Jump to content

Moto Zajednica

Da se zahvalim kolegama na pomoci

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 770 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

odem na adu motorom kawasaki er5 u pitanju. Ja da krenem on nece da upali, ima drugar merac aku pokazuje 13 volti. konsultujem majstora telefonom on kaze pipni zicama istovremeno i + i - ako ne smelcuje crko je. I nesmelcuje :( ok reko ja drustvu odo ja polako kuci guracu ga sta je 200 kila za moje 54 godine. Oni me nagovarali da ga ostavim tu u kaficu al ja se ne rastajem od ljubimca :) polako klaj klaj dodjem do novog mosta vec je proslo 22 sata i tu nastaje problem. biciklisticka staza pod vodom, ona pesacka ima stepenice da krenem na most i guram ne ide. Pozovem ja kolegu sa foruma Monaha, izlosim mu moju tuznu situaciju on se ponudi da dodje sa kablovima al ja mu kazem da kablovi ne vrede jer na njih upali al cim se otkaci kabl motor se gasi treba mi aku da bi otiso do kuce. Ok kaze on idem do garaze da uzmem aku iz afrike od kolege sa foruma vezara aka Petar je u pitanju. Cekam ja i dolazi monah sa akuom stavljamo afrikinu bateriju, kawa zasvetle, upali i kuci. Kad stigosmo do mene ja izvadih aku i zahvalih drugaru. :care::care::care::care::care:

 

p.s. aku mi je u garanciji model UNIBAT CBTX12BS al nije doceko da prodje garancija. U ponedeljak nosim na reklamaciju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 636 03'

Ako se ugasi kada skines kablove onda najverovatnije nije do akumulatora vec do motora,tj. punjenja.Proveri koliki je napon dok radi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 770 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Ako se ugasi kada skines kablove onda najverovatnije nije do akumulatora vec do motora,tj. punjenja.Proveri koliki je napon dok radi motor.

na adi smo povezali aku sa kola i auto nije paljen. stavili instrument na aku od kola i upalio motor. instrument pokazuje da se aku na kolima puni a moj ne. mrtav mi je aku. pustili tako da radi turirali malo. skinuli kabl sa akua i merili voltazu aku pokazuje 13.02 volta. spojili zicu na plus i minus ne smelcuje. kaze majstor "oslobodio" se nezadrzava struju ko zica se ponasa, samo prolazi struja kroz njega. mogu u kofer da stavim jedan od kola i zicama vezem za moj upalim i punice se onaj u koferu ako me razumes. Neverovatno al istinito, do ade sam doso normalno tamo se pomero par puta i sve bilo normalno, kad htedoh da krenem kuci samo nece da vergla a lampice zmirkaju :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Kako ti na pamet pade tako suluda ideja da guras motor kuci a i drustvo ti je cudno ako te pustilo u tu akciju :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1964 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Samo jedan citat sa moje strane.

 

Prijatelji su oni koji vam prilaze kad svi odlaze.

 

Toliko o tome! Kratko i istinito!!!1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako se ugasi kada skines kablove onda najverovatnije nije do akumulatora vec do motora,tj. punjenja.Proveri koliki je napon dok radi motor.

na adi smo povezali aku sa kola i auto nije paljen. stavili instrument na aku od kola i upalio motor. instrument pokazuje da se aku na kolima puni a moj ne. mrtav mi je aku. pustili tako da radi turirali malo. skinuli kabl sa akua i merili voltazu aku pokazuje 13.02 volta. spojili zicu na plus i minus ne smelcuje. kaze majstor "oslobodio" se nezadrzava struju ko zica se ponasa, samo prolazi struja kroz njega. mogu u kofer da stavim jedan od kola i zicama vezem za moj upalim i punice se onaj u koferu ako me razumes. Neverovatno al istinito, do ade sam doso normalno tamo se pomero par puta i sve bilo normalno, kad htedoh da krenem kuci samo nece da vergla a lampice zmirkaju :(

A nije ti palo na pamet da otkacis kleme sa akumulatora, mozda bi tako radio ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 770 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Ako se ugasi kada skines kablove onda najverovatnije nije do akumulatora vec do motora,tj. punjenja.Proveri koliki je napon dok radi motor.

na adi smo povezali aku sa kola i auto nije paljen. stavili instrument na aku od kola i upalio motor. instrument pokazuje da se aku na kolima puni a moj ne. mrtav mi je aku. pustili tako da radi turirali malo. skinuli kabl sa akua i merili voltazu aku pokazuje 13.02 volta. spojili zicu na plus i minus ne smelcuje. kaze majstor "oslobodio" se nezadrzava struju ko zica se ponasa, samo prolazi struja kroz njega. mogu u kofer da stavim jedan od kola i zicama vezem za moj upalim i punice se onaj u koferu ako me razumes. Neverovatno al istinito, do ade sam doso normalno tamo se pomero par puta i sve bilo normalno, kad htedoh da krenem kuci samo nece da vergla a lampice zmirkaju :(

A nije ti palo na pamet da otkacis kleme sa akumulatora, mozda bi tako radio ?

nece kawa bez aku da radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 770 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Kako ti na pamet pade tako suluda ideja da guras motor kuci a i drustvo ti je cudno ako te pustilo u tu akciju :stabre:

ja sam mator covek imam 54 godine, de da mi se suprotstave :) odvracali oni mene da negresim dusu, cak predlagali da ga tu ostavim ima nocni cuvar pa ce da ga ubace u kafic posle zatvaranja. al danas nedelja i danas bi mi tamo bio motor pa bi onda u ponedeljak moro da nadjem nekog sa kombijem da idem po njega... (neverujem da ce odma da mi daju drugi aku kad reklamiram ovaj)

ovako ja kreno polako, reko odmaracu se usput al napravili most pa nisam mogo dalje al tu su na scenu onda stupili monah i vezara i zavrsi se epizoda sretno.

p.s. a sto se guranja tice nije mi tesko palo malo sam skido stomak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 770 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

samo da javim epilog, ponedeljak je odneo sam aku na reklamaciju u prodavnicu gde ga uzeh, zvali servis kazu nije bio na 6 mesecnom kontrolnom servisu garancija ne vazi :(

kupio drugi. znaci svi koji ste kupili nove aku obavezno na kontrolni servis inache dzaba onaj papir. Voleo bi da znam sta mu rade na tom kontrolnom servisu osim sto ga pogledaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

To mi bas nema neke logike, 6 meseci on mora da radi, odnosno od dana kupovine, naravno ako se pravilno koristi.. Prvi put cujem za te kontrolne servise..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 770 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

To mi bas nema neke logike, 6 meseci on mora da radi, odnosno od dana kupovine, naravno ako se pravilno koristi.. Prvi put cujem za te kontrolne servise..

ako ti je garancija pri ruci pogledaj pise: obavezan sestomesecni kontrolni servis radi provere aku-a i instalacije vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Svi prodavci akumulatora traže šestomesečni pregled, i ni da čuju za garanciju ako je on preskočen. Objašnenje im ima smisla - leti je obično sve u redu, koristiš akumulator, puniš, prazniš i tako u krug. Zimi ga mnogi ostave i zaborave, on se isprazni i crkne sam od sebe posle 2-4 meseca stajanja. Ovi se obezbeđuju od takvih situacija time što moraš da doneseš aku posle šest meseci. Praktično, ništa oni specijalno ne urade na tom pregledu, već samo vide u kakvom je stanju, i eventualno dopune do vrha ako provale da je ispražnjen od stajanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja