Jump to content

Moto Zajednica

Promena zvuka kod Aprilia RS 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

treba da kupim

Aprilia RS 125

 

ovih dana pa me zanima neko vase miljenje o tom motoru,za 600e ga kupujem,i sto se tice zvuka,volio bih da promenim,jer mi je previse kao tomos kad sam slusao kako radi,ima onaj jeftini zvuk starog motora :)) veliki pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Prvi motor? Ako jeste onda mislim da je to ipak malo prejako, bolje nesto 4t, i lepo zvuci a i nije previse zivahno, tacnije mnogo vise oprasta greske u voznji :)

Posto vidim da volis sportske motore, onda mozda CBR125r.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Brate kad bi ti seo na nju pa je razvukao od 6000 do 12000 obrtaja onda bi cuo pravi zvuk i ne bi silazio sa nje...

treba da kupim

Aprilia RS 125

 

ovih dana pa me zanima neko vase miljenje o tom motoru,za 600e ga kupujem,i sto se tice zvuka,volio bih da promenim,jer mi je previse kao tomos kad sam slusao kako radi,ima onaj jeftini zvuk starog motora :)) veliki pozz!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Brate kad bi ti seo na nju pa je razvukao od 6000 do 12000 obrtaja onda bi cuo pravi zvuk i ne bi silazio sa nje...

treba da kupim

Aprilia RS 125

 

ovih dana pa me zanima neko vase miljenje o tom motoru,za 600e ga kupujem,i sto se tice zvuka,volio bih da promenim,jer mi je previse kao tomos kad sam slusao kako radi,ima onaj jeftini zvuk starog motora :)) veliki pozz!

 

da,al kad se upali,kao tomos :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupi neku litru tipa r1 to se cuje brutalno0takoje.gif...

 

Ko nije vozio Apriliu moze samo da lupeta tako kao ti, Apriliji ne moze da prismrdi niti jedan 125cc kao ni vecina 4t do 500cc.

 

A to da li prdi ili ne nije bitno , bitno je sta taj motor pruza a pruza mnogo. U toj klasi nema boljeg.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

pa ti onda nemoj kupiti rs/a,prosto jednostavno! :D

Brate kad bi ti seo na nju pa je razvukao od 6000 do 12000 obrtaja onda bi cuo pravi zvuk i ne bi silazio sa nje...

treba da kupim

Aprilia RS 125

 

ovih dana pa me zanima neko vase miljenje o tom motoru,za 600e ga kupujem,i sto se tice zvuka,volio bih da promenim,jer mi je previse kao tomos kad sam slusao kako radi,ima onaj jeftini zvuk starog motora :)) veliki pozz!

 

da,al kad se upali,kao tomos :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kupi neku litru tipa r1 to se cuje brutalno0takoje.gif...

 

Ko nije vozio Apriliu moze samo da lupeta tako kao ti, Apriliji ne moze da prismrdi niti jedan 125cc kao ni vecina 4t do 500cc.

 

e jesi ga lupio sad,

bilo koji cetvorocilindras od 250 ili 400ccm CBR,FZR,GSXR,RF,ZXR...ce masakrirati RS125

vozio sam dobar RS 125, stvarno ide motor blesavo za tu kubikazu, ali nemoze da se poredi s ovim momcima gore navedenim, nikako :jee:

tako da je obrnuto, vecina masina do 500ccm, su brzi i startniji od RS 125, samo oni stariji dvocilinrasi 80 i neko godiste su sporiji...(izuzetak GPZ 500s)

i recimo onaj novi CBR 250R sa jednim cilindrom..njesra

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobro , preterao sam malo jer mi smeta stalno pljuvanje rs koje u velikoj vecini dolazi od ljudi koji nisu nikad seli na taj motor.

Da sam mogao nikad ga ne bi prodao i voleo bi da imam mogucnosti jednog dana da pored nekog drugog motora imam i jednog rs-a.

 

 

PS. Ubo sam te u slabu tacku ? Rs bolji od Rf nikako 1nanana.gif (ovo je sala naravno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

@boki991: Covece niko nije popljuvao RS-a, svi znaju da je to brz motor, zato i preporucujemo decku 4t jer mislimo da je rs mozda malo previse zivahan za prvi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

a sta mislite za

Suzuki - RG 125 f?

ili

Honda - NSR za 800e

 

i dal se njima menja zvuk,nasao sam suzuki rg125f za 900eura a

Honda - NSR za 800e

 

,idem da ga pogledam tomorow..

mogu i

Yamaha - FZR 1000 za 1200e,sta od ovoga je po vama najbolje? :))

 

 

sad mi se javio ovaj koji prodaje hondu nsr-evo slike pa samo presudite,bomba stvarno,kaze da mu je prepravljao zvuk samo da dodam blatobran i extra motor za te pare,neke slike evo--http://img254.imageshack.us/img254/2293/235145123.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Matori, ti ne možeš da dobiješ to šta tražiš os dvotaktnog motora od 125 kubika.

 

A samo uzmi taj Fzr za 1200, prvo ćeš da pola leta popravljaš "mašinu" ima svim majstorima da postaneš najbolji drugar, a ostatak imaš ogromne šanse da se unesrećiš

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Matori, ti ne možeš da dobiješ to šta tražiš os dvotaktnog motora od 125 kubika.

 

A samo uzmi taj Fzr za 1200, prvo ćeš da pola leta popravljaš "mašinu" ima svim majstorima da postaneš najbolji drugar, a ostatak imaš ogromne šanse da se unesrećiš

 

zar su toliko los izbor :O

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

napravio si skok sa 125ccm na 1000ccm, to je malo previse zar ne? :staa2:

uzmi bilo koji brzinac dvotaktni 125ccm , manje vise sve je to isto, aprilia i Cagiva su bolje za nijansu, al samo za nijansu.

A sto se tice zvuka , to zaboravi, tu nema leka.

jedino sto dobijas sa 4Taktnom masinom naspram 2Taktne je skoro duplo manja potrosnja, i dugotrajnost, al ide ko prebijen qrac... :jee:

u svakom slucaju nemoj ici preko 125ccm bilo to 2T ili 4T

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

napravio si skok sa 125ccm na 1000ccm, to je malo previse zar ne? :staa2:

uzmi bilo koji brzinac dvotaktni 125ccm , manje vise sve je to isto, aprilia i Cagiva su bolje za nijansu, al samo za nijansu.

A sto se tice zvuka , to zaboravi, tu nema leka.

jedino sto dobijas sa 4Taktnom masinom naspram 2Taktne je skoro duplo manja potrosnja, i dugotrajnost, al ide ko prebijen qrac... :jee:

u svakom slucaju nemoj ici preko 125ccm bilo to 2T ili 4T

 

pa sta mislis za hondu nsr? ona je 125ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Moj savet ti je, sačekaj još godinu-dve sa kupovinom motora, imaš preča posla a to je da sazriš malo :) Ne shvataj ovo kao prozivku, pre svega nemoj kupovati motor da bi te videli (ČULI) na njemu ili slično. A sudeći po postovima, rekao bih da ti ne najbitnije da uzmeš nešto što izgleda brzo (samo što te hebe zvuk "k'o na Tomosu" jebi ga). Drugo, ako misliš da uzmeš dobrog četvorocilindraša za 1000e, hm, moguće je ali ćeš morati da mu menjaš sav potrošni materijal :)

 

Što se tiče zvuka cvaja, to je nešto što mora da se voli :D Probao sam pre neki dan RS250 (2t V2), oduševio me motor kako ide :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Ja se izvinjavan na offu ali brate sta kaazes za rs 250??? :) jel ide ko na takmicenju? :) daj pricaj posalji mi u pp :)

Moj savet ti je, sačekaj još godinu-dve sa kupovinom motora, imaš preča posla a to je da sazriš malo :) Ne shvataj ovo kao prozivku, pre svega nemoj kupovati motor da bi te videli (ČULI) na njemu ili slično. A sudeći po postovima, rekao bih da ti ne najbitnije da uzmeš nešto što izgleda brzo (samo što te hebe zvuk "k'o na Tomosu" jebi ga). Drugo, ako misliš da uzmeš dobrog četvorocilindraša za 1000e, hm, moguće je ali ćeš morati da mu menjaš sav potrošni materijal :)

 

Što se tiče zvuka cvaja, to je nešto što mora da se voli :D Probao sam pre neki dan RS250 (2t V2), oduševio me motor kako ide :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja