Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Darago mi je da vam se Jawa svidja.

Inace zanima me gde bi mogao da nadjem cajger za Jawu posto mi ovaj ne radi tj. pokazuje samo do 40km/h i dalje nece. Na netu su preskupi, ne znam dali bi pasovao od neke mladje?

 

Sto se km sata tice, mislim da ces ga malo teze naci.  Bila su dva tipa, ovakav kao tvoj, i onaj drugi polu okrugao.  Mislim da je tih Jawa sa poluokruglim satom bilo vise na nasim putevima, i one su imale samo jedan auspuh ( te od 175 ccm) .

  Verovatno da neko ima i ovakav, al ne zna da tebi treba.  Mozda bi bilo najbolje da skines ovaj tvoj sat, i da ga das nekom tahografisti da ga sredi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

Hmmm,mozda ima drug neki takav ili slican sat po garazi,koliko se secam staklo mu je naprslo.

Ajde pogledacu sutra pa cu da ti javim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 251

NA POKLON!!! Karburator za Jawu 350 mod.Jikov 2801,na zalost nedostju one bocne dizne,a koloko znam, ispravan je.Pa kome treba neka zovne! 063/7339-842

 

LG9zO_slika12.th.jpg

GV0hi_slika2q.th.jpg

Kz9LU_slika3l.th.jpg

T9Erk_slika4g.th.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Sto se km sata tice, mislim da ces ga malo teze naci.  Bila su dva tipa, ovakav kao tvoj, i onaj drugi polu okrugao.  Mislim da je tih Jawa sa poluokruglim satom bilo vise na nasim putevima, i one su imale samo jedan auspuh ( te od 175 ccm) .

  Verovatno da neko ima i ovakav, al ne zna da tebi treba.  Mozda bi bilo najbolje da skines ovaj tvoj sat, i da ga das nekom tahografisti da ga sredi !

 

Da ove sa elipsastim cajgerom sa vidjao po gradu, predpostavljam da je mehanizam ispod plocice sa brojevima isti da se razlikuje samo ta gornja plocica sa brojevima. Ako ne nadjem drugi cajger odnecu ga kod majstora.

 

Hmmm,mozda ima drug neki takav ili slican sat po garazi,koliko se secam staklo mu je naprslo.

Ajde pogledacu sutra pa cu da ti javim

 

Samo cu da kazem unapred - hvala :)

 

Nego ljudi da vas pitam, danas me startuje taxi-sta i ajd da prodas i ajd ja reko nije na prodaju upali se zeleno i svako produzi na svoju stranu, naravno pustio mi je crva pa me zanima koja bi po vama bila realna cena? Motor nije registrovan, ima da se sredjuje 1001 sitnica, pali ide. Ne vredi da racunam koliko sam ulozio i koliko meni znaci, ali me zanima sta bi po vama bilo realno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Nema tu bas puno realnosti. Cena stare Jawe od 175 ccm je jako diskutabilna. Ima ljudi koji je poseduju vec 30 - 40 godina, i ne bi je dali ni za kakve pare.  Sa druge strane, zbog odobrenog uvoza su pale cene motora. Pre par nedelja je u oglasima bio Suzuki GSX 400  ( noviji model od mog ) - za samo 700 evra , ispravan - istekla mu registracija .  Da je veteran - jeste, al nije na nekoj ceni. Taj taksista bi verovatno da je kupi jer je mozda nekad u mladosti imao takvu, pa bi opet mozda da se vikendom provoza.  I ja sam nekad iumao takvu, kupio za neke smesne pare, i voleo bi kad bi opet naisao na neku za malu cenu, da je prisredim, i oteram na vikendicu, pa da provozam po nekad !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Eto i mene, nije mi radio net pa me nije bilo. Vidim ima novih jawarosa!

Drug resio da proda svoju Jawu 250 i kupi skuter (nije normalan), slike sam postavio nekih 15-ak strana unapred, to je ona crna, da neko ne pomesa sa mojom, takodje je malo prepravljena. Trazi za nju 600e ali cena nije fiksna, pa ko je zainteresovan nek mi se javi da mu dam br.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

slike sam postavio nekih 15-ak strana unapred,

 

To ti je kao da nisi postavio. Stavi ponovo sada i ovde ako se već o tome priča da olakšamo napor i izbegnemo listanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Dobio sam kofer koji je jako slican ovom sa donjih slika i velicinom i oblikom. Naravno, bez postolja i bilokakvih nosaca.

Ja niti imam znanja niti alata za izradu nosaca.

Pare nisu problem, para nema  :D  :(

Ima li neko dobre volje da mi napravi nosac za male pare (ili jeftinije  :-\  ) ?

post-4255-1287904183746_thumb.jpg

post-4255-12879041837996_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Šljašti ko hromirano-gde je rađeno i koliko košta? Ne reče nam drumskalisica šta bi s onom zelenom Jawom što si popravljo neki dan?

 

  Jawa popravljena ( onoliko koliko je vlasnik zeleo da je popravim ). Pozovem ga, i kazem mu da dodje po motor, i da ponese gorivo jer mu je rezervoar prazan .  Naravno - odmah je dosao sa drugarom koji ga je dovezao na Tomos - automatiku i doneo prazan balon od kisele vode. Kaze " prodaj mi ti gorivo " . Ja ga pitam da li mozda vidi negde u dvoristu benzinsku pumpu - kaze da ne vidi - pa odakle da ti prodam - pa izvadi iz svog motora  ??? ??? ???

  E onda sam mu rekao da je to mnogo skupo jer koristim Motulov dvotaktol - full sintetik koji kosta 1200 dinara, pa to povecava cenu benzina, pa treba da mu zaracunam i to sto posle ja treba da idem da kupujem gorivo i dvotaktol, pa ipak bi mu bilo bolje da ode sam na pumpu ( bolje po njegov dzep ). Na to njegov drug kaze ajmo uzecemo benzin, pa moze do kuce i tako na cist, a kuci imas dvotaktol ( koje lenstine, mrzelo ih da ponesu dvotaktol, a imali su tri cetri pumpe usput ) . Ja mu opet kazem da se ne zeza sa tim i da ce mu zaribati motor, il kad vec ima tako pametnog drugara rekoh - dobro kupi cist benzin, donesi, pa kad tvoj drug kaze da to moze - onda cemo iz njegovog tomosa istociti mesavinu, a njemu sipati cist benzin pa nek on tako vozi svoj motor !  Ipak su kupili i benzin i dvotaktol i otisli .

  Ne znam zasto, al mislim da ce se brzo vratiti kod mene, a dal cu hteti da ga radim - videcemo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Lisice,imaces ti jos posla,samo da Nadica otera njenu jawu od mene :) Iskrivljen joj je ram,a i lezaj guvernale zaglavljuje.Struja je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Šljašti ko hromirano-gde je rađeno i koliko košta?

 

Iskreno da ti kazem porucio sam pre par meseci preko e-bay.de, bilo stiglo kod suraka a on mi tek sad poslao po prijatelju, mislim da je bilo oko 20-tak € +- 5€ posto sam uzimao jos neke stvari pa imam samo zbirnu cifru koliko dodjem suraku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lisice,imaces ti jos posla,samo da Nadica otera njenu jawu od mene :) Iskrivljen joj je ram,a i lezaj guvernale zaglavljuje.Struja je ok.

 

  Ma najveci je problem u njoj samoj jer ne zna da vozi, ( a misli da zna ), i sto je najgore - i kad joj motor dobro radi, zbog svog neznanja ga zezne.  Zadnji put kad joj je crko na Novom naselju - pola sata smo ga trazili jer nije znala gde ga je parkirala. Kad smo ga nasli - osnovni kvar je bio sto nije imala benzina, i sto se ispraznio akumulator. Kupimo benzin, ona izvadi bocicu dvotaktola od pola litre, i pita dal ce biti dosta ( na pet litara benzina ) . Upalim joj motor na produzne kablove, ja ga provozam po parkingu, radi, ide, zagreje se, povecam joj ler gas da se ne bi gasio, i krenemo do NS ridersa ( bila im godisnjica. Lepo joj kazem da joj je prazan akumulator i da ga vozi na malo vecim obrtajima da bi dopunjavao. Kaze ona da idem prvi a ona ce za mnom. ?Krenemo, i posle prvog coska ona stane.  Stanem ja, gledam u retrovizoru ona stoji, far svetli, i lagano mu se smanjuje intenzitet dok se nije skroz ugasio. Dogura ona motor do mene ( 50-tak metara ), sta je bilo ? - kaze ugasio se jer je vozila u drugoj. Pogledam - nije iskljucila ni kontakt ni svetla.  I tako do raidersa nekih 10 - 15 puta , putovali smo tri sata tih par kilometara.  Hteo ja da joj odvezem motor, pa da se posle vratim po kola, al zensko je to - htela ona da dodje do kluba na motoru. Sa ovakvim vozackim znanjem , njoj da das potpuno nov motor - nece valjati !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Evo Jawe koja je na prodaju, znaci cena je 600e ali moze se dogovoriti i za manje, ima papire i nije registrovana.

post-4631-12879041863676_thumb.jpg

post-4631-12879041864061_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Uzeo joj drug motor da se provoza, pa zveknuo u neki stubic ! A nije iskljuceno da je i ona negde , al to ne znamo ! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Stubic?! Pa meni se cini kao da je zveknuo u tenk!Cak je i prednja spoljna guma stradala,isekao je blatobran!Ona je zamenjena,pa se motor moze voziti,ali je malo neugodno  ;D Volan mora u desno da bi motor isao pravo :) Funny osecaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  To za stubic je ona rekla meni, a njoj je to reko taj njen drug sto se vozio, a nije iskljuceno da se zakuco mozda i u gradski autobus !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pa vec su ti grafitni kablovi,ako ih nisi u medjuvremenu zamenuo.Bez grafitnih kablova pic u paljenju poludi,ne bi mogao ni da upalis motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Znam, ali me pre neki dan pecnula 'malo' struja sa bobine, pa sam posumnjao u kablove, da ih menjam...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Drugari dodjoh danas sa skupa u Soko banji i evo jedne slicice  prikolicara u perfektnom stanju.Dok sam sipao gorivo na ulasku u Soko banju protera je covek samo tako,nisam uspeo ni da vidim koji je motor dok ga ne videh na skupu.

post-2200-12879042346821_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jooj, odakle je, uze li coveku broj telefona? Ima i vizir i kofer, bas mi treba par saveta od njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja