Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R6 2004, temperatura

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Drugari,

da li je neko imao iskustva sa prebacivanjem pokazivaca temperature iz Farenhajta u Celzijuse? Naime, motor je uvezen iz Amerike i nikako da pronadjem caku da mu prebacim temperatutru. Sve ostalo sam "provalio", i mph u kmh, i podesavanje shift light-a, i osvetljenje kontrolne table... al' ovo ne mogu nikako.Mislim da mozda cak i ne moze da se prebaci.

Znam da su slicne teme bile na forumu, al' odgovor na konkretno pitanje ne nadjoh.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Papir, olovka, digitron, a moze i napamet: 0 C = 32 F

Pa sabiraj tj oduzimaj do mile volje. Taman da ti brze prodje vreme na semaforu.  ;D

 

Usput CESTITAM!  :D

 

 

Hvala! ;D

 

Ma nasao sam u user manual-u koje su "normalne" vrednosti u Farenhajtima, i nije tesko popamtiti, a i imam konverter u telefonu, jedino sto me zbuni svaki put kad pogledam u temp. a ono cifra od 190 pa n vise...  pa me hladan znoj probije....  ;D

Ako budes cuo da postoji nacin za prebacivanje, javi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Drugari,

da li je neko imao iskustva sa prebacivanjem pokazivaca temperature iz Farenhajta u Celzijuse? Naime, motor je uvezen iz Amerike i nikako da pronadjem caku da mu prebacim temperatutru. Sve ostalo sam "provalio", i mph u kmh, i podesavanje shift light-a, i osvetljenje kontrolne table... al' ovo ne mogu nikako.Mislim da mozda cak i ne moze da se prebaci.

Znam da su slicne teme bile na forumu, al' odgovor na konkretno pitanje ne nadjoh.

 

 

Ništa jednostavnije. Prvo flashu-uješ cajger a zatim download-uješ sve portebne plug-ine i updatee za R6 04, setuješ ga na celzijuse, upališ i voziš  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Drugari,

da li je neko imao iskustva sa prebacivanjem pokazivaca temperature iz Farenhajta u Celzijuse? Naime, motor je uvezen iz Amerike i nikako da pronadjem caku da mu prebacim temperatutru. Sve ostalo sam "provalio", i mph u kmh, i podesavanje shift light-a, i osvetljenje kontrolne table... al' ovo ne mogu nikako.Mislim da mozda cak i ne moze da se prebaci.

Znam da su slicne teme bile na forumu, al' odgovor na konkretno pitanje ne nadjoh.

 

 

Ništa jednostavnije. Prvo flashu-uješ cajger a zatim download-uješ sve portebne plug-ine i updatee za R6 04, setuješ ga na celzijuse, upališ i voziš  ;D

 

Hehe, jel' mi ti to govoris iz iskustva, onako kako ti sredjujes cajgere na Boldorki?    ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Hehe, jel' mi ti to govoris iz iskustva, onako kako ti sredjujes cajgere na Boldorki?    ;D ;D ;D

 

Naravno, kako drugacije. Jjedino sto je moj motor malo stariji pa ne podrzava bluetooth tehnologiju pa koristim usb kabl.. ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Hehe, jel' mi ti to govoris iz iskustva, onako kako ti sredjujes cajgere na Boldorki?    ;D ;D ;D

 

Naravno, kako drugacije. Jjedino sto je moj motor malo stariji pa ne podrzava bluetooth tehnologiju pa koristim usb kabl.. ;D ;D

...a `di turish drugi kraj kabla? ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Papir, olovka, digitron, a moze i napamet: 0 C = 32 F

Pa sabiraj tj oduzimaj do mile volje. Taman da ti brze prodje vreme na semaforu.  ;D

 

Usput CESTITAM!  :D

 

 

Nije tipicna linerna konverzija. 

na primer 0C = 32F, -40C = -40F, znaci nemoze samo da se oduzme 32 da bi se temperatura promenila iz C u F.  Prava jednacina je sledeca:

C=(F-32)/1.8

Priblizno je 1C~1.8F

 

ili moze i ovako

0C = 32F

50C = 122F

70C = 158F

90C = 194F

100C = 212F

120C = 248F

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Nije tipicna linerna konverzija. 

na primer 0C = 32F, -40C = -40F, znaci nemoze samo da se oduzme 32 da bi se temperatura promenila iz C u F.  Prava jednacina je sledeca:

C=(F-32)/1.8

Priblizno je 1C~1.8F

 

ili moze i ovako

0C = 32F

50C = 122F

70C = 158F

90C = 194F

100C = 212F

120C = 248F

 

Eto vidis zasto sam iz fizike isao na popravni!  ;D

A nema veze bludni ima jako "dugih" semafora po Bg-u.  :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zajecar

Pozdarv druze culi smo se pre neki dan,zvao si me da pitas za motor,reci mi kako si prebacio iz mph u km/h na tom modelu? Ima ovde jedan drug pa da mu prebacim,znam kako tabla i shift light ali ne znam kilometrazu i temperaturu...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Pozdarv druze culi smo se pre neki dan,zvao si me da pitas za motor,reci mi kako si prebacio iz mph u km/h na tom modelu? Ima ovde jedan drug pa da mu prebacim,znam kako tabla i shift light ali ne znam kilometrazu i temperaturu...?

 

Das kontakt, i kad uradi proveru sistema, pristisnes SELECT i RESET istovremeno, i drzis dok se mph ne brebaci u kmh. Al' temperaturu ne mogu da "provalim". Cak  mislim da ne moze da se prebaci iz Farenhajta u Celzijuse. Ako uspem da prebacim i temp. javicu ti kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

[...... pristisnes SELECT i RESET istovremeno, i drzis dok se mph ne brebaci u kmh. Al' temperaturu ne mogu da "provalim". Cak  mislim da ne moze da se prebaci iz Farenhajta u Celzijuse. Ako uspem da prebacim i temp. javicu ti kako.

 

probaj sa CTRL+ALT+DELETE... ;D ;D ;D

 

P.S.Ovo je zadnji off sa moje strane na uvu temu obećavam neću više... ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Moze i temperatura da se prebaci provereno.

 

Ne bih rekao. Jel' znas konkretno kako, ili samo mislis da moze?

 

Ili cekas da Paganini bude slobiodan, pa da njega pitas?  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Pitaj coveka sa foruma DADO, ako on ne zna onda niko ne zna!

 

Srdjan je prebacivao na njegovoj bivsoj R6ici MPH u KMH, i mislim da je i temperaturu prebacio iz F u C, tako ako naletis na njega, pitaj ga kako je to uradio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Pitaj coveka sa foruma DADO, ako on ne zna onda niko ne zna!

 

Srdjan je prebacivao na njegovoj bivsoj R6ici MPH u KMH, i mislim da je i temperaturu prebacio iz F u C, tako ako naletis na njega, pitaj ga kako je to uradio...

 

A ko je Srdjan?

U svakom slucaju hvala na preporuci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja