Jump to content

Moto Zajednica

Tragedija na putu Žitkovac-Aleksinac

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Jutros (između dva i tri sata) na delu puta između Žikovca i Aleksinca došlo je do udesa u kome je poginula jedna devojka (suvozač na motociklu Kavasaki K6), dok je vozač motocikla (znam ga po nadimku Miki, inače policajac) teško povređen. Po pričama onih koji nešto više znaju o samom događaju, motociklista se kretao iz pravca Žitkovca prema Aleksincu. Iz suprotnog pravca kretao se automobil Lada (opet se priča da je taj vozač imao 2,2 promila alkohola u krvi). Auotomobil se inače na put uključio (skretanjem u svoju desnu traku) neposredno pre mesta udesa (točio je plin na pumpi). Predpostavlja se da je vozač Lade nakon uključenja "prošetao" po putu, zbog čega je motociklista (inače nedovoljno iskusan) kočio, proklizao i pao, a zatim telom udario u Ladu. Devojka je prilikom pada udarila glavom u asfalt (nije imala kacigu) i ostala na mestu mrtva, a motociklista je u teškom stanju prebačen u bolnicu.

Bio sam jutros na licu mesta i svuda po putu su tragovi krvi.

Ovaj deo puta inače često služi za "isprobavanje" motocikala i lokalnih motociklista (poslednjih desetak noći je to baš bilo posebno izraženo). Ovo je samo konstatacija i nikako unapred ne podrazumeva da je motociklista išao prebrzo ili da snosi neku krivicu u ovom slučaju. Do udesa je došlo na pravom delu puta sa ravnim (ali prilično klizavim) slojem asfalta.

Saučešće porodici i prijateljima nastradale devojke, Mikiju brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Dal cemo kad da se dozovemo pameti?????

Jedni da svate da alkohol i volan ne idi zajedno,a drugi da brzina i nenosenje zastitne opreme nose fatalne posledice.0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif

Ali kad se ovakve stvari dese lako je pametovati,pitanje je sta uraditi pa sprecit

 

Saucesce porodici nastradale.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Saucesce.

Definitivno tvrdim da saobracajna policija ne radi svoj posao. Mnogo je pijanih za volanom, mnogo je neispravnih automobila, mnogo nepostovanja propisa i opste bahatosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Kod nas u selu od manje od 1000 stanovnika vidja se i po 3 patrole! Ali kakve to veze ima... kultura na 0, a putevi na -3...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Radi saobraćajna policija svoj posao, nego kakva nam je svest, trebao bi svako da ima svog saobraćajnog policajca.

Saučešće nastradaloj devojci, kolegi želim brz oporavak, a ostali pamet u glavu!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nije u pitanju policija, nego skola.

Sto kaze Leptir, svijest je problem.

 

Juce mene jedna djevojka trazila da je provozam, ali bila neka frka s vremenom... hocemo necemo...ipak necemo.

I onda procitam ovo. Pa analogija. Jeza. Ali onda se utjesim da bi u mom scenariu imala kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Kad devojka zatraži da se provoza na motociklu, po defaultu vozač oseća potrebu da je zadivi, da joj pokaže kako ide brzo motocikl...sve posle toga je u ruka boga

 

Mnogo me je rastužila ova vest. Ima dve ćerke i starija stalno traži da je vozim jer joj zabranjujem da seda na motocikl od drugara ili da se vozi sa bilo kim drugim osim samnom. Objasnio sam joj da ću ja da je provozam a drugim će pokušati da je zadive i uplaše brzom vožnjom.

 

R.I.P.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Juče i danas sam bio sa ljudima koji su stigli na mesto udesa kratko vreme nakon što se dogodio (tek je bila stigla i policija).

Neposrednih očevidaca samog udesa nije bilo, ali je prodavac plina potvrdio da je vozač automobila bio pijan i da je jedva uspeo (da se nakon točenja plina) uključi na glavni put, stim što je kretanje nastavio "ševrdajući" celom širinom puta. Nakon što ga je izgubio iz vida (zbog konfiguracije terena) čuo je škripu guma i lupnjavu. Udes se dogodio stotinak metara od njega i kada je stigao na mesto udesa, sve je već bilo "gotovo".

Sve navodi na zaključak da je udes nastao tako što se automobil kretao levom stranom puta, motociklista ga je uočio (nakon izlaska iz svoje blage desne krivine) i počeo naglo da koči (trag kočenja od penaestak metara), a zatim je došlo do pada motocikla. Nakon toga je devojka (suvozač) dospela pod auto (koji se i dalje kretao suprotnom saobraćajnom trakom) i pri tome je na licu mesta ostala mrtva. I vozač motocikla je takođe imao "susret" sa autom i pri tome je doživeo teške povrede. Kada se auto zaustavio devojka je još uvek bila ispod njega, a vozač je zatim automobil vratio u rikverc (u svoju desnu traku) a devojka je ostala da leži na mestu gde se auto bio prvobitno zaustavio.

Priča se da je vozač automobila bio toliko pijan da nije ni bio svestan da je došlo do udesa! Navodno je izjavio da je neki motociklista izleteo iz krivine, prešao na njegovu stranu i zakačio ga u bok automobila i da je zatim pobegao!?

Očigledno da je udes uzrokovao vozač automobila, međutim verovatno da ulogu imaju i drugi faktori.

1. Veoma klizav asfalt na tom delu puta (svakodnevno tu prolazim i imao sam prilike da se uverim u ovo).

2. Neiskustvo motocikliste (svega mesec dana vožnje, a izgleda da je i on konzumirao alkohol pre udesa).

3. Gume na motociklu su bile i istrošene i stare. Imao sam prilike da ovaj motor detaljno razgledam na par dana pre udesa.

Jednostavno se sakupilo od svega po malo (u istom momentu i na istom mestu) i eto tragedije!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: Princ sprint 125

tuga.....Saucesce porodici nesrecne devojke.Nama ostalima nek samo Bog da razuma,nesavesnima savesti,nesvesnima svesti....Nemamo nista od prebacivanja krivice jedni na druge,sve dok sami ne promenimo sebe...alkohol,ne nosenje zastitne opreme,nepostovanje saobracajnih propisa,nedovoljna angazovanost policije,lose stanje puteva u celoj zemlji...sve su to faktori na koje direktno utice covek gradjanin svoje drzave...probudi se Srbijo0tuzan.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

tuga, jad i beda.... ne trebaju nama novci, sta ce nam pare kad se pamet - savest ne moze kupiti

 

Slusam pricu ( hvalisanje ) drugara iz ulice ( ne voze 2 tocka ) kako su popili za 1. Maj skoro 5 gajbi piva i rakiju...pojma nemaju kako su se sa Avale vratili kucama..... i to su baje, smekeri il sta vec??

jest da su mi dobri drugari ali tako nesto kad cujem j**bes drugarstvo

 

juce Lada.... danas drug.... sutra idemo opet u krug...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

... ali je prodavac plina potvrdio da je vozač automobila bio pijan i da je jedva uspeo (da se nakon točenja plina) uključi na glavni put, stim što je kretanje nastavio "ševrdajući" celom širinom puta....

Očigledno da je udes uzrokovao vozač automobila, međutim verovatno da ulogu imaju i drugi faktori.

1. Veoma klizav asfalt na tom delu puta (svakodnevno tu prolazim i imao sam prilike da se uverim u ovo).

2. Neiskustvo motocikliste (svega mesec dana vožnje, a izgleda da je i on konzumirao alkohol pre udesa).

3. Gume na motociklu su bile i istrošene i stare. Imao sam prilike da ovaj motor detaljno razgledam na par dana pre udesa.

Jednostavno se sakupilo od svega po malo (u istom momentu i na istom mestu) i eto tragedije!

 

Auuu opet alkohol...

- Pa dobro ako je prodavač plina vidio, da se taj pijan vozač jedva kreče, što ga nije zaustavio i izvadio mu ključeve iz automobila??? Mislim, da mu za takav postupak niko živ nebi pregovarao. Znam,da bi vozač ubica verovatno blentao ali siguran sam, da bi prodavač plina zabranom vožnje automobila u takvom stanju spasio najmanje tu tragediju ako ne i šta više .

- Vozač motora, - aktivni policajac - još i pijan uzme na motor devojku bez kacige...

Svako od njih dvojice če imati na vesti tu devojku dok su živi...Saučešče porodici i prijateljima.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Probaj ti pijanom coveku da uzmes kljuc od auta...

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ne volim da komentarisem ovakve slucajeve ali sam naknadno saznao o kojoj se devojci radi i da sam nju, kao i njenu porodicu, upoznao pre nekoliko godina pa sam sada saznao nesto vise o samoj nesreci. Izgleda (niko ne moze pouzdano da zna) da je devojka spala sa motora pre kontakta motora i auta a to se desilo kada je vozac motora video auto u svojoj traci i kako ide na njih i pokusao naglo da povuce desno i izbegne auto, ona je tada spala i otisla pod auto a motor udario u auto i vozac motora odleteo van puta. Vozacu auta je izmereno valjda 2,8 promila a za motoristu ne znam, cuo sam samo da su povrede ozbiljne, mozda cak da ima i prelom kicme. Katastrofa, saucesce porodici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Katastrofa, citao sam o ovome i u novinama. Saucesce devojkinoj porodici.

 

Al aj malo da skrenem na stranu, ljudi pazite koga pustate na motor, ipak se suvozac mora ponasati na odredjen nacin da ne dolazi do padova i otpadanja sa motora. Znaci bolje ne sakupljati nasumicne devojke i voditi ih u voznju ako niste sigurni da znaju da se ponasaju na motoru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

užas.........

 

ukoliko neko sazna činjenice šta se stvarno desilo, alkohol (motorista i vozač automobila), prelazak u drugu traku neka napiše........

 

tuga je što nevini stradaju ukoliko su obojca popili pre nego što su seli u auto ili na motor............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

čitam ovo i nikako da ukapiram.... mladi životi odlaze zbog gluposti.dokle i ima li kraja???????????

 

saučešće porodici nastradale devoke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja