Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek

 

Žao mi je što se Quantislw ne uključuje redovnije, on sigurno zna odgovor za ovaj problem, nije neka pamet u pitanju, napraviš jednom i to traje godinama, ne treba ga štelovati svaki čas...

 

 

Pratim ja iz prikrajka...

Ukljucim se ako nesto mogu pomoci, ali u kvacilo se stvarno ne kuzim, nikada me nije zezalo, nisam ga cak ni grubu stelovao, samo fino na rucki...

Inace krajem veljace cu valjda na operaciju, pa onda uskoro konacno i na MZ.

Vec dvije godine mi truni i jadni cekaju da ih netko provoza...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Inace krajem veljace cu valjda na operaciju, pa onda uskoro konacno i na MZ.

 

Ovo je najvažnije, sve drugo će se srediti...

 

Traži ako ti nešto treba, tu smo!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slavonski Brod

danas sam prešao oko pedesetak km sa svojom 150-kom iz komada i nisam ni skužio da mi kvačilo krepalo. ili je možda krepalo baš kad sam se trebao zaustavit. Zaaaamalo sam zgazio policajca na graničnom prelazu! Kvačilo mekano i neće da odvoji. Poguro mene policajac i ja ga u drugu i gas!

dođem kući, skinem dekl i vidim odvrnula se korpa! Otpustila se ona lijeva 19 matica pored one podloške sa savinutim perom. pero je taman gađalo na sastav dvije strane matice tako da je slabo držalo. sad sam okrenuo maticu i taman se pogodilo da pero sjeda na cijelu stranu matice kad se dobro dotegne.

 

Eto vidiš ovo je prednost 150-ke. kad se odvrne korpa, možeš se vozit zato što ostane na kroneru a lanac ne dozvoljava da spane ili da struže po deklu.

 

i primjetio sam da su mi puknule prva i zadnja lamela samo na jednom mjestu. i dalje su u komadu. Zbog čega bi to moglo biti? zbog otegnute korpe ili nešta drugo?

ja sam to tako sastavio pošto nisam imo druge da zamjenim a sutra opet moram 100 km prevalit.A i nije neki problem rastavit i zamjenit. Najmrže mi zbog mrljanja sa uljem!

mislim da mi to sa lamelom ne bi trebalo pravit veće probleme. podsjetit ću da je na tomosovim kvačilima (apn, ctx) jedna lamela uvijek sastavita od tri dijela. doduše nije sastavita neko samo onako ugurano. a ne znam zašto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slavonski Brod

nedavno sam radio jednu 250-ku. klipnjača se mijenjala.

kad sam sve lijepo sastavio skužim da nisam postavio jedan mali gumeni komadić (ko mala kovanica) između centralnih deklova.

taj komadić se postavlja u kućištu radilice "između" ili "na"  kanal za podmazivanje da li semeringa ili ležaja s druge strane.

 

bio je i vlasnik motora tu kad sam radio. nije on skužio da sam to zaboravio jerl sam ja vješto stao na taj komad i šutnuo ga pod stalažu.

 

za šta taj komad služi?

 

šta bi se moglo desiti kad ga netko ovako zaboravi postaviti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ja sam skoro radio neku 150 tku i na njos su takodje bile slomljene lamele mislim 2 ili 3 ali bas slomljene na 2 li tri dela i radi bez problema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sa ovog mesta obrisao sam jedan post koji je postavio MADDOGG jer mu nisam shvatio suštinu, sadržao je citat bez komentara pa nije imalo smisao.

 

Verovatno greška u kucanju, nov je član.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa zavrsavaju posao mada za dvotaktol mislim da je najbolja sintetika ,ali je malo skuplja ali zato i mnogo bolja i manje dimi,ja sam kod sebe koristio cini mi se neki ecco dvotaktol crveni i bio sam bas zadovoljan ,auspuh mi je uvek bio beo kada ga poteram preko 80-90km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

po meni je sthil naj bolji za starije dvotaktne motore ja sam na njega tero apna i savrseno je radio nije dimio i super je radio sa 2% malo je skuplje al ak kupis 10lit litra te ispane 36kn isto ko i dvotaktol imam u planu uzet 10lit zajedno sa kolegom on ima yamahu tzr 250 i isto sipa sthil i dobro radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

po meni je sthil naj bolji za starije dvotaktne motore ja sam na njega tero apna i savrseno je radio nije dimio i super je radio sa 2% malo je skuplje al ak kupis 10lit litra te ispane 36kn isto ko i dvotaktol imam u planu uzet 10lit zajedno sa kolegom on ima yamahu tzr 250 i isto sipa sthil i dobro radi

 

Onda je još bolje da uzmete Husqvarna ulje u karnisteru od 10 litara. Ispadne 38kn/L, a Husqvarna je polusintetika, dok je Stihl obično mineralno (doduše jako kvalitetno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ja trenitno koristim "Agip 2T special" pakovano je u kesicama kao kecap i jedna kesica je za litar benzina  2%. Motor fino ide i ne masti mnogo auspuh. Ulje je italijansko i rekao bih da je original. Jedino je problem kada pravim malo vise mesavine umorim se otvarajuci kesice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

po meni je sthil naj bolji za starije dvotaktne motore ja sam na njega tero apna i savrseno je radio nije dimio i super je radio sa 2% malo je skuplje al ak kupis 10lit litra te ispane 36kn isto ko i dvotaktol imam u planu uzet 10lit zajedno sa kolegom on ima yamahu tzr 250 i isto sipa sthil i dobro radi

 

Onda je još bolje da uzmete Husqvarna ulje u karnisteru od 10 litara. Ispadne 38kn/L, a Husqvarna je polusintetika, dok je Stihl obično mineralno (doduše jako kvalitetno).

a sa savjetujes mi da uzmem to husqarna pa el nije sthil polusintetika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

a sa savjetujes mi da uzmem to husqarna pa el nije sthil polusintetika

 

O tome sam već pisao. Stihl inače proizvodi i sintetiku i polu-sintetiku, ali je nenabavljaiva u RH ( isto kao ii u Srbiji, Bosni,...). Ovo što se prodaje kod nas je Stihlovo mineralno ulje. To je i dalje jako kvalitetno ulje, ali kad se za sitno više novaca može dobiti Husqvarna XP koje je odlično polusintetičko ulje ja odabirem Husqvarna.

 

Iskreno nekakve razlike u dimljenju i cmarenju iz auspuha ne vidim (između Stihla i Husqvarne), ali lakše spavam kad znam da imam kvaliteno polusintetičko ulje u mješavini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e koliko je mm saraf za ispustanje ulja mislim da je 16 jebate idem ja ispustit ulje i imam sa vidit netko umjasto satafa nabio pluteni cep za flase cepit :) :) jebes budalu i napravio sam onaj saraf za ler feder od olovke i kuglicu od lezaja radilice apna savrseno pristaje u onu rupu sarafa sad jedino da isprobam kak ce to funkcionirat al prvo da kupim taj saraf za ulje il da vratim pluteni cep  :) :) al saraf je sigurniji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

e koliko je mm saraf za ispustanje ulja mislim da je 16 jebate idem ja ispustit ulje i imam sa vidit netko umjasto satafa nabio pluteni cep za flase cepit :) :) jebes budalu i napravio sam onaj saraf za ler feder od olovke i kuglicu od lezaja radilice apna savrseno pristaje u onu rupu sarafa sad jedino da isprobam kak ce to funkcionirat al prvo da kupim taj saraf za ulje il da vratim pluteni cep  :) :) al saraf je sigurniji ;)

 

Nađi negdje taj čep, siguran sam da Trkulja ima polovnih. Ako staviš nešto zamjensko nećeš imati magnet na vrhu na koji se skupljaju metalni otpadci iz mjenjača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

U Hrvatskoj verovatno nemate dobavljaca delova kada pominjete polovan sraf,ovde ima sve da se kupi od naj manje sitnice pa na dalje.Cisto da znate kada dolazite da mozete nabaviti bilo sta za MZ.I ja sam imao isti slucaj sa TS-om,naj pre vidim plutani cep umesto gumenog za sipanje ulja ajd reko neka ga,kad posle ista stvar na mestu za ispustanje ulja.O reko ima li kraja ljudskoj gluposti,od ovoga je samo gora licna u dizni zarad ustede goriva,sto napisa neko na pocetku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Aluminijumska šajbna je važna, i o tome sam pisao, nema kapi ulja ispod motora a nemora da se konjski zavrće taj šraf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Sa ovog mesta obrisao sam jedan post koji je postavio MADDOGG jer mu nisam shvatio suštinu, sadržao je citat bez komentara pa nije imalo smisao.

 

Verovatno greška u kucanju, nov je član.

zna to dogu da se desi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Aluminijumska šajbna je važna, i o tome sam pisao, nema kapi ulja ispod motora a nemora da se konjski zavrće taj šraf.

ma kupio sam obicni saraf skratio ga na odredjenu duzinu stavio bakrenu podložku i ne curi ulje nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Aluminijumska šajbna je važna, i o tome sam pisao, nema kapi ulja ispod motora a nemora da se konjski zavrće taj šraf.

ma kupio sam obicni saraf skratio ga na odredjenu duzinu stavio bakrenu podložku i ne curi ulje nista

 

Super si to uradio sa podloškom, isto je aluminijum ili bakar samo što Svakak lepo kaže, šraf ima magnetni vrh i na njemu se skupljaju sve mehaničke nečistoće, zapravo služi kao filter ulja menjača.

 

Ići će ti i tako mada bih ja ipak uzeo original.

 

Ako ga ne nađeš u HR ima ga ovde, košta 2,2 evra pa imaš i tu mogućnost, poručiće ga neko od nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma ima sigurno kod jednog svercera u slav. brodu al necu valjda ici do njega

zbog jednog sarafa kad budem u prolazu naletit cu do njega pa si jos i uzmem i onaj dio za grubo stelanje kvacila sa ona dva zuba polutke jer mi bas dobro ne odvaja kad stojim u brzini pod kvacilom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

ma ima sigurno kod jednog svercera u slav. brodu al necu valjda ici do njega

zbog jednog sarafa kad budem u prolazu naletit cu do njega pa si jos i uzmem i onaj dio za grubo stelanje kvacila sa ona dva zuba polutke jer mi bas dobro ne odvaja kad stojim u brzini pod kvacilom

 

To se zove ''Štelujuća platna kvačila'' i košta 5 evra.

 

Pade mi na pamet nešto u vezi toga pa ću nastaviti u Caffe-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja