Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Primetio sam po snimcima da je jako loš zadnji amortizer. Ne vredi dok ne sednem, da vidim dal mogu da se smestim i na šta to liči. Iako izgleda po specifikacijama, mislim na mere, neznatno manji od 2kf,položaj fuzastera, i ostalo ne mogu znati. A i kad se sedne ako motor toliko legne izgledao bi smešno. Visok sam 188 i 2 kf i ja se ergonomski slažemo savršeno.Tu mi miriše na obavezno ulaganje u aftermarket opremu i zadnji shock. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Ja sam tvoje visine, da je zadnji amortizer normalan bilo bi ti fino. Ovako kad sedneš sabiješ ga i onda je to druga priča, daleko je od niskog, ali ni je to to kako bi moglo biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Primetio sam po snimcima da je jako loš zadnji amortizer. Ne vredi dok ne sednem, da vidim dal mogu da se smestim i na šta to liči. Iako izgleda po specifikacijama, mislim na mere, neznatno manji od 2kf,položaj fuzastera, i ostalo ne mogu znati. A i kad se sedne ako motor toliko legne izgledao bi smešno. Visok sam 188 i 2 kf i ja se ergonomski slažemo savršeno.Tu mi miriše na obavezno ulaganje u aftermarket opremu i zadnji shock. 

Ja sam tačno 188cm, i trenutno 99kg

Ok je ergonomski, malo je nizi u polazaju stajanja ali to sa našom visinom skoro na svakom motoru treba popravljati.

Zadnja opruga prosto ne postoji, sa tim se pomiriš i ako želiš promeniš to.
Lakše i jeftinije se rešava vešanje ukoliko ti neodgovara nego nepouzdan agregat.
Bar ja tako gledam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
13 hours ago, Bojan82 said:

@DjordjeMijailovicgledam ove vase voznje,recimo Maljen,i reko da pitam,koliko si visok ako se sme znati?

Cini mi se da je tvoj saputnik visok covek,na jednom delu snimka spustio je noge i debelo se vuku po zemlji.

Pitam radi neke procene ergonomije,interesuje me

Ja sam 176 a saputnik znatno visi, al nisam ga merio :D Ja sa tom visinom i 90kila sa opremom u cizmama spustim ravno noge taman. Za moju tezinu i visinu visina fabrickog motora je taman, ali amort jeste mlohav. Jednog dana vrv i cu ga i ja zameniti ali osecam da cu morati malko da spustim motor onda za svoju visinu.

 

Ako zamenis amortizer, vrv ce ti na tu visinu biti udobniji motor cak i resio si 2 problema jednim udarcem. Mozda @nvic moze reci vise o iskustvu sa novim amortizerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Hvala dobri ljudi. 

Ako budete vozili peščaru cimnite me, da vas malo ispratim i da se upoznamo, pa da isput i  iskoristim da sednem samo na taj motor.Tamo mogu vikendom. Ustvari mogu samo subotom:lol:Nedeljom nema skela

Promenio član Bojan82
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Obzirom da sam prodao Dominatora, u potrazi sam za novim motorom. Za sad vodi CRF 300 L. Da li ima neka dobra duša koja bi mi pokazala motor izbliza? U Stojanovu nemaju na stanju. Najbolje Beograd, ali može i NS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
4 minutes ago, kole24 said:

Obzirom da sam prodao Dominatora, u potrazi sam za novim motorom. Za sad vodi CRF 300 L. Da li ima neka dobra duša koja bi mi pokazala motor izbliza? U Stojanovu nemaju na stanju. Najbolje Beograd, ali može i NS.

Danas zvao Deltu,u aprilu stize isporuka,cena ce biti 6200-6300.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Ja sam u Beogradu u 45. Bloku.
Ako želite možete videti / probati moj motor.

...toliko dugujem karmi, želim da vratim.
Znam u kojim ste mukama, kada smo mi gledali da uzmemo CRF-a, dobri čovek @nvic je meni dao da probam njegov motor (prvi put me je u životu video) :)
Opet, hvala mu još jednom. Sećam se, nakon što sam sišao sa njega bio sam 100% siguran da je to ono što sam tražio.

Slažem se da je 6300e malo puno, ali mislim da ce svi motori poskupeti 2023 u odnosu na proslu godinu 500 eura.

2022. Je CRF koštao 5800e u Stojanovu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2542 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
16 minutes ago, kole24 said:

Hvala unapred. Ma samo da ga vidim uživo, za sad sam 90% siguran.
Jel si slobodan ovih dana?

Iskreno, osim što je domi 250 stariji, mislim da ćeš da se iznenadiš kolko svet NIJE napredovao, čak što više mislim da je i nazadovao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2542 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Gledao sam slike što je momak okačio kad je kupio od tebe motor - prelep motor. Sa druge strane sve ima svoj vek (pa i mi) a i dostupnost delova je već upitno itd..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

@Psychonauthvala!

Ja sam u principu odustao,jer sam racunao i amort zadnji i onda me izadje motor vise nego sto zelim da potrosim na svoj hobi.

Zadrzacu XT,staviti mu tablice, dozvolu resavam u 2023,a lova neka je sa strane dok ne naidje nesto drugo sto mi se svidja

na PA.Neki r od 2018 recimo itd,kao drugi motor.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Moram ovde da se zahvalim @Psychonaut na odvojenom vremenu i savetima. Mnogo mi je pomogao, a malo i odmogao .
Ubacio mi čovek i KTM 390 u jednačinu ...
A da ne pričam da je iskoristio svoj uticaj u kafani da mi ne dozvoli da bar kafu platim. Hvala drug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Zaista nema na čemu.
Prijatelja nikada dosta.
Drago mi je ako sam ikako pomogao. Rekoh ti zašto ja nisam odabrao KTM 390.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1363 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

@Psychonaut

 

Reci i nama (koji jesmo odabrali KTM 390) razlog, baš me interesuje gde li smo pogrešili? Pitam ozbiljno.

:zdravo:

Promenio član Nimmin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja