Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

... jer u Bukureštu vadim vizu za Moldaviju ...

Ah te Moldavke ... c c c Vujo! :lol:

 

..Moldavke sa elektronskim paljenjem ,eeeeee :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Razumem.

 

Mislim da Oven nije u Bukureštu ali ako nešto mogu da uradim tu sam. Krećem 1. a vraćam se ako Bog da 28 pa vidi.

 

A to za Moldavke je uredu samo nekako su me naplašili pa o tome i ne mislim... Kažu mi da sam razmažen, da sam naučio na "EU standarde", da nije sve Pariz i Monte Karlo i da ima sredina gde baš nema zajebavanja. Ima sirotinje a ta situacija nagoni ljude na razna zla.

 

Imao sam problema da nađem adresu u navigaciji. Onda sam stao na taxi stanicu i kopao po svim GPS uređajima koje su taksisti imali a nijedna nije bila ista, svako je imao neku svoju kombinaciju za nabavku. I , na žalost, ni u jednoj nema ulica u glavnom gradu, samo Chisinau i to je to. A za tu informaciju navigacija nije potrebna, glavni grad se uvek najlaše nađe. Na kraju sam iz svog Garmina iščupao adresu mada je ta oblast rupa na karti, nema ništa od podataka, jedino Garmin ima par ulica i na sreću baš tu gde idem.

 

A po Guglu potpuno druga slika: uređen centar, lepa crkva, nov univerzitetski centar... Cene su izrazito niske pa sam za smešne pare uzeo luksuzan apartman i srećan sam što još uvek postoji mesto za koje mi imamo pare.

 

Mada me to i brine i zbog toga se ne bih uvlačio u probleme zbog malo zabave sa Moldavkama, ipak sam samo u prolazu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ajde da se cujem sa covekom sto mi je Lale dao broj ako ne zovem te A ja sutra odo da vidim kakav je rostilj na Tari jesu li sve pojeli ili je nesto ostalo Imam organizovan produzeni vikend za dvoje o trosku Sektora za vanredne situacije smestaj jebe kevu tamo gde koza pase pod rucnu1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића
... A ja sutra odo da vidim kakav je rostilj na Tari ...

Au brate...!!! :( Odavde, s mog radnog mesta, rudarski pozdrav - SREĆNO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I tako, došlo je vreme...

 

Ogromna su odricanja tokom cele godine. I materijalna naravno ali pre svega organizaciono, sve je podređeno tom jednom "velikom putu".

 

Košta. Strahovite obaveze nameće. Uništava raspoloživo vreme i za porodicu i za posao i za prijatelje. A i posao nije dovoljan ako je jedan pa koji god da je, mora još jedan pa je i to malo, nedovoljno. Onda slede žickanja na svim stranama, ma bruka jedna...

 

U početku je taj put daleko i sve je lako organizovati, ništa nije problem. Kako se datum primiče sve je problem, ništa živo ne valja gde god da se pogleda.

 

Sad kad pogledam šta sam pisao ispada da mi se uopšte ne ide na taj put, na Tasosu je bilo bezbrižnije.

 

Ali tako je kako je.

 

Ove godine ruta je sledeća:

 

Bukurešt (Rumunija) - Kišinjev (Moldavija) - Kijev (Ukraina) - Brjans (Rusija) - Moskva (Rusija) - Sankt Peterburg (Rusija) - Helsinki (Finska) - Talin (Estonija) - Riga (Letonija) - Vilnjus (Litvanija) - Minsk (Belorusija) - Varšava (Poljska) - Banska Bistrica (Slovačka)

 

Po ruti oko 6.000, sa vozikanjem ovamo - onamo 8.000km. 28 dana sa tri torbe + tank torba. Plaćanje Vizom uz malo keša za džeparac i putarinu. Garmin sa mapama centralne Evrope, Istočne Evrope, Severne Evrope i posebnom mapom za Rusiju, Belorusiju, Ukrainu i Abhaziju.

 

Tamo gde idem uglavnom ne znaju Engleski niti ih interesuje da ga upoznaju. Ne interesuje ni mene kad ga već ne govore u Španiji, Porugaliji, Francuskoj... koje su tu oko Britanije ali sa Ruskim nisam dovoljno dobar, razumem ali ne govorim.

 

Sa parama sam tačan, surovo tačan, što je veća potrošnja goriva manje ostaje za hranu.

 

Na ruti imam samo jednog poznatog čoveka u Moskvi, oženio se tamo, dobio decu...

 

CBR nije najbolji motor za ovakav put sa lošim asfaltom, dugačak je spisak šta je sve bolje od ovoga čime idem.

 

Zato što su cene na Istoku niže otvorila se mogućnost da za pare namenjene smeštaju dobijem znatno više. Dok bi u EU boravio po ćumezima od 15 tak kvadrata u krš hotelima ovde se za iste novce može naći apartman od 60 do čak 80m2 sa kuhinjom, mikrotalasnom, veš mašinom koja je jako bitna jer nemam kamion garederobe iza sebe.

 

To naravno ne važi za Moskvu i Sankt Peterburg i ako je neko zamislio prestonicu planete negde u Americi onda definitivno greši, Moskva je glavni grad sveta pa su i cene u skladu sa tim.

 

Ipak, ako u sebi nadvladam strah od neizvesnosti i nepoznatog, u meni su samo topla osećanja: Idem bre u Rusiju, najveću svetsku silu, među bratski narod, u hladnim noćima ušuškan u toplu Slovensku dušu. U meni je ljubav i duhovnost i uz veru Pravoslavnu siguran sam da će sve biti uredu.

 

Bokilic je spremio motor, radi kao sat. Vule je centar za podršku, pored još jedne godine koju sam mu oduzeo zbog svojih priprema sada ću mu oduzeti i ovih mesec dana jer mi je on kontakt sa celim svetom, sve ide preko njega. Urke iz Noćnih Vukova poznaje svako seoce na tolikom prostranstvu, čovek zna sve i bio je bukvalno na svakom mestu.

 

I tako, na dan pred polazak idem da lečim živce. Nisam baš u najboljem stanju, držaće me to dok se ne popnem na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

"Tamo gde idem uglavnom ne znaju Engleski niti ih interesuje da ga upoznaju. Ne interesuje ni mene kad ga već ne govore u Španiji, Porugaliji, Francuskoj... koje su tu oko Britanije ali sa Ruskim nisam dovoljno dobar, razumem ali ne govorim. "

 

Za jezik nemoj da brineš, lako je za sporazumevanje. Jedino kad pitaš za put pazi da se ne zezneš, jer oni za levo kažu " levo ", a za desno kažu - " pravo " Sretan put ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Vujo sretan put i nemam srca da trazim nikakve usluge kad imas mali milion stvari u glavi ako ti jeplaniran neki susret sa Ovenom u Rumuniji ostavljam tebi na odluku sta ces da uradis molim te bez obaveze stetan put :zdravo:::zdravo:::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Leti je Forum slabo aktivan a zimi se ljudi svađaju, tako ide...

 

A ja najtoplije preporučujem Moldaviju kao turističku destinaciju. Strašno je zajebano doći ne samo što se viza vadi u Bukureštu nego što su provere kao iz najgorih filmova. Nisam tako mlad ali se ne sećam da je kod nas ikada tako bilo, Čvorovići su svuda. Sve je kontrast ovde, teško je objasniti. Svaki cm je pod kamerama: na ulici, po šumama i putevima, u zatvorenim prostorijama, bukvalno svuda, neznam čega se plaše. :neznam:

 

A sa druge strane po ulicama je zajebancija, žurka po ulicama non stop, divljanje motorima, mercedesima i kabrioletima i to nema veze, to je ok. Jedini sam stranac ovde, niko drugi nije dobio vizu. Kad razmišljam da mi nešto treba i pravim plan kako do toga da dođem onda mi neko to ponudi, zna da mi treba. Ne razgovaram nisakim jer nemam sa kim pa teško da je neko mogao da čuje ali opet sve je tu i sve se samo stvori...

 

Psovao sam Garmina jer nema mapu Kišinjeva ali ona zapravo ne postoji nigde u elektronskom obliku. Taksisti koriste jednobojno odštampane karte koje razvlače po kolima, naš Rapajić je magija!

 

Međutim ako neko zamišlja bedu i sirotinju gadno se zajebo. Džipova, mercedesa i raskoši na svakom koraku, kao u Monaku. Ali to je u glavnom gradu, van njega Lade stare po 30 godina, autobusi koje nikada nisam video, valjda su Ruski...

 

Za istu cenu jednokrevetne sobe a štenare u Parizu ovde sam dobio apartman od oko 80 m2, odvojeno kupatilo i wc, sve moguće aparate u kuhinji a pao sam u nesvest kada sam video pozlaćeni escajg. Pao sam na propagandu i navukao se hrane kako bih imao šta da jedem, da ne crknem od gladi... Međutim moja Rusija je ovde, nema zajebancije, radnje su bolje nego u većini EU gradova, morskih specijaliteta sa Ruskih mora koliko hoćeš a džabe, kod nas se za te pare ništa ne može...

 

Kome je bulja zinula za žvake, koka kolu, malboro i sl. ima i to, radnje iste kao i bilo gde samo normalan čovek ne bi nikad izabrao ta govna pored ovakvih stvari koje nisu zdrava hrana iz pomodarstva nego je oduvek tako, kakva bi bila hrana ako ne zdrava. E zato idem da se ožderem od kavijara, ovde se to može za cenu pljeskavice u Beogradskoj kafani.

 

Malo je EU država koje nisam obišao u ove tri godine. Bio sam, video sam, ne može niko da me laže: nema na Zapadu love ako ne pljačkaju nekog drugog. Ne bih politički farbao priču ali priroda nam daje razne odgovore: sunce ipak izlazi na istoku a zalazi na zapadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lepo, kad si već pomenuo kavijar, rusi su ga donosili i prodavali na pijaci i inje bio skup. Pogledaj po radnjama - pakovali su ga u male konzerve, pa možeš kupiti da poneseš - za usput kad kreneš iz rusije . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac - AutoKomanda
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Blago tebi Vujo,

 

Zimus sam, ali sleperom 0namigivanje.gif, prosao Rumuniju, Ukrainu i Belorusiju. Zimi su predivne a mogu samo da zamislim kao to izgleda sada kada sve ozeleni.

Sto se cena tice Ukraina je ubedljivo naj jeftinija a ima svega i cini mi se da ne trpaju toliko konzervansa u hranu kao kod nas ili ne daj Boze na zapadu.

Okaci, kad budes mogao, jos svoih utisaka i srecan put! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kad se uđe u Moldaviju izgleda ovako: loš asvalt ali nema rupetina kao ovde u Ukraini, nigde nikog na putevima, pustoš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kad se uđe u Moldaviju izgleda ovako: loš asvalt ali nema rupetina kao ovde u Ukraini, nigde nikog na putevima, pustoš

post-1452-0-58300200-1375736803_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Onda dolazi lepota od prirode, put preseca gustu šumu i jezera kojima Moldavija obiluje.

post-1452-0-15709900-1375736924_thumb.jpg

post-1452-0-27379500-1375736946_thumb.jpg

post-1452-0-45143500-1375736966_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

A pošto u Španiji niko nije čuo za Srbiju sem jedne babe koja me pitala da li je Srbija negde blizu Jugoslavije ovaj brat iz Ukraine zna za izbore, Hag, celu istoriju oko Kosova...

 

Naložen je na CBRa i nisam uspeo da ga ubdim da je njegovih 600 bolje od 1000 ccm kada su takvi putevi. Još je na tih 600 došao sa drugarom koji nas je slikao, ppa šta bi više...

post-1452-0-70726300-1375737799_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U povratku sam prošao kroz Pridnjestrovlje, nešto što politički ne umem da objasnim ali ga ima ovde:

 

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B4%D1%9A%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%99%D0%B5

 

Ovu oblast kontroliše Ruska vojska, nemam nijednu fotografiju jer situacija uopšte nije za zajebavanje. Sve izgleda kao Berlin za vreme hladnog rata: bodljikave žice, rampe, kanali i ostala sredstva za blokiranje puteva...

 

Na ID kartama vojnika piše KGB a na obaveštenjima koja su istaknuta stoji SSSR.

 

Kontrole su neverovatne, pretres kompletan i ljudi i vozila.

 

Za mene su odmah videli da sam pao s Marsa, ne idu motori tuda, nikada. Pobrao sam simpatije Ruske armije i baš im je bilo drago što se na motoru pojavio neko njihov a ne neko sa strane. Administracija je ogromna, sve je napravljeno da ti se smuči život i nikad ti ne padne na pamet da ideš tuda.

 

Dozvoljen mi je prolaz kroz Rusku vojnu oblast. Nisam stajao ni da pišam, kretanje mi nije bilo ograničeno i pred mene nije postavljen nikakav uslov ali sam shvatio da zajebavanja nema i da treba da ostavim vojsku da radi svoj posao.

 

Međutim nisam bio uplašen kao svi oko mene, mahom Rumuni i Moldavci. Osećao sam se bezbedno kao nikad u životu jer ima takvih trenutaka kada dođe samo po sebi na videlo da smo jedan narod i da ta armija nije nečija tuđa, neprijateljska.

 

Taj osećaj nema u Nemačkoj, niko neće da pita kako je zdravlje vašeg patrijarha.

 

Ah da, Garmin nije radio, tek kad sam ušao u Ukrainu završio je sa "preračunavanjem". :D :D :D

 

Kontrolnih punktova ima bezbroj i na svakom sam razmenio tople reči, neverovatan osećaj pripaddnosti.

 

Pa lepo se kaže: Bog pa Rusija! I još u Moldavskoj republici, nikakve veze sa nama...

 

I dalje ne politiziram ali me zanima hoće li neko sada mene da vodi u Bondstil? To ima veze sa nama, itekako... I hoće li da me puste da se šetkam tamo kako mi se sviđa? Ma mamu im ja...

 

Ukratko, u Moldaviju treba ići, jeste komplikovano ali se isplati. U Pridnjestrovlje ne treba ići, bar toliko možemo da uradimo za njih, da ne smetamo.

 

I krivo mi je što sam budalina pa nisam išao okolo. Al baš mi je krivo, zajebo sam se nego nisam imao poima, ma nisam ni znao da postoji... A jeste mi toplo oko srca zbog srdačnog susreta ali kad ne idu Ruski motoristi koji ću moj ja tamo.

 

Pre puta vozio sam jednog kriminalno summnjivog tipa sa Voždovca. Kaže: "kad odeš tamo znaj da si u svojoj zelji. Ona je najveća na svetu i zato se kaže da je Srbija do Tokija, ne zbog osvajačkih aspiracija nego je stvarno tako".Ok kažem ja ali da li su oni ikad čuli za nas, da li znaju da postojimo? I šta znaju ako znaju uopšte?

 

Onda mi on ispriča da svaki Rus zna da su dobrovoljci išli u Rusko Japanski rat za Ruskog cara. Pre glavne bitke po želji Japanaca sukobila su se dva najveća junaka pa tek onda vojske. Rusku stranu je predstavljao naš Crnogorac a njihovu najbolji samuraj.

 

E jebi ga sad, u to vreme nije bilo televizije, nije ovaj naš znao ko su samuraji pa ga posekao na keca, sjebo ga ko ništa. Ima o tome na netu, čak i uz gusle a Šeki sigurno zna o tome daleko više.

 

Priča je tačna, događaj je istinit. Da o tome znaju svi Rusi takođe je tačno, učili su u školi. Ko u sebi vuče strah da ne postanemo ruska gubernija ne treba to sebi da radi, bio sam i pod vojnom upravom pa nisam bio ni gladan, ni žedan niti sam se osećao nebezbedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Lepo da otvoriš temu, sabereš misli, odabereš fotke i usrečiš nas...to najmanje očekujemo od tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja