Jump to content

Moto Zajednica

Honda VT 500

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5690 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

21DF7CBD-5F4C-8140-A570-CB165C854AA0_thumb.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odlican položaj vozaca, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti pažnju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju... Poželjno je da ubacite i JEDNU fotografiju SVOG motora (ne slike sa net-a)

 

 

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: I.Sarajevo
  • Motocikl: Honda VT500

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1987 god.

Bike je malo stariji ali nema veze jer i ja sam1zvizduk.gif .

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Kupljen 28.02.2013 sa 44000 predjenih kilometara

 

3. Šta mi se dopada:

Kao sto to obicno biva na prvom motoru dopada mi se sve1care.gif,uz malu kilometrazu koju sam sa njim "prevalio"primjecujem da je dosta lak za voznju,pri startu oprasta gresku (kvacilo - gas,nemojte se ljutiti ipak sam dugogodisnji vozac automobila,pa sa nogu na ruke je mali problem koji ce se savladati1oda.gif),polozaj tijela je ok,kocnice su dobre (barem za brzinu koju sam ja sebi dozvolio)dostupnost obrtomjera i skale za temp.

4. Šta je moglo biti bolje:

Obavezan vizir (nemam ga 1jok.gif)kardanski prenos je malo problem kad ide u manju brzinu(ali to se vec moze pripisati meni)polozaj nozice mjenjaca je malo nisko pa je potrebno "zavlaciti nogu".

Dopuna:Nozica podesena,vrlo jednostavna radnja tako da se malo stidim prethodne recenice1grr.gif

5. Moj utisak:

Za sada stvarno nemam mnogo sta da kazem.Sa vremenom provedenim na motoru cu da dopunjavam iskustva!

Dosadasnji utisak je vrlo pozitivan,motor je bukvalno za pocetnike,ponasa se dosta smireno prilikom promjene pravca uputrebom tijela(lagano polaganje ili zanosenje,ne poznajem terminologiju)kubikaza mu dozvoljava i malo brzu voznju, gas prima i u vecim stepenima prenosa sasvim ok,Ja sam se odlucio da preskocim opcije 125-250 ccm jer poznavajuci sebe kroz ostale aktivnosti

(a vjerujte bilo ih je1hej.gif) brzo bih prevazisao snagu motora(tu je jos problem visine 188 cm)

Trenutno jedva cekam da predje temp.15 C pa da spicim barem 100 km u komadu!

Motor sam platio 1500 eur i uz njega sam dobio rukavice i kozno odjelo(srednja zalost)kao i kacigu , koje ce sluziti svojoj svrsi dok se malo fin.ne oporavim jer me ceka jos A kategorija1lud.gif

post-27869-0-02013100-1362815874_thumb.jpg

Promenio član FireFighter911
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: I.Sarajevo
  • Motocikl: Honda VT500

Nakon 1500 km,utisci su pozitivni,ustvari mislim da sam se zaljubio!

Za 26-god.star motor mislim da je suvisno bilo sta govoriti,sve funkcionise 100% osim malog lufta u kardanu(zanemarivog)

Za sve koji imaju priliku za kupovinu dajem iskre.e preporuke(ako je motor ocuvan,naravno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

ja bih hteo da uzmem ovakav motoric pa interesuje kakav je za odrzavanje, delovi, kvarovi... s obzirom da je iz osamdesetih

 

ima ih po oglasima, ali su oskudno prezentovani

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: I.Sarajevo
  • Motocikl: Honda VT500

Pa vjeruj da nemam pojma u vezi odrzavanja,jos nista nisam kupovao od dijelova.

Mjenjao ulje i filter kao i ulje u kardanu,sajlu od gasa na kojoj je buzir bio mehanicki ostecen zamjenio sa sajlom i buzirom od bicikla,malo je tanja ali jbg.

U cugu odvalio nekih 500 km Sarajevo -Trebinje - Sarajevo,osim slabe kondicije tijela velikih primjedbi na motor nemam,u krivinama dobro lezi mada mislim da je teziste malo vise na zadnjem tocku pa je osjecaj nestabilnosti na prednjem prisutna,snage ima dovoljno za voznju u rasponu od 80 -110 preko je vec (za moj pojam)nesigurno,ja sam isao u grupi sa endurasima od 1100 i nije mi bilo bas zanimljivo dok im nisam uputio mahanje i dalje nastavio svojim tempom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

posle visemesecnog biranja motora odluka je pala na hondu vt 500c, pa po redu

 

godiste 1984 uvezao sam je iz holandije, u jako dobrom stanju, osim vizira bez dodatne opreme

vec sam mesec ipo na noj, 1000 milja dosad predjenih sa uzivanjem

 

sta mi se dopada: mnogo toga kod tog godista,

- V motor sa 50tak konja odlican odziv na gas

- kad smo kod agregata mala potrosnja goriva od 3,5l do max 5l

- lep zvuk v twin motora, doduse sa poluprigusenim izdivom (tako je kupljen)

- lepa o pregledna instrument tabla km sat, obrtomer, temp motora, pokazivaci pravca, pokazivac zavrsne (6te) brrine

-dobar polozaj sedenja ( ja sam 177cm i 80kg) meni odgovara, sediste siroko i udobno

- kardanski prenos preko vrlo preciznog sesto stepenog menjaca nepoderiva stvar na motoru

-i jos mnogo toga tehnicki jako lepo reseno za ono vreme kad se proizvodila

 

sta bi moglo biti bolje

 

-na prvom mestu bi stavio prednju kocnicu nije bas lagan i ako je lako upravljiv i snazan motor prednja kocnica nije bas uverljiva, koci ona ali treba je muski stisnuti pogotovu kad je dvoje na motoru

- tvrd je pogotovu zadnji tocak tako da voznja po neravnom putu i nije bas prijatna kao da je pravljen za evropske puteve

- zastita od vetra. ali posto sam dobio vizir kod mene i voznja auto putem nije problem, nemam peitisak na grudi vec samo na noge

 

 

 

opsti utisak

 

odlian motor (ako se nadje dobro ocuvan primerak) lako upravljiv i ako i nije bas lagan jer nema mnogo plastike na sebi, odaje robusnost i izdrzljivost u toku voznje

ima dovoljno snage za preticanje, nije potrebno cesto saltanje brzina jer je motor elastican, za vikend voznje do nekih malo udaljenih izletista je idealan

krstarenje po putevima koji sa dobrim asfaltom je pravi uzitak

i ako je dosta star skoro pa 30god mislim da je bolji od vecine kineskih kruzera koji sa za istu kolicino novca u ponudi na trzistu i mislim da za vt 500c vazi koliko para toliko muzike, kad se odvoji preko 1000E za veterana ako je dobro ocuvan on ce to da vrati kroz explataciju

a i registracija nije bas preterano skupa jer je masina 490ccm

post-28719-0-89407500-1373323728_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja