Jump to content

Moto Zajednica

17.04.2013 udes kod Sente

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

 

 

Problem je sto 90% ljudi ne postuje brzinske propise, ako je negde propis 50, onda obicno svi idu 70-80.

 

... A ostalih 10 nemaju blage veze sa vožnjom i oni procenjuju kada im se neko približava - katastrofalno. Jbg - to nam se stalno dešava. Realnost. Dajte mi vlast na par meseci...:zvizduk:

 

Bolje propustiti nekoga nego se moliti da prezivis i da on postuje ogranicenje. Meni cim je neko iole sumnjiv, uvek radije sacekam.

i ja sve češće - neki put sam sebe iznerviram. Vidim ga, znam da bih opušteno prošao, a opet sačekam 1hmm.gif

Ipak je bolje malo kasniti negde nego uopste ne stici.

Dozvoli meni:

"bolje je stići 10minuta kasnije nego 40 godina ranije" (i ovog trenutka taj slogan ide u moj potpis - do daljnjeg)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Nadam se da ce se momci brzo oporaviti, pa da idemo zajedno u neku voznjicu! Sto se tice vestacenja i ko je kriv, najbolje da sada ne razmisljate o tome i jednostavno da prepustite nekom dobrom advokatu za %. Inace, kolege, kakve veze ima da li su momci isli brzo ili ne, zar polukruzno preko pune linije nije prekrsaj poput STOP znaka? Ovo je po meni cak i krivicno delo izazivanja nesrece sa teskim telesnim povredama, sto je veoma kaznjivo, kao npr. kada prodjete na crveno i udarite u nekoga. Dalje utvrdjivanje cinjenica da li je taj neko ko je udaren isao brzo, sporo, valjao se po ulici ili probao da preleti nije bitno. Takodje, ako ne vozite po gradu 50 km/h koje je aktuelno ogranicenje, prestanite da moralistete. Sigurnu voznju zelim 0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Nažalost klinci su se skršili svojom nepažnjom, neiskustvom i lošim primjerom postavljača teme.

 

Jbg, 200 metara je 200 metara... Fizika je egzaktna nauka...

 

Nadam se da su naučili lekciju i da će se jako brzo oporaviti i nastaviti da voze, ali sa malo više pameti u glavi.

 

(200 metara? si siguran? da još uvek želiš da licitiraš sa 200 metara? dvadeset, može, pedeset je već jebeno velika brzina, a 200???)

 

A to što nisu pomogli momcima ova dvojca, to je za sud.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Vidim da ova tema ide u pogresnom smeru i da se vec momcima sudi i ispada da su oni krivi i zbog toga cu je zatvoriti.Ali da pojasnim,nema nikakvih 200 metara i slicnih gluposti,moj sin je pokusao da izbegne auto probajuci da bezi ulevo jer je u prvi mah misli da ce isti samo da se ukljuci u saoracaj ali kad mu se skroz priblizio auto je i dalje isao na njega jer je radio polukruzno i tu je probao da ga izbegne ali ga je prednji deo auta tacnije prednji cosak prednjeg blatobrana i branik udario i izbacio ga iz ravnoteze i ti je poceo zajedno sa motorom da vrda ili kako se vec kaze kada volan i ceo motor pocne da se trese i tako nastavio na tockovima jos jedno 50m dok nije uhvatio rizlu i travu na levoj ivici puta i tu pao a motor je po prasini koje uvek ima uz ivicu puta i po travi poceo da klizi odprilike 15m i onda sleteo u jarugu duboku 2m i u njenom dnu udario i tu se prevrnuo i zavrsio u njivi.I ta jaruga nije kanal nego je put toliko izdignut od njiva znaci prema njivama nema zida jaruge.Znaci od mesta udara do mesta gde je nadjen moj motor je imereno 100m po putu a on nije klizao po putu nego ukoso dijagonalom a od tih 100 m je 50m isao na tockovima i i jos kada je pao zaglavio mu se gas koji je i sad ostao zaglavljen .Zbog svega toga je moj motor bio na tolikom rastojanju od mesta dodira

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Vidim da ova tema ide u pogresnom smeru i da se vec momcima sudi i ispada da su oni krivi

 

Zar te to cudi!? Svaka tema o padu dodje na raspravu kao i u ovoj temi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Čekaj - ko sudi?

 

Samo ćaskamo na osnovu iznesenih podataka.

...mali je vukao u levo i probao da ga izbegne ali tu je desnom nogom zakacio predni levi blatobran i cosak branika od auta i nakon toga pao.klizao je levom ivicom puta zatim pored puta po travi pa je onda sleteo u jarugu pored puta ,tu se motor tumbao 2 ili 3 puta i na kraju zavrsio u oranju 100 metara ukupno od mesta dodira

Nismo bili tamo pa na osnovu tvoje priče zaključujemo... Sada kada si malo više detalja izneo - situacija deluje malo jasnije.

I famozni veštaci će sve to uzeti u obzir, proračunati i proceniti brzinu momaka. Verujem da će ta procena biti približna stvarnoj.

I onda nemate brige - naplatićete šteu, materijalnu, nematerijalnu, momci su dobro fala Bogu, imaju iskustvo više koje će im mnogo značiti za ubuduće i hepi end.

 

 

Sin od matorog koji je tu radio njivu i kome je matori doneo naftu je otisao do mog sina i pogledao ga i okrenuo se i otisao a da nije ni pitao jel mu treba pomoc,

Za ovo mu treba prebiti noge. Živ čovek greši, ali treba da bude čovek...

... a drugi policajac koji je samo pomagao kolegi na vrsenju uvidjaja je davao izjave kako cica nije hteo da radi polukruzno nego samo da se ukljuci pa da ode 2 km do parkinga pa tamo da se okrene i slicne gluposti

Ovo se lako zaključi na osnovu položaja vozila. Nemate brige.

drugi motor je naisao iza njega i posto cica i dalje nije stao udario frontalno u vozaceva vrata i preleteo preko auta i pao na asfalt,

Jasno kao dan. Bar meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Bio sam u policiji i nisam dobio zapisnik jer se uzorci krvi salju za Suboticu pa dok se to vrati treba vremena,slike nisu hteli da mi pokazu jedino sam dobio uverenje za koje sam platio taksu 500 din i kojem pise ko je ucestvovao u udesu ,kojim vozilom,koje osiguranje i koje povrede ima i gde se desilo.prvi ucesnik je cica i kod njega pise velikim crnim slovima da postoji osnovana sumnja da je izazvao udes a kod momaka isto velikim crnim slovima da nije izazvao udes,dalje u zavrsetku uverenja pise da ce cicu da gone krivicno za delo teskog ugrozavanja javnog saobracaja i bezbednosti a protiv momaka da ne pokrecu nikakav postupak.Svim kolegama koji su pozeleli momcima sto brzi oporavak hvala a ostalim dusebriznicima i cicimim advokatima koji su svojim postovima dali ideju cici kako da se brani i na cega da se vadi a nisu ni spomenuli sto brzi oporavak porucujem da se zamisle malo da ovakav ili slican cica ubica moze i njima jednog dana da se desi pa da se zamisle kako bi se onda izjasnjavali i necu ponaosob da ih imenujem jer ce se sami prepoznati,jos dodajem da onaj cijem se detetu ovo nije desilo tesko moze ovo i da razume

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja