Jump to content

Moto Zajednica

NGK svećice falš ili ne?

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Možda i nije baš za ovu temu ali .... ?

Ima li neko iskustva sa NGK iridijum svećicama i ako ima, kakva je razlika u odnosu na standardne (osim cene).

Smatram takođe da je manja mogućnost da iridijum svećice budu falsifikat, pa ukoliko su i bitno boljih karakteristika možda je ispravnije rešenje kupiti njih.

Ja sada nameravam da menjam svećice, pa razmišljam da mašinu "počastim" sa nečim kvalitetnijim (ako zaista to ima svrhe)?

Planiram da sve delove za veliki servis (pa i svećice) kupim preko e-baya.

 

Žiko dozvoli da ti odgovorim, pošto imam nekoliko iskustava sa svečicama.Trenutno vozim iridium svečice (a vozio sam "obične" oko 80.000 kilometara na istom motoru) i razlika postoji. Sa iridiumskim svečicama motor "lakše" pali (sa običnim motor prvo okrene 2-3 kruga, pa tek onda upali, sa iridium pali več posle prvog kruga), mirniji rad na leru i mašina se lakše "okreče" ako me razumeš....razlike u potrošnji nema (barem je ja nisam primetio).

Lično kupujem svečice OVDE i izađu me jeftinije nego obične u Sloveniji.

Inače razgovarao sam sa jednim starim majstorom oko tih svečica i njegova iskustva su pozitivna ali samo na motorima sa ubrizgavanjem, jer za iridium moraš imati stvarno dobro podešenu mešavinu na karburatorima.....

Hvala na odgovoru.

S obzirom da ja imam mašinu sa karburatorima, smatram da iridijum svećice ne bi nešto puno poboljšalo. Uz sve ovo ja na svom motoru koristim plin (TNG) pa ne znam kakav bi rezultat bio sa iridijum svećicama. Razmisliću ....... ?

p.s. Cene jesu povoljne, ali je meni odavde komplikovana kupovina (plaćanje).

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ne želim da mračim ali u poslednje vreme smo u Labosu imali više reklamacija na NGK svećice nego prošle sezone (samo jedna je bila loša od stotinak koliko smo zamenili). Sad smo im reklamirali nekoliko. A sve su kupljene u Mass-u jer jedino tamo uzimamo NGK baš da bi bili sigurni (koliko god to može biti sigurno). Da li je lošija serija ili nešto drugo, ne znam.

 

A u prilog priči o svećicama :lol:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/64039-ngk-denso-champion-svecice-moze-sve/page__view__findpost__p__1059671

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Po meni su NGK svecice odlicne,a koliko sam ustanovio na motorima gde su crkle uglavnom su uzrok bili lose podeseni karburatori.Jako su osetljive na lose podesenu smesu,bar je takvo moje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ne znam da li je marketing ili ne ali ja sam koristio obicne i iridiumske. I meni stvarno izgleda da bolje radi masina sa iridiumskim svecicama nego sa obicnim. Sto neko vec rece pogotovo na leru radi mirnije. Na motoru sa karburatorima sam imao obicne, a na ovom sa direktnim ubrizgavanjem sam prvo imao obicne i posle stavio iridiumske i dosta se bolje ponasao. Nekako lepse radi. Ja svecice menjam na oko 10000 - 15000km ili na sezonu-dve pa koje god da su bas me briga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Ja sam kupio obicne NGK u MAS-u prosle sezone i nemam nikakvih problema, a vodio sam se time da je to fabricka preporuka i ipak mislim da su oni najkompetetniji. Pozdrav! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Evo nevezano za motore. Kupim skoro snajki za Pezoa 206 svecice Valeo, u Panteru na NBG-u. Inace oni drze sve za pezoa. I svecice probiju za nepunih 1000km. Jedna skroz ostale onako ali za bacanje. Pre toga sam isto kupio tamo i sasvim su lepo radile i zamenili ih kada je bilo vreme oko 10000km E sad budi pametan pa znaj gde kupiti. Sada sam joj kupio u Mass-u NGK pa da vidimo kako se pokazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Ja na autu imam Denso vec pune 3 godine. Menjam ih na 20000 km, rade odlicno. Na motoru nisam menjao, ali sad cu mozda i morati.

Na Hondi su mi trenutno fabricke svecice. U Service Manual-u pise da se menjaju na 48000km. Iako me je to zacudilo, da se tek tad menjaju, ispostovacu posto motor trenutno ima 36k na satu i radi kao sat. Tako da kad bude doslo da se menjaju, razmislicu dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 608 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ja kupio 4 ngk za suzanu u mass-u,1 crkla danas posle predjenih 20 kilometara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Zavisi koliko vozis..... obicne bi TREBALO menjati na 10.000 do 15.000 a IRIDIUM na 20.000 do 30.000 km!

To je preporuka, a ja sam licno vozio obicne i po 20.000 bez vidljivih promena na elektrodama!

 

Uz povremenu konrolu i ciscenje naravno!!!

 

Zanimljivo da su predvideli zamenu i ako se NE vozi... molio bih upucenije da pojasne!!!

post-132-0-72814600-1362518363_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa naravno da su predvideli, kako bi prodavali svecice ako bi ih svi koristili onoliko koliko traju :) Na svakom motoru do sad sam imao iridium svecice i nikad mi ni jedna nije crkla. Stavis i ne mislis. Po meni se samo zbog toga isplate, jer je svecica potrosni materijal zbog koga mozete da ostanete na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja