Jump to content

Moto Zajednica

MLJET 2012

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Posle te deonice put postaje odlican, ubrzo se redjaju mesta poput Cilipa, Cavtata,Solina, Srebrenog i konacno

Dubrovnik, taman kada sam pozeleo da skrenem pogledom na sat shvatam da to bas i nije pametno tako da odustajem od

kave na Stradunu i nastavljam dalje.

Po izlasku iz Dubrovnika negde dok sam prelazio preko cuvenog mosta Franje Tudjmana ugledah na instrument tabli

da mi se pali rezerva, pomislih u sebi dobro stacu negde usput.

 

 

dsc04439q.jpg

 

dsc04442x.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Prolazili su kilometri a pumpe nigde , verovali ili ne od Dubrovnika do Stona ni jedna pumpa, dolazim do Prapratnog

odakle polazi brod i pitam neku gospodju za benzinsku pumpu, ona odmahuje glavom, pitam na ostrvu sigurno postoji

neka pumpa, ona opet odmahuje glavom ali kaze ako se vratite nazad i skrenete na put ka Neumu odmah posle raskrsnice

imate pumpu.

 

dsc04441k.jpg

dsc04443in.jpg

 

dsc04444fm.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Pogledam na sat i zakljucujem da imam tacno 11 min do polaska broda, okrecem motor i pun gas ka Neumu.

Vozio sam, ustvari leteo sam do pumpe, onda posto sam preko reda sipao gorivo utrcao u benzinsku stanicu da platim

i tek onda se setio da nisam zamenio eure u kune.

Pitam moze li u eurima, sredovecni gospodin koji upravo broji novac mi odricno odmahuje glavom i ne gledajuci me,

ja onako nervozan kazem da cu se vratiti za pola sata kad zamenim novac, on podize glavu i kaze: MA DOBRO KAJ SI IMAO,

12 litara kazem ja , a on meni 20 eura, pogledam ga onako mrko, ali sta cu , platim i GAAAAAS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Vracam se u Prapratno i vidim brod je jos uvek tu, menjam pare u nekom kaficu, kupujem karte i ulazim na brod.

Gledam na sat tacno 10 h.

 

dsc04445v.jpg

 

dsc04446a.jpg

 

Posto sam se smestio resih da se pocastim jednom KAVOM, odem do restoran narucujem dve kave, vadim iz torbe flasicu kisele vode Knjaz Milos koju sam predhodne noci ohladio u frizideru, naravno skidam nalepnicu cisto iz predostroznosti i pocinjem da se opustam.

 

dsc04449p.jpg

 

dsc04451eb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Brod za dve osobe i motor kosta negde oko 20-25 eu u jednom pravcu, ja mislio sada cemo da putujemo bar sat , dva, kad ono posle 15-20 min on staje.

Pitam osoblje koje radi na brodu , koja je ovo stanica, tip mi kaze pa Sobra , decko na Mljetu si.

Silazim sprat nize palim motor i lagano silazim sa broda, i prvo sto cu videti BENZINSKA STANICA.

Jebiga da znam za sledeci put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Bravo :takoje: Svaka cast... cekamo nastavak... Ali opet si bez zastitne opreme :stabre: a i ne videsmo tog tvog ,,saputnika" kako ga ti zoves :neznam::zdravo: ali nije vazno, cepaj dalje...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Mesto do koga sam isao nalazi se na drugom kraju ostrva udaljeno od Sobre nekih 30-35 km, to je mosto pod nazivom Pomena i tamo sam trebao da se sa prijateljima nadjem u hotelu Odisej.

Voznja tih 30-tak kilometara mi je bas prijala, usput sam stao da doruckujem smokve kojih ima usput na svakom koraku, prolazeci tako kroz mesto Polace primetio sam nekoliko restorana , pa stadoh da upitam da li ima slobodnih apartmana i kolika je cena, odgovor je bio pozitivan a cena apartmana za dve osobe po danu je od 50 do 90 eura.

 

Cene jesu velike za nase prilike ali tu su skoro sve kuce autenticne , gradjene od kamena sa pogledom na more, ono sto mi se nije dopalo a kasnije sam to shvatio da je slucaj skoro sa celim ostrvom da gotovo ne postoje pescane plaze, znaci obisao sam tih dana celo ostrvo koje je duzine oko 45 km i video 4-5 pescanih plaza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Samo ostrvo Mljet je delom i nacionalni park, koji se sastoji od dva jezera koja se pune morskom vodom i pravo su remek delo prirode.

U njima zivi veliki broj riba koje su svojstvene samo za to podneblje, postoji i veliki broj pecina, vrlo je bogat podvodni svet pa su i ronilacke ekipe cesta pojava na ostrvu i oko njega. Na samom ostrvu ne postoji nijedno vece mesto, uglavnom su to naselja sa par kuca, nocni zivot gotovo i da ne postoji, sem mozda u par kafanica koje rade do kasno u noc, i sve to je vezano za mesta Pomena i Polace.

Kao sto sam rekao postoje veliko i malo jezero, na tom velikom jezeru je ostrvo na kome se nalazi katolicki samostan pod nazivom Melita i to je jedna od atrakcija koje se mogu videti. Brodici stalno saobracaju na Relaciji Babine kuce- Melita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Ja sam bio smesten bas u sredisnjem delu nacionalnog parka u naselju koje se zove Babine kuce i evo par slika kako to izgleda

 

dsc04510qt.jpg

 

OVO JE SLIKA KUCE U KOJOJ SAM SPAVAO< PORED JE VRHUNSKI RESTORAN U KOME SE SLUZI FANTASTICNO DOMACE VINO I JEDE NAJBOLJA PUNJENA LIGNJA

 

dsc04513i.jpg

PARKING ISPRED KUCE

dsc04472sw.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Posto je ostrvo mirno , ups OTOK, na njemu do pre par godina uopste nije bilo policije , sada postoji jedna patrola koja se ne bavi saobracajem, vec su tu onako radi reda, bar su mi tako rekli mestani, pa sam konacno mogao da vozim i bez kacige, naravno polako.

 

 

dsc04533la.jpg

dsc04531vo.jpg

dsc04542zc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Ovo mi je bas draga slika, do skoro nisam mogao ni da zamislim da slikam pod vodom a sada...

Ima jos nekih slika sa drugog kraja ostrva ali i nisu bas za pokazivanje ( isto podvodne, koje sam ja uslikao)

dsc04508e.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

post-21949-0-65903300-1357635971_thumb.jpg

 

Veliko jezero je dubine 46 metara a malo je dubine 29 metara, ono sto je interesantno, da je voda uzasno hladna ukoliko se kupate sa spoljne strane ostrva ili je bar tada bila meni hladna, u velikom jezeru je voda fantasticna, cak sam se i oko 2 sata nocu kupao i bilo je extra, malo jezero je jos toplije, nesto nalik na vodu kada napunite kadu.

 

 

OVE SLIKE SAM SKINUO SA NETA

post-21949-0-02760800-1357635958_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Evo jos nekih slika sa Otoka Mljeta

dsc04566zf.jpg

dsc04567cw.jpg

dsc04568j.jpg

dsc04570x.jpg

dsc04584n.jpg

OVO JE DEO GDE SE PUNI JEZERO MORSKOM VODOM, tu takodje ima par kuca i to naselje se zove SOLINE

dsc04594f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

dsc04577w.jpg

 

 

UVECE SAM PROBAO OZUJSKO I MORAM DA PRIZNAM DA JE DOBRO I ONO KLASICNO I ONO SA UKUSOM

 

dsc04849ig.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

E onda je dosao i sutrasnji dan a to znaci polazak za Mostar, pozdravim se sa mojim domacinima i krenem ka brodu koji je trebao da me vrati na kopno.

 

dsc04864x.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja