Jump to content

Moto Zajednica

kolkio kilometara sa gumama

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

ovako imam jedno pitanje pa ako ima neko ko je to vec prosao ili pak zna da mi kaze koliko kilometara se sa novim sport gumama tipa michelin pilot power ili dunlop sportmax qualifaer moze preci voznjom auto putem mislim tacnije da li ce posle 2000 km potpuno da se skockaju da posle mogu da se bace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Moje iskustvo:

 

Pilot Power = 13.000km

 

Pilot Power 2ct = 6.000 km

jel to mislis konkretno samo na auto put ili...?

 

Ne, mislim na ukupnu kilometrazu tokom radnog veka gume, pa ko tera motor samo auto-putem iskljucivo?

 

Mada sam dobar deo kilometara napravio auto-putem, sa suvozacem i prtljagom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

trajanje gume zavisi od voznje

normalna voznja od 120 do 180 recimo

zavisi od nacina voznje (agrsivnijom voznjom dolazi do okretanja tocka u prazno sto ubrzava trosenje gume)ja na mom motoru nekada nisam ni svestan da mi vrti tocak u prazno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

Moje iskustvo:

 

Pilot Power = 13.000km

 

Pilot Power 2ct = 6.000 km

jel to mislis konkretno samo na auto put ili...?

 

Ne, mislim na ukupnu kilometrazu tokom radnog veka gume, pa ko tera motor samo auto-putem iskljucivo?

 

Mada sam dobar deo kilometara napravio auto-putem, sa suvozacem i prtljagom.

ok pitao sam za auto put jer imam u planu neki put pa me interesuje oce li izdrzati jedan par :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Metzeler ME77, kupio motor sa njima polovnima, tad je zadnja bila stara 7 godina (dot03, motor uzeo 2010), zamenio je prošle godine posle mojih 21-22.000km. Nemam pojma koliko je ukupno prešla, ukockastila se (sama je stajala na asfaltu kad smo je skinuli), ali još je šare imala :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Teraš dok je guma dobra. Neko može te gume da upropasti za dva dana, a neko može da ih tera i 20.000 km - sve zavisi od stila vožnje !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kakav stil voznje preferiras? Jesi li lud za krivinama,volis brze i dugacke krivine,koleno do asfalta ili si mirniji vozac koji koristi uglavnom ravnije deonice tipa auto puta,magistrala,..

Ako se vidis u prvoj grupi onda neka dvokomponentna super sport koja traje max 5-6000 km.

U protivnom uzmi turing gumu koja ce terati sigurnih 15000km. I veruj mi,neces moci da izvuces ni njen turing potencijal,i bices potpuno zadovoljan. Greota je kada neko nosi super sport gume a one na bokovima nisu videle asfalt.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pilot road je touring guma i dobar je kompromis sport / tour.

Dugo traje (~15K) a i moze fino da se ganja s njom po krivinama.

2ct je vise za ganju, a mnooogo manje za autoput (citaj nikako).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

Kakav stil voznje preferiras? Jesi li lud za krivinama,volis brze i dugacke krivine,koleno do asfalta ili si mirniji vozac koji koristi uglavnom ravnije deonice tipa auto puta,magistrala,..

Ako se vidis u prvoj grupi onda neka dvokomponentna super sport koja traje max 5-6000 km.

U protivnom uzmi turing gumu koja ce terati sigurnih 15000km. I veruj mi,neces moci da izvuces ni njen turing potencijal,i bices potpuno zadovoljan. Greota je kada neko nosi super sport gume a one na bokovima nisu videle asfalt.

samo auto put je u pitanju to sam napisao a sto se drugih puteva tice sa tim imam dosta iskustva,jedino jos auto putem nisam odvalio neku veliku kilometrazu pa jato ipitam jer imam u planu dalji put :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

imas uvek opciju sport-touring , one ce biti nijansu jednu jeftinije i odradice 20-tak hiljada ako budes normalno vozio i drzao ih propisno naduvane...

znam ali stavio nove sport gume a ovo ispalo ne planski pa da znam odprilike :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

moje najbolje iskustvo za sada je bridgestone batlax bt 021 ni sam ne znam koliko sam sa njom presao ali preko 23 hiljade to je sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Moje iskustvo:

 

Pilot Power = 13.000km

 

Pilot Power 2ct = 6.000 km

 

Pa kad vozis avion.

 

Pa vozim i taj sa trecinom avionskog motora, ali lokalno, za neke priredbe :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Ne zavisi vek gume mnogo od načina vožnje, naravno da je to faktor ali nije presudan ni blizu osim ako ne pričamo o ekstremima. Vek gume najviše zavisi od tipa gume. Sve sport i 2CT i više komponentne gume će se brže trošiti od "običnih" uličnih guma jer su tako dizajnirane - da se lepe za asfalt. Za takav put kakav ti planiraš obavezno uzmi uličnu gumu i verovatno nećeš videti da se troši ni posle 5000km a doguraće verovatno i 15 - 20K km bez kockanja. Od ovih što si pomenuo bolje su Mishelin Pilot Power I (jedan), dosta vozača kažu da jako dugo traju a da su pri tome i dobre na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

Ne zavisi vek gume mnogo od načina vožnje, naravno da je to faktor ali nije presudan ni blizu osim ako ne pričamo o ekstremima. Vek gume najviše zavisi od tipa gume. Sve sport i 2CT i više komponentne gume će se brže trošiti od "običnih" uličnih guma jer su tako dizajnirane - da se lepe za asfalt. Za takav put kakav ti planiraš obavezno uzmi uličnu gumu i verovatno nećeš videti da se troši ni posle 5000km a doguraće verovatno i 15 - 20K km bez kockanja. Od ovih što si pomenuo bolje su Mishelin Pilot Power I (jedan), dosta vozača kažu da jako dugo traju a da su pri tome i dobre na putu.

a nznm ni ja neki kazu michelin neki dunlop ja sam sa tom michelin pilot power presao svega nekih 7000 i cao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Samo 7000? To je dosta skromno za tu gumu, jel ti došla do onih indikatora da je potrošena ili se skockala? Ja koristim prednju Pilot a zadnju Dulnlop Max Qualifier i zadnja mi je već na indikatorima dok prednja ima još dosta da se troši. Možda zato što juriš mnogo :zvizduk:. Pogledaj još neke ulične gume, Pilota preporučuju bajkeri ali sve je to samo kafanska priča. Stručan savet ne mogu da ti dam.

 

Samo da dodam da sam mislio na Michelin Pilot ROAD a ne na Michelin Pilot POWER - to su dve različite gume iako su obe "ulične" gume. Pilot ROAD 2 su takođe na dobrom glasu po izdržljivosti ali to su već 2CT gume, imaju tvrdi sloj po sredini a meki sa strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

Samo 7000? To je dosta skromno za tu gumu, jel ti došla do onih indikatora da je potrošena ili se skockala? Ja koristim prednju Pilot a zadnju Dulnlop Max Qualifier i zadnja mi je već na indikatorima dok prednja ima još dosta da se troši. Možda zato što juriš mnogo :zvizduk:. Pogledaj još neke ulične gume, Pilota preporučuju bajkeri ali sve je to samo kafanska priča. Stručan savet ne mogu da ti dam.

 

Samo da dodam da sam mislio na Michelin Pilot ROAD a ne na Michelin Pilot POWER - to su dve različite gume iako su obe "ulične" gume. Pilot ROAD 2 su takođe na dobrom glasu po izdržljivosti ali to su već 2CT gume, imaju tvrdi sloj po sredini a meki sa strane.

ja govorim za pilot power posto si nju gore naveo,a pilot road nisam imao prilike da vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Ako planiraš da voziš gumu iskljucivo po autoputu, i to duži vremenski period tj na duže putovanje, onda svaka touring guma će odraditi posao. Da sam ja na tvom mestu, gledao bih da stavim Michelin Pilot Road 2 ili Pilot Road 3 jer su to vrhunske touring gume, koje nema šanse u normalnoj eksploataciji da podereš za 10000 km. Pogotovo što vidim da voziš cbr 600 koji nema previše snage a ni težine da bi tako lako strunio gumu.

 

Ja sam na Hondi CBR XX koja je mnogo teža i jača imao Pilot Road 1 i sasvim ok su radile posao.Imao sam sa njima predjenih oko 7-8000 km kad sam krenuo sa drugarom na Isle of Man. To znači 6000 km auto puta ukupno do tamo i nazad potpuno natovaren. Počele su da popuštaju tek kad sam se vratio u Srbiju i došao na ovaj naš "divni" asfalt. Dok sam ih vozio po kvalitetnom putu, nisam imao ni najmanji problem sa njima. Tako da po meni ako uzmeš bilo koju novu touring gumu (moja preporuka Michelin) nećeš imati problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja