Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића
Za Čika Duleta jedna što telefonira dok prelazi ulicu.

... mmm ... srce moje ... Blagodarim čika Globtrotere! Svaku sreću i zabavu ti želim na putešestviju. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pored puta prodaju se razne stvari. U Rumuniji su to lubenice i dinje, posle Bukurešta preovladava grožđe. U Ukraini svakakvih proizvoda ali zbog frekventnih puteva preovlađuju ljudi koji nude osveženje, čaj i kafu. Međutim najviše je onih što nude rakiju. Dakle umorio si ste, malo bi se okrepio, staneš pa kokneš koju i bez problema nastaviš dalje. Biznis očito nije legalan ali nije ni ilegalan čim ih ima na svakom koraku.

 

Nisam probao, to nije za seronje nego za prave vozače a nama ovakvima prodaju recimo dimnjenu ribu. Uzeo sam šarana za 10 dolara i mrzeo sebe jer nisam imao gde da spakujem toliku ribetinu. Čovek je bio prijatan, kaže da probam od svake vrste pa da se odlučim.I probao sam samo nisam neki poznavalac, meni je svaka bila odlična. Ja mu dam tih 10 dolara i kažem daj šta daš, nemam druge pare, tek ulazim, nisam stigao da zamenim a on skine najveću, kao zadnja torba od 60 litara. Opaka je, više ljudi da jede, kad su oči proklete...

 

Šumi, reklamirao sam te ovuda. ;) Kod nas je Nataša od milja Nata ali njima više leži Taša. E pa Taša je SJAJNA ali teška za razgovor, ne smeš da je gledaš jer pobegnu misli pa se tekstovi izmešaju i na kraju obavezno ispadneš budala. Sva puca od svega, savršeno nešto... Onda ja kad upadnem u problem sa komunikacijom, a to se stalno dešava, kažem da će moj drug bolje to da objasni, on je Aleksandr pa ako neko zna te jezičke zavrzlame on je sigurno taj. I hoće Taša da proširi znanja, obrazovane su žene, sve ih zanima. Pa kakav je Aleksandr? Ih kakav, pa najbolji, nema takav ovde. A jel pije? On? Ma nikad, i na silu mu teško ide, nije taj. A jel puši? Ne bre, zdrav čovek, čist ko suza, tera velosiped.

Trepće. Lepo joj zvuči, dobro je kad ne pije, onda od muškarca može nešto da ispadne.

 

Šumi, Šumi, ti bi prošao upola jeftinije od mene jer ti treba samo za jedan pravac... Kao san je al nemiran, sa prevrtanjem... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Lepo da otvoriš temu, sabereš misli, odabereš fotke i usrečiš nas...to najmanje očekujemo od tebe.

 

Upravo tako... ajde bre Vujo odvoji malo vremena pa nas pocasti tvojim cuvenim putopisima... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Šumi, reklamirao sam te ovuda. ;) Kod nas je Nataša od milja Nata ali njima više leži Taša. E pa Taša je SJAJNA ali teška za razgovor, ne smeš da je gledaš jer pobegnu misli pa se tekstovi izmešaju i na kraju obavezno ispadneš budala. Sva puca od svega, savršeno nešto... Onda ja kad upadnem u problem sa komunikacijom, a to se stalno dešava, kažem da će moj drug bolje to da objasni, on je Aleksandr pa ako neko zna te jezičke zavrzlame on je sigurno taj. I hoće Taša da proširi znanja, obrazovane su žene, sve ih zanima. Pa kakav je Aleksandr? Ih kakav, pa najbolji, nema takav ovde. A jel pije? On? Ma nikad, i na silu mu teško ide, nije taj. A jel puši? Ne bre, zdrav čovek, čist ko suza, tera velosiped.

Trepće. Lepo joj zvuči, dobro je kad ne pije, onda od muškarca može nešto da ispadne.

 

Šumi, Šumi, ti bi prošao upola jeftinije od mene jer ti treba samo za jedan pravac... Kao san je al nemiran, sa prevrtanjem... :D

 

u kom delu Ukraine? 1zvizduk.gif1oda.gif1oda.gif imam u planu jednom da odem u Nikolajev(rodni grad).

 

Rumuni su mi prosle godine rekli za tu vojnu oblast moldavije.. oko 6km koliko se secam i obavezno da je zaobidjem! Ako hocu u Ukrainu moram dole do granice sa Bugarskom, nikako kroz taj vojni deo.. :)

 

Daj fotku Natase.. 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

A od kuma.....televizor.....daj fotku i mi da gledamo pa ako valja idem svi u tu vojnu bazu a posle ,ko se kako snadje.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

7 starijih bajkera vratise se zivi i zdravi sa te putanje (pre neki dan) ! Bili su za Tursku pa preko Bugarske za Rumuniju i bas danas jedan od njih , 61 godisnji , pricao mi je o tom putu , preko velikih visina , bez ograde put a dole ponor . Put pravlčjen za brze vojne akcije (da preseku put). Kaze : "ljubili su crtu" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tačno je to za putopis ali odavde nije izvodljivo a kad se vratim sačekam me milion obaveza i nikako nemam vremena. Put obično kraće traje, sada je 28 dana, 14 gradova, 11 država uz prolaz kroz Mađarsku i Pridnjestrovlje koje je proglasilo nezavisnost ali je nijedna država sveta nije priznala pa šta mu dođe.

 

Putopisi treba da budu od koristi onika koji će putovati i zbog toga treba da obiluju podacima. Meni je to problem jer je podataka previše i nemam kad da ih ispišem.

 

Jbg, nisam uradio ni za prošlu ni predprošlu godinu, sad je prošao voz...

post-1452-0-39919500-1375909705_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

A sad malo zajebancije. :D

 

Taša nije smela da se fotografiše jer se plaši gazde, ne bi ona zbog posla itd., no kad sam bolje prošetao gradom video sam da i nije neka šteta.

 

Prilog:

 

Devojka sa fotografije verovatno isto ima gazdu ali je priroda posla drugačija i ne protivi se fotografisanju. Ja sam je kao slikao na kvarno ali je videla i ne pravi problem, nije neko od konflikta.

 

Nekima je ljubav usputna, neki žive za ljubav a eto, nekima može da bude i posao. ;)

 

I radi ga profesionalno. :D

 

Mi imamo Jagodinku ali ni ove što muljaju sladoled nisu za bacanje.

 

Na slici sedi i liže sladoled. Lepo tretira sve kugle, nigde ne curi. I kornet ne zapostavlja, sve je u njenim rukama mada nije od značaja samo ručni rad i konzumacija sladoleda, mora poštena žena cela da se uloži u proces rada. :hej:

post-1452-0-96373300-1375910103_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ove dve su aamaaterke što sa sobom uvek nosi izvesnu dozu rizika, uspeh nije zagarantovan. Ipak imaju dušu, ne zavlače i ako neće odmah stave do znanja a ako hoće onda nema bežanja sa bojnog polja.

 

Dopada mi se što ne očekuju da muškarac pravi majmuna od sebe i gazi po svom dostojanstvu kako bi na taj način hranila ego.

 

U prilogu dva devojčurka iz centra Kieva. Fontana je lepa pa bi se sve slikale u slapovima, izuju se pa gacaju po onoj vodi, prskaju se, ma slabost muška na videlu šta da se radi.

 

Ko ne napada nije bezbedan, kad hoće napadaju one. Dobacuju razne stvari ali kako kaciga mora da se nosi razumeo sam samo "slatkišu" što su me počastile četiri lepojke iz nekog kabrioleta.

 

I ako su zainteresovane gledaju otvoreno, ne skreću pogled. Ove koje su malo slobodnijih shvatanja gledaju i kad su sa partnerima pod ruku ili u zagrljaju svejedno, nije oči izgubila ako je sa njim.

 

Zemlja velika, izbor ogroman, svako sreću može da nađe.

post-1452-0-85717200-1375911013_thumb.jpg

post-1452-0-70834100-1375911034_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Šumi, sasvim je sigurno da ćeš ići tamo i to ne jednom kao što ti se sad čini. Zato vidi da to bude što pre jer vreme ide, sad si mlad, sad ti to treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Da se prijavim, odo malo da osolim bulju.Putopisa neće biti jer je destinacija nezanimljiva osim ,ako bude nekih snajki za ispoštovati fotoaparatom te ću to podeliti sa vama.Pozdrav.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Gde god bulja može da se osoli nije za potcenjivanje.

 

Lepo se provedi i kad se vratiš da orgaizujemo jedno ispijanje pića u septembru.

 

Željo, jedini posao koji nisam završio pre polaska je Zahvalnica. I za nju treba minut posla ali bih više voleo da sam odradio taj minut nego ovako...

 

Imaju li neki datum i priliku za uručenje pa da se ravnamo po tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac - AutoKomanda
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Cao svima,

 

Da ne davim mnogo, trebali su mi neki delovi za MZ, ja okacio sta mi treba, javio mi se jigoro cano, isispricali se kao da se znamo 100 godina, dogovorili sve, on po dogovoru poslao ja preuzeo. Prostije nije moglo, Zoki svaka cast 0takoje.gif, moram coveka da pohvalim.

 

pozdrav Rade

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovaj ABS može prodavac sebi da gurne u guzicu. Ovo je možda samo delić od nekog ABS uređaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Bicikli

Prilicno sam siguran da je to "kineski ABS".

U stvari, to nije pravi ABS koji meri obrtaje tocka i ako se tocak blokira, on popusti kocnicu. To je samo ventili koji sprecava da se kocnice pritisnu jace od odredjene mere, a kinezi to nazvali ABS. Trebalo bi da radi na tim kineskim skuterima kada je suvo a kad pada kisa nema efekta. Mozda bi cak i smanjio kocionu sili na vecim brzinama jer tu ti treba puna snaga kocnica a ovaj uredjaj tu snagu ogranicava.

Tako sam cuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

ABS je ABS . Nema tu kineski, nemački japanski ! Ako bi možda u onom " patrljku " - neznam kako bi ga drukčije nazvao, možda bila neka komora, membrana i opruga, pa kad stisneš kočnicu, membrana se pomeri, primi nešto kočionog ulja, pa točak ne blokira. Možda na nekom skuterčiću, al MZ ima mnogo veća klešta od skutera, veće kočione klipove - samim tim bi mu trebao veći " patrljak " da primi veću količinu ulja. Ne bi se ja zezao sa ovim, kočnica je u pitanju, o glavi se radi ! Po meni je bolje servisirati kočnice, znati kako koče, pa doziraš kako ti hoćeš. Ako montiraš nešto ovakvo što možda radi, a možda i neradi, a kvalitet je sumnjiv - rizikuješ da možda stisneš kočnicu pa ostaneš bez iste i možda nagrabusiš !

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

treba mi link za temu gde je DrumskaLisica seckao ram.. :) HVALA!

 

 

Evo ga :

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/14918-popravke-slupanih-mz-a/

 

 

Šta te muči ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Pa to se dogadja na novim KTM (cross) motorima ! A ovo je zamaran materjal decenijama , ne samo godinama ! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pa to se dogadja na novim KTM (cross) motorima ! A ovo je zamaran materjal decenijama , ne samo godinama ! :)

 

 

:takoje: :takoje: :takoje:

 

+ preziveo je udes, pre nego sto je dosao kod mene.. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja