Jump to content

Moto Zajednica

Moto Skupovi na kojima se ne naplaćuje ulaz.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2012 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@stari roker

Ja uvek i gledam da platim prenoćište, ako je moguće. Ili preko Bukinga, ili prijatelja. U Viziću sam kampovao, pretprošle godine...

Juče nisam ni planirao dugo da ostanem, morao sam brzo nazad. Meni bilo lepo...:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 341 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Na svakom skupu gde sam bio uvek sam kupio klupsku majicu x 2 kom (veću i manju za klinca),smtram da na taj način pomognem organizatoru, a ne da mi naplate ulaz 500 ili koliko god.. A,posebno taj princip sa pešacima da oni ne plaćaju,pa jbt ja dođem na dva dana,popijem litre piva,uvek idem sa društvom,ostavimo im solidno novca.Zato sam i počeo da izbegavam skupove gde nas razdvajaju od pešaka..  

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova

Jel bilo kome od motoklubova palo napamet, da umesto sto stave fiksnu cenu ulaza ili ne stave uopste, da stave jednu kutiju i jednostavno ko koliko hoce da da, ako nece nema veze...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Arthas je napisao:

Jel bilo kome od motoklubova palo napamet, da umesto sto stave fiksnu cenu ulaza ili ne stave uopste, da stave jednu kutiju i jednostavno ko koliko hoce da da, ako nece nema veze...

Jeste,mnogi to rade. 

E sad, "domacin" se potrudi kolko moze da obezbedi kamp,besplatna 3-4 obroka,kafu,pomoc ako nekome zatreba,dobar provod i jos stosta,pa koga nije sramota da ne ubaci nista u tu kutiju......

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2012 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 4 sati, Arthas je napisao:

Jel bilo kome od motoklubova palo napamet, da umesto sto stave fiksnu cenu ulaza ili ne stave uopste, da stave jednu kutiju i jednostavno ko koliko hoce da da, ako nece nema veze...

Što kaže Ivica, ima ih dosta, a ja ću da pomenem mk apač iz Bele Crkve, u pozitivnom smislu. Jbga, meni su legli... Ulaz besplatan, na ulazu kutija, mislim da nema ko nije crvenu ubacio, dok sam stajao i birao veličinu majice. A majice su baš za pohvalu. Ne skidam ih, malo deblji materijal, kvalitet. Prošle godine cena majice 700 din, a modeli iz prethodne godine 500 dinara. Imam ih nekoliko. I u Viziću, 500 din, a baš dobre... Da ne nabrajam dalje...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 767 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Moto klubovi se finansiraju na razne načine. Treba izdvojiti para za organizaciju moto skupa. Nekima su sponzori lokalne firme, neki naplaćuju ulaz, neki ne naplaćuju ulaz, ali imaju kutiju za priloge,neki prodaju majice sa znakom moto skupa... itd. Na nama je da odlučimo hoćemo li otići na neki skup, da li na besplatan, ili koji se plaća, totalno ne bitno. Ako uživamo u muzici, druženju, razgledanju motora, ili samoj vožnji do moto skupa, koga briga za drugo. Jedino ako pada kiša, a neko krene u pletenim patikama. ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, Atorn je napisao:

Treba izdvojiti para za organizaciju moto skupa

Mnogo,ali i pored para uloziti truda,rada,vremena,i svega ostalog.ko je pravio zna kolika je zajebancija i odgovornost.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2012 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 17 minuta, Atorn je napisao:

Jedino ako pada kiša, a neko krene u pletenim patikama. ;)

Haha, ima i toga, mladost-ludost !

:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ti principijelni mogu malo da sagledaju stvari iz nekog drugog ugla.Sta je u stvari moto skup? Isto sto i svako okupljanje i druzenje,pa kad smo se vec okupili aj da nesto pojedemo i popijemo,pa svi damo neki dinar za organizaciju."Ja ne mogu da stignem da pomogmen i da odem u prodavnicu po pice i klopu (od posla.itd) evo lova za mene"I tako je krenulo. 
Mene nikad nije zanimalo da li se ulaz naplacuje bez obzira da li sam tu dva dana ili par sati,samo mi je muka od ljudi koji pljuju po skupovima zbog naplate ulaz.,Pa gospodo,vi bi da slusate uzivo Van Gog (4500eura),Riblju Corbu (5000 eura),Divlje Jagode ( 3500 eura) za dzabe.Da,sram ih bilo sto naplacuju ulaz.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Većina motorista ne ide na moto susret zbog koncerta već zbog motora, s druge strane velika većina pešaka ide na moto susrete zbog koncerta i ne plaćaju ulaz, i to mnogima smeta i imaju pravo.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 767 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Ja još nisam bio na skupu na kom se naplaćuje ufur. Jesam na skupu gde ostaviš kintu u kutiju, ako oćeš. Pešaci gratis? Jbg, ostave i oni para, neko pivo, sokić, možda će i postati bajkeri u budućnosti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 270 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 30 minuta, ivica744 je napisao:

Ti principijelni mogu malo da sagledaju stvari iz nekog drugog ugla.Sta je u stvari moto skup? Isto sto i svako okupljanje i druzenje,pa kad smo se vec okupili aj da nesto pojedemo i popijemo,pa svi damo neki dinar za organizaciju."Ja ne mogu da stignem da pomogmen i da odem u prodavnicu po pice i klopu (od posla.itd) evo lova za mene"I tako je krenulo. 
Mene nikad nije zanimalo da li se ulaz naplacuje bez obzira da li sam tu dva dana ili par sati,samo mi je muka od ljudi koji pljuju po skupovima zbog naplate ulaz.,Pa gospodo,vi bi da slusate uzivo Van Gog (4500eura),Riblju Corbu (5000 eura),Divlje Jagode ( 3500 eura) za dzabe.Da,sram ih bilo sto naplacuju ulaz.

Tako je dodje 200,300,500...motorista plati ulaz i pet puta vise pesaka besplatno i isto slusaju pomenute bendove za dz.Znaci ili niko ili svi.

Promenio član MatorKonj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 17 minuta, MatorKonj je napisao:

Tako je dodje 200,300,500...motorista plati ulaz i pet puta vise pesaka besplatno i isto slusaju pomenute bendove za dz.Znaci ili niko ili svi.

Preskaces neke stvari,hrana,kamp,izlet,poklon na ulazu itd. pesaci ne dobijaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2394 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Dragi Ivice, mani se te priče. Pa ko plati hranu i bendove kad je ulaz besplatan? O kakvom poklonu pričaš? Izleti... 

Da li si nekad bio na skupu gde je ulaz besplatan? Da li ti je falilo nešto ako si bio? 

Koje bendove pominješ? Idi u Kulu ove godine da vidiš da može da se udje na skup i da ti domaćin samo poželi dobrodošlicu, a ne odmah daj pare. Svira bend od 3500 evra. 

Besplatno... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Retko posećujem skupove i biram samo one gde mi je lepo i gde znam ljude. Igrom slučaja svi su bez naplate ulaza i uvek se dobro provedem. Ja lično mnogo veći deo života sam proveo u nekim grupama koje nisu moto i zato ne razumem kada se skupi jednocifren broj ljudi i onda hoće da prave moto skup. Naravno da sve to košta, iziskuje vreme, odgovornost i ostalo, ali baš zato nije za svakoga da organizuje. Ako nisu sposobni da privuku neke sponzore, donacije ili lično pokriju deo troškova, onda nemoj ni da prave. Svi hoće da se izreklamiraju sa organizacijom, a da pri tome zarade ili barem budu na nuli. I zato dolazimo u situaciju da ima previše moto skupova, a da se mnogi preklapaju sa terminom. I onda umesto desetak dobrih skupova imamo 30 loših, sa po par desetina motora.

 

Lično imam 7 drugara sa kojima vozim i družim se i privatno, pa ne vidim ni želju ni mogućnost da pravim klub, a još manje skup.

 

Na skup ne idem zbog svirke, već zbog motora i druženja, a bio sam i na skupovima gde su svirali poznati, ali se ulaz nije naplaćivao.

 

Imam problem, ako neko kroz taj moj novac pokriva svoju nesposobnost ili lošu procenu i pravda mi troškove kafe, pasulja, čašice rakije ili benda koji je sam birao. Svako od nas na skupu popije više tura, pojede, kupi neki suvenir, znači ostavi nešto za uzvrat, mnogo više od tih 500 din. 

 

Ove skupove gde motori plaćaju, a pešaci ne, ne bih posetio ni rođeni brat da mi organizuje. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Баш ми је жао што нисам стигао да одем да Бачке Паланке, јбга биле припреме за данашњи 60ти рођендан моје драге женице па се задесиле пар неких непредвиђених околности техничке природе па док сам то превазишао ето мрака и већ сам био и уморан .... ал зато, данашњи дан је био срећно савршенство за моју драгу супругу која за пар дана креће на прву хемиотерапију у борби против канцера па ми из тог разлога сад није ни жао што нисам отишао, биће још ихахај скупова, само да, даће Бог да се моја супруга опорави.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 11 minuta, MatorKonj je napisao:

@ivica744ne vredi ni tih 500 dinara 100 dukata,ali negde sve to dobijes dzabe ili koliko das

  •   Sakrij tekst
    •   Sakrij tekst
      1.  

 

Bas tako,negde dzabe negde se plati ,kao da je pa problem dati neki dinar "za ulaz".Ovde u temi kolko vidim je poenta popisati se na skup na kom se placa ulaz. 
P.S. @MatorKonj,ovo sitiranje se ne odnosi na tebe licno,samo sam iskoristio tvoje postove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 270 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Nije diskutabilno sto se placa ulaz a jeste malo diskutabino sto pesaci ulaze besplatno pato kod ljudi izaziva negativne reakcije

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ja ako hocu da odem na neki skup, nevazno dal motora ili golubara, 500 din za ulaz me nece spreciti. Ali mi je nekako glupo da ja, koji dodjem motorom, na skup motorista placam ulaz, jer je to nekako i moj skup, i ja sam deo tog moto skupa, a da ovi bez motora, pesaci, koji hoce da udju na skup kome "ne pripadaju", ulaze besplatno. Nekako mi nelogicno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2394 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni je svejedno. Ja na skupove retko idem. U SM ili ŠA nisam bio godinama. Neki klubovi su bukvalno firme. Profit je u prvom planu. Nema tu sta ko da se ljuti. To je tako. Znam ja i zašto pešaci ulaze džabe, ali to nije tema. 

I ne mislim ja da oni placu za mnom. A ni ja za njima. Obostrana su osećanja. 

Ja godišnje posetim 2-3 skupa. To su neke lepe destinacije i meni je tu prioritet vožnja. Nisam nikad bio u Trebinju na skupu, a više puta sam posetio grad. Mogao bih ove godine. Hmmmm... Da li TNT naplaćuje ulaz? Pitam se... Nisu napisali da je Free... 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
10 minutes ago, ivica744 said:

kao da je pa problem dati neki dinar "za ulaz"

Nije problem da se da neki dinar za recimo dobar bend. Ali taj bend organizatori sami biraju svesni da će na taj način privući veći broj ljudi i pokazati se kao veće baje, a verovatno i zaraditi nešto. Ja ću doći kod dragih ljudi ko god da svira.

 

Problem je ovo 

1 hour ago, ivica744 said:

neke stvari,hrana,kamp,izlet,poklon na ulazu itd. pesaci ne dobijaju

A mi to dobijamo, pa je red da za to i platimo. Znači nešto organizator pokloni svojom voljom, ali red je da se plati. Baš svestan toga da košta i da treba pomoći trudim se da napravim neki ceh, jer znam da će minimum polovina toga ostati organizaciji. Piće nije po diskontnim cenama već minimum x2, hrana isto, znači tu sam svesno doprineo. Zaradi se i na suvenirima, koje često pazarim. Ali imam protiv kada mi neko unapred odredi tarifu.

 

P.S. tebe sam citirao i ništa lično, jer je to stav mnogih organizatora. Poenta je samo u zameni teza, jer iz drugog ugla gledano može se reći i da neki organizatori pišaju po kolegama i u tome da niko neće potrošiti 500 din manje, ako ne plati ulaz, ali je slika skroz drugačija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja