Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Obrati paznju na zastave... Uvece u kaficu konobar izvodi tacku ;D :D. Ostadoh ja jos jedno vece u Alanji...Sutradan krenuh na put, ali sa drustvom. Ayhan hoce sa mnom ;D. Oped predivna priroda, Antalija, more, planine, jezera...Malo po malo sljustismo 1000km do Istanbula....Spavamo kod njegove sestre (za dva dana boravka u Alanji nisam mogao nista da platim od njega)!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Uvece na njegov predlog da "skratimo put" skrenusmo na sporedni put, pa oko nekog jezera, pa po stazama i bogazama off rouda (posle 1000km i u 3.00h ujutro :o :-X), predjosmo jos 200 km viska pa na brod ka evropskom delu Istanbula. Ujutru se pozdravim sa Ayhan-om, pa kaBG granici. Posle par kontrola poce da pada kisa . Stadoh da obucem kisno odelo, neki mi sviraju, jer kolona krece, ja skacem na motor, oooppp, krece da pada, ja ne dam, borim se junacki .......i.....asfalt naravno ;D! Sok sledi, jer niko ne zeli da pomogne da podignem motor, vidim ja da sam stigo` u Jevropu jbm mku#$pc@#uhhh! Pritrca mi napokon jedan decko iz udaljenog auta iza i pomoze mi da dignem motor (naravno, znate i sami da je Turcin)! Udjem u Bugarsku, zavrnu me pri menjanju i punjenju goriva (braca Bugari), pa nastavim dalje uz plan da spavam negde uz auto put u Bugarskoj. Ali, oces k.#..c sine, kako se priblizavam Srbiji, nesto me vuce i kaze " a sto ne bi spavao u svojoj zemlji"?! Milo mi nesto, blizu Srbija, kakva je da je, moja je :). Kad stigoh do Sofije, nista me ne zaustavi da dodjem na granicu. Tamo se carinici cude odkud ja ispadoh u 01.00 po ponoci! Pitaju za carinu, reko` "samo pesak iz Sirijske pustinje". Rastasmo se u zdravl;ju i veselju ,ali sta sad. Ako nastavim ovako bicu u Beogradu oko 05.00h i mozda cu izneveriti nekog ko je hteo da me saceka. Odlucim da prespavam u hotelu u Dimitrovgradu, pa ujutru nastavim dalje. Cujem da je skup u Jagodini. Tamo me sacekaseisti oni koji su me i ispratili, pa posle "prepricavanja dozivljaja iz pustinje" nastavih dalje , jer misija nije gotova. Naposletku, svetla Beograda, kakvo osecanje zadovoljstva preplavljuje moje telo, ovo je fantasticno. Pocinjem da shvatam da sam uspeo. Stizem i parkiram motor u garazu, zasluzio je odmor. A verujem, zasluzio sam ga i ja!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sa velikim uzivanjem citam i gledam tvoj putopis. Ponekad imam osecaj da sam na 3 sekunde u tim zemljama :) Kad ga zavrsis, verujem da ce neko od urednika da okaci tvoj putopis na prvu stranu. Bio bi red  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5536 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sa velikim uzivanjem citam i gledam tvoj putopis. Ponekad imam osecaj da sam na 3 sekunde u tim zemljama :) Kad ga zavrsis, verujem da ce neko od urednika da okaci tvoj putopis na prvu stranu. Bio bi red  :)

 

Potpuno podrzavam!!! :) Pa da ga jos jednom procitam u dahu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Al' je turkinja. Ko zdravlje ;D

Sta ko` zdravlje :P?! Ko dusa, ko` planinska rosa u prolece, ko` mlada oaza u pustinji, ko` ostrvo spasa za brodolomnike, ko` tica lastavica.... ;D :D :D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Al' je turkinja. Ko zdravlje ;D

Sta ko` zdravlje :P?! Ko dusa, ko` planinska rosa u prolece, ko` mlada oaza u pustinji, ko` ostrvo spasa za brodolomnike, ko` tica lastavica.... ;D :D :D ;)

Sta hocete da kazete? Da nije losa?  ;D

 

Sci, druze, ja tebi nista od ovoga ne verujem. Sve je ovo izmisljotina a slike preradjene u Photoshopu.  ;D 8)

 

PS: zasluzujes mnogooo vise slave i paznje od onih iz Long Way Round/Down

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Hvala vam, ljudi, mada ja nisam uradio nista spektakularno, samo sam vozio motor po nesto nepristupacnijim predelima i to podelio sa vama koji niste imali takvo

zadovoljstvo. Smatram da je to nesto najnormalnije sto svaki bajker mora da poseduje i da podeli sa drugima. BAJKERSKA SOLIDARNOST. Na zalost, nema je svuda i nema je uvek, jer ljudi ne razmisljaju o drugima, vec samo gledaju kako ugoditi sebi i sebe stavljaju u centar svemira sto je apsolutno pogresno. Ako sam ja centar, kako da pomognem drugima, gde je tu humanost, nema tu mesta za ljudskost, jer egoizam ne trpi nista sto nije okrenuto meni. Na srecu, nemam licno ovih problema, jer ne zelim da ih imam. Da se vratim na putovanje i dam vam nekoliko korisnih saveta (svima koji zele da putuju u daleke krajeve i koji vole avanturisticka putovanja) dsa znate sta vas ceka u pripremnom periodu pred put.

  1.   Od sponzora cete moci da isceprkate poneko snizenje za opremu, ili cete dobiti nesto potrosnog materijala i slicno. Kod nas  ljudi jos nemaju pravu predstavu o marketingu, ali se nadam da ce se to u buducnosti promeniti.

 

  2.  Mnogi ce vam obecavati pomoc u gorivu i novcu koju nikada necete dobiti, valjda ljudi vole da ucestvuju u "euforiji" obecanja (kad svi nude, ajde da se i ja malo "falim"), ali ce vam zato pomoci neki koje nikad u zivotu niste videli, a clanovi su foruma, jer zaista zele da pomognu. Sve je to dobrovoljno, ne vidim zasto neki sebi dozvoljavaju da tako jeftino gube obraz, a time dovode potencijalnog putnika u zabludu, sto nikome ne koristi).

 

  3.  Najbolje je osloniti se samo na sebe i ono sto vam je sigurno, a ako nesto sa strane stigne, stiglo je. U svakom slucaju, obecanjima ne treba suvise verovati, na zalost, danas ih se malo ljudi drzi.

 

  4.  Obavezno poneti alat, trake, pak tregere. Nadam se da vam nece trebati, ali cesto su nezamenjivi u nekim nedodjijama gde je najblizi majstor na parstotina  km, a pitanje je cime je snabdeven.

 

  5.  Svima preporucujem da naprave kras barove radi zastite motora. To je samo par kg vise, ali mnogo znace. Na ovakvim putovanjima cesto se desava   da  

       motori padnu u mestu, jer su suvise natovareni (kao sto mi neko rece "ti ga tovaris kao da je drzavni motor"). Takodje, realni su padovi na off road-u i tu      

mogu mnogo da pomognu kras barovi i sacuvaju rezervoar, rucice, stitnik ruku itd.

  6.  Povecajte rezervoar ako nema bar 20 litara zapremine. Veoma je zamorno svakih 150-200km sipati gorivo (cesto nemas novac, a nemas gde da zamenis, pa te ucenjuju za kurs itd). Sledeci put moram imati rezervoar od bar 40-50litara.

  7.  Napravite jake nosace kofera, jer ce vam gotovo svi puci na varovima, ili mestima gde se srafe od neverovatnih vibracija, pogotovu na off- road-u. Preporucujem alu-kofere, jer jedino oni mogu izdrzati ekstremne uslove koji vas ocekuju.

  8.  Nastelujte farove, jer ce motor biti preopterecen da ne biste gledali u "nebo", a cesto cete voziti nocu, ma koliko to izbegavali.

  9.  Napravite veliki vizir, ako necete da vas vetar siba po ceo dan (osim ako niste mazohisti, pa to volite).

 

  Jos jednom zahvaljujem prijateljima sa sajta koji su ucestvovali u svemu ovome donacijama za gorivo i omogucili nam svima da citamo i gledamo sve ove fotografije (da je bilo manje goriva, bilo bi manje fotografija). HVALA, MOTOHOLICU, DODI, DULETU POPU, PAUKU, GORAN TINIJU, BOSIJU 72, DUHU, BOKILICU, SEJTANU, GORDANU MG MOTORS, CASTORU, DARKU DAV I DEXTERRU 84.

   

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

svaka cast sci, nemam reci! malo mi je zao sto se nismo sreli u jagodini pa zajedno za bg.

 

mislim da posle ovakve avanture covek ne moze da ostane isti kao pre polaska i vrati se na staro. koja je sledeca avantura? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

A nesto nisam video da se neko setio da prebaci ceo putopis u deo gde su ostali putopisi  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

A nesto nisam video da se neko setio da prebaci ceo putopis u deo gde su ostali putopisi  ???

 

Reci mi, molim te,  gde bi trebalo da se prebaci? U podfurumu je "Putovanja i izleti". Ja pratim ovu temu svakodnevno, uzivam u slikama i tekstovima ali imam osecaj da sci jos nije zavrsio pricu, nema jos ni karte, ni statistike, verujem da ima jos utisaka, saveta da podeli sa nama. Cim bude zavrsio, BJB redakcija, koja se trudi da mi svakog ponedeljka imamo svezu glavnu stranu sa interesantnim sadrzajem, obradice i ovu avanturu za nas i sci ce takodje zauzeti svoje itekako zasluzene megabajte na naslovnoj stranici ovog naseg virtualnog casopisa. Sta je razlog tvog nezadovoljstva?  :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Joska druze, sve je ok. Mislio sam da je gotovo, jer je tekst o putovanju, koliko sam procitao, zavrsen. Tu su i sve slike. A i saveti su tu. Jedino ta karta nije. Covek je stvarno napravio veliki poduhvat, jer mi to sto se vozamo po susednim drzavama u civilizaciji je nista spram ove avanture. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

KAWA, majstore, naravno da će ovaj putopis biti stavljen na naslovnu ako si na to mislio. I ja svakodnevno pratim ovu temu. Trenutno imamo oko 80 neobjavljenih putopisa, i objavljujemo ih određenim redosledom. Scijev putopis nam je na vrhu liste, al' prvo čekali smo da ga završi, a drugo putopisi sa mnogo slika su prilično zahtevni za postavljanje na naslovnu - trebaće nam vremena. Dakle, molim samo za malo strpljenja.

 

@sci: Ne znam šta još da kažem što već nije rečeno... Svaka ti čast i na putovanju a posebno na tome što si ovo podelio s' nama. Ja na ovaj putopis ne gledam samo kao interesantno štivo za čitanje, već na njega gledam i kao na inspiraciju drugima da isto krenu u neku svoju avanturu. Kad čujem ljude kako pričaju ne može se ovo ili ono, hoću od muke iz kože da iskočim. Svojim putovanjem si pokazao da se svaka avantura može sprovesti u delo, samo ako čovek to dovoljno jako želi, dovoljno se potrudi i bude spreman na određene žrtve. Putovao si sam, sa matorim motorom i malim budžetom, ali si ostvario to što si zamislio. Primer si svim članovima foruma; još jednom - bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

                                                                                       REZIME PUTOVANJA:

-MOTORCIKL:                  YAMAHA600Z 3AJ TENERE

-GODISTE:                       1990

PREDJENO KM:                8397

-POTROSENO GORIVA:    418l

-CENA PUTOVANJA:        1300E

-REZERVOAR:                    23L

-GUME:                            1 PAR

-BUSENJE GUMA:              0  ;D

-TRAJANJE PUTA:             23 DANA

-IZMENE NA MOTORU:     NOSACI I KOFERI,GREJACI RUCICA, POKAZIVAC TEMPERATURE MOTORA, KOMPAS, SAT, TERMOMETAR, 

DODATNI REZERVOAR  OD 3L, PP APARAT, VECI VIZIR.

 

-NAJLEPSI DAN NA PUTU:     SVI DANI U PUSTINJI, SKOLA U GAZIANTEPU, DAMASK.

 

-NAJLEPSE MESTO:               DAMASK

 

-NAJPRIJATNIJE IZNENADJENJE:  LJUBAZNOST TURAKA I SIRIJACA

 

-NAJGORI DAN:                    KAD SE NA BG-TR GRANICI IZVRNUO MOTOR, OSTETIO GREJAC, PUKLA RUCICA I IZGUBIO PAR LITARA GORIVA.

 

-NAJVECA GRESKA:              NISAM NAPRAVIO FUL KRAS BAR.

 

-ZDRAVSTVENI PROBLEMI:   LAKSI TOPLOTNI UDAR NA POVRATKU IZ PUSTINJE U DAMASK

 

-STA BI PROMENIO NA MOTORU:   VECI REZERVOAR OD 40-50L, OBAVEZNI "FUL KRAS BAR" I JACI NOSACI KOFERA

 

-KVAROVI NA MOTORU:           0 (NULA)

 

-SLABE TACKE MOTORCIKLA:  VIBRACIJE PREKO 90 I NEUDOBNA VOZNJA PRI BRZINAMA VECIM OD 100KM/H

 

-JAKE TACKE MOTORCIKLA:    POUZDANOST, IZDRZLJIVOST, PROHODNOST, STEDLJIVOST, JEFTINO ODRZAVANJE, TRPI LOSE GORIVO ;D

 

-SAVET ZA BAJKERE:               VERUJTE U SEBE, U PUSTINJI FUL ZASTITA, VOZITE OPREZNO I SVET JE VAS.

 

-KOJI CES MOTOR KORISTITI ZA SLEDECI PUT:    ISTI, YAMAHA 600Z 3AJ TENERE.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

E, SCI, kako bese link tog sajta odakle si preuzeo formu izvestaja.

Ranije sam ga non stop gledao i citao izvestaje (pre 3-4 god), i kad sam skoro hteo da odem, setim se da ne znam kako se zove ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ja sam uzeo slicnu formu kao u knjizi Krisa Skota, a to je slicno kao na tom sajtu. Neverovatno je da imamo isti problem :o. I ja sam non stop iscitavao taj sajt dok mi nije pao sistem, a kad sam ga podigao zaboravih ime sajta, jer nije standardno za bajkerski sajt. Ko prvi nadje, javlja, ok ;D?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja