Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja bi-xenon projektora, KLE500 (2006)

Recommended Posts

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Znam da bi trebalo da povezem balast na kratko a projektor na dugo, ali problem mi je sto mi je instalacija na motoru takva da mi se kratko svetlo gasi kada prebacim na dugo. Nisam se lepo izrazio u prethodnom postu :)

Pa zato ne znam kako da povezem... Ako bih doveo na balast napajanje i od kratkog i od dugog svetla pretpostavljam da bi u trenutnku prebacivanja doslo do kratkog prekida napona pa bi se xenon ugasio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Znam da bi trebalo da povezem balast na kratko a projektor na dugo, ali problem mi je sto mi je instalacija na motoru takva da mi se kratko svetlo gasi kada prebacim na dugo. Nisam se lepo izrazio u prethodnom postu :)

Pa zato ne znam kako da povezem... Ako bih doveo na balast napajanje i od kratkog i od dugog svetla pretpostavljam da bi u trenutnku prebacivanja doslo do kratkog prekida napona pa bi se xenon ugasio.

 

Nemoj to raditi, ako automatski pali oboreno svetlo sve se moze zavrsiti sa jednim releom ( 5 pina ). Ako imas prekidac za oboreno svetlo, tada se moze zavrsiti bez relea ali nije bas pametno jer je bolje kada ga ima ( 4 pina ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ne pali automatski oboreno svetlo kada upalim motor, imam dva prekidaca - jedan za paljenje svetla i jedan za kratko/dugo. Tako da ide relej sa 4 konektora?

 

Moze neka sema ili objasnjenje oko postavljanja releja?

 

Pretpostavljam da na pobudu releja treba da dovedem napajanje za dugo i kratko svetlo i ubacim jedan kondezator (koliki kapacitet otprilike?) kako ne bi doslo do prekida prilikom prebacivanja sa kratkog na dugo.

Izlaz releja povezujem na balast.

Napajanje dugog svetla dovedem direktno na projektor. Ali onda bih u sve ovo morao dodati i diode, jer mi se na pobudi releja povezuju kratko i dugo, pa bi klapna non stop bila pod naponom?

Al sam zamrsio, ni sam sebe ne razumem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zamrsio si ga i to muski..... ne dovodis i ne ubacujes nikakve kondezatore il diode il bilo sta drugo, ne spajas zice od oborenog i dugog svetla zajedno.

Semu nemam, nacrta se sama u glavi dok ispitujem instalaciju probnom lampicom. Sad kad bi krenuo da ti pisem sta i kako treba uraditi tek me onda nista ne bi razumeo.

 

Ako se odlucis za ugradnju bi-xenon projektora, pre nego sto vratis far nazad na motor, javi se, stavi pivo da se hladi pa cemo zajedno prepakovati instalaciju, nije mi mrsko doci i na licinom mestu skarabudziti zicke 0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ako te ne mrzi da dodjes do Sapca stavicu gajbu da se hladi :)

 

Pretpostavljao sam da moram da spojim zice od kratkog i od dugog jer mi je instalacija takva da kratko i dugo ne rade zajedno nikada (osim kada ablendujem). Drugacije i ne znam kako bi moglo... A da se ne prcka nesto po instalaciji.

 

Kad kupim projektore i xenone pa cu videti sta i kako :)

A kada vec rasklapam far, mislio sam da umesto pozicije ubacim ovako nesto COB Led, pa da mi sluzi kao dnevno svetlo, da ga uglavim ispod projektora.

 

Nego, posto mi treba samo jedan projektor, ima li neko zainteresovan da kupimo par projektora i h1 xenon set za automobile, pa da podelimo na pola? Morimoto projektori su kod nas u oglasimo oko 40e. Xenone sam video da ljudi hvale Bear, a oni su (sa AC balastima, slim) oko 35-40e set.

Dakle 1 projektor + xenon bi izasli oko 40e, pa ako je neko voljan da delimo neka se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad se ima volje nista nije tesko il daleko 0namigivanje.gif

 

Lose predpostavljas, zice ne spajas zajedno, takodje bi ti preporucio da ne stavljas te COb Led ( sa oglasa ) u far, vec na nekom drugom mestu jer iste takve sam ugradio kod sebe i jedan stap trajao je par meseci i posle toga jedna po jedna diodica jednostavno prestaje sa radom, inace svetle bas jako 0takoje.gif

To bi ti dovelo dodatne komlikacije ako zalis da zamenis, ponovno otvaranje fara ti negine.

Ako ih ugadis, montiraj negde gde ce biti dobro vidljivo ali i pristupacno za demontazu u slucaju kvara.

 

Ima mogucnost kupovine samo jednog projektora, ne mora se par uzimati 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ne bih ih spojio direktno, nego preko dioda :) Al kad otvorim sve pa cu videti sta mi je ciniti :)

A za te cob diode sam mislio da ih povezem umesto pozicije (i koristim kao dnevno svetlo) i da namestim da se gase kada upalim xenon. Ali i to ostaje da odlucim kada otvorim.

Ali moram ih montirati negde spolja, ako se vec desava da crkavaju...

A i ja lud pa verujem kinezima kad napisu da im je radni vek do 30 hiljada sati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja