Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Eh, prvo Aprilia nema motor, a bogami ni papire. Drugo, jes' da Aprilia ima 3 "konja" vise, ali tek kad se

zestoko zavrti. Ipak je to 125-ica. 250 ipak ima bolji obrtni momenat na nizim obrtajima. O.K. taj "projekat"

je iracionalan, slazem se, al jbga, takav mi je trip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

bio je oglas na forumu ovde za takvu apriliu(mozda je to ta), razmisljao sam da kupim, ali u nedostatku sredstava sam odustao. lepo bi bilo kada bi uspeo da zavrsis(onu prvu varijantu, bez rama od aprilie). da li bi mogao da postavis sliku mz-a samo sa tim tockovima?

pozZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Da, to je ta Aprilia sa foruma. Motor od ETZ-a pasuje u ram k'o guza na noshu.

Sto se tice originalnog rama od ETZ-a, zao mi je da ga kasapim, a verovatno

da bih morao zbog zadnje vile. Ne mogu da postujem slike sa tim tockovima jer

se ne mogu montirati na MZ-ove vile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

2 snake

 

Da li si nešto saznao, može li NOV Kanuni ETZ da se kupi u Sarajevu?

                                                                                                                                                                                                                              bilo je dvjesta novih kanunija zajedno sa mojim neznam kaoliko ih ima sada ali ovih dana bi trebao prevesti moj pa cu da javim moze li ista da se nadje  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 snake

 

Da li si nešto saznao, može li NOV Kanuni ETZ da se kupi u Sarajevu?

                                                                                                                                                                                                                              bilo je dvjesta novih kanunija zajedno sa mojim neznam kaoliko ih ima sada ali ovih dana bi trebao prevesti moj pa cu da javim moze li ista da se nadje  8)

 

Uz Joskin aparat, do ove informacije mi je najviše stalo. Molim te nađi firmu, uvoznika, distributera, šta god...

 

Ako su kod tebe papiri onda nam informacija od bivšeg vlasnika nije neophodna mada je dobrodošla (račun o kupovini motora ima kontakt telefon prodajnog mesta a trebalo bi i uvoznika) pa bi bilo lepo da mi pustiš kontakt na PP. Na računu pogledaj zaglavlje, obično gornji deo strane na kome piše sve o onome ko račun izdaje, zakonska je obaveza.

 

Po mojim saznanjima, nisam jedini koji bi želeo novog Kanunija pa te molim da proslediš kontakte jer ih sa nestrpljenjem očekujemo.  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

Eh, prvo Aprilia nema motor, a bogami ni papire. Drugo, jes' da Aprilia ima 3 "konja" vise, ali tek kad se

zestoko zavrti. Ipak je to 125-ica. 250 ipak ima bolji obrtni momenat na nizim obrtajima. O.K. taj "projekat"

je iracionalan, slazem se, al jbga, takav mi je trip.

 

Nešta si ti malo pobrkao lončiće.............

Aprilija, sa najslabijim motorom rotax 127 i karbom 28 razvija oko 28 konja ako su friški dijelovi u mašini..........e sad ako oćeš raditi perverzije ubaciš rotax 122/123, sastaviš aftermarket auspuh, kupiš kovani klip sa jednom karikom,  racing glavu za rotax 123, racing palenje, olakšanu radilicu, karb 36-38, karbonske lamelice, rave ventil sa motorićem da prati racing struju, ima oko 38 -40 konja  ;D ;D ;D i traje kao tegla nutele u vrtiću  ;D

 

A emzo ima 21 KS....sad kako si izračunao da ima 3 KS manje nije mi baš jasno  ;D

Ali emzo je stroj koji je izračunat u detalje da ima maksimalnu snagu na približno 5000 o/min, i on je u tome režimu neuništiv, nasaranjiv, nepoderiv itd...........moguće mu je vrlo lako promjeniti radno područje prema višim okretajima, ali onda se gogađaju neke mistine stvari kao pokidana klipnjača, savijena radilica, i neke slične stvari  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dragi prijatelji,

 

kao što ste videli forum nije radio nekoliko dana i smatram da vas zanima zašto.

 

Moram da priznam da u pojedinosti nisam mogao da uđem jer ih dobrim delom nisam razumeo ali je suština da su razike prevagnule u odnosu na sličnosti, dobile su previše na značaju pa je pravo na različitost dobilo primat u odnosu na ljubav, druženje i vožnju. ''Sezona'' nesporazumima ide na ruku što za posledicu ima višak adrenalina.

 

No, kao što je i prirodno, među dobrim ljudima loš odnos nemože da bude trajan pa su se strasti stišale i ponovo smo se na zajedničkom mestu okrenuli jedni drugima a ne sebi samima.

 

Sve ružno na forumu je od sada prošlost a mi nastavljamo gde smo stali uz pouku da forumskog prijatelja treba doživljavati kao čoveka a ne kao virtualnu ličnost ili video igru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Nisam upucen sta je bio razlog za "odmaranje" foruma, jer od kako postoju ovaj podforum ostale rubrike retko posecijem. Siguran sam da razlog nije medju nama MZ-jasima. Mislim da bi ovaj deo foruma trebao da posluzi za primer sta to bese solidarnost, postovanje, razumevanje i tolerancija. Nemam nameru da ostale forumase prozivam ili slicno, ali neka posete ponekada ovaj nas cosak, nema ovde nicega sem pozitivne energije. I nadam se da ce tako ostati.

 

Isparvite me ako gresim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Snake mi je pustio na PP kontakte uvoznika i prodavca koje je našao na računu od motora. Račun je očigledno pravljen za unutrašnju prodaju na teritoriji BiH Federacije jer ne sadrži pozivni broj Sarajeva i Visokog kao ni pozivni broj države. Iako nisam probao, predpostavljam da nije problem naći ove brojeve, veći je problem da se organizujem kada bi ih zvao.

 

Snake, veliko hvala!  :)

 

Beograd je pust, danas nije bilo kolapsa u saobraćaju zbog Sv. Nikole pa sam na Brankovom mostu (most za Novi Beograd) vozio 130  ::) dok se običnim radnim danima u koloni stoji između 30 i 45 min. Ovaj divan osećaj sam već zaboravio a bio je sasvim običan dok grad nije ovoliko narastao  :(

 

U narednim danima moram da ih zovem pa vam prenosim sve informacije  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Meni su te svadje i prepucavanja totalna glupost i ja takve stvari ignorisem,mozda to i nije tako pametno.

 

Ja sam inace svratila da vas pozdravim. Vi pisete o previse strucnim stvarima uglavnom pa ja ne mogu da se ubacim u razgovor,ipak sam ja zensko,ali sam uvek tu negde. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

To sto si zensko samo te stavllja u povlasceni polozaj u drustvu, s obzirom da smo mi sa mz-jcima pravi dzentlmeni. Tako ni u jednoj diskusiji nisi suvisna. Verij da ima muskaraca koji se mnogo manje razumeju u motore od tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Pošto je ova offtopic MZ tema, stavit ću ovje: prije koju godinu sam za jedan rad na fakultetu trebao napraviti 'reklamu'. Ja sam sebi dao zadatak napraviti neku koja bi govorila o potrebi nošenja kacige, a kako je glavnu ulogu odigrao MZ, stavljam slike ovdje:

 

http://togs.biz/josip/fakultet/mip/jlazic_kaciga-v2.jpg

http://togs.biz/josip/fakultet/mip/jlazic_kaciga-v3.jpg

 

I junak koji je pustio malo ulja :D

http://togs.biz/josip/fakultet/mip/junak-mz_etz_250.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Meni su te svadje i prepucavanja totalna glupost i ja takve stvari ignorisem,mozda to i nije tako pametno.

 

Ja sam inace svratila da vas pozdravim. Vi pisete o previse strucnim stvarima uglavnom pa ja ne mogu da se ubacim u razgovor,ipak sam ja zensko,ali sam uvek tu negde. :)

 

Budi ti tu sa nama, ovo je topic za druženje a ostali za majstorije i slično.  :)

 

Nadam se da ćeš biti fotografisana prilikom podele paketića u Zrenjaninu kako bih okačio i staru i novu fotku u MZ Galeriji. Ako budem uspeo, staviću ih na prvom mestu, pre ostalih, da sa lepotom počnemo izložbu.  ;)

 

Nismo baš nešto pratili ali mi je baš prijalo što kada sam video da si aktivista podele paketića u ZR pa bi mogla malo da nas uputiš u to, lepo zvuči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Uspela sam da sakupim i motore i pare tako da cemo 29.12. u centru Zrenjanina deliti paketice deci bez roditelja,a ostaloj sta budemo imali. Nakon toga idemo u Melence gde ce nas cekati deca bez roditelja koja su smestena u hraniteljskim porodicama u Melencima. A posle toga idemo svi kod mene da se grejemo sa kuvanim vinom. Bice vam zao sto niste u blizini! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

O.K. kubik, pogresio sam, ne znam ni sam odakle mi se u glavu uvrteo podatak da Aprilia ima 24 KS. Sustina je

da Aprilia 125 mora fest da se zavrti da bi povukla, a ja ne zelim zujalicu. Plus, dostupnost delova za MZ i cene.

Sto se "frizure" tice, nemama ambicije za silnim dodatnim konjima, samo malo da mu olaksam disanje i obrtanje.

Pozdrav za Dragicu iz Melenaca, deda mi je odatle, na neki nacin smo zemljaci.

Fotografije jos ne postavljam, nisu reprezentativne. Motor ubacen u ram od Aprilije (treba napraviti nove nosace)

na to samo nabacen rezervoar i model repa sa sedistem. Kad bude u lepsoj fazi, postavicu i slike. Sada pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

O.K. kubik, pogresio sam, ne znam ni sam odakle mi se u glavu uvrteo podatak da Aprilia ima 24 KS. Sustina je

da Aprilia 125 mora fest da se zavrti da bi povukla, a ja ne zelim zujalicu. Plus, dostupnost delova za MZ i cene.

Sto se "frizure" tice, nemama ambicije za silnim dodatnim konjima, samo malo da mu olaksam disanje i obrtanje.

Pozdrav za Dragicu iz Melenaca, deda mi je odatle, na neki nacin smo zemljaci.

Fotografije jos ne postavljam, nisu reprezentativne. Motor ubacen u ram od Aprilije (treba napraviti nove nosace)

na to samo nabacen rezervoar i model repa sa sedistem. Kad bude u lepsoj fazi, postavicu i slike. Sada pozdrav svima.

A ja sam svoje prve korake u ovom svetu nacinila bas u Vrscu 1998. godine. Kako je bilo ludo u vasoj pivnici! Strasno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Okrenem telefone što je Snake nabavio kako bi video da li se prodaje Kanuni i po kojoj ceni. No, stekao sam utisak da je neka bezveze firma u pitanju jer su ostavili pogrešne telefone, telefone privatnog stana a na drugom broju se pali faks.

Evo naziva preduzeća pa ako neko zna nešto više o njima ili ima neki drugi kontakt neka pomogne da nastavim sa potragom dalje.

 

VELEPROMET DC

Ime Firme: VELEPROMET DC

Adresa: Ozrakovici bb

Grad: Visoko

Oblast: Federacija BiH

Opis djelatnosti: Distributivni centar

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Treba mi savet, neznam šta ću sa kabinom prikolice.

 

Želeo sam da kabinu prikolice plastificiram kao što je i motor urađen, bili bi iste boje a plastika se pokazala zahvalna za održavanje uz izuzetnu trajnost. No, nemože...

 

Odem kod tipa koji plastificira a on neće ni da čuje. Svađali smo se oko pola sata dok nije uzeo neko bezveze parče poliestera, naprskao plastičnim prahom i stavio u peć. I ništa, boja tj. plastika se skida sa poliestera.

 

Kaže čovek da taj plastični prah nije kao boja da se u komori suši već se izlaganjem temperaturi sjedinjuje između sebe i lepi za metal na koji jedino i može da se nanosi jer se na ostale materijale ''ne lepi''. Zbog toga se metal prvo peskira kvarcnim peskom uz neku temperaturu od 400 st. celz. da bi se nakon nanosa plastični prah pekao na 160 do 180 stepeni.

I sve bih ja to radio kao i sa delovima motora ali nevredi, nemože...  :( :( :(

 

Ostalo nisam ni počeo da radim jer od ovog plastificiranja sve zavisi. Ne bih je farbao u boju jer je ipak kabina mnogo niža od  farbanih delova motora, veća je površina i u nju stalno čukaju neki kamenčići pa je valjda zbog toga i pravljena od poliestera. Razmišljao sam da od postojeće kabine napravim kalup pa da po njemu izlijem potpuno novu kabinu od crnog poliestera ali je za takav zahvat potrebno dosta para kojima treba dodati i preradu šasije, sedište u kabini, paknove, sklopivi krov...

 

Gledam u prikolicu i nerviram se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

E Vujo lako je tebi, prikolica je manji problem nego ovaj moj. Upravo dodjoh iz kafane, posto je prijateljica poznavala gazdu ponesoh ja i gitaru. Pevalo se, sviralo a bogami i pilo, a jedini razlog zbog koga sam krenuo pokazao se pogresnim. Ljubav je mnogo za*ebana stvar ako se usmeri ka pogresnoj osobi. 

Sa tehnicke strane to objasnjavam ovako: MZ je odlican a i Jawa ima nesto u sebi ali ipak nikako ne mogu zajedno u istu garazu. Uglavnom, nakon nekog vremena , hoce Jawa da se vozi kraj MZ-a ali on ima celicnu rec i ne popusta. Njegov moto je "prihvati generalku kada ti nude, posle je kasno za sve".

Ko razume shavtice o cemu pricam, ostali neka zaborave ovu poruku.

Ovo je mesto za off, nadam se da necu biti obrisan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Veliki pozdrav ze sve ljubitelje MZ-a iz Svilajnca.

Nedavno sam krenuo da "radim" jedan MZ TS 250/1...Sve je uradjeno, ali sam zakocio kod zadnje viljuske. Naime, nisam siguran na koju se stranu izbija osovina koja spaja viljusku sa ramom i da li se uopste izbija??Da li smem da udaram jace i li je tu potreban radapciger ili neki drugi alat!??

 

SVE NAJLEPSE U NOVOJ 2008 g VAMA I VASIMA M(alim) Z(verima) i naravno SRECAN BOZIC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Veliki pozdrav ze sve ljubitelje MZ-a iz Svilajnca.

Nedavno sam krenuo da "radim" jedan MZ TS 250/1...Sve je uradjeno, ali sam zakocio kod zadnje viljuske. Naime, nisam siguran na koju se stranu izbija osovina koja spaja viljusku sa ramom i da li se uopste izbija??Da li smem da udaram jace i li je tu potreban radapciger ili neki drugi alat!??

 

SVE NAJLEPSE U NOVOJ 2008 g VAMA I VASIMA M(alim) Z(verima) i naravno SRECAN BOZIC

pozdrav i tebi iz svilajnca ;D ;D ;Djavi se da ti izbijem tun vilu,,lako se vadi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 TS Chopper

 

Nešto sa tvojim kalendarom nevalja, ljudi kažu da je vreme za motor i ljubav u proleće. Tada još ne stigne sunce da ogreje a suknjice se već skrate dok pomodreli devojčurci tumaraju okolo ne bi li ih neko primetio.

 

Za alkohol je uvek sezona, od ladnog piva do vruće kuvane rakije, rešenja ima.  ::)

 

Nerazumem stvarno na koji način žene razmišljaju  ??? (ako razmišljaju uopšte ;D). U moje vreme bila je fora da imaš bend, koncerte, publiku, veliko društvo, RNR a ako je povrh toga i motor tu onda je stvar kompletna. Međutim sada nije tako. Pre neki dan sam vozio taxi i ulaze ''dve'' u Strahinjića Bana (stecište iskompleksiranih sponzoruša i maloumnih vremešnih finansijera, vlasnika najluksuznijih automobila, firmirane garderobe, debelih novčanika i plitke pameti uz pregršt ''look-a'', ''styling''-a...). Prva opisuje drugoj kako je našla super tipa koji vozi novu mečku a unutra sve sija. Najviše se oduševila volanom jer i on ceo sija i mnogo lepo izgleda dok se vrti nego je gadan Dorćol što nema dovoljno krivina pa nemožeš da vrtljaš volan stalno.

 

Beda ljudskog duha, eto šta nam se desilo.

 

Međutim, sreo sam se na taksiju i sa pametnim svetom. Žena koju sam vozio radi kao profesor biohemije i bavi se istraživanjima na Biohemijskom institutu. Razgovor sam iskoristio da bih potvrdio ili opovrgao priču koju sam čuo a koja ljubav, ali i ostale emocije svodi na biohemijski proces. I žena je tačno znala o čemu govorim samo što je njeno znanje nadmašilo moju mogućnost razumevanja. Ljubav se sastoji od adrenalina, dopamina, endorfina i još nekih sličnih sastojaka i zaista predstavlja svojevrsni droga mix koji organizam proizvodi u toj razmeri samo tada kada osećamo da su nam i zvezde nisko. Međutim, drogirani smo čoveče, mada prirodnom drogom ali ipak...

 

Savet: ako već nije lepo, a korisno sigurno nije, skidaj se sa ''organske droge''

 

A i ta da je naša snajka kurblala bi ona kao i svi mi, čađavila bi drumove kao Dragica, druga mehanika je ne bi zanimala...

 

No, još dva meseca i već u martu najhrabrije dozvoljavaju uvid u opremu kojom raspolažu  ;D

 

Nema sečenja, brisanja, banovanja i ostalih ...nja sranja. Moraću da sporedne stvari pobrišem iz ''MZ kroz istoriju'' jer bih voleo da bude pedantno zbog novih članova, da lakše nađu šta traže a i da izgleda lepo koliko može. Neke sam postove menjao kako bih ubacio znake interpunkcije ili od italik fonta stavio običan. I to je sve, samo estetika bez ruženja smisla.

 

Represalija nema, pa ljudi smo valjda. A iskreno se nadam da u želji da postignemo preglednost i sadržajnost ovog mesta nisam nekoga na bilo koji način povredio, bilo bi mi krivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Vujo, care  ;D ;D ;D Tvoje objasnjenje ljubavi i hemije je bas naucno precizirano  i sugurno je tacno ali ja to objasnjavam na drugaciji nacin, zupcanicima.

  Sve je to jedan sklop (masinerija), i ako se koristi pazljivo, uz propisanu mesavinu, funkcionise besprekorno. Medjutim ako se daje po gasu, uz ostro saltanje, desava se upravo ono sto se desava i nasim motorima, pocne da ispada iz trece, ili jednostavno "zakove". Kada tome dodamo i uslove na putu, kao i ostale nesavesne, vozace stanje je katastrofalno. Na svu srecu ni jedna masinerija nije nezamenjiva, pa trenutno radim na obnavljanju "voznog parka".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja