Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa cbr600f4

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nestin
  • Motocikl: cbr600f4

Hondica u voznji van naseljenog mesta radi besprekorno.Medjutim kada udjem u grad i stanem na semafor i motor malo podigne temperaturu,pri kretanju iz mesta na 1500-2000 obrtaja motor"zastuca" i cesto se ugasi, ukoliko ne stisnem kvacilo i nedodam gas.To se prvo retko dogadjalo a sada sve cesce..Svecice su zamenjene..Imali neko ideju sta je problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nestin
  • Motocikl: cbr600f4

Ne,kvacilo defeninitivno nema veze sa tim.Motor jednostavno ne radi dobro kada se ugreje tj.kada se teperatura podigne u gradu u rezimu kreni-stani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Problem su ti karburatori, ako motor radi normalno na leru, mislim na sva 4, a pravi problem pri dodavanju gasa. Od stajanja i zime su se ukrutile membrane sibera i treba im veca depresija da bi ih otvorila, kad ih otvori onda ide dobro. velika je verovatnoca da ce vremenom da se razradi, a ako ne onda ti sleduje servis karburatora. mozes da probas neki aditiv koji se sipa u benzin i prociscava karburatore. ja licno nisam pristalica bilo kakve hemije. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 331 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

Ne mora da znaci da su karburatori, imao sam isti problem, zameni kablove za svecice, ili ih samo skrati za koji mm na krajevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nestin
  • Motocikl: cbr600f4

Proslo leto su karburatori nastelovani,tj sinhronizovani i opet se javljao isti problem.Samo sto se redje desavalo,tako da mislim da je problem sa strujom,pokusacu da skratim kablove pa cemo videti sta se desava..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

I dalje mislim da su karburatori, sinhronizacija sa tim moze, ali i ne mora da ima veze. Ako ti motor pali dobro hladan i vruc, drzi stabilan ler i dobro ide na vecem gasu, dzabe ces da kratis kablove. Bolje odvi kape, ocisti i poprskaj WD-om, sigurno nece skoditi. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nestin
  • Motocikl: cbr600f4

Motor pali exta,hladan i vruc,ler nije bas 100% stabilan ali nema ni velike oscilacije.Jedino se ta knedla javlja kada se ugreje u gradu.Hvala na savetima, sve sugestije prihvatam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sinhronizacija je jako vazna, ali ako sinhronizujes karburatore sa problemom, od toga nikakve vajde.

Skinite to sve lepo, ocistite i prekontrolisite nivoe (i drzanje iglica) u svim karburatorima...pre nego sto ih namontirate, ima to ovde lepo objasnjeno. Ako je kako kazes sinhronizovano, mozda nece ni trebati nanovo da se radi, ali ti za svaki slucaj opet to pregledaj.

Sta ti hladi motor? Voda ili rashladna tecnost?

Sportskim, oklopljnenim motorima, radna temperatura je nesto veca nego kod ostalih, pa bi bilo lepo da u njemu trci kvalitetna krv. Tacka kljucanja tih tecnosti je bitno iznad 100 gradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

I ja imam problem na f4 i to od skoro...nesto me zeza kad mu stavim akumulator (koji sam kupio jesenas fakticki je nov i stalno ga dopunjavam )on upali odmah i radi 2-3-4 min i onda pocne da gubi ler polako sve vise i vise i ne reaguje na gas vec se gusi...ja dopunim akumulator ponovo da bude pun, opet ista prica...a kad ga spojim na akumulator od kola radi bez greske i prima gas ko lud...ne razumem ajel moguce da je riknuo akumulator pa ne drzi struju!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Proveri punjenje,ako ti motor ne dopunjava akumulator radice onoliko koliko budes imao struje u akumulatoru.Ne bi smelo da bude ispod 13,5v.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

Pa sta znam stavio sam novi regler od joske bio mi riknuo...pre neki dan sam ga upalio i odmah vozio radio je dobro...sad ga upalio u mestu opet ista prica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mozda ti je aku u kratkom spoju..proveri...mozda ti je regler dobar ali nesto u alternatoru ne valja, struja ti je cudna stvar,za pocetak okaci drugi aku..

NE POSTOJI STARO I NOVO VEC ISPRAVNO I NEISPRAVNO... i to mozes da podelis na cinioce,

novo ispravno / novo neispravno

staro ispravno /staro neispravno :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

Heheh u pravu si...mora da je do akumulatora jer kad prikacim na auto aku onda radi...a pre neki dan narokam dobro akumulator,otisao i napravio 200km sve super i posle par dana da ga upalim desavaju se ovi simptomi...a nikad ne ostavljam aku na motoru svaki put ga skidam preko zime...docu do tebe na prolece da mi malko sredis karbove...jel moguce da trosi 8l?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

nisam uspeo nista da uradim ...promenuo svecice i nece da upali...baca varnicu al izgleda su mu suve svece...sta bi moglo biti?neka ideja za pokusati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja