Jump to content

Moto Zajednica

MLJET 2012

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Dalje sam nastavio putem ka Visegradu , isao sam onim putem preko Romanije, put je odlican a priroda fenomenalna, iako sam jos uvek imao temperaturu voznja mi je prijala i bas sam uzivao.

Nisam bio siguran kako ce se zadnja kocnica ponasati prilikom kocenja , sve sam bio u nekom tripu da ce mi zablokirati zadnji tocak, pa sam sve do Nisa vozio koceci samo prednjom kocnicom.

Nisam imao drugih problema, i prepustio sam se uzivanju.

 

dsc04949k.jpg

 

dsc04950c.jpg

 

dsc04951d.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

dsc04961eta.jpg

 

dsc04963a.jpg

 

dsc04970d.jpg

 

dsc04984oo.jpg

 

 

Putovanje je trajalo ukupno 12 dana, presli smo oko 2000 km, prosecna potrosnja je bila 4,8 l na celom putu.

Problem sa limom sam po povratku kuci resio , ali i saznao da mi je zadnja kocnica bila u funkciji i da sam slobodno mogao da je koristim, samo je tada ABS bio van funkcije. Nadam se da sam vam docarao deo atmosfere i prikazao neke od situacija u kojima sam uzivao, zelim da ove godine odem negde malo dalje, u planu su mi Karpati , Dolomiti ili eventualno tura do Slovenije i obilazak Istre sa Plitvickim jezerima i rekom Unom.

Hvala svima na paznji i do sledeceg putopisa

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250
0takoje.gif Браво за путопис и сликице које су за похвалу 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Zaista je bilo lepo pročitati sve i videti fotografije koje su napravljene. Ja bih nešto slično da napravim, pa me interesuje savet kolika je donja granica para za 10 tak dana sličnog puta? Znam da nije lako odgovoriti, ali me interesuje grubo koliko bi trebalo? Obišao bih neka mesta u primorskoj Hrvatskoj i ne bih išao na ostrva. Računam da je to nešto jeftinija varijanta. Dakle, interesuje me tvoj savet na osnovu viđenog i doživljenog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Pa tesko je reci koliki su troskovi, recimo da ti je potrebno za hranu, pice, 300 eu za dve osobe za 10 dana, za gorivo opet zavisi od kilometraze i potrosnje ali recimo na ovu kilometrazu i ovu potrosnju oko 150 eu, za smestaj ako su planirao kamp za dve osobe , sator , motor u C.G. bi bilo 8-12 eu po danu , u Hrvatskoj 12-15 eu, sto izadje za recimo 10 dana 120 eu, ako je soba u pitanju onda u zavisnosti od lokacije od 8-15 eu u C.G. a u Hrvatskoj od 14-25 eu za dve osobe po danu.

 

Naravno sto se tice smestaja uvek imas varijantu da postavis sator negde gde je to potpuno besplatno, sto takodje ima neku draz, ako ides u C.G. moja preporuka za besplatno kampovanje je na 1 mestu plaza Mirista blizu Zanjica, ima vec dosta satora, u blizini imas restorane i toalete kao i dve prodavnice, more je fenomenalno. 2 mestu Ada Bojana, ali mi se tamo manje svidja je skoro da nema privatnosti, vetar zna da bude vrlo dosadan ali za avanturu od 1-2 dana je super. 3 mesto je plaza Veslo, to nije potpuno besplatno spavas u maslinjaku, koji je ogradjen i priprema se da postane uredjeni kamp ali to nije jos uvek, ima toaleta i neka vrsta kucice u kojoj spremaju sendvice i hlade pice, za cenu nisam siguran ali je sigurno manja nego na drugim mestima, tu je more fenomenalno, ali nema plaze vec su stene, ko voli stene i cistu vodu obavezno bi trebao tamo da ode. Ona se nalazi na putu od Radovica ka plazi Zanjice. Postavicu malo kasnije i slike odatle, samo da ih nadjem.

 

Na more ukoliko ides sam , spavas u satoru troskovi mogu da budu totalno simbolicni, recimo planirao sam da skoknem do C.G. na dva ili tri dana, cim bude prva mogucnost za kupanje ( negde u maju) i siguran sam da mi nece trebati vise od 120-150 eu. Od toga 75 eu za gorivo, 30 eu za hranu, ostalo za pice, evo sad kad razmislim mozda i manje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Evo ovo su slike sa te plaze Veslo, koja se nalazi na putu od Radovica ka plazi Zanjice i negde 2-3 km pre plaze Zanjice skrece se levo , postoji znak.

 

picture156ek.jpg

OVO MESTO JE KAO STVORENO ZA KAMPOVANJE

picture247y.jpg

 

 

A OVO SU SLIKE SA NAZOVI PLAZE ALI JE MORE PRELEPO

 

picture165d.jpg

 

picture166m.jpg

 

a204x.jpg

 

a197.jpg

 

picture254n.jpg

 

OVA PECINA JE DOBAR ZAKLON OD SUNCA< NA TOM POTEZU HODATE PO STENAMA KOJE SU BAS UGLACANE I PRIJATNE ZA LEZANJE PO NJIMA

 

picture252m.jpg

POGLED IZ PECINE

 

 

picture255h.jpg

 

picture278zn.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Evo jos par slika sa plaze Crvena Glavica, pominjao sam je u putopisu, ovo su isto slike od pre par godina.

 

a241h.jpg

 

a243v.jpg

 

img162o.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Baš si mi pomogao! Hvala ti puno na svim informacijama. Šta ću uraditi najviše zavisi od finansija. Ako odem, javiću se u nekoj sličnoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Jagodina

Odlican putopis sa velikim uzivanjem sam ovo procitao, inace sam svake godine bar jednom u C.G. motorom naravno. Letos odnosno u Septembru mesecu sam bio u C.Gori pa sam malo skoknuo i u Hrvatsku bilo je extra.Mene zanima dali moze negde na Mljetu da se kampuje tj.dali ima neki kamp da se postavi sator,i ovaj trajekt odnosno brod ili kako se vec zove el ima neki red voznje ili ceka da se napuni pa krece,koliko puta ide za Mljet u toku dana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Lepo pisanje, dosta informacija i pregrst lepih slika. Ako se ne ljutis jedna sugestija samo. Previse si ufejsbucio putopis ako mogu tako da kazem. Odnosno ima te previse na slikama jednostavno receno :takoje:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Iskreno sto se tice sugestije Mikulanca , slazem se sa tobom, ali nije mi to bila namera , neke slike sam slikao bas za putopis , neke za svoju dusu, da sam postavio slike koje sam slikao u toku puta gde nema mene , putopis bi bio mnogo siromasniji, trudio sam se da postavim sto vise fotografija, nadam se da ne zamerate, a trudicu se da u sledecem putopisu budu slike namenjene iskljucivo za putopis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Odlican putopis sa velikim uzivanjem sam ovo procitao, inace sam svake godine bar jednom u C.G. motorom naravno. Letos odnosno u Septembru mesecu sam bio u C.Gori pa sam malo skoknuo i u Hrvatsku bilo je extra.Mene zanima dali moze negde na Mljetu da se kampuje tj.dali ima neki kamp da se postavi sator,i ovaj trajekt odnosno brod ili kako se vec zove el ima neki red voznje ili ceka da se napuni pa krece,koliko puta ide za Mljet u toku dana?

 

 

Na Mljetu sugurno postoji kamp negde na sredini ostrva, uredjen je ali nisam ga obilazio, takodje video sam neke Nemce da su spavali u satoru na divlje, mislim da to tamo nije zabranjeno, i da jeste ne verujem da bi te neko dirao, ali je zato najstroze zabranjeno lozenje vatre, cak i cigarete su zabranjene u nacionalnom parku sem na mestima koja su predvidjena za to.

Sto se tice broda, cena karte za dve osobe i motor je oko 20 eu, a brod ne ceka putnike, vec ima svoj red voznje , ako zelis odi na sajt Jadrolinije tamo mislim da mozes da saznas i tacne polaske. Postoje polasci iz Prapratnog i Dubrovnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ni na kraj pameti mi nije bilo da ti zameram samo jedna sugestija jer tako izgleda mnogo bolje. Po meni za putopis su najbolje neposredne slike, gde nema nekog namestanja, poziranja itd... Kada ides sam na put to je tesko odraditi. Kako god bilo verno si nam docarao tvoju avanturu i zaintrigirao mnoge za Hrvatsko primorje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Ovako da dam par odgovora:

sto se tice pitanja koje je postavio Mr.No- iznajmljena je cela kuca, cene te kuce je 150 eura- mislim da je dogovoreno 100-120 eu, 3 sobe, kupatilo koje i nije nesto, kuhinja, hodnik, terasa i kao neki spajz,

e sad ljudi u okolini uglavnom iznajmljuju sobe ili apartmane, sto se soba tice na period do 3 noci je cena oko 30-35 eu, na vise noci oko 25eura.

Sto se tice apartmana oni se krecu oko 50-80 eura, kada se uzme na 7-10 dana obicno cena bude povoljnija pretpostavljam 35-50 eura.

Skoro nigde nema klime, ali u ovim kamenim kucama stvarno nije ni potrebna. Ove cene su za deo u nacionalnom parku , predpostavljam da je jeftinije u ovom drugom delu ostrva.

Cene po restoranima su vece nego u C.G. bar za 20% i koliko sam provalio vrlo je aktuelno iznajmljivanje bicikla, deo u kome sam spavao je potpuno zabranjen saobracaj sem ako si smesten u nekoj od kuca, za sta ti vlasnik daje potvrdu, na ulasku u nacionalni park placas ulaz, tu ako nekada idete kazite da ste student to bukvalno niko ne proverava cak i ako imate 60 god. samo je bitno da na ulasku trazite studentsku kartu koja je tri puta jeftinija i ukljucen je prevoz brodicem do ostrva Melita.Kad vide da znate foru ne postavljaju suvisna pitanja , imam utisak da je cena napravljena za one visoko platezne goste kojih bas ima na ostrvu

 

GRESKA, upravo sam proverio , kuca nije placena koliko sam rekao, vec 65 eura po danu , a iznajmljena je na 4 dana, inace su cene vece ali problem sa ovom kucom je taj sto toalet nije sredjen, a uglavnom strani turisti koji i preplacaju smestaj, nisu bili zainteresovani za iznajmljivanje, a baba i deda ocigledno to neuvidjaju, pa ne sredjuju toalet a i namestaj u kuci je onaj retro, inace cene takvih kuca koje su sredjene je od 100-150 eura po danu. Cena je bila vrlo povoljna, a za nase uslove ni kupatilo nije toliko lose, ali stara wc solja, kada koja je na par mesta izljuskana, i onaj stari bojler mislim Obodin ili nesto sl, je nesto sto nikako ne ide sa cenom od 100 i vise evra, sama kuca je na extra lokaciji, unutra je prelepo spavati, terasa fenomenalna i sve ostalo., tako da smo mi uzivali. Mozda mogu da nadjem i telefon a adresa je Mljet-Babine kuce 2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Posto sam se izuzetno bespomocno osecao u Sarajevu kada sam srecom imao samo manji problem sa motorom, i uspeo sam da resim problem, pitam se sta bi radio da je ipak bilo nesto ozbiljnije, ZBOG TOGA SAM RESIO DA OSTAVIM MOJ BROJ TELEFONA OVDE NA FORUMU IAKO VECINA OD VAS VEROVATNO POZNAJE NEKOG U NISU ILI OKOLINI, ZELEO BIH DA PONUDIM POMOC SVIM ONIMA KOJI NEZNAJU NIKOGA U NISU , BEZ OBZIRA DA LI JE POTREBNA REZERVACIJA SMESTAJA, PREPORUKA DOBROG RESTORANA ILI NE DAJ BOZE POMOC NA PUTU. NADAM SE DA IMA JOS LJUDI DOBRE VOLJE .

JAVI TE SE SLOBODNO AKO MOGU POMOCICU SIGURNO. TELEFON 064 22 55 462.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Lijepo opisano i uslikano , svaka cast .

Evo kako vidim da ima zainteresiranih , par mozda korisnih informacija - Bio sa svojim MK na Mljetu prije par godina , preskupo u odnosu na priobalje . Moj savjet je uzeti smjestaj na Peljescu , pa otici na jednodnevni izlet na Mljet , u jedan dan se sve stigne obici , i okupati , i vratiti se natrag na Peljesac . Cak su im i samoposluge duplo skuplje nego u priobalju . Kvaliteta asfalta losa , i ako pise na znaku 20 , treba vozit 20 , znaci da je ispred vas serpentina . Plaze nas nisu odusevile , ali dobro , mi smo s Korcule pa smo malo i probirljivi . Sto se tice trajekta i reda plovidbe , www.jadrolinija.hr , s tim da pripazite na smjenu ljetnog i zimskog reda voznje , obicno 31.05 tekuce godine . Trajekti ne cekaju nikoga niti krecu kad su puni , nego po redu plovidbe . Jedine iznimke su policija , autobusi i vozila hitne pomoci . Naravno , po losem vremenu nije lose vezati motore koji nemaju centralni nogar da se ne prevrnu . Benzinska stanica prije skretanja na Peljesac radi 24 sata . Na Peljescu su jos dvije male pumpe , jedna radi samo ljeti , a druga do 17h .a u Orebicu ima privatna pumpa koja je prilicno skupja od INE . Prije Malog Stona koji je poznat po skoljkama , ima privatna kuca na kojoj pise SKoljkarstvo Maskaric , i tu se moze jesti u hladu za manje novaca , jer ih covjek vadi iz mora i cisti ispred vas . Inace , cijene u restoranima bas i nisu pristupacne , jedna kamenica 8 kuna , tj. vise od 1 euro . Villa Koruna u Malom Stonu daje 10% popust za bikere , ali nisu bas na dobrom glasu po kvaliteti hrane . Sto se tice radara , pumpi , stanja na cestama i ostalog , imate aplikaciju za iphone i android , HAK . Lokacije svih radara i vremena snimanja su tu objavljene svaki dan . Eto , upadoh covjeku u krasan putopis , izvinjavam se , ako kome treba vise informacija , PP . Autoru jos jednom pohvale

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Hvala vam zbog pohvala i + koje dobijam, izuzetno mi je zadovoljstvo sto sam uspeo da nekome ulepsam ove sumorne zimske dane, takodje mi je drago sto sam ovu pricu podelio sa svima vama i to me samo obavezuje da svaki novi putopis bude jos bolji i u informacijama sa puta i kada su slike u pitanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja