Jump to content

Moto Zajednica

U iščekivanju maja...

Recommended Posts

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Pošto sam se oženio i dobio sina, prethodne dve godine sam moto priču i vožnje sveo na neki minimum pa sada razmišljam kako je vreme za jednu lepu vožnju. Idealna prilika se pojavila već u motoskupu u Umagu jer sam se uspeo organizovati sa poslom a i žena je jedva dočekala da ode u obilazak rodbine bez mene :D

 

Vrlo brzo smo se Sale (Lovac73 na forumu) i ja dogovorili da zajedno krenemo na put pa smo i još brže okvirno dogovorili rutu. Naravno, znam da će kao i prethodnih godina na ovaj skup ići mnogo drugara pa je dobro društvo kao i kvalitetni saveti po pitanju puta zagarantovano :takoje:

 

Polazak planiramo za sredu 08.05. i to što ranije kako bi opušteno vozili i još opuštenije pravili pauze na interesantnim mestima kojih ima na pretek.

 

Okvirni plan puta je sledeći...

Novi Sad pa preko Zvornika, Romanije i Han Pjeska do Sarajeva

od Sarajeva bi krenuli ka Bihaću gde bi skrenuli ka selu Krnješe(da proverimo odakle Sale vuče korene).

od Bihaća bi skoknuli do Plitvičkih jezera a zatim skrenuli ka Lici i selu Mogorić (da proverimo odakle ja vučem korene i proverimo zemlju i kuću koje su napuštene pre 23 godine).

Dalje bi nas put vodio preko Senja i uz more do tunela Učka i do Umaga.

Naravno vožnja do Italije i kafa u Trstu. Put nazad nismo unapred planirali i zavisi od vremena i novca.

 

Spavanje u sredu uveče smo planirali negde usput ali tek iza Sarajeva...dakle između Jajca i Bihaća...pa bi svaki savet bio dobrodošao. U Umagu smo našli par smeštaja i ovih dana radimo rezervaciju.

 

Eto...to je neki okvirni plan, a uz vaše savete i predloge može biti samo bolji ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Inđija
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 600 SRAD 1997. Isti kao prošli :-D!!!

Tako je Deki, dosta si pauzirao, mora se nadoknaditi propušteno :moto3:!!! Samo da spremimo naše "Suzane" i polećemo!!! Posle ovoga idemo u Brno, moramo pozdraviti velikog DOKTORA uživo!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Procesljaj putopise iz Umaga, ima ih nekoliko, i uglavnom ces naci odgovore na sva pitanja.

Iščitao sam sve te putopise još kako se koji pojavljivao :)

 

Opcija spavanja u Sarajevu optada jer hoćemo da stignemo ipak dalje od toga, a otpada i Banja Luka jer zahteva skretanje sa rute.

Odlično je to da smo od sinoć definisali još neke stvari po pitanju rute :D pa sam danas i poslao mailove da proverim smeštajne opcije za Jajce i Bihać.

Kako smo osmislili put, preći ćemo do Umaga 980 km a ideja je da vozimo prelepim putevima i da obiđemo prelepe predele :moto3:

 

Naravno, ruta se može menjati ali ovo je trenutna zamisao :

 

PutzaUmag.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Obavezno kafa na jezeru Balkana na izlazu iz Mrkonjić Grada prema Ključu. Lokacija je bukvalno pored puta, a ambijent je vrhunski, raj za oči.

 

Srećan put i dobar provod, i iskren da budem zagolicali ste mi maštu, razmišljam da nagovaram svoje sokolove da i mi idemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

zavidim vam jako... ja kao i svake godine se tešim kao sledeće godine idem garant.... i kada ovo vidim samo mi se plače ... kontam da ću jedared pući i uleteti sa fantomkom u menjačnicu pa odoh i ja u par sa vama :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Razmislite o ruti od Opatije na Moscanicku Dragu, pa popreko Istre do Umaga.

Ja sam od 14.05.na istoj ruti, s tom razlikom i do Poreca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Od Opatije, starim putem ka Puli uz obalu je cuvena "Plominka". Skoro postavljen nov asvalt, a lokalci tu oooopasno zatezu. Izuzetno lep put sa konstantnim pogledom na more. Kod mesta Vozilici moze da se skrene da se skrati za Umag, preko Pazina, a moze da se produzi i jos dalje preko Labina i onda kasnije da se skrene u mestu Barban, za Kanfanar pa kasnije da se opet izbije na glavni put. Moze i dalje do Pule, ali je grad bolje izbegavati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Inđija
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 600 SRAD 1997. Isti kao prošli :-D!!!

Tako je Džoni!!! Baš mi je drago što ideš s nama!!! Potvrdi samo jel ideš 100% da Deki može da izmeni rezervacije za smeštaj.

 

Djenerale, čuo sam se sa Saletom, i verovatno ću voziti sa vama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Odrađen servis danas, provozao se da proverim kako leži na putu :lol:

 

Poslati su mailovi za promenu rezervacije smeštaja.

 

E sad još samo da odbrojimo ovih 16 dana :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Najsvezija informacija (od prekjuce)!

 

Od OPatije, prakticno od samog silaska sa autoputa ima radova na putu. Na jednom delu saobracaj je potpuno zatvoren (potrebno je napraviti malo veci krug da bi se sislo na put pored mora), a kasnije se pusta naizmenicno jednom trakom u vise tacaka.

Lokalni put Lupoglav-Buzet KOMPLETNO zatvoren za sobracaj!

Ja krenuo kuda vode znakovi i popeo se na planinu CIcariju. Jes' trajalo malo duze, al' je bilo mnogo lepo. Uska asvaltna staza, na momenta puna rizle...vodi na preko 700m n.m.v kroz karakteristicne istarske zaseoke sa kucama od kamena.

 

Ako budete isli glavnim magistralnim putem koji prolazi i kroz tunel Ucka, necete imati takvih problema, samo spremite lovu za haracninu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa gotovo sad...

Ja sam prosao i zatekao takvo stanje. Sigurno cete vi pre mene tim putevima.

 

Srecno i lep provod zelim :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Hvala Pronto na informacijama :)

 

Malopre opet promenjena i potvrđena rezervacija...grupica se povećala...sad brojimo dane...još 7 :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ako budete isli glavnim magistralnim putem koji prolazi i kroz tunel Ucka, necete imati takvih problema, samo spremite lovu za haracninu.

 

Koliko je harač za tunel?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ako budete isli glavnim magistralnim putem koji prolazi i kroz tunel Ucka, necete imati takvih problema, samo spremite lovu za haracninu.

 

Koliko je harač za tunel?

 

400 dinara za automobile.

Edit:U pravu je Peki 18kn,sad nadjoh.Nije strašno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ako budete isli glavnim magistralnim putem koji prolazi i kroz tunel Ucka, necete imati takvih problema, samo spremite lovu za haracninu.

 

Koliko je harač za tunel?

 

Ako se dobro sećam za motor 18 kuna (cca. 270 din)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja