свког по нешто.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

I 6 puta sposobnija na terenu

A 6 puta izdrzljivija, i 6 puta manje decijih bolesti ?

 

Na nisam ni pomislio na nešto drugo....ali to važi samo u Srbiji ljudi moji, samo u Srbiji...... :)

 

Inače http://www.honda-as.com/motorji/novice/africa-twin-se-vraca-!

ovde je možete i naručiti i uplatiti, ali požurite, sutra rade samo do 12.00 sati

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

Nije mi jasno zasto je taj prednji tocak toliko presudan u voznji po asfaltu? Vozim prednji 21" vec 10 god, i vozio sam se sa svim mogucim motorima, i nijednog momenta se nisam osecao uskrecen zbog toga. Da idemo da se trkamo na stazi to bi se osetilo, ali gde smo mi u toj prici.

Siguran sam da protiv tebe nemam sansi i kad bi hteo da se trkam sa tobom

 

A neznam kako ne razumes , ako neko ne voli ni makadam parking , kamoli neka bespuca , a voli ovakve motore radi ergonomije , citaj visina i godine ..... Sta ce meni 21 ca , izgleda ruzno ako nista drugo ... Na motoru za puteve ....

 

Ako neko ne voli makadam, onda ovo nije motor za njega. U ponudi imaš sasvim dovoljno motocikala namjenjenih za cestu, a ovakve ergonomije.

Dok ovakvih nemaš puno u ponudi. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja