Jump to content

Moto Zajednica

NIKAD SA DESNE STRANE

Recommended Posts

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Sjasite sa skuterasa.

Izgleda da kad sednes na "motor"si prosvetljen i bezgresan....daaaaaaaj,skuterasi ovo,skuterasi ono....

Kao da klipana i klinaca nema na "pravim"motorima...

Naslov teme menjati u "Skuterasi,nikad sa desne".

Prosle godine,babun na nekom enduru tipa afrika,tenera i sl,je ogulio pri skretanju tasta u audiju q5 sa desne strane i pobegao.O steti na autu da ne pricamo.I?Skuter?

Hoce li sad neko da kaze da je skuteras pozajmio enduracu i napravio stetu od 500€???

 

Dosta vise diskriminacije vozaca ovakog ili nakog prevoza na dva tocka.

Svi smo goli u letecim pozama kroz vazduh u saobracaju,neko jaše,neko sedi ali sam siguran da boli na isti nacin kada dodje do sranja.

Akcija pije vodu ali.......svi gresimo!!!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Nešto razmišljam, kad je u pitanju jedna kolona vozila u jednoj traci, preticanje sa desne strane (kod nas Mikula :D ) je opasno iz mnogo razloga. Problem vidim u filteringu - provlačenju između dve kolone u istom smeru. Jednima smo sa leve strane i očekujemo da nas vide ali drugoj koloni smo sa desne strane i treba očekivati da nas ne očekuju jer i tako ne gledaju nigde osim ispred sebe.

 

Ok je akcija, treba je nekako ustoličiti i uobličiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ajde da ja iznesem svoje iskustvo sa desnom stranom.

 

1. Vozim skuter 50cc...ulica bivsi 29.novmebar kod ekonomske. Staje auto pali sva 4 (da izadje suvozac)..ja obilazim sa desne...BUM...udaram od vrata sva sreca ostajem na nogama. Derem se vicem jer je magarac stao na punoj liniji...

 

2. Vozim skuter...opet 50cc :) kolona staje kod Granda (Ledine)..ja opet sa desne polako kad auto skrece desno i udara me...opet...ja uspeo da ostanem na nogama...gaaaasss...

 

Tako da NIKAD vise mi nece pasti napamet da obidjem sa desne...pre cu da se guzim na levu stranu makar autobus isao u susret!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Koliko je meni poznato taj zakon gde ti je predviđeno da voziš uz desnu ivicu kolovozne trake je odavno zastareo jer uopšte nije bio bezbedan za dvotočkaše tako da sada na raspolaganju imamo celu širinu trake, jer smo navodno i mi ravnopravni učesnici u saobraćaju :moto3:.Verujem da oni koji još uvek voze uz desnu ivicu svoje trake dobro pamte izguravanje od strane četvorotočkaša.Barem ja uvek vozim sredinom ili uz levu ivicu svoje trake a ko žuri neka me pretekne ali samo preko suprotne trake :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

... Problem vidim u filteringu - provlačenju između dve kolone u istom smeru. Jednima smo sa leve strane i očekujemo da nas vide ali drugoj koloni smo sa desne strane i treba očekivati da nas ne očekuju jer i tako ne gledaju nigde osim ispred sebe.

 

 

Cek da se skoncentrisem...

 

Da je zdrave pameti u mase, trebalo bi ocekivati da nas ocekuju i lijevi i desni, ali s obzirom da iste ni, onda teba ocekivati da nas ne ocekuju ni jedni ni drugi.

Woah.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

kad su bili radovi na autoputu od autokomande prema nisu letos tj. kad je bila samo jedna traka i ja sam se provlacio sa desne strane.. zasto?

zato sto su svi bili uz one stubice sa leve strane i da se nebi ugusio od kamiona..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

kad su bili radovi na autoputu od autokomande prema nisu letos tj. kad je bila samo jedna traka i ja sam se provlacio sa desne strane.. zasto?

zato sto su svi bili uz one stubice sa leve strane i da se nebi ugusio od kamiona..

 

 

A ti nosi gas masku :lol:

 

Na otvorenom putu ne vidim iole opravdan razlog obilaženja sa desne strane. Tu vrebaju rizla, prašina, a i bude po koja neravnina (od rupice do rupetine) kolotrazi.

Po gradu, 2 trake u jednom pravcu sa provlačenjem između, nekom moram da budem sa desne strane, sve i da ga Hebem, ne može drugačije.:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Neko rece postoji desni retrovizor pa treba da se gleda ponekad...treba, ali pri prestrojavanju u desnu traku i sl. ali ako se vozi auto u krajnjoj desnoj traci i skrece se desno onda niko ziv ne gleda u desni retrovizor, ja prvi... postojao zakon ili ne, zastareo ili ne, desnom stranom ne bi smelo nikad da se pretice, ne zbog nekog drugog, vec zbog sebe. U gradu u guzvi pogotovo je opasno obilaziti sa desne strane jer, vec rekoh, niko ne gleda u desni retrovizor ako se krece krajnjom desnom trakom, to je jednostavno tako... a u gradu je najvise neiskusnih ljudi na skuterima od 50cc pa se vise i pominju ali to ne znaci da su svi "skuterasi" takvi kao sto ni svi R-ovci nisu divljaci sto zuje nenormalno po gradu... onaj ko vozi skuter normalno ne treba sam sebe da svrstava u isti kos sa divljacima ako neko kaze "skuterasi" kao sto se ni ja ne prepoznajem kad neko prica o divljacma na R-ovima... "divljaci" su posebna kategorija vozaca nebitno na sta su seli... naravno, postoje pravila u saobracaju koja svi redovno krse, postoje ona koja se krse ponekad i to je ok dok se ne ugrozava svoj i tudji zivot. Neka pravila se jednostavno ne krse a ima i nepisanih pravila koje cuvaju glavu, i svoju i tudju...

Svi ste sigurno gledali na jutubetu one crash kompilacije i videli da je sigurno preko 90% sudara uzrokovano voznjom izmedju automobila koji se krecu i preticanjem sa desne strane, pa kome posle toga jos uvek nije jasno, taj moze da se ubaci u "divljaci" kos opusteno, sta god da vozi...

Pozz

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Nešto razmišljam, kad je u pitanju jedna kolona vozila u jednoj traci, preticanje sa desne strane (kod nas Mikula :D ) je opasno iz mnogo razloga. Problem vidim u filteringu - provlačenju između dve kolone u istom smeru. Jednima smo sa leve strane i očekujemo da nas vide ali drugoj koloni smo sa desne strane i treba očekivati da nas ne očekuju jer i tako ne gledaju nigde osim ispred sebe.

 

Ok je akcija, treba je nekako ustoličiti i uobličiti.

 

Pa okej, ali onda ne znam koji će mi motor u gradu. Stići ću tamo gde sam krenuo kad i kolima, ali ću zato imati veću frku da me neko ne pokupi usput, naročito dok čekam zaglavljen u koloni.

Rekao bih da mi je provlačenje, pored toga što je brži način da negde stignem, manje nebezbedno nego guženje iza nekoga na Brankovom mostu.

Recimo, upravo tu su me dva puta dok sam bio u kolima pokupili otpozadi likovi koji su se zamišljeno zaleteli ne razmišljajući da bi kolona u tom trenutku mogla da stoji. I još jednom mi se to isto desilo u Milentija Popovića. Mogu misliti koliko bi me tek primetili na motoru.

Kad se setim tih situacija, pređem u žutu traku i po gasu svakako pogledavajući da li neko ima nameru da se uključi i ubije me. Ako je gužva u žutoj, onda se provlačim gde ima mesta. Smatram da je to daleko manje rizično nego čekati da te neko zgužva otpozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

 

Veliki broj vozača nema naviku da kontroliše situaciju iza sebe, a pogotovo ono što se dešava sa desne strane. Mnogi to ne čine čak i kad menjaju pravac kretanja u desno. Bez obzira šta ko mislio o svojoj veštini vožnje, pojavljivanje vozila u desnoj traci može se desiti iznenadno i naglo. U takvim slučajevima nema prostora za izbegavanje neprijatnosti.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Nešto razmišljam, kad je u pitanju jedna kolona vozila u jednoj traci, preticanje sa desne strane (kod nas Mikula :D ) je opasno iz mnogo razloga. Problem vidim u filteringu - provlačenju između dve kolone u istom smeru. Jednima smo sa leve strane i očekujemo da nas vide ali drugoj koloni smo sa desne strane i treba očekivati da nas ne očekuju jer i tako ne gledaju nigde osim ispred sebe.

 

Ok je akcija, treba je nekako ustoličiti i uobličiti.

 

Pa okej, ali onda ne znam koji će mi motor u gradu. Stići ću tamo gde sam krenuo kad i kolima, ali ću zato imati veću frku da me neko ne pokupi usput, naročito dok čekam zaglavljen u koloni.

Rekao bih da mi je provlačenje, pored toga što je brži način da negde stignem, manje nebezbedno nego guženje iza nekoga na Brankovom mostu.

Recimo, upravo tu su me dva puta dok sam bio u kolima pokupili otpozadi likovi koji su se zamišljeno zaleteli ne razmišljajući da bi kolona u tom trenutku mogla da stoji. I još jednom mi se to isto desilo u Milentija Popovića. Mogu misliti koliko bi me tek primetili na motoru.

Kad se setim tih situacija, pređem u žutu traku i po gasu svakako pogledavajući da li neko ima nameru da se uključi i ubije me. Ako je gužva u žutoj, onda se provlačim gde ima mesta. Smatram da je to daleko manje rizično nego čekati da te neko zgužva otpozadi.

 

Ja prosto ne verujem da i ti sam verujes u ovo sto si napisao... ako vozis motor samo da bi mogao lakse zivot da ugrozis da bi stigao neki minut ranije onda ok... inace, motorom svakako stizes brze jer si na svakom semaforu prvi, jer smo pricali da je problem ici izmedju dok se automobili krecu, kad stanu na semafor onda je ok provuci se i stati prvi. Onda, motor mozes da parkiras gde hoces, ne placas parking i sl. a valjda je bitno i da volis i uzivas da vozis motor...

Provlacenje izmedju kola koja se krecu ne moze nikako da bude bezbednije jer se neces guziti i stajati iza nekog vec cim kolona stane ti ides u provlacenje tako da iza sebe imas nekog samo dok se kreces a tad su mnogo manje sanse da te udari... Sanse da te neko udari dok si na motoru uvek postoje kako god da vozis, ali se dosta uvecavaju kad vozis nepredvidljivo za druge vozace... a imas i puno onih frustriranih vozaca koji ce namerno da te iseku, doziveo sam mnogo puta da se kolona maltene zaustavila i ja krecem polako da se provlacim i lik ispred se namerno u zadnjem momentu namesti tako da ne mogu da prodjem... dal' zato sto je ljut sto on mora da ceka a ja ne ili je prirodno dileja ali verujem da bi to uradio i dok se svi krecu, a takvih je veruj mi mnoogo vise nego onih zamisljenih sto ce se zakucati otpozadi...

Svako od nas moze da ima neku svoju matematiku ali to ne menja statistiku i cinjenicu da je izuzetno opasno u gradu provlaciti se izmedju dve kolone dok se kola krecu i obilaziti sa desne strane....pa sad, kako kome odgovara...

Pozz

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

OK Ninja7, ti se takođe provlačiš, ali to očigledno radiš bezbedno, svestan opasnosti. Pretpostavljam da je to razlika između tebe i mene.

Verovatno se negde između redova može otkriti moja nesvesnost opasnosti u saobraćaju i težnja ka rizičnom divljanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Ne, ni jedno ni drugo ne mora da znaci... poenta je u necem drugom, a to je da mladji i neiskusniji koji citaju obrate paznju na ove stvari a kasnije ce sami da vide kakva voznja im je ok i da sami odredjuju rizike koje preuzimaju u voznji. Jasno je da svako od nas ima neki odredjeni stil voznje i da svako vozi onako kako misli da je ok, a na kraju sve se svodi na iskustvo, reflekse, procenu u delicu sekunde, poznavanje mogucnosti svog motora i slicne stvari... tako da sve dok se ne ulazi u situacije tipa "uradicu to i to pa Boze pomozi" sve je ok... ti mozda sa tvojim stilom voznje vozis bezbednije nego neko ko postuje sve ali ono o cemu smo pricali je neka osnova i cisto da ljudi budu svesni sta se sve desava na putu i na koje situacxije da obrate paznju...

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ljudi uglavnom nisu svjesni koliko je tanka linija po kojoj se voze.

Desilo mi se par puta da mi se auto kriticno prestroji (citaj: iz vedra neba samo pocne da reze).

Do sad sam uvijek nekako imao srece da su to uradili pola sekunde pred prekasno, pa sam prosao sa promjenom gaca.

(One sto sam upratio na vrijeme ovdje ne brojim)

Sta jesam naucio je da je filtering, MA koliko mi pazili, ipak pod djavolovim nadzorom.

Having said that, filtering je razlog za motorom na posao. Znaci svu pamet u glavu, pa prema SVOM komforu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4861 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Radim na teh. pregledu i nebi verovali koliko ljudi vozi sa NE podesenim retrovizorima,znaci da ih ne koriste u voznji. Na moju KRITIKU (licno iskustvo-bez retrovizora imam osecaj da vozim gledajuci kroz spijunku) uglavnom odgovore "gledam na unutrasni" pa vidite sta je to u voznji. Sve takve vidim kako me seku u voznji i rado bi ih :tras1: predostroznosti radi.

Ni leva nije sigurna a o desnoj da nepricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ne cekam u koloni pa ne znam kakva je, obilazim sa koje strane procenim da mogu...mnogo cesce su me sekli kad obilazim s leve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja