Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Platio sam kaznu od 1.000 rubalja a učinili su mi. Mislim da je to najniža kazna koja postoji, kao kod nas valjda za pojaseve...

 

I još 50 rubalja bankarske provizije Sberbanci jer uplata mora da se izvrši kod njih, na drugom mestu nemože. :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Garmin se napio vodurine i stalno je "preračunavao" pa sam "naglo skrenuo" preko dve pune linije u polukružno okretanje. To je tamo težak prekršaj za koji se oduzima dozvola na godinu dana, tako rekoše policajci. Pošto nikome nije u interesu da me zadrži u Rusiji dogovorom smo došli do simboličnog iznosa ali obavezne uplate u Sberbanci pa je traži okolo...Pa nema gde da se ostavi motor. Pa može uplata ali nema menjačnice: onda prvo naći menjačnicu, pa banku, pa dostaviti dokaz o uplati... U međuvremenu se pojavi banka u kojoj mogu karticom da platim ali je red ispred tog bankomata ogroman pa polako, dug je dan...

 

Oštra kazna, na put sa 4 sata kašnjenja u startu. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kad vidim koliko je naroda a kakva disciplina odmah pomislim da su nekom efektnom merom morali da se koriste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Zorane reci nam nešto o džudou, na koji se način baviš time?

 

Da naučimo nešto jedni od drugih, treba to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Zorane reci nam nešto o džudou, na koji se način baviš time?

 

Da naučimo nešto jedni od drugih, treba to.

Sada sam , manje-vise , menadzer (mom sinu) . Nekada sam i ja trenirao ali sam se zbog prirode ocevog posla seljakao ( po SFRJ) te sam menjao klubove sve dok nisam zapao u sredinu gde je naj blizi klub bio udaljen 30 km .

Sin je sa 7 godina poceo , tj. nastavio gde sam ja zastao :) , eto jos uvek , i posle 12 godina to radimo . Ove godine je bio vice-sampion Balkana , sto mu je do sada naj bolji rezultat . Nadamo se i boljim :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Mani se borilačkih veština, jedva si pretekao ovu avanturu sa motorom....:zvizduk:

Dzudo nije ono sto vecina misli da je . Pre svega , bukvalni prevod bi bio : "MEKANA VESTINA" . A to znaci , iskoristiti protivnicku snagu za postizanje i sprovodjenje svoje tehnike (bacanja) .

Osim toga , dzudo ima vrlo veliku povezanost sa mnogo sportova (odbojkom , rukometom , npr.) jer se tamo naj cesce dogadjaju padanja , a pozeljno je tom prilikom ne povrediti se .

"X" puta se desi da negde i od nesto zapnemo , npr. povrsinski koren nekog stabla . Zateturas se i izgubis ravnotezu . Neko padne i polomi nesto , a neko produzi u kolut (dzudo pad) ustane i otrese prasinu sa odela pa produzi . E , to je POENTA !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Dok sam aktivno trenirao Džudo, dešavalo mi se da negde stanem nezgodno i izvrnem stopalo i jednostavno produžim dalje. Za to sam mogao samo da zahvalim treninzima jer pre svakog treninga smo imali vežbe zagrejavanja. Sad kad bi izvrnuo nogu verovatno bi morao da odležim neki dan a možda i više .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Sutra trka Batajnica Moto Clasik i Brzinski motocikli ima interesantnih primeraka Java 250 trkacka jedan cilindar i rezonantni auspuh sa izduvom jedan u dva Bice sutra slike :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I ja sam nekada trenirao Džudo, zato sam pitao. Prestao sam verovatno kao i većina drugih što su prestali, manguparija i žene kad postanu preokupacija onda od sporta nema ništa...

 

Ali mi je sve to ostalo u jako lepom sećanju. Moj trener je umro ali su ostale žive priče kojih se rado sećam.

 

Svojevremeno su u staroj Jugi naši džudisti imali jako dobre rezultate i zbog toga su dobili usavršavanje u Japanu. Kada su otišli tamo vredno su radili ali je ipak naš čovek ostao naš, brzo je sinula ideja "Jao brate Japan, grad, život!" pa odluče da se iskradu i pobegnu za grad. Zid te škole je bio visok ali kako je reč o vrhunskim sportistima to nije bila prepreka, preskočili su čas posla i pravac za grad: pirinčana rakija, gejše, ma sve moguće...

 

Kad su se vratili mislili su da nisu provaljeni što nije bilo tačno. Međutim niko nije reagovao tako da ih spreči u nameri odlaska, sami ste izabrali nedisciplinu pa izvolite, mogli ste i na kapiju da izađete. Bez kazne nisu prošli, ošišani su do glave kako bi se razlikovali od ostalih koji su bili ne samo vredni nego i disciplinovani. Kazna traje ne smo koliko i šišanje nego dok kosa ne izraste jer ostali sportisti nisu došli zbog zajebavanja pa su težili da se druže sa uspešnima a ne sa kažnjenima.

 

Bilo kako bilo, priču sam zapamtio kao dobru jer su ih Japanci doveli u red ovakvom merom, kasnije su morali da se trude daleko više da bi povratili izgubljeno poverenje.

 

Nema zajebancije sa Japancima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

O , da !

Smatralo se , u dzudo-u , svi smo jedna svetska porodica . Tako se i odnosilo jedan prema drugome .

Cesto podsetim na to i ta vremena kodeksa sebe a i druge koji su u danasnja vremena zaboravili to .

I zaista , verovatno bi trebalo vise i cesce pricati o tome . Da ne bude kao price iz bajki :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Opet malo iz dzudo-a :

Zavrsnica borbe protiv rusa , pre 3 godine (u Zagrebu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kako je krenulo moraću da prodam Crnca. Prikolicu neću da prodajem, bar ne u ovom trenutku dok ne vidim šta će sa Crncem biti.

 

Možda nužda i nije tolika nego mi se smučio, zasitio sam se... Dokle god je kod mene biću blokiran za bilo kakve promene: nema potrebe da uzimam 250 kad je to isto a ustvari ja želim taj 250 od kako imam Crnca a što je sigurnih 8 godina ako ne i više... Dosta je to, oni prošli nisu bili kod mene tako dugo, češće sam ih menjao i mogu da kažem da sam baš uživao u tim promenama.

 

Ustvari, nemam neku želju za novim motorom koliko bih voleo da nemam ovaj. Baš tako, da ga nemam a imam pare u džepu pa polako, da vidimo šta se može...

 

Ma ne bih vozio isti motor ceo život koji god da je!

 

Oglas još nisam dao. Treba mi kurbla i automat migavca, to je jedino neispravno i to moram da popravim pre oglasa.

 

I sad je moje pitanje o tržišnim prilikama: koliko da cenim motor, šta mogu da očekujem ne računajući zamene za koješta, ima li ozbiljnih kupaca? Ima ljudi koji u trgovini uživaju a mene to opterećuje, nekako bih hteo da to završim što pre.

 

Ima li neko korisnih iskustava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja