Jump to content

Moto Zajednica

Frajlauf, freewheel, Freilauf

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

ovo je poluga na ventil dekli koju vuce sajla,i koja gura klackalicu jednog izdnuvnog ventila i otvara ga

 

080720131339.jpg

 

 

a ovo je ta klackalica sa ovim ispupcenjem sa desne strane,gde dolazi poluga

 

080720131356.jpg

 

a ovo je taj mali mehanizam u dekli koji povlaci sajlu,a kojeg gura breg sa mehanizma kurble

 

080720131344.jpg

 

 

a taj mehanizam funkcionise odprilike ovako

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

a evo i frajlaufa od xt-a i to od 2002 godista 4pt...razlikuje se dosta od modela iz 90-ih

 

080720131347.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

a evo i frajlaufa od xt-a i to od 2002 godista 4pt...razlikuje se dosta od modela iz 90-ih

 

080720131347.jpg

Eh da...taj frajlauf je oko 100 evra nov...i nije nikakav problem ga naci da se kupi... Za moju teneru je vec drugacija prica... 1hmm.gif

 

Moguce da moja ni nema dekompresor tako da sam ja lisen mogucnosti da na taj nacin cuvam skupoceni frajlauf... 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Може ли неко да ми каже шта се конкретно дешава кад цркне фрајлауф? Не може да се упали или вергла дуже или???

 

И може ли се на време препознати да му је одзвонило? Планирам да узмем пегасо 650 па чисто да знам кад одем да га погледам на шта да обратим пажњу??? Њима је то бољка колико сам упућен...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Od lomi, krlja, tesko i retko upali... do NE moze uopste da upali... a moze i opiljke metalne da napravi, a i pravi ih cak i kad se ne cuje krljanje. Ko nema rucni dekompresor pomaze da gasite u prvoj sa stinutim kvacilom ovlas pustenim taman da krene da hvata pa na kljuc ili kill svejedno ugasiti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Od lomi, krlja, tesko i retko upali... do NE moze uopste da upali... a moze i opiljke metalne da napravi, a i pravi ih cak i kad se ne cuje krljanje. Ko nema rucni dekompresor pomaze da gasite u prvoj sa stinutim kvacilom ovlas pustenim taman da krene da hvata pa na kljuc ili kill svejedno ugasiti!

 

To mi je nekada neko rekao da tako gasim, u prvu, malo drzim kocnicu a pustam kvacilo. Kada obrtaji pocnu da padaju okrenem kljuc i ugasim ga bez vracanja klipa nazad i udarca po frajlaufu.

 

Inace, to nije problem samo kod jednocilindrasa, ja sam na viragu (V2 masina) morao da ga mijenjam jer je otisao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kada strada frajlauf anlaser vergla "u prazno" tj. nece da okrene radilicu, a ponekad se i cuje da proklizava ili da krlja...barem je tako kod mene bilo kada mi je stradao frajlauf.

Inace, cuo sam da je za Pegasa frajlauf oko 320 evra, tako da dobro pazi oko toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja