Jump to content

Moto Zajednica

Sta znaci na IME KUPCA?

Recommended Posts

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Da malo podignem ovu temu iz mrtvila jer me lično tangira... Gledam neke ponude motora na PA, kod nekih piše da je plaćena carina i odrađen AMSS, prodaje se "na ime kupca" kao što kaže naslov ove teme. S' obzirom da je prošlo dosta vremena od otvaranja teme zanima me sledeće, ukoliko bih bio kupac:

- šta su moje obaveze, samo rega ili i porez na prenos?

- koju dokumentaciju treba da tražim/dobijem od prodavca da bih mogao da registrujem motor na sebe? S' tim u vezi, da li ima razlike ukoliko je prodavac "firma" u odnosu na situaciju kada je prodavac fizičko lice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Šta sve treba da dobijem od prodavca od dokumentacije, ako može malo detaljnije, ko se razume? Nemam više emotikona, hvala svima koji se uključuju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

-Fakturu za navedeno vozilo sa "nekim" iznosom koja je blanko i upisuje se ime kupca.

-Carinsku deklaraciju, nekoliko papira sa pečatima i ostalim podacima o vozilu

-Papir da je uradjen pregled AMSS i naravno na papiru da pise da je prosao pregled i obavezno da je broj motora(masine) očitan. Jer ima slucajeva da prodje AMSS i dobije uverenje, ali na njemu pise br.motora nečitljiv(veliki problem u najavi). 

Izvod iz APR-a, tj. rešenje i PIB firme koja je uvezla  vozilo. To je ista ona koja ti izdaje fakturu blanko, na kojoj se upisuje ime onoga na kome zelis da bude registrovano vozilo. 

 

Nadam se da nisam nesto zaboravio. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
On 25/06/2013 at 18:57, Shaft021 je napisao:

Ovo pitanje sam postavio sa krajnje dobrom namerom...mozda nekome ovo zvuci i previse logicno,a evo ja sam postavio glupo pitanje,jer mi nije logicno.A logicno u ophodjenju sa ljudima moze da bude i ne logicno,sto sam iskusio vise puta,i to ne samo u vezi motora.A to,ukucaj u googleu,nas sve vise i vise dehumanizuje... 1zdravo.gif

Ukucao na google i opet dospeo ovde posle 8 godina od otvaranja teme. 

 

Zakljucak : ipak je korisnija tema nego ostalo sto sam cackao po netu :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Zdravo,

Da li neko zna,koju i kakvu firmu treba da otvoris da bi uvozio motocikle "na ime kupca"?

Da li taj uvoznik,posle na neki svoj profit placa porez ili je to pausalno?

Posto je neko pomenuo....da li je usvojeno to da se i na ovaj nacin opete placa 2.5% za prenos?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Dok se vozilo ne registruje prvi put ne plaća se porez na prenos apsolutnih prava. Moze da promeni vlasnika bezbroj, samo kod notara na overu ugovora.

Kada se vozilo uveze placa se porez na dodatu vrednost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

To na ime kupca je kombinacija koji rade ljudi koji uvoze aute a država im toleriše.

U svakom slučaju štedi se na porezu.

 

Inače na svaki prenos mora da se plati porez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Od dokumenata za taj proces potrebno je imati i papir gde pise kako je vozilo uslo u Srbiju. Na prikolici reg oznaka xxxx ili kamionu tom i tom potpis vozaca..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja