Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R6 2004, temperatura

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Dva tocka: ,,Kako na CBR1000RR prebaciti merenje brzine iz mph u km/h?''

 

,,Potrebno je drzati pritisnuta oba tastera select i reset, sve dok ne zasvetli instrument tabla. Oba tastera treba drzati pritisnuta i dalje, jer ce posle 10 sec poceti da pulsira oznaka za mph. Ako tada pustite tastere, i pritisnete reset mph ce se pretvoriti u km/h. Pritisnite select i oznaka za temperaturu ce poceti da pulsira, pa ako zelite da promenite i to iz Farenhajta u Celzijuse, pritisnite reset. Na kraju sve potvrdite pritiskom na select-i to je to."

 

Mozda je slicno sa R6?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdarv druze culi smo se pre neki dan,zvao si me da pitas za motor,reci mi kako si prebacio iz mph u km/h na tom modelu? Ima ovde jedan drug pa da mu prebacim,znam kako tabla i shift light ali ne znam kilometrazu i temperaturu...?

 

Das kontakt, i kad uradi proveru sistema, pristisnes SELECT i RESET istovremeno, i drzis dok se mph ne brebaci u kmh. Al' temperaturu ne mogu da "provalim". Cak  mislim da ne moze da se prebaci iz Farenhajta u Celzijuse. Ako uspem da prebacim i temp. javicu ti kako.

Ova knjiga koju ja imam kaze c, ne mere. ali ima fora. Kupis cuke sa evropskog modela i sve ok. Govnari su cip koji gura lcd tako napravili, eprom bi moda stvarno da se flesuje, ali ne znam da iko to radi. Kazu da fabrici kompjuter za diagnostiku ima tu opciju, kao i opciju kalibracije km sata i obrtometra, jer i oni lazu ko pas, zavisnosti od nadmorske visine i pritiska vazduha. Do moga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Kazu da fabrici kompjuter za diagnostiku ima tu opciju, kao i opciju kalibracije km sata i obrtometra, jer i oni lazu ko pas, zavisnosti od nadmorske visine i pritiska vazduha. Do moga.

 

Hoces mi objasniti KAKO?

Oni mere na osnovu senzora koji se nalazi na bregastom/kolenastom (kako gde), a kod km sata na prednjem zupcaniku. Jedina odstupanja km sata (pored fabricki kalibrisanih) mogu da se javiti usled proklizavanja zadnjeg tocka, koje je uvek prisutno u nekom %, pogotovu kod vecih brzina i klizavije podloge.

 

Zato mi je malo cudna ova teorija...

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Hoces mi objasniti KAKO?

Oni mere na osnovu senzora koji se nalazi na bregastom/kolenastom (kako gde), a kod km sata na prednjem zupcaniku. Jedina odstupanja km sata (pored fabricki kalibrisanih) mogu da se javiti usled proklizavanja zadnjeg tocka, koje je uvek prisutno u nekom %, pogotovu kod vecih brzina i klizavije podloge.

 

Zato mi je malo cudna ova teorija...

 

Pozdrav!

Pricao sam o senzuru temparature, kako spoljne tako i unutarsnje u motoru.

Inace uprkos tome sto je ocitavanje digitalno, pokazivac moze biti i analogni te poseduje na sebi oruge koje od zavisnosti od temparature i spoljneg pritiska se malko drugacije ponasaju. Nije teorije vec pisu u knigama, dakle praksa i to fabricka.....

 

Sa digitalnim cukama je jednostavnije ali ne i lepse, probali su oni i sa digitalnim obrtaljkama ali ne ide, rogobatno do zla boga....

A i digitalne km cuke su kretenske jer jer tako nazivam one koji duze od sekunde kad vide pandure gledaju u njih. Prekoracenje brzine nije dozvoljeno te mi nije jasno sta ce cuka preko 120, posto je to najveca ogranicena brzina. Tamo gde ogranicenja nema, brzina je bitna samo onima koji bi da prepricavaju svoje podvige........no koment

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Ja sam sada siguran da ne moze da se prebaci iz F u C. (bez nekih intervencija u raznim MOD-ovima ili prikljucenja na komp...)

 

Na drugim motorima (Honda, Kawa - kod drugara na Kawi 636, sam isprebacivao sve u roku od 2 min) moze da se isprebaciuje jer su oni predvidjeni za oba nacina merenja, a ovo je model konkretno za americko trziste i kod njega nema ta opcija.

Elem,

kada dam kontakt i uradi "check engine", na displeju se prikazu sve vrednosti koje displej moze da pokaze (kmh. mph, 299...) medjutim u "prozorcetu" za temperaturu se prikaze samo F, a nema ni traga od C, sto verovatno znaci da displej ne moze da prikaze tu oznaku.

Probao sam sve varijante, pritisni ovo, pritisni ono, drzi zajedno, pusti zajedno, zadrzi vazduh, gledaj jednim okom... ;D i nista nije pomoglo.

Medjutim brzo se covek navikne i na Farenhajte, tako da uopste nije strasno.

 

Hvala svima na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Ja imam problem na modelu 2002 i MOŽE DA SE PREBACIni ja neznam kako ali može,kod mene na displeju se lepo vidi iz ugla F* a pord njega C*

 

OK.

Ako ti tvrdis da moze, ja ti verujem, posto vidim da vladas materijom! ;)

 

U svakom slucaju juavi KAD uspes!

 

btw. skini manual, u njemu su navedene sve funkcije displeja.

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja