Jump to content

Moto Zajednica

Voznja na zadnjem

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

....

A owaj Shesti da se ne jawlja .. Tebe matori skoro nikad nisam wideo na oba tochka  ;D ;D ;D  ... Respect!

 

 

:D :D :D Pa sta cu, to on sam ide, ja se samo vozim na njemu :D

 

Bobane, trebala bi da ima slika kada ja sa vama idem na zadnjaka malo iza, u sredini...kad ces po slike kod onih iza Tuning-Styling :) ?

 

post-1015-12878992434815_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

ТREBALI BI VIDETI GALETA KAKO DIŽE  K7  IZ MESTA U SVEĆU ----- MANIJAK!!

A TEK RBOBANA KAKO PRELAZI DESETINE METARA NA PREDNJEM KOTAČU!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3682 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

A da vidite mene kako dizem gold winga u svecu. Malo me zezaju izduvi,moram da nadjem neke krace.Ovako mi se nasloni na njih i na ove sanduke i onda mogu do Beograda tako da ga teram

 

post-1915-12878992460729_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

 

Kao klinac sam to radio i to vrlo malo. Nikada me nisu privlacile egzibicije. Kasnije su dosli teski motori koji to ne "podnose" i tako ...

Jedno pitanje za sve koji tockiraju: KAKO VAM BRE NIJE ZAO TOG MOTORA,KAO DA STE GA NA ULICI NASLI ??  Pa ne moram ja da vam objasnjavam sta sve motor trpi (kao celina) u odlepljivanju,voznji i spustanju ,svi to odlicno znate. Molim,bez uvrede,odgovorite iskreno!!

Kao prvo kad umes to da radis motor ne trpi nikakav napor, veci mu je napor kad neko srafi prve 3 brzine do crvenog pa menjac puca u saltanju ali to je neka druga tema.Ovo ti pricam kao majstor.Dok se doticni uci istina je ima raznih napora materijala, ali boze moj.Pa to je gvozdje!Odakle ti ideja da postavis pitanje !?

"KAKO VAM BRE NIJE ZAO TOG MOTORA,KAO DA STE GA NA ULICI NASLI ??" , pa ja ga kupio, ako hocu zakucacu ga u zid.

 

\

 

Hehe dobar si :D :D :D,,a ovo drugo da tockarim slabije ali probao sam i skace ko jarac ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Evo i skolski primer voznje na prednjem. Obratite paznju na prednju viljusku...

 

objasni mi samo na koju foru mu se nije sabila viljuška?

 

ja ne znam da vozim na točku, bilo prednje bilo zadnjem, pa mi je ovo fascinantno. svaka vam čast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Evo i skolski primer voznje na prednjem. Obratite paznju na prednju viljusku...

 

objasni mi samo na koju foru mu se nije sabila viljuška?

 

ja ne znam da vozim na točku, bilo prednje bilo zadnjem, pa mi je ovo fascinantno. svaka vam čast!

Nije sabijena jer jer pustena prednja kocnica, podignes i kad dojdes u neku tacku mozes da vozis i bez kocnice par metara..

Vezba se i dalje. (na prolece)

 

Do tada..

 

 

http://youtube.com/watch?v=yzZEj-7Gdnk

 

 

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Ne vozim ni na zadnjaka ni na prednjaka,ali trikovi su mi,nogama stati na sedište,potom,jednu nogu ispružiti nazad,tako jedna noga bude u vazduhu a druga na sedištu,,pirueta,, i iz sedećeg položaja preci na rezervoar,gde obe noge idu preko vizira,što zahteva puštanje volana. Ovi trikovi nisu teški,naročito prvi,ali izazivaju veliku atrakciju.Usput,svaka čast majstori,a ovo bez kočnice(sad ću malo da se pravim pametan)se radi,kad motor dođe do ,,NULTE TAČKE,,

Nulta tačka je još korisnija za zadjni točak,omogučava konstantno kretanje motora (bez dodavanja gasa i zadnje kočnice),stim što je veoma teško doći do te tačke. Prijateljima koji neznaju da točkiraju,a žele savetujem sledeće:

1. motor (prednost-kroserice ili spermoto),ukoliko je u pidanju R model,potrebno je opustiti prednje i zadnji amortizer,a pogotovo prednji

2, nađite nekog prijatelja (2-3) koji su rade volje da vam pomognu (za ovo....teško  ;D ) da podignu prednji točak dok sedite na motoru,sa stisnutom zadnjom kočnicom.Prilikom dizana,motor će postojati sve lakši i lakši,sve dok nedođe u poziciju kada ga bukvalno malim pokretom tela i ruku možete pomerati napred-nažad (odnosi se na vozača),kada dođe do toga,stigli ste do nulte tačke.

Što se tiče vožnje,prilikom dizanja na zadnjaka VAŽNO je,s oproštenjem ,,primiti,, motor ka sebi,preciznije ka grudima,zato što tako telo ostaje u istom položaju što omogućava bolju ravnotežu,manju mogućnost pada,... kratko i jasno-PRECIZNIJE JE a ne sivonjski čupati vilu sa zemlje,Najlakši način je dupli gas(doći na oko 3 500-4 000 o/min ispod maksimalne snage),s razlogom što čete biti na točku u maksimalnoj snazi,pa je još lakša upravljivost,ali i opasnija.

Ako mene pitate,to i jeste ,,filing,, kako bi mi mladi rekli,ali koji će vam andrak,skršićete motor,a pored svega toga možete se gadno povrediti.Još jednom svaka čast na fotkama. Znam da sam smorio  ::) , al morao sam  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja